0 oy
44 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (169 puan) tarafından
Hanımlar 18+3 haftalık hamileyim başından beri bulantı kusma bel ağrısı baygınlık fenalık çok kötü ve ağır bir gebelik geçiriyorum yani 5. Aya girmişim hala bulantı hala kusma hala iştahsızlık daha hiç kilo almadım hala verdiğim kilodayim yani canım hiçbir şey istemiyor o kadar çok iştahsızim ki anlatamam sanki yeni hamile kalmışım psikolojim bozuldu bu haftalarda olmaması lazım diyorlar ama bende hala var bebekte hiçbir sıkıntı yok çok şükür hatta gelişimi önde ama sorun benim hiç iştahım yok iştahımı artırmak için ne yapabilirim yemek yiyemedihim için de sürekli başım dönüyor bayılacak gibi oluyorum lütfen cevap verir misiniz bu soruları hep soruyorum ama hiç işe yarar yanıt alamadım lütfen iştah artırıcı şeyler varsa bildiğiniz tarif filan bekliyorum lütfen 

5 Cevaplar

0 oy
(1,864 puan) tarafından
Ben prilam dr duruyorum birde 3 cocuk annesiyim son zamanlarda pisxolojim bozuk hamile olduğum icinmi yoksa sinirimi bozuk anlıyamadım
-Reklam-
0 oy
(1,930 puan) tarafından
Bulantı için prilam dr kullanmıştım ben cok iyi geliyor. İlacı bir gün bile unutsam herseyden tiksiniyordum yemek yiyemiyordum
0 oy
(3,476 puan) tarafından
İlk.hamileligimde 23 haftaya kadar kustum doktorlara göre 3 aydan sonra bitmesi lazım bulantınin ama yok insanın elinde değil şimdi bile 18 haftalık hamileyim ilk 3 ay kustum 3 aydan sonra ilaç içersem biraz iyiyim içmezsem kusmasam bile çok kötü hazımsızlık oluyo midemde kusmaktan beter oluyorum
0 oy
(537 puan) tarafından
bu haftalarda olmaması gerekir diye bişey yokki 9.aya kadar mide bulantısı ve kusma çektim gayet normal
0 oy
(37 puan) tarafından
Benim 7. Ayıma kadar sürdü bulantım ne çektim o bulantıdan bende yemek yiyemiyordum doktor bana prilam yazmıştı ama o fayda etmemişti, bizde zofer aldık eczaneden. O ilaca gelene kadar kaç tane bulantı hapı kullandiysam fayda etmemişti (tabi hamilelerin kullanabileceği ilaçları kullandım). Zofer ilacını kullandıktan sonra 2 gün bulantım olmuyordu, bulantım olmayınca da hâliyle iştahım yerine geldi. Sende önce bulantına çözüm bul ondan sonra inşallah iştahın yerine gelir. Doktoruna danışarak zofer kullanmayı dene istersen canım umarım faydasını görürsün Allah yardımcın olsun 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 53 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Umayy (608 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 52 göst.
22 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
0 oy
6 cevap 70 göst.

379,686 soru

11,365,773 cevap

34,845 kullanıcı

...