0 oy
168 göst.
Diğer kategorisinde (1,501 puan) tarafından
Doktora gidip teşhis almadım ama sanırım ciddi boyutlara kaygı bozukluğum var hiç iyi değilim kızlar lütfen yardım edin sürekli bir ölüm korkusu resmen kendimle kavga ediyorum içimde sanki iki kişi var ve sürekli bir kavga halindeler hiç susmuyor kafamdaki sesler hani çizgi filmler de olur ya bir melek bide şeytan konuşur diye sürekli böyle bir iyi düşünen bide cehennemin dibini düşündüren sesler . Eskidende olurdu ama doğumdan sonra sanki biraz daha arttı ne bileyim hergun birinin ölüm korkusu ile akşamı ediyorum unutmak için oğlumla oyunlar oynuyorum belki düşünmem diye ama yok eşimle hiç anlaşamıyoruz hiç iyi değil aramiz evlendiğimden beri 14 yıldır sürekli kavga hakaret eleştiri dibe çekiyor beni sofraya tuz unutsam kavga küfür ışığı açık unutsam hakaret küfür bazen karşılık veriyorum çok büyük kavga ediyoruz susunca sorun yok biraz konuşup duruyor ama benim içimde volkanlar patlıyor depremler oluyo sanki susunca da .. buna rağmen eşim sabah işe gidince ya akşam gelmezse oğlum babasız büyürse diye korkuyorum akşam eve geldi mi rahat bir nefes alıyorum bikac saat sonra da ya annem kardeşlerim birinden bir kötü haber duyarım diye korkuyorum herkes bitiyor sonra ben kendim için korkuyorum ya bana bişey olursa oğluma kim bakar bana çok düşkün kimsenin yanında durmaz kimse onu susturamaz yazarken bile boğazım düğümleniyor başım agrisa acaba bir hastalık var mı sırtım agrisa acaba cigerlerimde mi bir sorun var yemin ediyorum şuan bunlar bir kaçı sadece . Bunlar o kadar çok yoruyor ki beni kimseyle konuşmak istemiyorum kimseyi görmek istemiyorum evden zaten çıkmıyoruz oğlumla izin vermiyor eşim vermedi yıllarca ha şuan çıkar miyim evet ama alışkanlıktan içimden gelmiyor bu hal beni bu kadar yorarken evimin işini bile zorla yapıyorum oğlum doğmadan önce sabah eşim ise gittikten sonra işimi bitirir uyurdum akşama kadar uyumasam da yatakta uyuyo gibi yapardım şuan o da yok elimden gelse akşama kadar kafamı yastıktan kaldırmam ama istemiyorum böyle olmak . Geçen gün ağladım eşime dedim beni psikoloğa götür iyi değilim neyin var kafayı mı yedin dedi hayır boğuluyorum dedim gerçekten nefes almak çok yoruyor bazen . tamam hepimiz ölmek için geldik dünyaya sonumuz bu Allah'ım affetsin ama elimde değil yemin ederim nolur bir hâl çare tavsiye bilen varsa nolur yazın çok ihtiyacım var kızlar 

Çok uzun oldu helal edin hakkınızı nolur 

5 Cevaplar

0 oy
(15,144 puan) tarafından
Psikolaga gitmen lazım. Ve sosyalleşmen lazım. Başka yolu yok. Eşin seni bu hale getirmiş. Yıllarca dışarı çıkmayan bı insan ne olacak. Aynı annem gibi olur işte. Bu yasa gelmiş. Hala.zorla çıkarıyoruz dışarı. Annemin bu sıkintilari bizi de çok yıprattı. Kendini dusunmuyosan eğer evladını düşün. Ve onun için tedavi ol. Sakın ihmal etme. Ve kendini dinleme. Bol bol gez dolaş. Arkadaş cevresi yap kendine. Ya bı kursa git. Ya günlere katil. Öyle öyle derken bı bakmışsın biseyin kalmamis. 
(1,501 puan) tarafından
Zaten en çok oğlum için iyi olmak istiyorum çünkü ben durgun oldukça onunda böyle olduğunu görmek beni kahrediyor belli etmemeye çalışıyorum içimden gelmeden gülmek konuşmak da ayrı yoruyo beni çabalıyorum inanın
(15,144 puan) tarafından
Kendin için de evladın için de iyi olmak zorundasın. Sen dışarı cikmiyosun. O Yavrucuk da her gün evde mi kaliyo seninle. Haftada bir kaç gün dahi cikmiyo musunuz hiç
(1,501 puan) tarafından
Yok ben oğlumu çıkarıyorum parka götürüyorum yolda yürüyüş yapıyoruz çocuklar olursa oyun oynuyor onlarla onun için çıkıyoruz hava soğuk olsa bile yarım saat olsa bile çıkarıyorum kıyamam ona şuan hava soğuk diye çocuklar dışarda yok komşu evlerine gitmeye söyleniyor eşim ondan öyle demiştim
(15,144 puan) tarafından
Anladım
-Reklam-
0 oy
(4,426 puan) tarafından

