0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde (2,196 puan) tarafından
Oğlum 4 yaşında tam konuşamıyor doktora götürdüm çocuk psikiyatri değerlendirip rapor çıkaracak ve rehabilitasyon merkezine yönlendirecekler dedi. Oğlumda zihinsel Bi problem yok isteklerini hareketle anlatıyo denilen herşeyi anlıyo konuşmaya çalışıyo ama çıkarmayo.  bu RAM raporu alırsam ilerde sorun olur mu rapor silinip kalksa bile sicilinde kalıyormuş

Bu durumda rapor almayıp kendim özel götürmek istiyorum ama fiyatlar çok pahalı. 

Bu durumda ne yapmalıyım sadece konuşma gecikmesi için bu raporu alıp siciline geçsin istemiyorum 

Aynı durumu yaşayan var mı nasıl bir yol izlemeliyim. 

9 Cevaplar

0 oy
(501 puan) tarafından
Kız burda bekliyim benimde oğlan üç buçuk yaşında konusamiyor
-Reklam-
0 oy
(4,555 puan) tarafından
Bizede öyle dediler zamanında zihinsel sorunu yoktu eşim önüne çıkar dediklerini duyunca özele götürdü ramdan dediler ileride polis vs olmak isterse yada ona benzer meslekler önüne çıkıyormuş 
(1,521 puan) tarafından
Cok doğru ileriki meslek hayatında kazandığı okul bölümlerin de hep önüne çıkıyor o kadar araştırdık ki o kadar bu surecten gectikki anlatamam bizde topun ağzından döndük
(4,555 puan) tarafından
Aynen bide bizim goturdugumuz zamanlarda dil konusma terapisti çok azdı şimdi çoğaldı hep
(2,196 puan) tarafından
Raporu almayı düşünmüyorum ama çocuk psikiyatriye  gelişimini ölçmeleri için götürsem Buda sorun teşkil eder mi acaba
(4,555 puan) tarafından
Sanmıyorum. KBB gorurdunux mü
0 oy
(279 puan) tarafından
Benim oğlumun özel gereksinimi olduğu halde bende çıkarmıyorum belki ilerde hiç sorunu kalmazda siciline işlemesin diye çocukken gidilen psikiyatriyi bile sorguluyorlarmış 

Dil terapistine götürdünüz mü söylediler mi böyle bişey
(1,521 puan) tarafından
Evet doğru psikiyatri bölümüne dahi çok zorunlu cok gerekli olmadığı sürece be özel hastaneden ne devletten almayın
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Daha yazin ayni sorunu yasadik , once rahabilitasyon merkezine gittik gorusmeye 500 tl verdik konustuk ettik RAM raporu cikartin her seferinde para vermeyin dediler neyse tamam dedik bizim adimiza ogluma hastaneden rabdevu aldilar oyle ilgileniyorlar ki anlatamammmm 

Hastaneye gidecez biz sizi ozel arabayla gelir aliriz beraber gidelim dediler tamam dedik 

Geldiler yolda gidene kadar "sizi orada vazgecirmeye calisirlar inanmayin rapor silinmez derler inanmayin meslek hayatinda karsisina cikar derler inanmayin bu tarz cumlelerle yarim saat konuştular zaten ben arastirmistim bu dediklerini ezbere biliyordum ama esimi ikna edemedimmmm

Herneyse hastaneye vardik indik kapidan girdik bizimle gelen kadin suraya gidin soyle soyle yapin dedi bizle gelmedi 

Hasta kayita vardik işte ilgili bölüme genc bir beyfendi vardi sira bize geldi cocugu gorebilir miyim dedi tabi burda dedik 

Bu cocugun neyi var siz Ram raporu alacaksiniz cocugunuzun gelecegini yakiyorsunuz benim burda bir cikarim yok ama onlar devletten yüklü para aliyorlar yapmayin dedi daha bayagi seyler dedi 

