0 oy
190 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,752 puan) tarafından
Bu salgın nasıl bir salginsa kurtulamadık ailecek hastayız eşim öksürük ağrı bnde öksürük yok şimdi iki buçuk yaşında ki kızım arada öksürüyor ama burnunda uyuyamıyor kızlar napabilirim acaba ateşi çıkar diye de korkuyorum :(

9 Cevaplar

0 oy
(4,287 puan) tarafından
Bende sterimar burun spreyi var. Doğal deniz suyu. Ondan sıkıyorum baya açıyor
(1,752 puan) tarafından
Canım doktor yazmadan eczane den alinirmi acaba?
(4,287 puan) tarafından
Tabi tabi.
-Reklam-
0 oy
(780 puan) tarafından
Az önce bende post açtım canım vallahi geçmiyor eşim şuan öksürmekten perişan oldu baş ucuna soğan kes karanfil batır diyorlar bi araştır canım 
(1,752 puan) tarafından
Tmm cnm sizde çok geçmiş olsun evet ya kaç gündür öksürmek ten mahvoldu :(
0 oy
(888 puan) tarafından
Açıkcası denemedim instegram da gördüm bir kaba su koyu o suyu donduruyprsunuz donan suyu yani buzu çıkartıp başka bir kaba koyup öksürük olan kişinin odasına koyuyorsunuz o buz eriyerek ortama nem veriyormuş ve daha rahat uyumasına yardımcı oluyormuş 
(1,752 puan) tarafından
Tmm cnm teşekkür ederim denemekte fayda var demişler
0 oy
(538 puan) tarafından
Öksürüyor ve burnu tıkalı. Üst solunum yolu enfeksiyonu var. Öncelikle ciğerlerine inmeden hemen bir çocuk doktoruna götür. Eğer enfeksiyon varsa antibiyotik yazar ciğerleri inmeden tedavisini almış olur. Sen de sık sık serum(fizyolojik serum)sık burnuna şırıngayla. 5ml lik şırıngayı 2.5 ml olacak şekilde iki burun deliğine sık. Sonra burun aspiratörüyle temizle. İçeride sıvı kalmasın ki ciğerlerine inmesin.
(1,752 puan) tarafından
Çok korkuyorum cnm tmm teşekkür ederim
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Yatağının bir köşesine karanfil yağı damlata bilirsin yada eczanede bunun için yastığa damlatılan damlalar var bebekler ve cocuklar için de kullanıma uygun. Odanın fazla sıcak olmamasına dikkat etmelisin. 
(1,752 puan) tarafından
Şu anda sıcak canım baya ozamn biraz düşurmek lazım teşekkür ederim
0 oy
(1,784 puan) tarafından
Doğal sarımsak dograyip üstüne bal limon bizim ilaç bu az hafif soğuk algınlığında direk yiyoruz aile boyu .... birde yıkanmamis yün temin edin çocuk için öksürük için  birebir...ateş içinde çorabını limon sıkıp giydiriyorum 
(1,752 puan) tarafından
İşte benm kızım normalde bişey pek yemez cnm hasteyken hiç yemiyor teşekkür ederim
(1,784 puan) tarafından
Burnunu açık tutun ben oturur pozisyonda uyuttugumi bilirim kendimde yanında yeterki kaymasin diye burun çok önemli açık olması
0 oy
(345 puan) tarafından
Serum fizyolojik,  kızım üçüne varmak üzere ve yalnızca bunu kullandım. Hava makinan varsa biraz da o sekilde kullan öksürük falan kalmaz. 
0 oy
(5,493 puan) tarafından
Serum alıyorum şırınga ile burnuna sıkıyorum ondan sonra açılıyor ve akmaya başlıyor 
0 oy
(1,436 puan) tarafından
Meraba canim yorumalrdaki tavsiyelerden hamgilerimi denedin ve faydasını gordunmu 
(1,752 puan) tarafından
Merhaba Serum fizyolojik alçak cnm eşim işte gece geç olduğu için bi yere gidemedik
(1,436 puan) tarafından
Bende oyle yapiyorum canim bide biz azeriyiz inqalasya diyolar serum suyyla sadece inu yapincada bebis cok rahat nefes ala biliyo türkce nasıl deniyo bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 47 göst.
22 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Minnos_1 (7,951 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.
5 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 165 göst.
18 Şubat 2022 Aile kategorisinde demet30 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.