0 oy
540 göst.
Diğer kategorisinde (2,679 puan) tarafından

İnsanlar niye empati yoksunu gerçekten anlamıyorum

İkizlerim var 5 aylık yukardakinin çocuğunun  bağırması mi desem güm güm koşmasi zıplaması mi desem bir insan hiç mi çocuğuna dur demez saat kaç oldu ya çocuklar sıçrayıp duruyor ayda yılda bı erken yatayım dedim gözüme uyku girmedi saat kaç olmuş çocuk evin içinde bogurup duruyor illa yukarı çıkıp kötü mü olalım ya. 

Sabahtan beri hadi bosverdim ama gece oldu artık ya.

Çocuğu okula gidiyor küçük değil laf anlamayacak kadar.

17 Cevaplar

0 oy
(3,462 puan) tarafından
Benim üstteki dağdan inmede ayni böyleydi Bi gün oglumu aşıdan getirmiştim zaten canı yaniyodu Bi de usttekinin çocuğu yüzünden uyuyamadi ya ben delirdim buna mesaj attım saydım aklıma ne gelirse Bi güzelde engelledim defalarca aradi ondan da engelledim sonra zaten boşandı defolup gitti 
(2,679 puan) tarafından
Zor bizimkiler de bazı zamanlar çok gürültülü kendisi hakkında kötü düşünmüyorum ama işte çocuklarım olunca daha anlayış olmasını isterim deprem zamanı kaç kere sicradim gürültüleri ne deprem zannedip hamileydim ozaman birde.
(3,462 puan) tarafından
Herseye sustum ama onun çocuğu benim çocuğumu rahatsız ederse nasıl sunabilirim aman oğluma bisey demeyin vur oğlum herkese git evlerini dağıt oğlum evime iki kere geldi çocuğunu kendi evi gibi attı salonuma çekti kapıyı cocugu kiriyomus dagitiyomus çokta umrunda yeter ki mutlu olsun üstelik insan komşusunun buzdolabini açıp bana bundan koy ben bundan yiycem diyebilir mi
(3,462 puan) tarafından
Hah canım bak ne güzel demişsin benim de eşim yola gidiyodu haftanın 3 günü evde tek kalıyodum gece öyle bi ses geliyodu ki eve hırsız giriyo saniyodum psikolojim bozulmuştu zaten sesten uyumak ne mümkün üstelik Bi de korku ekleniyodu onun üstüne
(2,679 puan) tarafından
Valla komşu da büyük imtihan bazen cidden fazla bı samimiyetimiz yok zaten ama kendi de evime gelince dedi biraz gurultuluyuz diye
(3,462 puan) tarafından
Ben samimiyet bile kurmadim kadınla baktim kendini bilmiyo bakmadım hiç yüzüne zaten bu iyice delirdi yüz almadı diye
-Reklam-
0 oy
(1,182 puan) tarafından
Numarası varsa mesaj atın bizde bu durumu çekiyoruz 12 ye kadar bekliyorum ondan sonra çok ama çok ses varsa yazıyoruz 
(2,679 puan) tarafından
Hep sabrediyorum inanın bekledim susmuyor ama zıplaması durdu hiç olmazsa o yüzden şimdide sabredicem telefonu yok evime gelmişti hiç kötü olmak istemiyorum ama bazen geriliyorum gerçekten esim gidicekti kapısına durdurdum gündüz gürültüsüne birşey demiyorum yine çocuklarım küçük ama gece de olmamalı bu ya çok gürültüler gerçekten ramazanda heleki.
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Dur demesi gerekiyor insanlarda o düşünce malesef kalmamış. Benim oğlum 2 yaşında bazen zipliyor 3 dakika izin veriyorum sonra müdahalle ediyorum alt kattada sonuçta insan yaşıyor. Okula giden çocuk dur yapmadan anlıyor sonuçta. 
(2,679 puan) tarafından
Aynen çocuğu küçük değil çok defa karşilaşmişimdir benimle de konuşur eder bidahakone gördüğümde diyeceğim güzel bir dille.yani okadar gürültülü ki anlatamam ama diyorum sabret kendime..
(1,897 puan) tarafından
Evet söyle güzel bir dille. Ay nasıl duruyorlar o gürültüde ben oğlum iki tak tak yapsın duramam. Kadının numarası varsa mesaj at canim saat kaç olmuş
