0 oy
192 göst.
Diğer kategorisinde (1,501 puan) tarafından
Doktora gidip teşhis almadım ama sanırım ciddi boyutlara kaygı bozukluğum var hiç iyi değilim kızlar lütfen yardım edin sürekli bir ölüm korkusu resmen kendimle kavga ediyorum içimde sanki iki kişi var ve sürekli bir kavga halindeler hiç susmuyor kafamdaki sesler hani çizgi filmler de olur ya bir melek bide şeytan konuşur diye sürekli böyle bir iyi düşünen bide cehennemin dibini düşündüren sesler . Eskidende olurdu ama doğumdan sonra sanki biraz daha arttı ne bileyim hergun birinin ölüm korkusu ile akşamı ediyorum unutmak için oğlumla oyunlar oynuyorum belki düşünmem diye ama yok eşimle hiç anlaşamıyoruz hiç iyi değil aramiz evlendiğimden beri 14 yıldır sürekli kavga hakaret eleştiri dibe çekiyor beni sofraya tuz unutsam kavga küfür ışığı açık unutsam hakaret küfür bazen karşılık veriyorum çok büyük kavga ediyoruz susunca sorun yok biraz konuşup duruyor ama benim içimde volkanlar patlıyor depremler oluyo sanki susunca da .. buna rağmen eşim sabah işe gidince ya akşam gelmezse oğlum babasız büyürse diye korkuyorum akşam eve geldi mi rahat bir nefes alıyorum bikac saat sonra da ya annem kardeşlerim birinden bir kötü haber duyarım diye korkuyorum herkes bitiyor sonra ben kendim için korkuyorum ya bana bişey olursa oğluma kim bakar bana çok düşkün kimsenin yanında durmaz kimse onu susturamaz yazarken bile boğazım düğümleniyor başım agrisa acaba bir hastalık var mı sırtım agrisa acaba cigerlerimde mi bir sorun var yemin ediyorum şuan bunlar bir kaçı sadece . Bunlar o kadar çok yoruyor ki beni kimseyle konuşmak istemiyorum kimseyi görmek istemiyorum evden zaten çıkmıyoruz oğlumla izin vermiyor eşim vermedi yıllarca ha şuan çıkar miyim evet ama alışkanlıktan içimden gelmiyor bu hal beni bu kadar yorarken evimin işini bile zorla yapıyorum oğlum doğmadan önce sabah eşim ise gittikten sonra işimi bitirir uyurdum akşama kadar uyumasam da yatakta uyuyo gibi yapardım şuan o da yok elimden gelse akşama kadar kafamı yastıktan kaldırmam ama istemiyorum böyle olmak . Geçen gün ağladım eşime dedim beni psikoloğa götür iyi değilim neyin var kafayı mı yedin dedi hayır boğuluyorum dedim gerçekten nefes almak çok yoruyor bazen . tamam hepimiz ölmek için geldik dünyaya sonumuz bu Allah'ım affetsin ama elimde değil yemin ederim nolur bir hâl çare tavsiye bilen varsa nolur yazın çok ihtiyacım var kızlar 

