0 oy
937 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (910 puan) tarafından

İyi geceler öncelikle eşim yarın hediye olarak alicak bir tane beğendik ama bana fiyat olarak gramina göre çok fazla geldi 12 gram 40 bin lira sizin bildiginiz bir model varmı daha fiyat olarak düşük yada farklı 22 ayar yoksa normalmi bu fiyat anlamadim

image

37 Cevaplar

+14 oy
(6,210 puan) tarafından
Yani ben buna değil 40 bin 4 bin lira bile vermem model hiç güzel değil

Kuyumcularda harika modeller varken neden bu yani evet zevk meselesi ama parmakta da çok kaba durur 12 gram hem ağır olur hem de büyük durur kaba yani 

Vallahi 10.000 liraya çok harika bir yüzük bulur kalan 30.000 lirayı da Bilezik yaparsın
(6,210 puan) tarafından
Yavrum müzik demiş de sen 40 binlik bir yüzük seçmişsin ve asla 40 günlük bir yüzük değil zaten işçiliği de çok taşı modeli yarın öbür gün satmak istesen 40 binin altında vermek zorundasın çünkü o taşların hepsini sökecekler Ayrıca daha güzel modeller bul daha uygun fiyatlı ya 40 bine pırlanta bile alırsın
(910 puan) tarafından
Daha önce hiç pırlanta almadimda takmadım da oda altın gibi mi satarken yani
(4,147 puan) tarafından
Aynen bide bu devasaaaa iscilikli deger kaybi olur satarkene zaten. Duz sade bisey al. Neden sadece yizuk ki bilezik begeniossn bilezik alirsin yada kupe kolye falan. 40 asiri cok dedigi gbi bu yuzuge bide .
(790 puan) tarafından
Tatlım bende birşey eklemek istedim altın pırlantadan değerli pırlantayı dünyada bir şirketin çıkarma izni var o yüzden olması gerekenden pahalıya satıyor yoksa çokta değerli bir taş değil geri satarken çok fazla para kaybediyorsun ha zirkon taş desen belki normal cam değersiz oluyor sen altına para veriyorsun 40 bin tl ye sen içinde yüzüğüde olan gerdanlık sette alabilirsin ha ayarı düşük olabilir yada bilezik küpe yüzük yapabilirsinki bende arkadaşa hak veriyorum çok kaba bir model bazen eşime takılırım banw bir pırlanta almadın diye oda der seç kendine taksitle bakalım der yok derim sen alabiliyosan bana bilezik al en azından yarın kötü zamanda bozdurur harcarız senin bu aklını seviyorum der
(5,867 puan) tarafından
Yani pırlanta olsa cidden tamam ama bu yüzük harbinden 5 kuruş etmez. Güzel değil zaten başta. Düzgün sertifikalı bir pırlanta olursa satarken değer de kaybetmez. Uluslararası geçerli sertifika olması lazım. Ama herkesin dediği gibi yüzük, bileklik bir kolye ne bileyim başka başka şeyler alınır. İlla yüzük alacaksan pırlanta al
-Reklam-
+1 oy
(12,925 puan) tarafından
Gelin evindekiler gibi gözlerim kanadı yorumu yapmak istemiyorum ama hem çok kötü hem çok pahalı sırf eşinize pahalı bir hediye aldıracaksınız diye buna verdiğiniz para eşinizin cebinden çıkar kuyumcunun cebine girer nacizane fikrim kuyumcunun cebine gireceğine eşinizde kalsin 
0 oy
(2,655 puan) tarafından
40 bin eder mi bilemedim zevk meselesi 
(910 puan) tarafından
Etmezmi bende anlamıyorum fazla inan bu yüzük mesela normalde ne kadar eder
0 oy
(889 puan) tarafından
Ay 40 bin buna yazık 40 bine güzel bir bilezik al tak koluna bunu satınca para etmez ben sana söliyim
(910 puan) tarafından
Offffff offf bide bunu alicam ağır diye takamicam rahatsız edicek bu sefer kizicak bana
(910 puan) tarafından
Belli belli en azından senin gibi kötü niyetli değilim buda bana yeter
(910 puan) tarafından
Ben burda bi soru sordum ve altın alıp satanların yorumunu bekliyorum çok deger kaybı olurmu diye sende ordan yok trol yok bilmemne sanane kardeşim neymiş maaşı bu yüzüğün kaç katıymis banane bundan git senin gelir durumunu merak edenlere anlat bunu ben bir soru sormusum gelipte benim hamile halimle canımı sikmaya hakkın varmı ilgilenmiyosan kimse sana zorla yaz demiyoki
