0 oy
813 göst.
Diğer kategorisinde (4,974 puan) tarafından
Ben kesinlikle alaturka yada klozete çorapla girmem. Cocugumuda oyle alıştırdım 5 yaşında muhakkak çoraplarını çıkarır bazen paçalarını sivar oyle gider. Ama gel gelelim eşime laf anlatamiyorum kac kere soyledim ama yok orali degil. Kaynanamlarda hepsi ayni gorumcelerim buyuk ihtimal aileden gordugu icin huyu kalmış. Ama bana hic temiz gelmiyor rahatsiz oluyorum.

Sizin duzeniniz nasil? Tuvalete girilen ve idrar sıçrayan çorapla evde gezilir mi?

25 Cevaplar

+2 oy
(6,221 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bununla ilgili daha bir saat önce bir video gördüm ve Kadın diyor ki bütün evi temizlemek zorunda kaldım Halılarımı baştan aşağı sildim diye

Aslında çok doğru bir şey çünkü insanın ayağına sıçrıyor Alaturka tuvalette ve onunla gelip koltukta oturuyorsun halıda oturuyorsun oralardan namaz da olmaz ister istemez

Eşine bu durumu bu şekilde anlatman lazım
(4,974 puan) tarafından
En mantıklı ve açıklayıcı yorum bu olmus. Anlamak istedigim buydu. Ama buradaki cogu bayanda corapla giriyor galiba :)
(6,221 puan) tarafından
https://vm.tiktok.com/ZM6tmYBWn/

Bahsettiğim video

Namaz kılınmasa bile o şekilde Bence evin içinde gezilip oturulmaz yani çok hijyenik olabileceğini düşünmüyorum
(4,974 puan) tarafından
Evet hic hijyenik degil. Bir de bunu her gelen misafir yapsa onun bunun idarari saga sola surulse ne kadar ic alir bir durum
-Reklam-
+5 oy
(2,787 puan) tarafından
Her tuvalete girdikten sonra ayaklarınızı yıkıyor musunuz yani? Çoraba sıçrayan, ayağa da sıçrar malum.
(4,974 puan) tarafından
Ee tabiki yoksa ne manası kalır çorabı çıkarmanın
(2,787 puan) tarafından
Alaturkayı hadi anladım da klozette de aynısını yapıyor olmanız fazla değil mi? Klozetten sıçramaz ki. Yine de sizin bileceğiniz şey.
(4,974 puan) tarafından
Ya taharet alması o tuvalette zor oluyor yere sıçrar falan temizlenirken o suya basılır falan. Bir de oğlum tuvalet dolu olunca oraya gidiyor tam yapamiyor
+2 oy
(4,164 puan) tarafından
Ya sabır ya Allah tuvalete girme rutini de posta konu oldu ☺️

Ee madem soruldu bende çıkarıp girerim abdest de alacagım için alaturka tuvalette paçalarımı da sıvarım eşim banyoda klozeti kullanacağı zaman çorapla giriyor ama klozette bir şey olmaz diye düşündüm şimdi sen diyene kadar aklıma gelmemişti ☺️
(4,974 puan) tarafından
Ben bu konuya temizlik açısından bakıyorum. Kendim boyleyim ama luzumsuz bir sey degil bencr :)
+1 oy
(5,627 puan) tarafından
Alaturka tamam da klozet neden? Ben alaturka tuvaleti iptal ettim klozet kullanıyorum ama çorap çıkarmam abdest dışında. Terlik giyiliyo zaten 
(5,627 puan) tarafından
Aslında senin gibi olmak gerekiyor ama dediğin gibi yetiştirme tarzına göre de bağlı olabilir
(4,974 puan) tarafından
Evet nasil ogrenilirse oyle gidiyor sonradan ogretmek cok zor
(5,627 puan) tarafından
Kesinlikle. Bende şu an hem kendime hem oğluma oturarak Du içmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışıyorum ama o kadar çok unutuyorum ki keşke küçükken öğretilseymiş diyorum :-(
(4,974 puan) tarafından
Bak mesela çok kolay bir şey aslinda ama insanin aliskanliklardan vazgecmesi zor oluyor. Ama uzerine gidince insan alışıyor
(5,627 puan) tarafından
Aynen öyle haklısın ☺️
+1 oy
(447 puan) tarafından
Kesinlikle bende çıkarıyorum paçalarımı topluyorum her ne kadar dikkatli olsak da su sıcrayabilir. Eşim genelde evde corap giymedigi icin sorun yok ama corapla girene de bisey diyemem ya. Bana arkadaşım bu durumdan dolayı sen gercekten ruh hastasısın demisti hatta doktora gitmemi söylemişti :D
(4,974 puan) tarafından
Yok artık ne alakası var hastalikla. Namaz kilan biri icin gayet onemli bir konu aslinda.
+1 oy
(472 puan) tarafından
Çorapla girince bende rahatsız oluyorum acaba idrar sicradimi diye 
(4,974 puan) tarafından
Ya muhakkak sicriyordur ben rahatsiz oluyorum kesinlikle
+1 oy
(1,214 puan) tarafından
Alaturkaya corapla girilmez.
(4,974 puan) tarafından
Kisa ve net :)
+1 oy
(17,758 puan) tarafından
Bi kere necaset bulasan hic biseyle gezilmez namazda kilinmaz esin namaz kiliyosa dikkat ettmesi lazim bak cocuk bile kurallara uyuyor demekki cok zor değil 
(4,974 puan) tarafından
Oglumu ben esimi kaynanam alistirdi ondan bence :D
(17,758 puan) tarafından
Bencede demeyim dedim ama sen dedin anne ile alakali iste :))))
(4,974 puan) tarafından
Kaynanam gorumcelerimde hep corapla girerler demekki alışmışlar öyle:)
+1 oy
(5,185 puan) tarafından

