0 oy
208 göst.
Aile kategorisinde (15,286 puan) tarafından
Kızım 7 aylık ama geç yatiyor. Şöyle ki mesela bu akşam saat 20.30 da uykusu geldiği için uyuttum. Emerek uyuyor. Yarım saat sonra gözler faltaşı gibi açılıyor. Tekrar emzirip.uyutmaya çalışıyorum. Sallıyorum beşiğini falan ama yok tamamen uyanıyor..ses çıkarmayıp uyumasını bekliyorum. En 2 saat yatak odasında onu uyutmayla geçiyor. Bu sefer sinir tepeme çıkıyor. Uyutmasam da 12 de anca uyuyor. Sizce nerde hata yapiyorum

13 Cevaplar

+1 oy
(1,045 puan) tarafından
Yorumlarda okuudm simdi. Bence saat 10.00 a kadar uyumasin 8 gibi uyandirin birinci ve ikinci uyku saatlerini one cekin ornegin 1. Uyku saati 1.30 11.00 gibi, 2. Uyku saati de 14.30 15.00 gibi olmali ve kisa olmali max bence 16.30 17.00 de uyanmali. Aksamda 20.00 cok erken 21.00 21 .30 da uyumali
(15,286 puan) tarafından
Bu kadar geç uyanmaya yeni başladı. Önceden 8 8.30 gibi kalkardı yine aynısını yapardi. Ama takrar bı de öyle deneyeyim bakalım bekli biseyler degisir
(1,045 puan) tarafından
Oglumda uyguladigimiz uyku rutinlerini yazdim tabiki ara ara sasmalar olabilir ama faydasi olur umarim.
(15,286 puan) tarafından
Sağol teşekkürler ☺️
-Reklam-
0 oy
(2,946 puan) tarafından
Gündüz uykuları nasıl?
(15,286 puan) tarafından
Heralde benim çocuklar da benim gibi geç yatmayı seviyolar
(2,946 puan) tarafından
Allah sabır versin o zaman :))
(15,286 puan) tarafından
Sağol ☺️ geçen gün bu sebeple kısa bı depresyona girdim çıktım. Sabah gozunu aciyorum kapatana kadar çocuklar. İnsan bazen yiruluyo. Ama şükür halimize sağlığımız yerinde birlikteyiz. Gerisi hallolur diyerek mecburen geri çıktım depresyondan asfssfdas
(2,946 puan) tarafından
Valla ben tek çocukla depresyona giriyorum :)) Allah sana sabır versin. Allah sağlıklarını versin ama zor iş
(15,286 puan) tarafından
Allah hepimize kolaylık versin ☺️
0 oy
tarafından

Uyku saatlerinde hata yapiyorsun . Benim kızımda 6 aylık , kendi uykuma yenik düşüp bugün uyku düzeni saatini kaçırdım şuan hâlâ daha ayağımda sallıyorum uyusun diye :D

