0 oy
563 göst.
Diğer kategorisinde (87 puan) tarafından

Tesettürlü hanımlar, kapanma hikayeniz nedir ? Hiç tesettüre girmem diyip tesettüre giren var mı :) 

44 Cevaplar

+4 oy
(5,150 puan) tarafından

Aileden dolayı muhafazakar giyinirdim zaten

Evlenene kadar normal kapalıydım

Evlendim 1 hafta eşim ferace giyer misin dedi denemeye gittik giydim çıktım 

1 kaç ay sonra da yine çarşaf için sordu ağır gelir dedim dene sadede dedi girdim denedim ve carsafli peçeli olarak çıktım 

elhamdülillah rabbim nasıl etti 2 sene oluyor sanırım :)

(5,150 puan) tarafından
Evet tabki belki zorlamaydi istemezdim hiç :)
Çok güzel Vesile oldu elhamdülillah ☺️
(1,548 puan) tarafından
Burda okudum hep merak ettim ya canım şimdi tesettür ve çarşaf farkı ne ağır olan ne çarşaflı olunca aradaki fark ne merak ediyorum
(5,150 puan) tarafından
Ya şöyle ismi değişir önemli olan ayettekine uymasidir.
Ben kendimi en çok çarşafta rahat hissediyorum rüzgar dahi olsa yapismiyor iki parça olduğu için geniş olduğu için
Onun uerine ferace olur sufle olur
Ama sorduğun tunik pantolonsa maalesef tesettürün tanımına uymuyor ☺️
(1,548 puan) tarafından
Yok o değil Mesela çarşaflı hanımların ekstra dikkat ettiği şeyler varmış bu gerçek mi onu sordum ekstra kurali nedir
(5,150 puan) tarafından
Aslında şöyle tabiki dikkat etmek gerekir mesela balkona dahi peçeli çıkarım kaynimin yanında açmam eniştemin yanında açmam kolay kolay oylr ortamlara girmem aslında hepimizin dikkat etmesi gereken şeyler bunlar
Bide bazıları var hani bir hata yaptı mı işte ne varsa carsaflilarfa var dediği için insan daha bir dikkatli olmalı
Doğru anlamisimdir umarım ☺️
-Reklam-
+3 oy
(1,187 puan) tarafından

Çok uzunya kızım durmuyor yazamicam :) 2 yıl oldu   çarşaf ve peçeliyim ve eldivenliyim  Elhamdülillah o kadar güzel bir duygu ki sadece eşinin senin güzelliğini görebilmesi  rabbim hakkıyla örtünmeyi nasip etsin Allahümme amin ♥️

+2 oy
(1,082 puan) tarafından
Ben de isteyerek kapandım lise bittikten sonra.sadecw kapaliydim o kadar ama hiç bir zaman mutmain olmuyordu kalbim. Daha sonra evlendim ferace giymeye basladim yine mutmain değildi kalbim aile baskısıdan da adım atamıyordum. Ne zaman ki peçeye girdim o zaman içim rwhatladi.  Zor oldu ama güzel oldu.  Rabbim herkese hakkıyla ortunmeyi nasip etsin. 
+1 oy
(5,598 puan) tarafından
Ailem istediği için kapanmıştım ama iyiki kapanmışım ☺️
(87 puan) tarafından
Ne güzel :)
+1 oy
(1,471 puan) tarafından

13 yaşımda kapandım çok düşkündüm zaten kapalılara ki Kur'an okuyup namaz kılmaya başlayınca kapanmasın farz oldugunu ve gereektiği için kapanmam lazımdı ve kapandım sadece tek hatam tesettürü yanlışş anlayıp süslü davranmamdı mesela kafamın deve hörgücü gibi yapardım çok şükür bunuda terk ettim ve daha salaş giyiniyorum elhamdülillah bunu bana yaşatana :ermm:<3