Çok uzun oldu helal edin hakkınızı nolur 

7 Cevaplar

0 oy
(1,062 puan) tarafından
Hepsini okuyamadım ama böyle hayat geçmez ya yaşadığın ortamı değiştireceksin kendine mutlu bir hayat kurmak için söz vereceksin yada kabullenip doktora gidip ilaç alacaksın bu ortamda duygularını yok ederek devam edeceksin ..
(1,501 puan) tarafından
5 6 yıl önce eşim beni kovduğu için evi terkedip gittim ama olmadı geri dönmek zorunda kaldım şuan sanki evliliğim bitse herşey çok güzel olacak gibi geliyor yada istediğim için mi böyle hissediyorum bilmiyorum anlatamıyorum kimseye anlamıyorlar beni evin var sokakta değilsin diyolar içimi görmüyorlar .. haklısınız dr a gitmem şart çok teşekkür ederim cevabınız için
(1,062 puan) tarafından
Yani dediğim gibi bu hayatta mutlu değilsiniz çok belli ya gideceksiniz yeni hayat kurup iyileşeceksiniz ama çok zor olacak güçlü olmanız lazım yada kabullenip ilaçlarla yaşayacaksınız başka yolu yok
(1,501 puan) tarafından
Biraz daha güçlü olmaktan korkuyorum belki de ama iyi olmak isteğim korkumdan fazla inşallah başarırım
-Reklam-
0 oy
(104 puan) tarafından
Kötü düşünce kötü şeyleri getirir çok değil 2 ay öncesinde senin kadar olmasa da bunu bende yaşadım namaza sığın Allah'a sığın bol bol Kuran'ı Kerim' oku bak nasıl faydası olcak sana rabbim ferahlık versin kuzum 
(1,501 puan) tarafından
Evet bunun korkusundan ağlayamiyorum bile eskiden ibadetim çok güzeldi hiç bir namazım kaçmaz kuran tesbih elimden dilimden düşmezdi kaynanam olacak kadın beni bir ruh hastasına çevirdi yalan dolan iftiralarla Allah bırakmaz biliyorum ama kendime de engel olamıyorum elim kolum kalkmıyor bir türlü abdest alıp tobe demek için Allah'ım sen acı halime :(
0 oy
(51 puan) tarafından
Ben öyleyim :-( zamanında neler atlattım neler den geçtim canlarım dan oldum genç yaşta kandırılip büyük travmalar oluşturacak günler geçirdim belki 18 yaşımdan beri bitik bir durumdayim o günden beri hiç mi hiç birşey yolunda gitmedi hep yandım kandırıldım incitildim bunların etkisinden dolayı yanlış seçimler yaptım :-( çok zor gunlerden geçtim şuan 29 olacağım :-( sanki hiç ilerleyemedim bende birilerinin sürekli öleceği korkusu sonra kendi ölüm aslında ölüm haktır ama insan da aciz dir  kuluz ister istemez etkileniyoruz ben bu tür takınti ve akıl sağlığıni bile kaybetme derecesine getirecek düşüncelerin geçmişte ve şuan yaşadıklarimiz acılara bağlıyorum çünkü yüzünün bir gün bile bir eksik yanın olmadan geçmemesi çok acı düşün sene bir gün 24 saat hiç bir dört dörtlük bir mutluluk sevinç yaşadın mı hep bir yanında bir eksiklik ve üzüntü vardır şuan ben yaşadığıma bile inanamıyorum biraz mutlu olunca bu işte bir yanlışlık var diyip korkulara kapılıyorum bir yanım hep yarım eksik öleceğim biliyorum şimdi eşim ile iyiyim 2. Evliliğim çocuklarımı özlüyorum en iyisi piskolojik destek almak yoksa tek başına atlatilacak bir durum değil 
(1,501 puan) tarafından
Evet öyle aynı yazdığın gibi canım eksiklik güzel gün yaşayamamak bunlar ot gibi geçirtti ömrümüzü aslında kendime telkinler de veriyorum ben bak böyle yapma hayat geçiyor ömür bitiyor bu yaşlarını böyle heba etme diye ama insan bir destek istiyor şefkatle uzanan bir el istiyor seni anlayacak birini ama yok öz kardeşlerin bile anlayamıyor bazen Allah büyük geçecek bu günler Allah'ın izniyle yeter ki Allah bize bugünümüzü aratmasın
(51 puan) tarafından
Yemin ederim ben hep diydorum Allah'ım bugünleri aratma :( rabbim beterinden korusun yine de çok şükür beterin beteri var
(1,501 puan) tarafından
Öyle canım Allah bugünümüzü aratmasın
0 oy
(38 puan) tarafından

Okurken sanki ben yazmışım zannettim birebir yaşadım bundan 4 sene önce eşimin işi nedeniyle şehir değiştirdik 1 sene kimsem yoktu tam masallardaki gibi küçük bahçeli bir evimiz vardı birgün bahçeden içeri girerken aniden basım döndü nefes alamadım gibi hissettim kalbim öyle atıyordu ki sanki duracak o günden sonra nerem Ağrı sa bende hastalık var ölcem kesin diye sürekli düşünüyordum ayaklarım da hal yoktu bir yemek bile yapamiyordum ağlıyordum eşim ise gidince gelene kadar bahçede oturuyordum bayılırsam birşey olursa gören olsun diye sonra baktım kendi kendime titriyorum psikiyatri ye gittim bana şehir değişikliği strese bağlı anksiyete filan dedi çok küçük milim 2 hap vermişti biraz rahatladım müzik dinledim gezdim eşim hep destek oldu tahlillerim temiz çıktı sonra bende çabaladim hapları bıraktım yavaş yavaş o hisler gitti sonra aradan baya zaman sonra bir iki kez panik atak krizi geçirdim kendi kendime yine rahatladım çok şükür kızım 3 yaşına gelecek ve bir daha olmadı sende gecireceksin emin ol korkma....

