0 oy
373 göst.
Aile kategorisinde (344 puan) tarafından
İnşallah bir kızım olacak ben Miray Sare dusundum eşim mira Amine dedi ikiside güzel ama onerebilceginiz kız ismi var mı 

Kızımin ismi güzel huyu güzel dediğiniz uslu  akıllı olur dediginiz bir isim var mı oğlum yaramaz biraz gözüm korkuyor artık 

26 Cevaplar

+1 oy
(6,314 puan) tarafından
Amine güzel değil anlamı güzel olabilir ama kulağa da hoş gelmesi lazım. Biraz argo kelimeye kaçıyor. Biz yetişkinler için böyle değil elbette ama kendi akranları arasında alay konusu olabilir. 
(6,314 puan) tarafından
İsmin anlamı da kimde olduğu da önemli değil, önemli olan yeni kuşakta bu ismin nasıl karşılanacağıdır. Kesinlikle güzel durmayan bir isim.
(2,808 puan) tarafından
Biraz saygi bence isme
(6,314 puan) tarafından
:))) pardon? Saygısızlık bunun neresinde tam olarak? İyi misiniz? Burada daha saçma neler duyabilirim diyorum her seferinde daha çok şaşırıyorum cidden. İsim güzel değil demek saygısızlık oluyor yani. Çok tuhaf....
(344 puan) tarafından
Onu bende düşündüm canım anlamı güzel ama işte yeni nesil nasıl olur bilemedim
(586 puan) tarafından
Katılıyorum zorbalık falan yok çok araştırma yaptım
3egitimci 3 diyanet hofasi ile görüştüm hiç biri zorbalık demedi ama emine isminde var kezban isminde var
-Reklam-
+1 oy
(5,285 puan) tarafından
Uysal olsun istiyosan zehra koyma :D
(344 puan) tarafından
Allah sabır versin canım biraz uysal en azindan kavgadan uzak olsun istiyorum oğlum çok inatçı evde hır gür çıkmasın istiyorum
(5,285 puan) tarafından
Kimseyle kavga etmez canım valla abisi ona karışmasa o çok güzel uyum sağlıyor sadece bana çok yapışıyor bir arada aşırı ağlıyordu. Nazlı ve dediğim dedik bir bebek :)
+1 oy
(12,954 puan) tarafından
İpek bence ipek gibi güzel bir kız olsun 
(344 puan) tarafından
Amin inşallah canım ipek hiç aklıma gelmemişti düşüneyim canim
0 oy
(17,720 puan) tarafından
Asena jsjdjsjs
(344 puan) tarafından
Asena da güzel canım ama bana biraz Asena ismi asi gibi geliyor oğlum o kadar bezdiriyor ki yaramaz bir çocuk daha timarhanelik yapar beni
0 oy
(75 puan) tarafından
Zümra ismi çok güzel, kızımın ismi ❣️
(344 puan) tarafından
Evet aslında olabilir canım eşime bunu da soyleyim
0 oy
(1,450 puan) tarafından
İsimle karakterin bence çok alakası yok, sonuçta huyları genetik faktörler içeriyor. Ama kızımın adı Umay
(5,240 puan) tarafından
Hahhahah ikbal çok iyidi benim kızımın adı güneş tam bir güneş gibi parlıyor odak noktası herkesin :))))
(79 puan) tarafından
Ay benim de kızımın adı güneş adı gibi parlıyo maşallah
(5,240 puan) tarafından
Maşallah cnm♡
(48,642 puan) tarafından
maşallah güneş hanimlara ❤️ benim ismiminin anlamida geleceği aydinlik hep gelecekte oluyo bazi seyler ☺️☺️☺️☺️
(344 puan) tarafından
Valla oğlumun adıni pek sevmiyorum eşim zorla koydu ben isimden kaynakli diye düşünüyorum hatta herkes koymayın dedi yaramaz olur dedi koyduk sonuç yaramaz çok değil ama bazen canımdan bezdiriyor
0 oy
(574 puan) tarafından
Akıllı zeki ama bi okadar kibar ve aglak lina kızımın adı cok kibar yaaa daha üc yaşında ve sakin sadece cok aglamasından cekiyorum 
(344 puan) tarafından
Kız Lina yegnimin adı sulalede var olmasa bende koymayı düşünüyordum
(574 puan) tarafından
Ama güzel isimler var anlamlarına bak birde analizine bak özellikleri cıkar
0 oy
(3,357 puan) tarafından
Kızımın  adi Elif  Ada ismi gibi efendi
(344 puan) tarafından
Elif ismi çok güzel ama malesef o da sulalede var herkes güzel isimleri bulup koymuş
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Ahsen Zümra ve Asmira arasında gidip geliyorum :D
(344 puan) tarafından
Ahseni bende düşündüm ama vazgeçtim canım
0 oy
(8,876 puan) tarafından
Sare yeğenim. Çok hareketli. Bebekken erkek çocuğu gibi çok aşırı yaramazdi. Şimdi ikinci sınıfa gidiyor. Çok hareketli diye öğretmen yardımcısı yapmış. Tahtayı silme görevi filan vermiş sjsjsj enerjisini atsın diyo öğretmeni. 
(344 puan) tarafından
Oh maşallah hızla uzaklasayim çok güzel isim ama hareketli bir bebek daha kafayı yiyebilirim tabi robot olmasin ama birazcık uysal olsun en azından
0 oy
(779 puan) tarafından
Erva isminden çok memnunum 
(344 puan) tarafından
Yegnimin adı canım  yoksa dusunurdum
0 oy
(1,062 puan) tarafından
Uysal kız isimleri bana göre