Evet bende sevmem çoraplı çok şükür eşimde öyle 

Ve huyumdur hep ayaklarımı da yıkarım rahat edemem:)

(4,974 puan) tarafından
Evet bende abdest almasam bile ayaklarimi muhakkak yikarim
+1 oy
(2,904 puan) tarafından
Tuvalte girerken pacalari sivamak sunnettir. Musluman abdestsiz gezmesi uygun olmadgi icin cikarken de abdest almasi gerektigi icin aslinda cok hijyenik oluyor
(4,974 puan) tarafından
Islam temizliktir. Ben aslinda olmasi gerekeni soyledim ama sacma bulanlar olmus. Buyuk ihtimal corapla giriyorlar.
(2,904 puan) tarafından
Bu yastan sonra ogretemezsin bacim
(4,974 puan) tarafından
Evet 5 yasindaki oğlum bile yapiyor ama koca koca insanlara laf gecmiyor
+1 oy
(958 puan) tarafından

Öncelikle alaturka tuvalete çorapla kesinlikle girilmez

Klozet yüksek bir ihtimal olabilir..
Bırakın çorapla gitmeyi helâ için ayrı bir kıyafet giyinmek ve başı örtülü olmak müstehabdır. 
Eşiniz namaz kılmıyor olabilir ama siz yine de uyarın alışır belki ben kızlaıma tuvalet adabı verirken çorapsız tuvalet asla gidilmez dedim alistirdim klozet kullansalar bile her zaman çorap indirirler
(4,974 puan) tarafından
Derdime dermen biri :) evet bes vakit tam kilamiyor o yuzden dikkat etmiyor yada dediğim gibi kaynanamlarda hep corapla girerler alıştığı gibi gidiyor.
(958 puan) tarafından
İnş vazgeçer canım benim
Sen üstünde dur
Ne demek çorapla tuvalet girmek
Ne eşim ne kendi ailem hiçbir zaman tuvalet çorap gitmeyiz
 eşim hemen hemen dizine kadar paçaları sıvar
Yorumlarda normal karşılayanlar olmuş o da bir acayip
(4,974 puan) tarafından
Evet uyarilami yapicam yine bari namaz kiliyoruz tam yapalim bir işi. Bende burada normal karsilayanlara şok oldum temizligi severler ama bunu dikkat etmemek cok buyuk yanlis
+1 oy
(15,198 puan) tarafından
Ben de çorabımi çıkarırım ve her seferde ayaklarımı yıkarım alaturka tuvalette. Klozette çıkarmaya gerek yok ama zaten paspas var yerde. Onda çorap çıkarmayı gerektiren bı durum yok
(4,974 puan) tarafından
Ben sıçrama ihtimali olur diye çıkarırım klozette. Çünkü orada taharer almak zor etrafa o sudan sıçrar bizde uzerine basariz vs.
(15,198 puan) tarafından
Bilmem bende hiç öyle bı durum olmuyo
(4,974 puan) tarafından
Cocuklar falan tam beceremiyor oglumda gordum bir kac kere o girince yerlere falan su tutarim ben
(15,198 puan) tarafından
Anladım dostum
+1 oy
(767 puan) tarafından
Çorap çıkar paçalar sivanir bizdede 

İdrar sıçramasının kabir azabida çok kötü 
(4,974 puan) tarafından
Evet aslinda uygun olan bu şekil ama bazi kisiler corapla giriyor bir de o corapla evde geziyor
+1 oy
(323 puan) tarafından
Bu yüzden annem hep tuvalete kapalı terlik alındı bende öyle alıştım kapalı teklik olur hep tuvaletimizde...
(4,974 puan) tarafından
Ee bizim tuvalettekide kapali. Kapali olsa dahi acik kalan corap kismina ve pacalara sicriyor yinede
(323 puan) tarafından
Ohooo ozman anadan üryan gir sonra komple duşa gir her tuvaletten sonra pantonuna istediğin kadar yukarı katla bacak kısmına falan geliyo..
(4,974 puan) tarafından
Ee zaten tuvaletten çıkınca abdest aliyoruz , almasam bile 2 dk yıkarım cok zahmetli mi gercekten?
(323 puan) tarafından
Ben ondan bahsetmiyorum ki idrar yaparken ne yaparsan yap pantolana sıçrıyor bu yüzden en sağlıklısı klozet...
+1 oy
(12,998 puan) tarafından