(15,286 puan) tarafından
Nereyi düzeltmem lazım mesela dostum
tarafından
Uyku saat düzeni nasıl , günde kaç uyku yapıyor kaç saat yapıyor saatleri ne onları yaz hele yardımcı olayım sana
(15,286 puan) tarafından
Sabah 10 gibi uyanıyor geç yatınca. Uyandıktan 2 saat sonra falan bir uyku öğlen 3 gibi bir uyku ve akşam 8 gibi bir uyku daha oluyor işte. Problem olan uyku o 8 de olan uyku
tarafından
8 uykusu yanlış sabah 10 da kalkıyorsa Max öğlen 12-1 arası uyut 1 saat. 3te yatınca 4te uyandır , 6da geri yatır 7de kaldır 9da gece uykusuna döndür.  Valla ben uyandırıyorum kızımı ve asla saatleri şaşmaz :D şuan şükür gece uykusuna daldı
(15,286 puan) tarafından
Ben hiç uyandirmadim. Tmm bundan sonra ben de yapayım oyle
0 oy
(1,043 puan) tarafından
8.30 olan uykuyu bır saat sonraya çekin
(15,286 puan) tarafından
Degismiyo biliyo musun. Yine aynı şeyi yapiyo. Herkesin çözümüne de bı kulp buldum resmen ama heralde benim çocuklar erken yatan çocuklar değiller onu anladım agdgsgs
(1,043 puan) tarafından
30 aylık oğlum da aynı bende çok bı akıl veremiyorum
Erken uyusa bıle gece sureklı uyanıp reZil edıyor
(15,286 puan) tarafından
Gece sık uyanmak geç uyumasindan daha kotu
(1,043 puan) tarafından
Bence degıl Bızım rutınımız 12 artık kazara 9 da falan uyursa tüm gecem işkence
0 oy
(10,074 puan) tarafından
Benimkide oyleydi. Suan 1 yasinda daha yeni basladi 10da falan uyuyupta kalkmamaya. Oncesinde dedigin gibiydi 9da uyusa yarim saat sekerleme yapardi sonra 12 1de yatardi
(15,286 puan) tarafından
Yalnız olmadigima sevindim ☺️
0 oy
(12,719 puan) tarafından

Dostum benim kız da o aylarda uç uyku yapar 7 de uyuyup 7 de kalkardı

Baktı anası babası gececi 12 dedimi uyur 11.12 de kalkar şimdi

Oğlana çare bulamıyorum gündüz de gecede uyumuyor :'(

(12,719 puan) tarafından
Devam devam anırıyor şimdi de)))
Ne bileyim kız uyurdu hep bu hiç uyumuyo ortası yok benimkilerın
(15,286 puan) tarafından
Ben sana diyorum tüm şanslarını kızında kullanmıştım resmen. Ondan sonra perişan eder seni ahahdhdhd. Ama zamanla o da rahatlayacak. Bir-iki aya geçer inşallah. Ablasıyla oyunlar oynarlar gülerler. Kızım abisini görünce bir çığlıklar bir kahkahalar atiyor var ya. Eriyorum resmen. Çok tatlı oluyolar. Sizinkiler de öyle olur inşallah sık disini
(12,719 puan) tarafından
Tüm platform biz demiştik dese haklı ☺️))))
Evet kızın tepkileri aşırı tatlı geliyor saçlarını okşuyor ben yıkarken duş yaptırmaya çalışıyor
Emziğini vermeye çalışıyor bez getiriyor pişik kremini getiriyor yardımcı oluyor
En çok hoşuma giden ağladığında gideyim mi diyor kendini gösteriyor de hemen gitmeden  izin istiyor