Duru

Melek 

Zeynep
(344 puan) tarafından
Melek güzel aslında daha onsekiz hafta var doğuma ben şimdiden telasliyim
0 oy
(91 puan) tarafından
Kizimin ismi Ayla )ikinci isimde Elay çok guzel  ismler
(344 puan) tarafından
Elay çok hoşmuş Allah bagislasin canım
0 oy
(586 puan) tarafından
Kızımın adını Amine koyacağım adı gibi asil kız olcak inşallah sende Amine köy 
(344 puan) tarafından
Yani bende istiyordum ama akran zorbalığı diyorlar bilemedim ama çok hoş güzel bir isim
(586 puan) tarafından
Hayır öyle birşey yok herkes aklına geleni konuşuyor sen çocuğa ammmmminnnne deniyeceksin dimi Amine diyeceksin yanına hir isim daha ekle mesela ben Amine Nur koyacağım
Peygamber efendimiz in annesinin ismi. Yollardir kullanılan.hir.isim.nerede zorbalık var
Ben bizzat eğitimci ile konuştum ve zorbalık olmaz dedi emine isminde var Amine isminin Türkçesi emine
Ya kezbanda var
Zorbalık
(586 puan) tarafından
Amine isminde yok
 emine isminde var
Eminos falan diyorlar ya öyle yıllanmış isim gibi Amine ismi çok güzel lütfen İslamiyet'in en güzel isimlerine kötülemeye çalışanları
Dinlemeyin
(586 puan) tarafından
Çok çok araştırdım hamilryim aylardır araştırdım diyaneti ara sor fetfa hattını
Canım onlar sana gereken bilgiyi verirler hani bana inanmasssan
0 oy
(48,642 puan) tarafından
benim kızımi anlatmissin Ela ❤️
(344 puan) tarafından
Ela ismide var bizde bende isterdim olmasaydı maşallah Allah bağışlasın canim
0 oy
(241 puan) tarafından
Düşündüğünüz isimler çok güzel ek olarak Ebrar Erva Şevval olabilir kızımın adı Erva uslu ama çok hareketli 
(344 puan) tarafından
Ebrar ravza geldi aklıma eşime daha demedim ama desemde karismayacak ah ettim kızıma ben isim koycam diye o yüzden hala düşünüyorum canım
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ay benim kızımın adı güneş gören herkes hayran ona uysal sakin akıllı herkes istanbul hanımefendisi derler ona kurban olam verene onu bide mavi isminde kızım var oda tam bir zıpır hahhah
(5,240 puan) tarafından
Benimde ikinci zıpır valla nerde olduğu belli değil yatırmasan yatmaz ama ben uyku konusunda disiplinliyim 9 olmadan ikiside yatar
(562 puan) tarafından
Ben 9 da yatirsam 2 saat sonra uyanır şimdi bile yattı korkuyorum 1 saat sonra uyansin
(5,240 puan) tarafından
Anladim.cnm allah yardımcın olsun
(344 puan) tarafından
Kız masallah maşallah sende maşallah de en çok annenin nazarı degermis Allah bağışlasın canim
(5,240 puan) tarafından
Aynen nazarım değiyor bebeme ya :) masallah
0 oy
(2,246 puan) tarafından
Kesinlikle Zeynep değil yani uysallik bakımından ama zeki güzel huylu akıllı olurlar 
(344 puan) tarafından
Zeynep de çok güzel bir isim canım ama dediğin gibi birazcık şımarık oluyorlar Allah bağışlasın
0 oy
(54 puan) tarafından
Bizde daha karar veremedik ışıl, mısra yada ipek bu isimler güzel geliyor ama kararsız kaldık benim beğendiklerimi de eşim yada çevredekiler beğenmiyor lakap takıyorlar onların beğendiğini de ben beğenmiyorum 
(344 puan) tarafından
Ah bu çevre olmayiverse olmuyor valla aklımda çok değişik isimler var ama çevreden kendim bile getiremiyorum
0 oy
(2,331 puan) tarafından
Amine Sare daha güzel gibi benm erkek oldu kız olsaydi ilk isim Aybükeydi yanına isim bulacakdm erkek oldu isim bulamadim
(344 puan) tarafından
Erkek olsa bizde hazır alperen ya da eren burak ama kız olunca bizde karar veremedik

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 199 göst.
17 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 111 göst.
25 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 410 göst.
19 Ocak 2022 Aile kategorisinde Cananadiguzel (319 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 40 göst.
31 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde pinar23 (45 puan) tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,536 cevap

34,831 kullanıcı

...