0 oy
247 göst.
Diğer kategorisinde (241 puan) tarafından
Kızlar 55 kg olarak başladım kusarak yemeyerek 48 e kadar düşmüştüm. Doktoruma gebeler kg alır ben kg veriyorum bir sıkıntı mı var dediğim günler oldu şimdi 72 kiloyum ve 36. Haftaya girmek üzereyim. Hayatımda 56 kiloyu bile görmemiştim :))) doğumdan sonra nasıl kg verdiniz emzirirken diyet spor veya bitki çayları gibi şeyler tüketebildiniz mi ? Sütü engellemeyen neler yaptınız ?

15 Cevaplar

+2 oy
(104 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben üstüne aldım ya sütüm olsun diye diye yedim de yedim şimdi de pofuduk biriyim;)
(241 puan) tarafından
İşte benimde yapmaktan korktuğum şey :)))
(104 puan) tarafından
Yapmaaa benim gibi ay sağlıklı beslen ben hamur işi tatlı falan çok yedim hala da yiyom oruçta veririm diye;)
(241 puan) tarafından
Güvenmiyorum kendime ne yalan söyleyeyim önceden tabak bitmezdi şimdi bitiriyorum zevk almaya başladım yemek yemekten sanki önüme konulursa yok demem :))))
(104 puan) tarafından
Öyle olunca iş bitiyor zaten;)
-Reklam-
+2 oy
(1,089 puan) tarafından
Veremedmmm :))))
(241 puan) tarafından
İdolüm oldun şu an :))))
(1,089 puan) tarafından
20 kg fazlam var ama yok veremiyorm boğazıma dur diyemiyorum  :)) bide 2.yi düşünüyorum bu kilo ile  nasl cesaret ediyorsam  :)
(241 puan) tarafından
Ben de önceden az az sık sık yerdim ama hareketliydim şimdi canım saat kaçta isterse bebiş için yiyorum yani yine çok yediğimi dğşünmüyorum ama en azından tabağı bitiriyorum. Doğumdan sonra eski yemek alışkanlığıma dönerim umarım. Birde hareketsizlik mahvetti beni yiyip içip yattım. Sizde mi öyle oldu acaba
(1,089 puan) tarafından
Kızım 22 aylık olacak çok hareketli bi bebek sabah bi başlıyorz yatana kadar oturmaz. Bende aynu şekilde evimin işi hiç bitmez. Amw ben çok abur cubur yiyorm. Kızıma yedirirken kendimde yemek yiyorm saat 11 12 olsn. O yüzden veremedm. Eşimin görevi dolayısıyla bi 15 20 gün kaynanamgilde kaldm yazın orda 5 kg verdm. Kendi ev8m gibi rahat yiyip icemedm ya e orda abur cubur da yok :))
(241 puan) tarafından
Hahahaha :)))) dişini sıkıp biraz daha mı kalsan kilo vermek için dicemde vermeden daha iyi psikolojinden olma bacım :))))
+1 oy
(4,492 puan) tarafından
hiçbirşey yapma sağlıklı beslenirsen emzrirken kuruyorsun zaten
(241 puan) tarafından
Ya ahahah güldüm buna :) annemde aynı şeyi dedi dua et emsin sen beni emmedin kilolarım kaldı göğüslerim kocaman kaldı diye :)
0 oy
(159 puan) tarafından

50 kilo doğum sürecim başladı 73 oldum 9 ay sonunda şimdi 53 kiloyum 3 sene oldu doğum yapalı

Sürekli hareket halindeydim çünkü bebeğim beni emmedi ve kolikti
(159 puan) tarafından
Ben 6  ay yaşadım işte o sorunu düşün
(241 puan) tarafından
Allah'ım sana sabır vermiş bacım inşallah diğer bebişlerinde yaşamazsın :)
(159 puan) tarafından
Rabbim isteyenlere nasip etsin canım ikinci çocuk düşünmüyorum
(241 puan) tarafından
Aminn isteyen kimsenin (hakkıyla anne babalık yapabileceklerin) kucağını boş bırakmasın
(159 puan) tarafından
Amin amin canım
0 oy
(303 puan) tarafından
Bunyen alişik deglse kiloya kırkin çıkmadan verirsin
(241 puan) tarafından
Hiç değil kuzum. Nefes almakta bile zorlanıyorum. Yememde çok yok nasıl becerdim bu kadar kiloyu bilmiyorum :) galiba yemeddn çok hareketsizlikten
(303 puan) tarafından
Oluyo hamile iken verirsin bence sen boyun kac
(241 puan) tarafından
160 cm canım ama sanki kilo alınca kısaldım iyice hahahah.
(303 puan) tarafından
Çokta kısa deglsin kaçıncı gebeligin
(241 puan) tarafından
İlk kuzum :)
0 oy
(2,898 puan) tarafından
Kendiliğinden gidiyor valla bide birazda yapi meselesi senin yapın zayıf ise ne yaparsan yap eski kilona döneceksin 