(87 puan) tarafından
+1 oy
tarafından
8 sınıfa gidiyordum orada çok sevdiğim bi arkadaşım bi anda tesettüre girdi sonra bende 15 tatil bittikten sonra pat diye tesettürlü gittim okula sjsjs çünkü çok hoşuma gitmişti cesaret yoktu okulda kapalı olmaya herkes acıktı okul kapanınca girerim demiştim ama arkadaşım kapanınca banada bi ozguven geldi kapandım sonra okulda bazı kızlarda kapanmaya başladı okul bitti hafızlık için kursa girdim orada şarttı ferace bende girdim daha çıkarmadım alıştım hep ferace giydim halen daha ferace giyiyorum şuan çarşafa girmek için nefsimle savaşıyorum çarşaf feraceue göre daha fazla özen göstermek gerek inşallah başarırım 
(5,150 puan) tarafından
Tamam insallah. ❤️❤️unutursam hatırlat ama
tarafından
Sen unutursan ben komple unuturum sjsjsjsj ❤️❤️
(5,150 puan) tarafından
Unutmam inşallah kız ajs ❤️❤️
tarafından
İnşallah dur salavat çekelim unutmayalım ❤️
(5,150 puan) tarafından
Tamam insallah ❤️
0 oy
(1,200 puan) tarafından
Hikayesi yok canım lisedeyken ilk sınıfta kalmıştım tekrar yapmıştım sonra onuncu sınıfa geçince kapanmıştım kendimce ama o zamanlar açık gidiliyordu okula 
(87 puan) tarafından
Anladım canım :)
0 oy
(1,419 puan) tarafından
Tesettüre girme hikâyem 14 yaşında oldu üvey babam ve çok baskı uyguladığı için mecburen girmiştim 
(87 puan) tarafından
Pişman mısın peki
(1,419 puan) tarafından
Değilim çok şükür
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Lise bitince istedim kapandım hatta ama üni kaydı için gittiğimde amcam çıkarttırdı. Üni bitince daha da bana karışamazsınız dedim kapandım. O zamanlar kapalıydım evlendikten bi süre sonra tesettür içime işledi hamdolsun 
(87 puan) tarafından
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Ailem zaten muhafazakar olduğu için kapalı olmama gibi bir durum yoktu. Küçüklükten beri kapanacağın belli gibi bir sey
tarafından
Bizimkilerde muhafazakar ve kocamın aileside muhafazakar her iki tarafta 5 vakit namazli ama beni kapatamadilar :)
(1,618 puan) tarafından
Özgüvenli ve aykırı fikir ortaya atabilecek bir karakterim hiç olmadı
tarafından
Ben çok hayırsız evlattım ya hiç bir dediklerini yapmazdım tam tersini hep yapardım hâlâ daha aynı ama şuan aşırı kapanma isteği var üzerime gelen olmadığı için
(1,204 puan) tarafından
Rabbim nasip etsin inşAllah
tarafından
Amin canım inşallah ❤️
0 oy
(146 puan) tarafından
En garip benimki sanırım lise 3 deyim babam sevgilim olduğunu yakaladı eğer kapanmazsan telefonu vermem dedi okuldan alırım dedi bende mecburen okul ve telefon için kapandım isteyerek olmadı ama sonradan isteyerek oldu kapanmam yakıştı diye kendimi ikna ettim
(87 puan) tarafından
Değişikmiş gerçekten de
(146 puan) tarafından
Ha kapanali da 8 sene oldu isteyerek kapnamk istedim
0 oy
(1,338 puan) tarafından
Eşimle 10 sene önce üniversitede tanıştık ve bana iki ay sonra ben ilerde eşim olcak insanın kapalı olmasını isterim bu işler zorla olmaz şimdiden açık açık konusalim hiç kapanmam ben dersen birbirimize daha fazla bağlanmadan yollarimizi ayiralim dedi bende acıktım ama Allaha derdim ilerde bana nasip et içime o duyguyu ver diye dedim eşim bana bı vesile ve asla kapanmam demiyorum ama şuan hazir değilim kendi içimden geldigi zaman olmalı dedim ve bekledik 8 yıl sonra evlendigimizin birinci yılında kendi icimden hazır hissediyordum kapandım iyikide başardım :))
(87 puan) tarafından
Ünide kapanmak zor geliyor, misal insanlar ne der falan diye anladın mı beni canım. Misal uzun süre açık gördükten sonra bir gün kapalı gidince ne derler falan diye
(1,338 puan) tarafından
Aynen o zamanda bile mesela sıfır kol giyerdim kendimi alıştırmak için yarım kol giymeye başladım dışarda arkadaşlarım hemen yadirgadi başkasının zoruyla olmaz veya o yokken işte giy istediğini ama yoo yani onun için değildi kendim heves ettim ama dediğin gibi belki yargılanmaktan korktuğum için bu zamana kaldı daha erkende yapabilirdim su lafı bile çok duyardım dugununde açık ol sonra kapanirsin şimdi düşünüyorum yanlismis şimdi düğün fotoğraflarımı hiçbir yere koyamiyorum mesela
0 oy
(266 puan) tarafından
Ben lise 3te tesettüre girdim evde şarkı dinlerken birden içime bir his geldi annemin örtülerini denedim kapanmak istiyorum dedim ertesi sabah okula kapalı gittim kimse inanmadı kapandığıma açılırsın dediler çok erken falan 28 yaşındayım hala açılmadım bazen çok zorlansamda açılmayı düşünmedim şükür 
(87 puan) tarafından
Ne güzel
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Aile 12,13 yaşını bulunca kapatti olay bu neyseki seviyorum kapaliligu 
(87 puan) tarafından
Bu da bir vesile olmuş
(6,669 puan) tarafından
Ayn ama gönül isterdi ki sevdirsinler açıklaya ve öğreterek emri vaki ile oldu kardesim ve kuzenim açıldı:(
0 oy
(158 puan) tarafından
Bunlardan birisi benim canım eşim 3 aylık evliyken kapanmam konusunda çok baskı yaptı kapansın ve 7 ay sonra tekrar açıldım rabbim affetsin sonra aradan 1 yıl geçti bir yakınımız genç yaşta vefat etti sonra dedim ki kendi kendime ölümün yaşı yok neyi bekliyorsun ve sonra kapandım ve asla bir daha açılma bile söz konusu olamaz benim için çünkü kendi isteğimle yaptım 

