0 oy
508 göst.
Aile kategorisinde (833 puan) tarafından

Merhaba 7 yıllık bir evliliğim var. Boşanmaya kadar geldik artık çünkü ilgisizlik muhabbet sizlik cinsel sorunlar sevgisizlik çok yordu beni dövmez sözvmez çok merhametli ve anlayışı ama. Devam edemiyorum. Bu evliliğin içinse kendimi kadın gbi hissetmiyorum. Rahat hissetmiyorum.. Defalarca kez konustum hep tamam düzelicemle senelerim gecti olmuyor.. Düzelmiyor. En son boşanıyoruz dedim. Bitti artık duygu 0 dedim. Ağladı biraz çocuklara sarıldı. Bende acıdım açıkcası.. Ne yapıcam bilmiyorum. Artık baska bir hayatın hayalini kurdum bile. Böyle zor devam ederim.. Ağlaması vs normal mi? Ben ne yapmalıyım.

10 Cevaplar

+1 oy
(10,837 puan) tarafından
Acımak başka bişey sen kafanda bitirmişsin çocukların için devam edersen kendine eziyet olur bu. Ağlaması normal giden zaman geri gelmiyor 
(833 puan) tarafından
Atlatır mı bu durumu. Kendimden çok ona üzülüyorum yıkılır gbi geliyor
(10,837 puan) tarafından
Terapiste gidin derim iyi gelecektir inşallah
-Reklam-
0 oy
(15,740 puan) tarafından
Sevgi saygı güven arzu bir sürü duygu lazım evlilik için sadece acıma ile evliliği devam ettiremezsin açıkçası o göz yaşı da bana samimi gelmez çünkü defalarca konuşulmuş düzelme olmamış tamam deyip devam etsen de yine aynı tas aynı hamam aynı özensizlik olacak gibi duruyor 
(833 puan) tarafından
Son bir şans evlatlarım var. Nabıcagımı bilmiyorum. Ayrılsam  ne olur bilmiyorum. Belki daha iyi ama süreç çok zor olacak cocuklar var iletişim koparmak zor olacak
(15,740 puan) tarafından
Canım bosanmak kolay değil evlat içinde her şey yapılır ben şiddet aldatma aşağılama psikolojik şiddet kumar vs gibi daha somut sorunlar yoksa elinden geldiğince sabredip ikinci şansı vermekten yanayım. Ama düzelirse düzelir düzelmezse aynı son hep kafamın bir köşesinde b planı olarak kalır ben bir kez eşime boşanma lafı ettim göz dağı değildi gerçekten bence boşanma sebebi idi ikinci şansımızı yaşıyoruz şu an çok şükür sıkıntısız gidiyor ama aynı duruma yine düşersem tekrar düşünürüm boşanmayı
(833 puan) tarafından
Kolay değil bende son şansı veriyorum inşallah düzelir
(15,740 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(6,658 puan) tarafından
Saydıkların boşanma sebebi artık diye biliyorum Rabbim hakkında hayırlı olanı nasip etsin sen artık kendini düşün canım mutsuz bı evlilik yaşamaktansa ayrılın çocuklar büyük mu işin var mı destekçi var mı 
(833 puan) tarafından
İşim var ama çalışmıyorum. Çocukları madur edecek bir adam değil.. Durumu vs gayet iyi
(6,658 puan) tarafından
O zaman biraz da kendini düşün canım boşan demek bizim haddimize değil ya birde evlilik terapisine gidin
0 oy
(3,582 puan) tarafından
İsteyerek yapmıyordur belki. 

Asgari düzeyde ortak noktaları bulmaya çalışım. Gerekirse oturun kağıda yazın yeni kuralları. Siz de o da biraz fedakârlık yapın biraz daha deneyin. Emeksiz yemek olmaz. İsterseniz yine ayrılırsınız. Terapiste, evlilik danışmanıma gidin işe yarar. 
0 oy
(8,203 puan) tarafından
3 tane çocuğun varmış bence yazık etmeyin çocuklara. Duzelirisniz inşallah.
0 oy
(1,712 puan) tarafından
Son kez bir uzmandan destek alın daha da olmazsa bırak. Zaten her şeyi yaptıktan sonra ağlaması fayda etmez. En azından sen denedim dersin kafanda soru işareti olmaz 
0 oy
(54 puan) tarafından
Bence duzelmicek bir sorun degil yapisi oyle demekki 3 cocuktan birbirinixe vakit ayiriyormusunz terapiste gidin ya da cocuklari birakip 2 3 gunluhgune bir tatil yapin dizi takip edin cociklari yatirdiktan sonra dizi izleyin bazen coluk cocuk esler boyle uzaklasabiliyor 
0 oy
(11,036 puan) tarafından
Dönersin bu yoldan, biraz gözünü korkut da boşanma.. 
0 oy
(81 puan) tarafından
Dört duvarın arasında evinizde olup biteni en iyi siz bilirsiniz ama Açıkçası ben şikayetlerinden biraz içinde bulunduğunuz durumdan bunaldığınızı sezdim ve bana kızmayın ama bencilce geldi ortada çocuklar olmasa bu söyledikleriniz problem evet ama biraz da eşinizin ve çocuklarınızın penceresinden bakmaya çalışın empati kurun. Eşinizin size ve çocuklarına bakmak için elinden geldiğince çalışmıyor mu? Türkiyenin ekonomik durumu ortada veya evlatlarınız babaları ile mutlu değil mi? Ya da en basitinden çocuklarınız size neden boşandığınızı sorsa onlara ne diyeceksiniz? Yanlış anlamayın lütfen derdim sizi yargılamak değil haddime de değil zaten. Mutlu olmadığınız evliliği sürdürdüm veya bitirin deyip çocuklarınızın vebaline de gitmekten korkarım. Ama bir karar almadan önce içinde bulunduğunuz durum problemler sizin değil de başkasınınmış gibi düşünün kendinize uzaktan bakmaya çalışın. Hani bir benzetme vardır ya tren 4 kişiye mi çarpsın yoksa 1 kişiye mi o hesap. Naçizane fikrim sizi mutlu eden şeylerle uğraşın kendinize ve ailenize dua edin Allah çocuklarınızı size bağışlasın. Şeytanın vesvesesidir uymayın derim. 
0 oy
(1,420 puan) tarafından
Ben yanıtladigim diğer postundan geldim merak ettim baktım postlarina evet söylediğin resmiyette boşanmaya hak bir durum evlilikte her şey yatak mi ya diyen kafalarda var ama malesef evet o çok çok etkiliyor ve senin istek ve arzularını karşılamak zorunda eşin 
(833 puan) tarafından
Tabiki yatak değil herşey. Ama bir paylaşım kalmadı aramızda. Çok iyi arkadaş ama iyi birer eş değiliz
(1,420 puan) tarafından
Yok canım ben seni çok iyi anlıyorum sen haklısın yani cevremdede çok var ama sanırım erkekler evlendikden sonra çok fazla isteklwri olmuyor herkesin cinselliği de farklı tabi kimisinde erkekde problem oluyor kimi zamnda kadında

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 130 göst.
19 Eylül 2024 Aile kategorisinde Nrgz (825 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 227 göst.
18 Eylül 2024 Aile kategorisinde Yenianne_tugce (1,439 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 361 göst.
20 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Merve Eroglu (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 187 göst.