Ama kilo almaya müsaitsen emzirme döneminde yemeyi abartirsan kilo bile alirsin 
(241 puan) tarafından
Yemeden yana değilde ben hareketsizlikten olduğumu dğşünüyorum. Full depresyon modunda geçtiği için hamilelik yedim içtim yattım. :) kızım koşturursa peşinden zayıflarım ama önceliğim sütümün olması inşallah
(2,898 puan) tarafından
Zaten bi 10 kg otomatik gidiyor geri kalan da ödem vs 2 3 kilo daha gider e geriye ne kaldı zamanla verirsin işte ben 20 kilo almıştım bikac ayda eski kiloma döndüm
(241 puan) tarafından
Ben de çok takmıyorum bebiş sağlıklı olsun sütüm olsun yeter:)
0 oy
(13,022 puan) tarafından
Rezene çok içtim ben doğumdan sonra pek kg dikkat eden bir insan değilim 10 kg almıştım 1 haftada eski kiloma dönmüşüm bende çok şaşırmıştım
(241 puan) tarafından
Maşallah bacım nazar değmesin bünyene :) bazı bünyelerin metabolizması çok hızlı kg alıp vermeye müsait oluyor
(13,022 puan) tarafından
Aynen sanırım benimki de baya müsait zaten çok alamıyorum hamileyken ilk defa 60 oldum onu da verdim geri 55 dim hamile kalmadan önce şuan kaç bilmiyorum doğumdan sonra göreceğiz
(241 puan) tarafından
Sağlıkla inşallah :)
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Ben 72 den 94 e çıktım sonra bebeğim doğduğu günden 6 aya kadar kustu ilk haftadan 81 e düştüm sonra 75 şuan 67 oldum kızım 2 yaşına girecek 
(241 puan) tarafından
Sağlıcakla büyüsün inşallah kuzum :) bence gayet iyi vermişsiniz
(1,089 puan) tarafından
2 sene dr grm veremeyen ben :) nasl basardjnz vermeyi ya
(241 puan) tarafından
Kız Allah seni :))))) sesli güldüm :)))
(1,236 puan) tarafından
Diyet yaptım leslie yaptım ip atladım şimdi yine diyetteyim canım yeni başladım hedef 60 :))
0 oy
tarafından
60 la hamile kaldım 163 boyundayım 77 le sezeryan oldum bebeğim dört aylıktı 64 kilo olmuştum doğumdan sonra zaten üstümden baya bir yük kalkmıştı ben de son üç ayda birden kilo almıştım benim kilom sadece gobekti bebeğimde 4 e yakın doğdu şuan 1 yaşında 59_60 gidip geliyorum pantolonlarim hep oldu ama göbek kısmı şişiyor bazen o sinir bozuyor çok sık emzir ve bol bol su iç su zaten süt yapar çocuk temposundan veriliyor  bebeğimi sutten kessem diyet yapacam da bakalım:)
tarafından
Ben üç beş parça almistim hep geniş esofaman falan takıldım valla benimde hedefim 55 olmak 60 üstüne cikmayim da yetiyor aslında:))
(241 puan) tarafından
Hedefine az kalmış bacım darısı başıma :))))
tarafından
Amin Leslie yapcam bugün baslayim dedim eşim otur saçma sapan şeyler yapma gene dedi :)) e napalom spor salonuna gitmiyoz dışarı desek buz diyor ağzını tut haklı :))
(241 puan) tarafından
Sadece diyetle olmuyorki spor şart. Vücudunda toparlanması lazım ama bebişlerle anca evde :))
tarafından
Çok haklısın :)
0 oy
(1,500 puan) tarafından
Bende ortanca kızımda ilk 3 ayda 50 ye kadar düştüm doguma 70 kilo ile gittim ve 1 ay sonra eski 55 kiloma geri geldim bence kiloya takılma gider çünküü bebek var onunla baya iyi verirsin merak etme 
(241 puan) tarafından
Yok kuzum hiç takılmıyorum bebiş sağlıklı olsun sütüm olsun yeter. İllaki gider ben sadece sütümü kesmeyecek şekilde biraz daha dikkat etcem o.
(1,500 puan) tarafından
Bence hiç takılma bebeğine gaz yapacak yiyecekleri tüketme ama herşeyi de ye yani bebeğinin besine ihtiyacı var ve gayet güzel bir şekilde de kilo verirsin hatta farkına bile varmadan
(241 puan) tarafından
İnşallah bacı :)
0 oy
(122 puan) tarafından