Meger onlarin o bolume girmeleri dahi yasaklanmis kavga ciktigindan dolayi vazgeciriyorlar dogrulari soyluyorlar yaa daha anlatcak cok sey var ama uzun okdu 
(1,521 puan) tarafından
Hastaneden arkamiza bakmadan nasil kactigimizi bilmiyoz aradan 2 ay sonra esimin isyerinde Ram raporlu olan cocuk Uçak bölümünü kazanmis ama rapor oldugu için kayitini yapmamislar tabii esim bu durumu utana sıkıla anlattı bana , durumuz varsa ozelden hicbir kayit yaptirmadan gondrrin yahut krese gonderin ama dostca soyluyorum Ram raporundan uzak durun
(2,160 puan) tarafından
Banu canm bu yaşadığınız herşeyin birebir yaşadık bu yaz Allah'ıma şükür ki son anda vazgeçtik içim öyle huzursuzdu ki ben ne zaman huzursuzlansam hep altından birşeyler çıkıyor hep aradılar sorudular ilgilendiler bende yeni bir rehabilitasyon merkezine ücretli olarak götürcem ama bana herhangi birşey imzalatmadilar verselerde imzalamam da acaba oraya ücretli ders alsa yinede etkiler mi kızımi
(1,521 puan) tarafından
Cok şükür  ki sizde yol yakınken dönmüşsünüz , hayir ucretli olarak gondermek istediginizde hicbir şekilde kayitlara geçmiyor ücreti bile isteye pahalı tutuyorlar zaten kendi ağzıyla demişti bize merkezdeki hanim pahali olduğu için herkez 2 , 3 sefer ödeme yapıyor özel olarak gönderiyor sonra altından kalkamıyorlar biz gondermiyecez artık diye telefon açıyorlar, ama herhangi bir kağıt imza dediğin gibi atma ben özelden gönderiyorum Ram raporunu zaten araştırdım onun gibi hiçbir şekilde siciline yada öğrenim hayatına geçmesin bu okula geldiği kabul etmiyorsanız başka kuruma giderim parasıyla nasıl olsa gibisinden konuşursan zaten havada tutarlar seni Rabbim doğru insanlarla karsilastirsin insallah canim söz konusu hele evlatlar olunca Allah yardımcımız olsun insallahh
(2,160 puan) tarafından
Amin inşallah canım bana da işte dediler ücreti pahalı bnde indirim istedim olmaz felan dediler sonra aradım ben gelemicem diye öyle indirim yaptılar zaten insanı rapora itiyorlar doktor bile silinmez dedi ben çok araştırdım çok şükür ki son anda Rabbim yardım etti vazgeçti çok dua ediyorum valla insanın en hassas yeri evladı
0 oy
(1,906 puan) tarafından
4 yaş büyük annesi. Rapor olayını bilmiyorum ama siz mutlaka bi dil terapistine götürün. tv telefon kesin 
0 oy
(5,805 puan) tarafından
Sonradan rapor iptal edilebiliyor diye biliyorum canım 
0 oy
(400 puan) tarafından
Ram raporu sicile işliyor diye biliyorum ona bulaşmayın. Oyun gruplarına katılım sağlayın. Yaşıtlarıyla aynı ortamlarda olmasına özen gösterin. Kreşe gönderseniz çok iyi olur. Bol bol kitap okuyup onunla konuşmaya çalışın. Şarkılar söyleyin. 
0 oy
(5,330 puan) tarafından
Merhaba bnm kızımda 3 buçuk yaşında herşeyi syluyor iki li üçlü cümleleri kelimeleri var bnada paikolok psikiyatri götür dedi bende tiktokta yorumda gormusutum rapor hayatı boyunca hep karısına çıkacakmış doktor dedi öyle. Bişey yok konuşmaya başlayınca mesela süre veryormus bir yıl rapor snra tammdir silin deyince sistemde siliyormus eşim izin vermedi korktuk goturmedik bide hicmi 4 yaşındaki çocuğun konuşmuyor?
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Benimde 4 yaşında erkek ben aldım raporu ne alaka zihinle alakası olmadıktan sonra nasıl önüne çıkabilir ki çıktı diyelim ki konuştuğunu görünce sorun edemezler bizimde dil ve konuşma bozukluğu raporu 1 senelik. Defalarca sordum çocuk pskoluguna kdr hata burda özel eğitim öğretmeni var onada sordum önüne çıkmaz zihinle alakası olsa çıkardı ama dil bu düzelince neden çıksın ki

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 135 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Tuubba (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 356 göst.
18 Şubat 2021 Aile kategorisinde Ecrinininanasi (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
29 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 226 göst.