(7,186 puan) tarafından
Ne ayıp yapılan şu yorumlar üstünüze vazife herhalde insanların moralini bozmak
(910 puan) tarafından
Valla sorma ya altı üstü bir yüzük sadece takı seti değil bilezik değil ben sadece markası yüzünden mi boyle zarar ettiriyo isciliksiz olanı varmı bunların bunları merak ettiğim için sordum normalde altın almıyorum da satmıyorum da hiç alakam yok bu konularla ama int den bakınca 22 ayar altınlara göre bu yüzük 17 bin lira zarar ettiriyo diye yazmak sormak istedim
0 oy
(8,055 puan) tarafından
Neeeee bir yüzüğe 40 bin mi. Ay bayılıcam tutmayın. ⚡
(910 puan) tarafından
Ama napim :(
(8,055 puan) tarafından
Eşini ikna et mesela..., ☺️
(910 puan) tarafından
Bir tane yüzük alabilirim hediye olarak hangisi olursa olsun dedi gösterdim tamam dedi senin bildiğin gram olarak daha fazla daha iyi bir model varmı varsa atabilirmisin yarın sabah gidicez:(
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Ay yazık günah bacım buna kırk bin verilir mi inan satarken yarı parasına düşer bu ayrıca model olarak da tam Bi anne modeli hiç hoş da değil 
(910 puan) tarafından
Almaz işte bacım yüzük dediya yüzük olucak isterse elmas olsun onu alır ama diğerini almaz
(4,158 puan) tarafından
O zaman taşsız işçilik siz bir şey beğen dorika kaburga tarzı yüzüklere bak onlardan al 22 ayar saf altın taşsız olsun en azından ilerde satarsan taştan kaybetmezsin işçilik düşer sadece
(910 puan) tarafından
Tamam smdi girip onlara bakicam
(4,158 puan) tarafından
Bak ama yerinde olsam eşimi ikna ederdim yazık günah madem o kadar verebilecek parası var bunu daha iyi değerlendirmek onun da karına olur bak aşkım ben seni düşünüyorum dünyanın bin bir türlü hali var ben araştırdım yüzük satarken çok değer kaybediyormuş gel biz o paraya güzel Bi bilezik alalım hem ben daha rahat takarım hem ilerde satmak durumunds kalırsak paramıza yazık olmaz falan de ikna et yani açıkçası ikna olmasa ben almazdım eşim de çöpten toplamıyor bugün kırk bin verecek iki gün sonra ben onu gidip yarısına satacağım sırf aldırmak için aldırmak oluyor öyle
(910 puan) tarafından
Amq sadece bir yüzük hakkım var :(
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Modelini hiç beğenmedim çok zarif güzel modeller var bakmadın mı canım 
(910 puan) tarafından
Evet baktım gerçekten harika modeller var ama benimde bir hakkım varya iyi bir şeyle değerlendirmek istediğim için :(
(6,210 puan) tarafından
Tamam en pahalısını istemişsin En azından yarın öbür gün bir şey olursa belki de satarım mantığıyla düşündün sanırım ama bacım bunu yarın öbür gün satmaya kalksan yarı fiyatına verirsin çünkü hem işçiliği var hem taşı çok ve satarken o taşlarını çıkarıyorlar diğer işçiliği de sayıyorlar haberin olsun O yüzden sen işçiliksiz daha pahalı bir şeye bak
(910 puan) tarafından
Bulamadimki bacım ya yok İnanki saatlerdir bakıyorum bulamıyorum senin bildiğin varsa atabilirmisin resim
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Canım bu yüzügü alirsan ilerde satarken baya zarar edersin birim amaçlı ise yanlış seçim 
(910 puan) tarafından
Yok canım birikim için değil de bana söz vermisti benimde doğum günüm yaklasti 8 inde oncesinde alalım yüzüğü dedi ama yüzük olmak zorunda işte
0 oy
(2,062 puan) tarafından

Parmağıma klasik bir alyansdan fazlasını aslA takamam yük gibi geliyor:) onuda arada takarım.

Bu saf altın muhtemelen o yüzden bu fiyata.