VAllahi ben 57 ile hamile kaldım 62 ile doğuma gittim. Doğumdan sonra tartıldım hamile olmadan önceki kiloma dönmüştüm bile :) Kızım şuan 70 günlük 2 gün önce tartıldım hâlâ 57 kiloyum. Emziriyorum diye de o kadar abartarak yemiyorum normal öğünlerimi yiyiyorum o kadar. :)

(241 puan) tarafından
Maşallah kuxum hiç almsmışsın resmen naptın yemedin mi hamileyken :)) en sağlıklısını yapmışsın
(122 puan) tarafından
Normal şekilde yedim ya öyle abartmadım ben. Bebeğin de gayet sağlıklı doğdu Elhamdülillah. Tek sıkıntımız kolik bir bebek o da bikaç aya geçer Allah'ın izniyle ❤️
(241 puan) tarafından
İnşallah geçer bir an önce çok zor kolik bebek. Allah yardımcın olsun :)
(122 puan) tarafından
İnsaAllah canım benim.. Hemde nasıl çok zor çok ama sabırlı olucam ❤️
0 oy
(122 puan) tarafından

VAllahi ben 57 ile hamile kaldım 62 ile doğuma gittim. Doğumdan sonra tartıldım hamile olmadan önceki kiloma dönmüştüm bile :) Kızım şuan 70 günlük 2 gün önce tartıldım hâlâ 57 kiloyum. Emziriyorum diye de o kadar abartarak yemiyorum normal öğünlerimi yiyiyorum o kadar. :)

0 oy
(749 puan) tarafından
58 le hamile kalıp 85 le doğuma girmiştim canım kendi kendine gitti hepsi şuan 59 kiloyum 
(241 puan) tarafından
Maşallah bacım darısı başımıza :)
0 oy
(256 puan) tarafından
İki ayda 20 kilo veren ben 
(241 puan) tarafından
Darısı başımıza bacım nasıl becerdin :)
(256 puan) tarafından
Benim doğumum sezeryanla oldu sezeryan da mesaneme zarar verdiler onuda ameliyat ettiler ayrıyetten beş gün hastanede ongün evde idrar torbasıyla gezdim bide hiç kimse yoktu yanımda sadece eşim vardı tabi sürekli yanımda olmasada yardımcı oluyordu bebekle uğraşıyordum zor bir süreç oldu benim için bide sürekli sıvı tükettim doktor katı yemekleri yasakladı öyle gitti kilolar
Rabbim hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah Sağlıcakla
(241 puan) tarafından
Çok çok geçmiş olsun... Çok üzüldüm :( korkuma bir korku daha eklendi.
(256 puan) tarafından
Seni korkutmak için demiyorum herkes aynı olmaz için ferah olsun
0 oy
(1,062 puan) tarafından
Hiç bişey yapmadım istemeden kilo veriyorum çok zayıfladım
(241 puan) tarafından
Ay darısı başımıza canım :)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 64 göst.
8 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zeynep bzkrt (127 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 150 göst.
24 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ummu ahmet yasin (2,052 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 328 göst.
17 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 021821 (1,410 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 126 göst.
5 Eylül 2021 Aile kategorisinde Busra2607 (308 puan) tarafından soruldu

380,171 soru

11,381,046 cevap

34,874 kullanıcı

...