0 oy
627 göst.
Diğer kategorisinde (316 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Evlendiğimiz günden itibaren hep ortak hesap kullandık. 

Eşimin eşi dostu akrabası çok çoğunluğu ise erkek. Benimde sadece bayan, hiç erkek yok benden taraf. 

Fakat paylaşım yapmak istemiyorum bazen. Erkekler görsün istemiyorum. Eşime de nasıl açıklayacağım ortak kullanmak istemediğimi. Kendisi pek ayrı ayrı kullanmaktan yana değil. Ama ben paylaşım yaparken rahat olmak istiyorum. Ufak bir kahve fincanımı story yaparken bile çekinerek atıyorum. Ne yapılması gerek? 

Sizceee.. 

Ortak kullanmak mantıklı

Ayrı kullanmak mantıklı 

Fikriniz nedir? 

image

Bazen tatlı dil yılanı deliğinden çıkartmıyor. :pouty:

44 Cevaplar

+5 oy
(1,623 puan) tarafından
Ortak kullanmanin hiçbir mantığı yok. İkiniz de ayrı bireylersiniz. Evlenince her şey bu şekilde içiçe geçmek zorunda degil
(316 puan) tarafından
Evet başta böyle düşünerekten kullanmadık sonradan çocuk olunca insan az çok mantıklı birşey olmadığını düşünüyor
(9,623 puan) tarafından
Hiç kullanmamak en iyisi
(390 puan) tarafından
Aynn gözde watsap hariç diğer sosyal medya kullanmıyorum
(9,623 puan) tarafından
Bizde öyle
-Reklam-
+2 oy
(2,675 puan) tarafından
Ben bunu doğru bulmuyorum, neden arkadaşımın eşi benim fotoğrafıma baksın. Duvarında ortak hesap yazan arkadaşlarımı takil etmiyorum. Şimdi sokakta da sizi gören yok mu diyen olur belki ama aynı şey değil arkadaşının eşi ne zihniyette bilmiyoruz ss alıp bakabilir ya da eşi benim fotoğrafıma bakıp geçmek isterken yanında olabilecek benim bir tanışım olabilir benim fotoğrafımı telefonunda görse konu çok başka yerlere gidebilir, o yüzden herkes kendi hesabında takılsın. Ben eşimin eşim de benim şifremi bilmez 
(316 puan) tarafından
Mantıklı bir açıklama olmuş
0 oy
(1,344 puan) tarafından
ayrı kullanmak daha mantıklı birbirinizin şifresini bildikten sonra sorun olmaz bence
(316 puan) tarafından
Aynen bende kendisine öyle söyledim. Bazen arkadaşlarım ayrı hesap aç diyor sana özel birşey atacak olsak eşin görür diye atmıyoruz diyorlar
0 oy
(1,754 puan) tarafından
Canım aç ayrı ayrı hesap ondada şifren olsun hatta telefonunda da açık olsun bizde öyle benim hesap eşimde açık eşimin hesap bende
(1,754 puan) tarafından
Güzelce anlat eşine tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır
(316 puan) tarafından
O zaman ben yılanı delikten çıkarmaya gideyim :D
(1,754 puan) tarafından
Haber ver bize
(316 puan) tarafından
Yok dedi kız :D
(1,754 puan) tarafından
İnatçı enişte varmıs ya kıskanıyor belkide seni
0 oy
(681 puan) tarafından
Ben ayrı kullanıyorum ortak olması bana çok saçma geliyor. Herkesin çevresi ayrı sonuçta. Fotoğrafımı falan paylaşıyorum. Ortak olsa rahat kullanmam.
(316 puan) tarafından
Aynen haklısınız gerçekten bende eşime ne tür açıklama yapıp ikna edeceğimi düşünüyorum
(681 puan) tarafından
Onun telefonunda açık kalsın İnstagram o şekilde içi rahat eder belki
(316 puan) tarafından
Konuşmamızı ekledim red etti
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Ayrı 2 hesap kullanabilirsiniz sifreleriniz olduktan sonra sorun olacağını düşünmüyorum ben zaten bildirimler her ikinize de gelecek 
(316 puan) tarafından
Aynen orası öyle tabi. Eşimle bu konuyu konuşmam gerek ucundan az citlattim fakat pek gönlü yok gibiydi
(337 puan) tarafından
Kıskanıyor benimki de kıskanıyor ama belli etmiyor :) konuş anlaş
0 oy
(2,290 puan) tarafından
Hiç kullanmamak mantıklı.
(316 puan) tarafından
Doğrudur şuan bana da en mantıklı olan o
0 oy
(677 puan) tarafından
Ortak hesap pek mantıklı gelmiyor bana sonuçta eşimin hayatı iş arkadaşları farklı benimde aynı şekilde güzel dille söyle bisey diyeceğini zannetmiyorum sonuçta hayatlar farklı oluyor 
(316 puan) tarafından
Öyle tabi ben bir diyeyim bakalım umarım hoş karşılar