(2,679 puan) tarafından
Valla bende hayret ediyorum inanki Ramazan da heleki okadar gürültülü oluyorlar ki hergun hergun gürültü var demem olmaz ama TV sesleri bile evimin içinde sanki
(1,897 puan) tarafından
Çok kötü bir durum valla. Bende annemlere gidince yan komşunun TV sesi konuşması bağırması benim odamda bekarken alışmıştım yatıp uyurdum ama arada gidip kalıyorum deli oluyorum  o yüzden seni çok iyi anliyorum
0 oy
(3,557 puan) tarafından
Bizim ustekiler de aynı cocuk bagirmasi hoplamasi zıplaması hiç bitmez o bitse annenin bağırması sinir krizleri bitmez kavgaları gürültüleri günlük oluyor evde gürültü de olur tartismada olur ama bunu rutin haline getirmişler sabah demezler gece demezler keşke şimdi ses kaydını atsam bagris cagris tek tesellim kiracı olmaları güvenliğe soykedik yok sorunlular zaten onlar dedi uyardı eşim uyardı ama yok 
(2,679 puan) tarafından
Ay çok zor öyle de.
Sorunlular ise uyarı versen boş.
Biz kiraciyiz ama ev sahibi de olsam insanları düşünmem gerek
(3,557 puan) tarafından
Çok zor sürekli muhatap olmakta istemiyirum su haberlerde komşu gürültüsünden kavgaları  falan izleyince korkuyorum da açıkçası Allah komşunun da hayırlısını versin
(2,679 puan) tarafından
Öyle gervekten amin amin komşu da önemli
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Duvara vur canim
(2,679 puan) tarafından
Vurdum ama gurultude kim duydu ki imkanı yok duyulmaz :D ramazanda bile çok vurmusumdur duvara kaç kere
(3,333 puan) tarafından
2 dk çık uyar canim ya onlar utansın. Kizim 2.5 yaşında o da durmuyo mesela. Dedim siz duvara vurun ben oyle anlatayim anlamiyor çünkü  simdi diyorum mesela artik ay dede var bunlar yasak diye.
0 oy
tarafından
Bazıları gerçekten çocuğa eğitim veremiyor. Herkes gerçekten anne baba olmamalı. Tamam çocuktur olabilir ama siz hiç mi çocuğunuza doğruyu güzeli öğretemiyorsunuz. Şu saatte koşamazsın çocuğum insanlar rahatsız oluyor bu kadar basit. Çocuğa da laf geçirmiyorsa dünyaya çocuk getirmesin bazıları. Ben de çektim böyle şeyleri ama sürekli uyardım. Açıkça söyleyin siz de 
(2,679 puan) tarafından
Bende olabilir çocuktur diyorum tabiki ama ailecek gurultululer biraz TV sesleri bile bizim evin içinde.
Ya herşeyi geçtim de bu saatlerde ki gürültüye deli oluyorum uyarmakla da pek duzelcek gibi değil nasılsa biz kiracı onlar ev sahibi gayet bilincindeler diye düşünüyorum ama işte
tarafından
Valla ben düşüncesiz insanlara ve onların eğittiği çocuklara karşı olabilir çocuktur demiyorum artık. Gerçekten isteyen çocuğu belirli kalıplara göre büyütebilir. Uğraşmak işlerine gelmiyor bazılarının. Onun için hele ki şu saatte beni rahatsız eden kişilere karşı hiç de pollyanna olamıyorum.
(2,679 puan) tarafından
Doğru diyorsun işte bende de sabır taşı ne zaman taşar bilmiyorum normalde sabırlı insanım. Bazı konularda çocuklarımızı hassasiyetli buyutmeliyiz buna bende katılıyorum başimdns gitsin de ne yaparsa yapsın denirse kimse laf dinlemez tabiki
0 oy
(277 puan) tarafından

Bir gün benim komşuda burda böyle post açarsa şaşırmam valla benm oğlan zıplama bilmez ama bas bas bağırıyor dövmüşüm gibi allahın keçi huylusu inatçıda dikkati de dağılmıyor başka yöne çevirek aha saat 12 şimdi uykuya zar zor yatırdım sabah 8den gece bu saate kadar anırıyor evde 

