0 oy
766 göst.
Diğer kategorisinde (180 puan) tarafından
Ay kızlar valla yazarken bile kendimi tuhaf hissediyorum kızım 14 aylık bazen bacağıma çıkıp sürtünüyor bugün de aynısını yaptı ama baya bı yaptı sonra bir baktım gözleri gitti kafası üstüme düştü sanki boşalmış gibi öyle bir şey mümkün müdür sizce bide ne yaptıysam bırakmıyor neden yapıyordur böyle 

18 Cevaplar

+4 oy
(2,804 puan) tarafından
Kaşınıyor dur enfeksiyon vardır mikrop kapmistir çocuk ne bilsin boşalmayı ne bilsin orasinin ne olduğunu 
(9,614 puan) tarafından
Bu Türkçe de olan birinden çok da bişey beklemiyorum zaten kitap diyor bide hahahahah
(2,667 puan) tarafından
Ayy bir de iki + oy almış. Platform cahil dolu
(9,614 puan) tarafından
Picama ya çok güldüm yanlız :d
(2,667 puan) tarafından
:D....
tarafından
Evet bide oy veren bir kesim var içler acısı..
-Reklam-
+1 oy
(1,575 puan) tarafından
Sakın kızma, ani tepki verme. Üzerine gidilmemesi gereken bir durum ve çocuk mastürbasyonunun cinsellikle ilgisi yok. Çocuklar bunu bir şekilde keşfediyorlar ve hoşlarına gidip tekrarlıyorlar. Böyle bir durumda dikkatini dağıtmalısın. Eğlenceli cazip şeyler teklif etmelisin. Yardım da alabilirsiniz tabi 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Evet oluyor bazı çocuklarda yani doğal bisey ama tabi unutturmak şart öyle yapınca direk kalk ve oyala oynat ilgisini başka şeye yönelt 
(180 puan) tarafından
Yapıyorum canım sinirlenip kendini yere atıyor
(5,240 puan) tarafından
Uzmandan destek alin bırakması şart
0 oy
tarafından
Ah kızım 16 aylıktı ablama gittiigmde pilsanin şu sallanan Atina bindi sanırım oyun yapmak için at gibi bacağa binmeye calisto sonrada bunu tekrarladı ama ve tam emin olamadım da babama oyun oynarken oturmaya çalıştı sonra annemle düşündük babama dedim oturtmasinaizin verme baba akışkanlık uapip diğer dedesine yada baskalarina da yapmak ister bu şekilde oynamasın sağolsun oda çok dikkat etti bidaha da ata bindirmedik ama baya bir korktum o sıra hiç tepki verme dikkatini dağıt seninki baya ileri boyutta olmuş ama mümkün malesef folluk donemiymis eve geldiğimizden beri ve iki kez yapmaya çalıştı dikkatini dağıttık şimdi unutttu gitti bile 
(1,215 puan) tarafından
Yani öyle oyuncak atlara bindirmek bunu tetikliyor mu canım
tarafından
Benimki ata binmek isterken daha sonradan bunu keşfetti bende çünkü önce böyle birşey yoktu oturarak bu şekilde oynadığı bisiklet at vs kaldır bir sure
(1,215 puan) tarafından
Bizde öyle bı durum olmadı da bunlar ortaya mı çıkartır acaba diye merak ettim
0 oy
(435 puan) tarafından
Bizimde mi başımıza gelecek yoksa ayyy bende yorumları okudum biraz tecrübe edinmek için benim kız 16 aylık henüz öyle bir şeye şahit olmadım ya bilemedim ‍♀️ 
(2,092 puan) tarafından
Herkeste olmuyor cnm benim oğlum 27 aylık daha keşfetmedi mesela.
Yorumlarda da yazmışlar zaten gördüğün an yapma etme demek yerine ilgisini dagitacaksin.
(435 puan) tarafından
Evet okudum canım karşılaşırsak böyle bir durumla öyle tepki veririm en azından teşekkürler
0 oy
(5,996 puan) tarafından