Fakat siz dayanıklılık arzu ederseniz bunu tercih etmeyin

(910 puan) tarafından
Bir yüzük hakkım var en iyisini istiyorum mümkünse taşsız ama bulamıyorum bı bulsam saatlerdir telefonla arıyorum ama yok hep daha düşük gramlikari var
(910 puan) tarafından
Güzel ama bu dahada pahli 8 gram 37 bin bacim benimki 12 gram 40 bin
(6,210 puan) tarafından
Kız sen Seninkinin 12 gram olduğuna ne bakıyorsun o 12 Gramın kaç gramı sadece taş biliyor musun o taşı satarken paradan saymayacaklar o taşların hepsini sökecekler sonra yüzüğün kendisi kaç gram oluyorsa o fiyattan alacaklar
(910 puan) tarafından
Offff offf:(
0 oy
(1,445 puan) tarafından
Allah aşkına bu yüzüğe 40 bin mi vereceksiniz. Eşinizle konuşun eğer 40 bin harca dediyse, yüzük ve bilezik alın
(910 puan) tarafından
Yok canım öyle demedi valla hangi yüzük olursa olsun alabilirsin dedi ister 10 bin olsun ister 100 bin ama sadece yüzük
(1,445 puan) tarafından
O zaman güzel gerçek pırlanta bir tektaş al, bu yüzük babanne yüzüğü gibi kötü kusura bakma
(910 puan) tarafından
Oda satarken/50 zarar ettiriyomus ama
0 oy
(5,008 puan) tarafından
Aslında 40 binin yarısını markaya veriyorsun. Standart bir kuyumcudan daha uyguna daha güzel bir model alırsın. Mesela biz atasaydan set aldık 50 bine. Normal kuyumcu 35 bin verdi hem işçilği hem marka farkı olduğundan. O yüzden boşu boşuna buna bu kadar para verme. Modeli de beğenmedim. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama 45 yaş üstü takıyor böyle şeyleri 
(910 puan) tarafından
Kuyumcunun kendisinde varmıdır yani ağırlığı yüksek daha uygun yüzükler onzman altinbasa gitmeden bir ugrayimmi yarin
0 oy
(101 puan) tarafından
Hahahhaha tamam eşin sana pahalı yüzük alıyor 
(910 puan) tarafından
Hahaha çok zekisin
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Bilezik alırım daha iyi

(910 puan) tarafından
Bende isterdim öyle olsun ama almaz ki
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Tek bir yüzük hakkın var diye gidipte bu parayı mi bu yüzüğe mi vercen adam al dedi en pahalı ve cirkinini mi Alcan cnm. Çok kotu bak bn giderim kuyumculara bilirim a çok sen bunu böyle Alcan satarsan  

O taşları hepsini çıkarıp tartıp alcaklar senden yazık günah Parana gerekte yok yani bu kdr paraya bu yüzük daha güzelleri var çok almak istersen yüksek fiyata gidip özel yaptır 
0 oy
(5,445 puan) tarafından
İnternetten bakana kadar git kuyumcuya canım ordan bak kusura bakma ama ben bu yüzüğü beğenmedim çok kaba birde marka adı duyulmuş diye daha da pahalı veriyorlar birde satarken o küçük taşları söküp de alıyorlar en iyisi git bı kuyumcuya bakın 
0 oy
(900 puan) tarafından
40 a aliyorsaniz 15 e zor satarsınız aynı gün bile. Bence bilezik alin 20 gram kadar gelir sanırım. İleride satarsanız eğer üstüne kar bile gelir bırakın zararı. Ama karar sizin:)
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Bu ne yav koca karı yüzüğü gibi buna mi 40 bin vericeksin gerçekten 
0 oy
(15,149 puan) tarafından
Yani bu yüzük modeli herkesin takacağı bı model değil

Sonra aldığınızda kalmayın. Onun yerine bilezik ya da tam altın falan filan alsanız da onlar kendi istediklerini alsalar. Ya da kolye de olur 
0 oy
(10,313 puan) tarafından
Atasay altınbaş gibi markalar tasarım farkı koyar üzerine 12 gram parmakta taşımak için çok ağır ve ayrıca çok zevksiz bir seçim canım bu kuyumcular çarşısı yok mu olduğun yerde bir kuyumcudan bak. Alyans atasay benim tasarımı sevdim diye fazla para verdim işte dün bugünden cahil oluyor insan çok kızıyorum kendime
0 oy
(1,545 puan) tarafından
Yanlis anlamada hic guzel degil. Cok kaba. Bedava verseler takmam heralde 

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 534 göst.
17 Ekim 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 692 göst.
3 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 213 göst.