:angel: telefon varsa mesaj at yoksa da kapıya çık söyle 

(277 puan) tarafından
Onun ki büyük yani engel olma payı var hadi laf anlamayan desek iki poposuna yapıştırsa yine engel olur benim daha garip 1 yaşında ben poposuna vursam da bana kahkaha atıyor ben engel olamıyorum bacım çık valla söyle ablacım eve tüm sesiniz geliyor bebeğim var evde uyuyamıyor eşim işe gidecek oda yatamıyor felan de az insansa zaten kocaman çocuğu oturtur
(2,679 puan) tarafından
Oy kıyamam daha küçükmüş seninki. Ben okadar küçük olsa bı nebze zaten birşey demem pek.ama büyük kocaman çocuk 3 4 e gidiyor sanırım.
(277 puan) tarafından
Ana da rahatlık var kendi evinde kuralsız büyüttüğü çocuğu milletin düzenini bozucak şekilde izin veremez he engeli olur bir sağlık problemi olur yine insan katlanır bir yerde bebeklerini bırakacak biri varsa evde eşin felan şimdi çık olmuyor böyle de ilk iyilikle uyar baktın hala devam aç ağzını Allah kolaylık versin birde ikizmiş Allah bağışlasın biri uyusa diğeri sesine kalkar olmaz
(2,679 puan) tarafından
Zaten varya uyutana kadar kırk takla atıyorum yani gündüz uykum hiç yok zaten ben ikisini ayrı odalarda uyutup birleştiriyoruz kirk.kere agladiklarinda pispislayip yerine geri yatırıyorum ki uykuları bölünmesin diye iyice dalınca aynı odaya getiriyorum bukadar efor sarfetmisken böyle.olmasi moralimi çok bozuyor tabiki
(277 puan) tarafından
Valla bacım haklısın sonuna kadar yeri geliyor bir tane ile insanın haşatı çıkıyor iki ayrı bebek tam rahata ermişken toplasan 1 saat dinlenme zamanın oluyodur bu şekilde olması yanlış uykularını alamayınca çocuklar da huzursuz oluyor söylemen lazım valla bacı böyle giderse yazık günah bedenin yorgunluğunu atamaz bizde insanız sonuçta anlıcaktır çocuk büyütüyor ya sözde birde iki tane yani sende anlat durumu
0 oy
(2,015 puan) tarafından
Annelerin üst komşusu da öyle 