Bir izle canım 
(8,331 puan) tarafından
Şimdi ben bu doktorun adını verecektim.
(5,996 puan) tarafından
Valla her konuda video çekiyor sağolsun. Paniğin önüne geçiyor
(8,331 puan) tarafından
Dün canlı yayın açtı reflü ile ilgili soru sordum kendisine sorularıda elinden geldiği kadar cevaplıyor.
0 oy
(15,227 puan) tarafından
O onu yapmaya başladığında kucağına alıp başka yerlere gidin. Dikkatini dagit. Daha çok küçük. Zamanla unutur. 
0 oy
tarafından
Tövbe estağfurullah böyle bişi var mı ya canım benim kız da 12 aylık olur mu acaba
(447 puan) tarafından
Sallanan atlar riskli demiş biri. Benimde 16 aylık kızım bacağunın arasında oturmalı oyuncaklara dikkat edicem korktum bayaaa
tarafından
Bende
0 oy
tarafından
Çok doğal birşey canım kendilerini keşfediyorlar . O durumda ilgisini başka yere çek oyalandir , unutuyorlar
0 oy
(244 puan) tarafından
Kuzenim de yapıyordu 2 buçuk yaşlarında yerde yapıyordu annesi hiçbir tepki vermeden yerden hemen kaldırıp hadi gidip oyun oynayalım gibi şeyler söylüyordu öyle öyle unuttu zamanla izin vermedi yapmasına hiç yani ama kizmadan o konu hakkında hiç konuşmadan 
0 oy
(4,258 puan) tarafından
Oluyor canım 3.5 yasinda kizim hergun her saniye yapıyor doktora gittim üzerine düşme vücudunu keşfediyor dedi normal birseymis bende senin gibi anlamamıştım 
0 oy
(647 puan) tarafından
0 oy
(2,092 puan) tarafından
O dediğiniz şeyin olduğunu düşünmüyorum.
0 oy
(197 puan) tarafından
O dönemde benim de bu dikkatimi çekti özellikle mama sandalyesinde ve araba koltuğunda yapıyordu kemer takılan yere sürterek çok araştırdım bir pedagog ile görüştüm bu arada görüştüğüm kişi de alelade biri değildi sözüne itibar edilen bir pedagog kendisi 2.5 3 yaş altı çocuklarda bunu tam olarak mastürbasyon diye adlandıramayız çünkü cinsel organları tanıma o dönemde başlamıyor dedi bebeğimin çok hareketli olduğu için bunu yaptığını söyledi ve bizim yine de sakin kalmamızı alışkanlık kazanmaması için dikkatini başka yöne çekmemizi söyledi 2.5 3 yaş sonrası yine olursa o zaman çocuk mastürbasyonu diyebiliriz ve oyun terapisi yaparız dedi bu şekilde sizin de bilginiz olsun tabi ki her çocuk farklı ama dikkatini dağıtma yöntemi ile kızım kısa sürede unuttu inşallah sizde de işe yarar 
0 oy
tarafından
Dediğimi yanlış anlamayın ama.bide bu çıktı el kadar bebe ne bilsin kız.bence o enfeksiyon olmuştur büyük insan bile dayanamiyor

Hamilelikte sen hiç enfeksiyon olmadın mı.kasintidan insan.oerisan oluyor 
0 oy
(382 puan) tarafından
Kızım 2 yaşına girdiğinden beri keşke öyle yapsa benimki bildiğin yere uzanıyor elini oraya götürüyor yapıyor kan ter içinde kalıyordum bu aralar biraz azalttı çok şükür. Valla ben kızdım da guzelcede soyledim yok olmuyordu 3 yasa az kaldı bu aralar yapmıyor arada bir hemen ilgisini başka yöne çekiyorum unutuyor. 
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Dikkatini başka yere çekin anında annemler beni fark etmedi ben 4 5 yaşına kadar yaptım onu sonradan kendi kendime unuttum 

Aman dikkat diyorum 
0 oy
tarafından
Belki kaşınıyordur benim kızım da kucağımda surtunuyordu 3 gün sonra bı baktiim birden bire mantar oluşmuş şükür geçince oda geçti 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 665 göst.
17 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hclkylmz (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 760 göst.
11 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 966 göst.
12 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canim (670 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 174 göst.
11 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,131 soru

11,379,738 cevap

34,868 kullanıcı

...