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Sende paylaşım yaparken kendi arkadaşlarına özel yap cnm yakın arkadaşlar diye seçip paylaşabiliyosun sınırlarsın
(316 puan) tarafından
Hiç aklıma gelmedi doğrusu hikayede. Fakat gönderi olarak atmak istesem nasıl yapacağım
(1,567 puan) tarafından
Onu hiç yapmadım ben ama story paylaşırken yakın arkadaşlar diye secerim
(316 puan) tarafından
Anladın canım teşekkürler
0 oy
(3,658 puan) tarafından
Ayrı kullanmak bence ya 
(316 puan) tarafından
Aynen banada mantıklı gelmeye başladı artık
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Eşim teklif etti kabul etmedim instagramım sende açık olsun seninkinde bende açık olsun herkes kendi hesabını kulansın dedim 
(316 puan) tarafından
Aynen öyle olmalı bence ya
0 oy
(569 puan) tarafından
Canım bizim şöyle eşimin instagram hesabında ilk onun ismi benim adım soyisim şeklinde benim adımda ilkkendiismim eşimin ismi soyadım şeklinde bu şekilde kullanabilirsiniz benim mesela takipçilerim bayan hep birde eşimin bir kaç yeğeni amcam falan var
(316 puan) tarafından
Bende açarsam öyle yapmayı düşünüyorum da bakalım
(569 puan) tarafından
Ama eşimde benim hiç şifrem yok demedi hicbirzamanda şifreni ver falan çünkü hep telefonum ortada cnm
(316 puan) tarafından
Benimde ortada aslında pekte takılmam öyle fırsat olmaz
(569 puan) tarafından
Ben sanmıyorum eşin birşey desin zaten kullaniyormussunuz kullanmasaniz belki derdi
0 oy
(1,047 puan) tarafından
Benim eşim tam tersi ayrı kullanmak istiyor arkadaşlarıyla falan konuştuğu için ama arkadaşlarından ortak hesap olan var bence biraz saçma ya çünkü kız başka bişey atıyor erkek başka bisey
(316 puan) tarafından
Öyle doğru diyorsunuz
(1,047 puan) tarafından
İnşallah sizde ikna edersiniz
(316 puan) tarafından
Edemedim maalesef
(1,047 puan) tarafından
O zaman hikayeleri yakın arkadaşlar yap canım belki işine yarar
0 oy
(656 puan) tarafından
Bizde ortak kullanıyoruz, görmesini istemediğim kişilerden hikayeyi gizliyorum.
(316 puan) tarafından
Gönderiyi nasıl gizliyorsunuz peki?
(656 puan) tarafından
Gönderi paylaşmıyorum , sadece hikaye ye atıyorum.
(316 puan) tarafından
Anladın canım
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Bana göre ortak kullanmak çok komik. Eskiden oluyodu böyle şeyler zannediyordum. Bize yazdığın gibi eşine de söyle. Basit bı kahve fotosu bile paylaşırken çekiniyorum de. 
(316 puan) tarafından
Söyledim de ya ortak kullanalım yada hiç kullanmayalım diyor
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Eşim insta kullanmıyor yani benim hesap ondada var ama hiç girmez onun akrabaları arkadaşları vs bende yok 
(316 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(978 puan) tarafından
Ayni hesabi kullaniorz bizde sizin gibi benm hep kjz onun erkek arkadslari ama esim asla ayri kullanmak.tarftari deil hatta bikere actim ona ama malesef kullanmadi ortak hesabi kullanmaya devam etti digeride yedek kaldi bazen sadece belirli kisilerin gormesini istiorm ondada yakin arkadslara ekliorm olay cozuluor
(316 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(11,077 puan) tarafından
Tabi ki ayrı kullanmak mantıklı
(316 puan) tarafından
Evet mantıklı ama müsade etmeyen eşler de var
0 oy
(1,217 puan) tarafından
İnsta şifreleri ni vermek ortak kullanmak birey olmaya zarar veriyor bence sonuçta sen bı bireysin özel alanın olmali
(316 puan) tarafından
Bilemiyorum ya karman çorman bir durum
0 oy
(6,011 puan) tarafından
Ya hiç kullanmayacaksın ya da herkesin ayrı olacak. 
(316 puan) tarafından
Hiç kullanmamak en güzeli

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 97 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 493 göst.
6 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ❤Berkay'ın Annesi ❤ (1,816 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,037 göst.
0 oy
2 cevap 300 göst.
25 Kasım 2020 Aile kategorisinde Canan34 (11 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...