Gece 3 saat uyusam toplamda yeter bana da işte o da yok
(15,286 puan) tarafından
Allah'ım kolaylık versin inşallah geçecek
(12,719 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah
0 oy
(1,707 puan) tarafından
Sabah geç kalkıyor 7 yada 8 de en geç kaldırıyorum uyanmasa bile sonra iki saat sonra kalktıktan ilk uyku sonra 2 yada 2.5 saat sonrasında genelde ikinci uyku sonra da 5 i geçtiği gibi uyutmaya çalışıyorum çünkü 6 dan önce uyanması gerek  eğer yarım saat bile uyuyalı olmazsa bucuğa kadar ellemiyorum ama buçukta kaldırırım özellikle akşam üzeri en son uykusunu 45 dk gecirmemeye özen gösteriyorum akşam 8.5 9 da uyutuyorum tabi çabalarken 10 olduğuda olabiliyor  üç dört gün uykusuz kalir bunalır bunaltır ama erken kaldırıp düzen oluşturmaya çalışmazsanızda hep uğraşırsınız uyku birazda çocuğun direnci ve isteğini gözetmek katı kurallara gerek yok 
(1,707 puan) tarafından
Gece uyanmaları çok sıksa bunuda düzenlemen gerek mesela 9 da uyur ama gece saate bir kalkar yada 3 defa kalkar geri karnını doyurup uykuya gecemiyorsa bir saat hep uyku süresinden gidiyor düzene girmesi zorlaşıyor odası sıcak oluyorsa sık uyanır ışık çok alıyorsa ben lavanta yağı denedim işime yaradı mesela uykuya geçişte her uyandığında emzirmiyorum çünkü verirsem sürekli devam eder uyanmaya emicem diye karnını doyurdum mu en az 3 saat içinde uyanırsa kucağımda uyutuyorum ben uyuyamazsa eşim alıyor çok sık kalkarken bu şekilde azalttık
(15,286 puan) tarafından
Mantıklı. Ben kilosu biraz artsın diye her uyandığında emziriyorum aslında. Ama ilerde çok başımı ağrıtacak bu biliyorum. Bu benim 2. Çocuğum. Oğlum çok daha sık uyanirdi. Bu 5 kez falan uyanjyo
(1,707 puan) tarafından
Banada diyorlar ebe de diyor sık sık emzir geceleri diye ama bu çocuğun dinlenmesini engelliyor baktım gündüzleri aktif olamıyor düzgün kiloda bizimde hep sorunumuz oldu ama her bebek yemek yani ablamda gecede 3 defa çok az diyor ama 3 saate bir kalkıp karnını doyurup uyusa zaten normali o ki 4 aylıktan sonramiydi ne 9 saate kadar uyanmıyorsa eklemeyin diyor uzmanlar
(15,286 puan) tarafından
Aynen 3 saate uyansa normal çok bile hatta .
(1,707 puan) tarafından
Aynen öyle inşallah düzene girer
0 oy
(2,516 puan) tarafından
Sabah erken kalkip aksam erken yatmali. Muhtemelen sabah gec kalktigi icin son gunduz uykusu aksam saatine kaliyor. Sabah 7:30-8 gibi uyanmali en gec. Uyuyorsa da bi kac sabah o saatlerde kaldirin gece uykusu erkene kayar.
(15,286 puan) tarafından
Aslında sabah erken kalktığında da aynı şey oluyo. Ama yine deniycem . Burda herkes aynı şeyi söylemiş. Bı daha bakayım bi
(2,516 puan) tarafından
Erken kalktiktan sonra uyku uyaniklik surelerini takip edip ona gore uyutun yani bi yarim saat gec veya erken bile yatsa o fark oynuyo ya da 2 uyku yeterken 3 uyku yapiyosa da fazla geliyo. Onu olcup ona gore uykuya gecirin.
(15,286 puan) tarafından
Tmm distum çok sağol
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Aslinda uyumasi lazm 7 aylk sonucta aman kimi anaya kimi babaya ;) cekermis
(1,248 puan) tarafından
Uyumayan cocuk naparsan yao uyumuyo benm kizda oyleydi zorla zorla oyle basinda bekleye bekelye uyudu sallaya sallaya omrumu gecrdim
(15,286 puan) tarafından
Bizimki ikimize de çekmiş. Eşim de ben de gece yatmaz sabah kalkmaz cinsteniz. Kız da bize çekmiş. Oğlum da gece 12 de uyur. Sabah 8.30 da en geç dikilir ayağa.
(1,248 puan) tarafından
Hmmne diyelim.ikisini ayni anda uyutsan uyku saatleri i hep ayni denk getirkki kendinde dinlen