4  4 lük anksiyete bozukluğu 

ilk şart beynin sana oyun oynuyor bunu kabullen 
2 şart asla boş kalma elişi yap çocugunla ilgilen dışarı çık duygularının yogunlaştıgı zaman yürüyüş yap nefes egzersizleri yap
(1,501 puan) tarafından
Elişi yapıyorum ama yaparken sanki daha çok düşünüyorum bir taraftan kendime diyorum bak bunlar vesvese saçma sapan düşünme bir çocuk değilsin sen ama yok ev işi yaparken bile düşünmemek için kulaklığı takip öyle bir ses veriyorum ki aklım o yüksek sesle meşgul olsun diye
(1,501 puan) tarafından
Kuzenimin düğünü var ona çeyiz yetiştirmeye çalışıyoruz şu 15 20 gündür sürekli iğne oyası yapıyorum bugün elimle boynumu ovarken bir şişlik geldi elime biliyorum tutuldu yani o kadar sabahlara kadar uyanık kalıp boynu egersen ne olur ki o boynumun ağrısı ile aklımı yemezsem iyi
(4,426 puan) tarafından
bak üstüne düşüp kokrtukça iyice kaygın bozulurpsikiyatrise git ilaç balasın düşük goz 6 ay kullan kendıne gelincede bırakırsın
(1,501 puan) tarafından
Haklısınız gitmem şart oldu artık
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Anksiyete bu düpedüz. Nerden biliyorsun diye sorma kendimi bildim bileli anksiyete ve okb ile savaşıyorum. 
(1,501 puan) tarafından
Yaşamak değil bu .. hele o yaşayamamak korkusu can çekişmek gibi bir şey
(1,865 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Psikiyatriye gittim ilaç biraz iyi gelir gibi oldu.  Günlük yaşanan şeyler, zamanında yaşanmış ve hala yaşanan tramvalar bu durumu inanılmaz etkiliyor. Psikoloğa devam edeceğim ben de. O git derse psikiyatriye de gideceğim.
(1,501 puan) tarafından
Allah'ın izniyle iyi olacaz çünkü istiyoruz Allah nasip ederse bende doktora mutlaka gidecem çünkü yazılanlardan geç bile kaldığımı görüyorum Allah onların vesilesiyle iyi olmayı nasip etsin hepimize
(1,865 puan) tarafından
Aminnn inşallah mutlaka git canım
(1,501 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun hepinizden iyiki varsınız ♥️
0 oy
(1,549 puan) tarafından
Bndede oluyodu doğum ettkden snra hep ölm korksu  çocuğuma bişey olsa ne yaparm falan bndede var dua okuya okuya dzeldi bnde fzzla dsri cikmam ama en iyisi cikikca da bssim agryr ewe gliyorm bilmm bnimde tersi işte 
(1,549 puan) tarafından
Amin cnm ewet bkara suresi djnle insan ferahliyor  namza baslayabilirsn dua oku
(1,501 puan) tarafından
Allah nasip ederse başlamayı düşünüyorum şifa olur dilerim
(1,549 puan) tarafından
Eder ins
(1,501 puan) tarafından
Allah razı olsun ♥️
(1,549 puan) tarafından
Sendende Allah razı olsun ♥️
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Bir an sandım ki bunları yazan kişi benim  ben psikoloğa gittim anksiyete var dedi sende epey ilerlemiş dedi ilaç yazdı kendimi ilaçlara vermek istemedim eski eşimden ayrıldım onun yanındayken kötüydüm ailemin yanına geldim daha kötü oldum ikinci evliliğimi yaptım eşim bana çok iyi geliyor bu kadına Allah'ın izniyle o bana psikolojik destek oluyor onun yanında onun vesileyle iyiyim Elhamdülillah sadece yeni doğum yaptım lohusalık döneminde aşırı korkak oldum ölüm korkusu eşime bir şey olacak korkusu özellikle ölüm korkusu boğuluyorum nefes alamıyorum sanki ölüm aklıma geldikçe 2 aylık kızım şuan hala yine öyleyim sonra Rabbimin şu ayetini eşim hatırlatti bana sonra sakinleştim yine böyle korkularım aklıma geldikçe hep bu ayet aklıma gelir sakinlerim Elhamdülillah

وَاِنْ يَمْسَسْكَ اللّٰهُ بِضُرٍّ فَلَا كَاشِفَ لَهُٓ اِلَّا هُوَۚ وَاِنْ يُرِدْكَ بِخَيْرٍ فَلَا رَٓادَّ لِفَضْلِه۪ۜ يُص۪يبُ بِه۪ مَنْ يَشَٓاءُ مِنْ عِبَادِه۪ۜ وَهُوَ الْغَفُورُ الرَّح۪يمُ

Şayet Allah sana bir zarar dokunduracak olsa, O’ndan başka o zararı giderecek kimse yoktur. Senin için bir hayır dileyecek olsa, O’nun lütfunu geri çevirecek kimse yoktur. (Lütuf ve ihsanını) kullarından dilediğine ulaştırır. O, (günahları bağışlayan, örten ve günahların kötü akıbetinden kulu koruyan) El-Ğafûr, (kullarına karşı merhametli olan) Er-Rahîm’dir.

(10/Yûnus, 10

7)
(1,501 puan) tarafından
Ahh ben 10 sandım önüne arkasına bakıp duruyorum çok teşekkür ederim okuyacam şimdi Allah razı olsun canım ♥️
(1,187 puan) tarafından
Allahümme amin  rica ederim rabbim şifa versin
(1,501 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum okudum bakalım şifa niyetine
(1,187 puan) tarafından
Rabbimize dua et ablam şüphesiz o dualara icabet edendir
(1,501 puan) tarafından
Amenna ve saddakna öyle. Allah'ım. Nasip ederse artık dilimden dua zikir düşmeyecek sizler sayesinde

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 192 göst.
0 oy
5 cevap 195 göst.
0 oy
14 cevap 431 göst.
6 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 144 göst.
13 Ekim 2021 Aile kategorisinde Esmaslan (116 puan) tarafından soruldu

378,957 soru