(1,501 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim Allah büyük geçecek eminim ama kolay ama değil ama geçecek çünkü böyle olmaz böyle hayat geçmez çok yorucu benim de gücüm kalmadı güçlü durmak görünmek için harcadığım çaba beni çok fazla yoruyo ben iyi olacam Allah'ın izniyle . Az önce başka bir postta gördüm bakara suresi dinlemek iyiymiş onu açtım bende çabalayacam çokça. Allah büyük derdimden daha büyük beni yarı yolda bırakmayacak biliyorum sabırla ve çabayla bekliyorum iyi olmayı . Birbirimize dua edelim lütfen ♥️
0 oy
(173 puan) tarafından

Yanındaki insandan kaynaklı anksiyete yaşıyorsun bende öyleyim.

Zor gerçekten zor. Beni de anliyan kimse yok karnın doyuyor mu tmm diyorlar. Ama öyle değil her şey. Hayattan zevk almıyoruz. Piskolojik şiddet çabası. Aldatılmak ta var. Ben çekiyorum kimse anlamaz. 
On beş gündür evdeyim çünkü gidecek bir yerim yok. Para zaten yok anca boğaza yetiyor eşin desen o gelir yatar gider ne sohbet ne muhabbet arada kaynana gibi laf sokmalar.cocuklarla bunaldik valla
(173 puan) tarafından
Bende ayrılmayı düşünüyorum sürekli
Çünkü evlendikten sonra birgün olsun ağlamadan uyumadım.rahatsizligim aldatildiktan sonra başladı. Kendime iyi gelmiyorum çocuklarıma iyi gelmiyorum. Maddi imkanım olsa adamı kovacam o kadar ki
(1,501 puan) tarafından
Evet aldatmak hariç eşlerimiz aynı anlaşamamiza rağmen bazen ısrar ederim erken uyuma canımız sıkılıyor diye banane ne yaparsan yap diyor. Zaten o laf sokmaları gündüz kaynana gece de koca devralirdi Allah bırakmasin hakkımızı .. dün burda bir postta gördüm bakara suresi dinlemek iyiymiş onu açtım bende çabalayacam Allah'ın izniyle tavsiye ederim deneyelim canım Allah'ın ayetlerinden büyük olamaz derdimiz şifayı ordan bekleyip sabırla dinle sende hatta gece dinlemek de iyi demiş biri deneyecem bende açık şuan sende dinle lütfen
0 oy
(237 puan) tarafından
Size düşen namazlarınızı kılmaniz, kur'an imizi guzelce okuyup manasini tefekkur etmenizdir. Kul hakkına dikkat edip manevi olarak kendinizi guclendirmenizdir. 

Dünyada olup biten herseyin Sahibi Allah cc tır. Takdir edilmiş olan er geç başa gelir. 

Bol bol dua etmeniz "Ya Rabbi kolay ölümler nasip et" diye.

Insan yaş aldıkça ölümü daha da iyi idrak etmeye başlar. 

Islama sımsıkı sarılın. Bol bol sohbet dinleyin. Hafifleyecektir.
(1,501 puan) tarafından
Allah razı olsun dünden beri dikkat ediyorum abdest aldım namaz kıldım kuran okudum nefsime ağır geldi zor geldi ama biliyorum iyi gelecek her ne derdim sıkıntım varsa Allah'tan büyük değil haşa bu yüzden Allah'a dayandım güvendim ona bıraktım kendimi beni yarı yolda bırakmayacak biliyorum dua edin lütfen Allah razı olsun
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Bende de var. Bazı şeyleri icime çok attım zamanında. Onların acısı cikiyo diye düşünüyorum. Arkadaşımın evindeydim önceki gün de çok korktuğum bi olay yaşadım. Otururken birden nefes darlığı mide bulantısı bas donmesi geldi 5 gün hiç gitmedi sonra yavaş yavaş azaldı. Öyle başladı. Biseye üzüldüğümde sonraki günler yine olur sanırım psikolojik strese bağlı. Bazen dışarı bile çıkmak istemiyorum görünmez bisey boğazımı sikiyo sanki. Yazın b12 çok düşmüş benim ama çok kötüydü sağlığımdan çok endiselendim kesin kötü bi hastalığım var diye düşündüm ondan sonra kucuk bi yerim ağrısa biraz midem bulansa yine yarınki gibi olacam diyorum. Çocuklarımın bi yeri agrisa aklım cikiyo. Hayat enerjim gidiyo. 1 ayın 10 günü böyle. 
(1,501 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun hasta insanların hasta ettiği kişileriz asıl tesaviye ihtiyacı olanlar değil biz derman arıyoruz Allah bize acısın nolur dikkat edin kendinize  böyle hayat geçmez bol bol okuyalım bakara suresi açın evde sürekli inşirah suresi okuyun ferahlık veriyor Rabbim şifa etsin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 169 göst.
0 oy
8 cevap 165 göst.
0 oy
5 cevap 238 göst.
14 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (653 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
8 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu

378,977 soru

11,343,956 cevap

34,809 kullanıcı

...