Birde şunu söylemek istiyorum niye benim saç telimi eşimden başkası görsün ki ben onun helaliyim 
(87 puan) tarafından
Evet ben de açığım dindar bir insan bile değilim ama içimdeki duygu şey diyor seni sadece eşin görsün başka kimse görmesin
(158 puan) tarafından
Çünkü biz esimize özeliz en güzeli de bu
0 oy
(1,743 puan) tarafından
İHL ye başladım oda isteyerek değildi bikaç liseyi babam istemedi bazılarına puanım yetmedi. Ozamnlar diploma notuyla alırdı çoğu liseler. İlk yıl kapanmadım açık gidip geldim okula . Sonra arkadaş ortamı öğrendiklerim etkili oldu baya .Ailem kapalıydı aslında ama hiç kapanmam için baskı yapmadılar. Lise 2 ye giderken kendim isteyerek kapandım .bidahada açılmadım çok şükür.. 
(87 puan) tarafından
Ne güzel canım
0 oy
(1,196 puan) tarafından
Liseden mezun oldum üniye gidecektim aman açık olduğumu kim bilecek tam zamanı dedim kapandım çok şükür:))
(87 puan) tarafından
Hahaha güzel düşünmüşsün
0 oy
(7,372 puan) tarafından
yaşım 16  ozaman dayıma kızdım ozaman annemi hem teyzemi evden kovmuştu tartışmıştık gitim sacımı kestirmiştim düğünde sacımı yaptırmasınlar diye öyle kapandım kötü kestim ama  tesetüre uygun bişey yaptırdılar gene kurtulamadım  ondan sonra bida acılmadım 
(87 puan) tarafından
Aaa değişikmiş
(7,372 puan) tarafından
evet canım değişik oldu kızmıştım dayıma
0 oy
(5,338 puan) tarafından
Valah kucuken daha byle 6 7 yaşlarında abim hep git başına örtü tak pantolon düne falan çingene gbi boynuma dolardim dışarı çıkardım tam 13 yaşıma.bastim liseye başlayacaktim baktım olmuyor bı başımı ortuyorim bı açıyorum abiimin baskısı hep vardı baktım kız.meslkete kızlar hep ortuluu bnde kapandim artık hep kapalı kaldım hiç açılmadım.ama baskı zorlan işte öyle şuanda 26 yaşıma.basacam 
0 oy
tarafından
Evlenınce kapanacagım o zaman o olgunluğa erişirim ben cok uçuk kacık bır tipim diye düşünüyordum ve cıdden öyle oldu istememın olduğu gün kapandım çok şükür elhamdülillah :) 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 455 göst.
12 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 836 göst.
0 oy
46 cevap 596 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Elisaa d (1,577 puan) tarafından soruldu
0 oy
72 cevap 1,668 göst.
23 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Busraburak01 (2,525 puan) tarafından soruldu