(15,286 puan) tarafından
Aynen öyle olması lszim ama daha hiç denk gelmedi ☺️
(1,248 puan) tarafından
Valla ben dogdu dogali ikisini hep ayni saatlerde uuuttum.halada oyle
0 oy
(1,585 puan) tarafından
Aynı ay, aynı uyuma saatleri. Ben kabullendim artık. 10-10.30 uyanış, 1 buçuk 1. Uyku, 4 buçuk 2. Uyku, 8 buçuk 3. Uyku 11 buçuk gece uykusu. Abisi 9 da uyurdu maalesef bunda düzen oturmadı napalm bunlar da böyle sjsj
(1,585 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın :)
Çok iştahlıydı her şeyi yiyordu ama bu ara pek istemiyor. Yani aslında şöyle ben hep çorba tarzı veriyordum çünkü öyle seviyor. Ama bu kez ilerde zorlancam diye pütürlü vermeye başladım onun için beni protesto ediyor sanırım :)) pes etmiyorum alışır inşallah. Siz de durum nedir?
(15,286 puan) tarafından
Alışır inşallah. Maşallah barekallah bol iştahlı sağlıklı bebislerimiz olsun. Ben de bugün kısırlık bulgurdan çorba yaptım. Bı püskurttu. Her yerim bulgur oldu avsgdgsg pütürlü ne verdin. Bı de sabah kahvaltıda ne yediriyosun
(15,286 puan) tarafından
Ben mama tarzı şeyler yapıyorum kahvaltıda yumurta muz irmik ceviz karışımı asla yemiyo. ☹️
(1,585 puan) tarafından
Amiiin amiiin :Dd Hahahahahah benimki de ağzını sadece suyunu alacak şekilde açıyor gerisi kaşıkta kalıyor :D
Kahvaltıda bir tane ev yapımı bebe bisküvisi ile peynir, yumurta karıştırıp veriyorum. Pekmezi sevmiyor benimki çok denedim onu yemiyor. Bazen bebe bisküvisi + meyve şeklinde veriyorum o an ne kolayıma gelirse
(15,286 puan) tarafından
Anladım dostum sağolasın☺️
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Sabah erken kalkarsa gündüz iki uyku bile yapsa akşam erkem uyur. Ben uyku eğitimi vermiştim kızıma 07.00 gibi kaldırıyordum gündüz iki uyku yapıyorduk akşam en geç 20.30 da uyumuş oluyordu. Sonra kendi düzene girdi bazen 06.30 da kendi kalkıyordu biraz size zor olacak ama akşam size kalavsk dinlenmeye vaktiniz olacak 
(15,286 puan) tarafından
6.30 gibi kalkmasını hiç istemem. Öyle olacağına böyle olsun daha iyi. Çünkü ben sabah erken kalkınca çok mutsuz olan bı insanım. Ama şöyle 8 gibi falan kalksa sorun olmaz . Biraz erken kaldırıp tekrar deneyeyim olmadi
0 oy
(2,112 puan) tarafından
Offffff aynıyız ayniiiiiiii şu an göğsümde uyuyacak güya asla uyumuyor ya bıktım gervekten psikolojim bozuldu bıktım be gecemiz kaldı ne gunduzumuz yaa. Ağlayacağım şu an çok psikolojim bozuk 
(15,286 puan) tarafından
Ağla kız acilirsin. Rahatlarsın. Demek ki çocuklarımız normal sayılır.
(2,112 puan) tarafından
Allah sabır versin bazen sinirlenip kızıyorum sonra çok üzülüyorum küçücük bebis :((
(15,286 puan) tarafından
Anlıyorum seni. Bu akşam ben de kızdım. Bı garip baktı yüzüme. Anlamiyolar ki kızsak da bı faydası yok. Biz bakış acımızı degistirmeliyiz.
0 oy
(4,510 puan) tarafından
2 uyku gündüz kesinlikle şart sabah 10 da uyanırsa 1 de 1. uyku en geç 5 de   2 . uyku ya geçmiş olsun
(15,286 puan) tarafından
Zaten öyle oluyor. Bizim sıkıntı 3. Uyku 8 9 gibi olunca uyuyup uyaniyo. Gündüz uykusu kabul ediyo onu. Neyse bı de uyku saatlerini değiştirmeyi deniycem
(4,510 puan) tarafından
1 uyku eksilt cnm

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 287 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde Anneadayi45__- (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 419 göst.
10 Mart 2019 Aile kategorisinde ❤ELOŞ❤ELOŞ❤ (1,424 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 192 göst.

381,014 soru