Bende öyleyim eşime de zor da olsa alıştırdım tabi arada bakıyorum giriyor hemen çıkar diyorum çorabı 

Klozete ise büyük tuvalet yaptırmıyorum hiç hijneyik gelmiyor etrafa da mikrop yayılma ihtimali yüksek geliyor 

Kızım kbalideydekn normal tuvalete girmek istedi çorapları çıkardı paçalarını kıvırdı anne bak senin gibi yapıyorum dedi :) 

Alıştırmak lazım 

(4,974 puan) tarafından
Bende esime kac kere soyledim bir iki yapiyor sonra yine eskiye devam. Illa tartışmam lazim. Cocuklar gercekten daha rahat alisiyor ve kurallara uyuyor :)
(12,998 puan) tarafından
Kesinlikle öyle :) Annem bizi öyle alıştırdı
Kvalidem işten güçten bakamamış çocuklara bir şey diyemiyorum :)
(12,998 puan) tarafından
Ya bu arada geçen gün seni aradım bir şey soracaktım çocuğun diyanetin kursuna gidiyordu demi
(4,974 puan) tarafından
Evet 4-6 yaş kuran kursuna gidiyor :)
+1 oy
(916 puan) tarafından
Alaturka uzun zamandır kullanmıyoruz ama işin aslı öncesinde de hiç aklıma gelen bir şey değildi. Namaz kılmıyorum ama yine de hiç hijyenik değilmiş şu an farkediyorum. Teşekkürler farkındalık oluşturdunuz bende. Belki kayınvalideniz,görümceniz dide benim gibi hiç o açıdan baktıkları bir durum değildir güzellikle laf arasında söylerseniz onlarda da aynı farkındalık oluşabilir
(4,974 puan) tarafından
Rica ederim. Belki de akıllarına gelmiyor dediginiz gibi. Onlarda namaz kilmiyorlar belkide o yuzden dikkat etmiyorlar yada alışkanlık olmuş belki de
0 oy
(104 puan) tarafından
Klozete çorapla girmek biraz abartı olur ya 
(4,974 puan) tarafından
Aslinda tedbiren :)
0 oy
(121 puan) tarafından
Kız klozete ayaklarınızla mı çıkıyor sunuz :)
(4,974 puan) tarafından
Yorumlarda sebebinden bahsettim :)
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Dikkat etmekte haklısınız namaz için temizlik için sıkıntı tabi. Ben önü kapalı terlik kullanıyorum ayakların yarısından fazlası icerde oluyor büyük de alıyorum erkekler için. Bir nebze olsun sıkıntı olmuyor. Tabi ben yine çıkarıyorum ama çıkaramayan konuklar flan için. Açık terlik tuvalette kullanamıyorum 
(4,974 puan) tarafından
Bizim evdekide kapali terlik. Ama iste açık kalan kısım ve paçalara illali sıçrıyordur. Ben ihtimal dahi olsa rahatsiz oluyorum
0 oy
(1,550 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Çorap mi şakamı sizinkiler terlik yokmu sizde  ya bn kullnmam alaturka asla bn bile normal klozetli tuvaletin önüne bile havlu koyuyorumki oglum çişini yaptimi bazen damlatyr dye abdest aldgim icn çok dikkat edyrum ayy senin eşin çok düşüncesiz bnmki öyle yapan gözünü çıkarırım ayy  vala 

Bide sunuda yazaym egerki eşin öyle yapıyorsa bot tarzı terlik al cnm daha kullnisli olur seni dinlemiyorsa bizimki öyle 
(4,974 puan) tarafından
Ağzını topla saygısızlık yapma. Kişi kendinden bilir işi. Terbiyesizlik yapacaksan yorum yazma.
(1,550 puan) tarafından
Sende ozamn böyle şeyler yazma ozamn burya git eşine de tamm
(1,550 puan) tarafından
Ewet kendimj çok iyi bilirim çok şükür elhamdülillah
(4,974 puan) tarafından
:D BELLI :D
(1,550 puan) tarafından
Heee ne guluyorsn kız☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 62 göst.
8 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Birerkekannesiii (45 puan) tarafından soruldu
+2 oy
37 cevap 817 göst.
25 Şubat 2022 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 174 göst.
14 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 284 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde Lasyamm 21- (158 puan) tarafından soruldu

379,687 soru

11,365,927 cevap

34,845 kullanıcı

...