Kac lere uyarmalarina rağmen zaptedemiyoruz diyip köşeye cekiliyorlsr maalesef saat 1 2 oluyor çocuk hala ****** gibi tepiniyor
(2,679 puan) tarafından
Allah'tan durdu şimdi ama benim uyku filan kalmadı gözümde
0 oy
(4,409 puan) tarafından
gürültü yüzünden ev değiştirdiğimi bilirim
(2,679 puan) tarafından
Gürültü önemsiz birşey dehil ki resmen hayat kaliten yani
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Bence durdurulabilir ya okulada gidiyosa bendede var iki tane ses yaptirmam uyaririm annecim insanlar uyuyo olabilir ise gidecek olanlar var saygili olmamiz lazim diye dinlerler beni bence kavga etme ama konusmalisin bunu
(2,679 puan) tarafından
Kavga etmem canim öyle bir insan değilim uyarmiyorum bile sabret diyorum kendime ama bebeklerim olduktan sora daha çok sinirleniyorum tabi.. Allah şimdi durdu sustular ona da şükür diyorum
(17,659 puan) tarafından
Bebeklerin cok kucuk yazik uyanmasinlar baktin olmuyo konus bi
0 oy
(735 puan) tarafından
Suan bende ayni durumu yaşıyorum benik cocugjm yok ama hamileyim yatmaya geldim yukarıda hem ev sahibinin çocuklari hem misafir çocukları var evi gocuruyorlar şuan kafam götürmüyor 
(2,679 puan) tarafından
Hamileyken de sinir oluyordum bazı zamanlar çocuğun doğduğunda da büyük ihtimal daha çok sinirleniceksin bizim de yukarı hele misafir gelsin daha beter hale geliyor
(735 puan) tarafından
Şuan hala tepiniyorlar kafam ağrıyor hala gitmediler galiba saat 1 e geliyor uyuyamiyorum. Büyük Ihtimal öyle olacak canım
0 oy
(234 puan) tarafından
Canim bizde ayniyiz kizimi uyutamiyorum en ustteki seli ztn küfürler polisler eksik olmaz bnm ustteki teyze cok iyi bir ev gibiyiz ev sahibimun annesi oda etrafimiz görsen komsupar gece canlaniyor motor sesleri korna basmalar deli oluyorm ev sahibimde 3 senedir bir kat ev yapiyor tek basina asla uyuyamyor yavrum sesten biktm artk biseyse diyemiyorum cok iyiler bize ama ne haftasonu ne gece ne gunduz dinlemiyor cokk zoe ceken bilir
(2,679 puan) tarafından
Araniz iyi ise konuyu açıp söyleyebilirsin canim
(234 puan) tarafından
Geçen bir dedim uyumuyor diye hemen geldi ztn oyle birsey varken soyle falam diye cekinme dedi ama hangi bir gun diyim adam tek calosyor bitti dedik tam merdiven kaldi onada usta cagrdi oda bir turlu gelemdi sallyor adam bbek arabam ayakkabilik hep sildm eve aldm
(2,679 puan) tarafından
Valla ev tadilat işleri zor Allah yardımcın olsun gürültüsü patirtisi
(234 puan) tarafından
Evet canim 3 yildir evliyim burdayim ve asla bitmedi :)
0 oy
(224 puan) tarafından
Sorma benim de var bir tane benim üstümün yanı hemen tam ordan geliyor evime ses duvara sabahtan akşama kadar vuruyorlar sabit bir şekilde oğlum uyuyor güm sesine sıçrıyor korkuyor bende sese çok hassasım uyuyamıyorum çok kızıyorum kadına 3 çocuğu var bol keseden doğurmuş birde Suriyeli aman aman Allah yardımcımız olsun 
(2,679 puan) tarafından
Suriyelilerin bazısı çok gürültülü. Aminn aminn bende uyku muyku kaçtı artık valla stresten kaçtı uykum resmen.
0 oy
(2,227 puan) tarafından
Anaaaa senin ikizlerin mi oldu gözün aydın canım 
(2,679 puan) tarafından
Evet canim sağolasın ama isimmi değiştin?
(2,227 puan) tarafından
Evet KECAKURDA ben
(2,679 puan) tarafından
Hatırladım tamam canım
0 oy
(3,460 puan) tarafından
Hiç uyardın mı canım kötü olmadan da uyarabilirsin belki daha dikkatli olur
(2,679 puan) tarafından
Ya ben kötü olmam da bazı insanlar herşeye bozuluyor ya zaten düşünülmesi gerek aslında ama dediğin gibi baktım dozu artıyor hergun soyleyecegim
0 oy
(2,679 puan) tarafından

Kızlar bugün esim sinirlendi yukarı çıktı yarım saat müsade edin dediler yani 10 bucuga kadar yaramazlık yapmak zorundalarmiş gibi ;) çocukları güç bela uyutuyorum gürültü gürültü bıktık.

Kocaman çocuklar ya evde zıplamak zorundaymiş gibi 

(250 puan) tarafından
Aman bacımm allah komşununda İnsan olanını versin eski evimde kendi evimiz üsttekinni 3 çoçuğu vardı sabahın köründen gece 1 kadar koşturmalar çoçuk oyuncığını peteğe vuruyor yere vuruyordu durmadan misafiri geliyordu sabahın 7 8 inde evi çektiriyordu günde 3 kez ev çektiriyordu öğlen birde gece 12 ğibi uyardık 3 ğün biraz daha sessizlerdi sonra devem etti illahleh ettim sonra eşimin iş sebebi ile taşındık gene üstümde 3 tane çocuğu olan kadın var bir ğün gübürtü duymadım kadınnı eşi polis kendisi öğretmenmiş çoçuğkları küçak olduğu için yapmıyormuş öğretmenlik diyeceğim Allah korsunu olan insanlara karşılaştırsın allah çok zor
(2,679 puan) tarafından
Valla canım öyle gerçekten. Evde bide başka çocuklarda varmış iyi de banane? Benm bebeklerim daha küçük durun evlerinde misafir varmış az daha gürültü yapsınlar mi diyim yani.
2 senedir birşey demedim artık bıktım yani.
Benm evime misafir geldi gecen yerde sürülen oyuncaklardan çıkardı dedim saat geç oldu bunu surmuyoruz artık. Araba çıkardı parkede surmuyoruz kosturmuyoruz dedik annesi de bizde çocuklarına
Bide bu söylediklerim küçük çocuklar yukardakiler büyük yani

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 290 göst.
21 Mart 2022 Diğer kategorisinde Nagihannnnn (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 358 göst.
10 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
7 Şubat 2024 Aile kategorisinde Angel1992 (80 puan) tarafından soruldu
0 oy