0 oy
896 göst.
Aile kategorisinde (56 puan) tarafından
Eşimle düğünden bir yıl önce tayin durumundan dolayı nikah kıydık. Çünkü kendisi dış karakoldaydı ve ev götürülemeyen bölgedeydi. Kendisine 2023 ekim ayında kanser tanısı kondu. Kanser tedavisi aldı ve ilik nakli oldu. Çok zorluklar yaşadık ikimiz de ne siz sorun ne ben söyleyeyim o süreci öylesine zordu. Tüm bu süreçlerde sadece ben yanındaydım. Ailesi pek gelip gitmedi ilgilenmedi bile. Her şeyiyle ben ve benim ailem ilgilendi. Çünkü kendi memleketi uzakta ve benim şehrim büyük olduğu için tedavi ve nakli burada oldu.

Tüm bunlardan önce zaten sorunlu bir beraberliğimiz vardı. Burada konu da açmıştım '' düğüne iki ay kala her şeyi bitiresim var " diye, inceleyebilirsiniz ne kadar sorunlu olduklarını. Bana hepiniz bitir bu aileyle olmaz demiştiniz, ne kadar haklıymışsınız meğer. Ailesi beni zerre kadar istemiyor ve sevmiyordu kendilerine sorunca öyle değil lakin daha beni tanımadan hakkımda ben ona kaynanalık yapacağım yapmam lazım dertlerine girmiş annesi meğer. Kardeşleri aile desek zaten aşırı soğuklardı. Tüm bunlara rağmen "ben ailesiyle değil onunla evleniyorum" diyerek devam ettim, hata yapmışım.

Ben 23 yaşında kpss hazırlanan biriyim. İlik naklindan sonra özenle bakılması gerektiği için küçük bir ev tutulup hijyen ile bakılması gerekiyordu. Ailem bu süreçte ailesinin kendisiyle hiç ilgilenmediğini benim geleceğim söz konusu olduğunu söyledi. Sen sınavına çalış yine ev tutulsun ama ailesinden biri gelip baksın sen de çok yıprandın dedi. Bense inatla ben ilgileneceğim iyi bakmak konusunda ailesinden birilerine güvenemiyorum dedim ayrıca sağlık bakım okuduğum için eşime bakmayı tercih ettim. Ailem ise bunu kesinlikle istemedi. Ayrıca tüm bunlardan önce karı koca hayatı yaşamıyorduk eşimle, mesleğinden dolayı hep ayrıydık.

Hastanede aynı çatı altındayken ve tuttuğumuz evde vakit geçirdikçe onu tanıyamadığımı anladım. Kanser tedavisi alırken kendisiyle ilgilenmeyen, ben ve ailemi ise asla aramayan o ailesine fazlasıyla düşkün olduğunu anladım. Ailesi hakkında biraz olumsuz konuşsam tavır aldığını gördüm. Bana karşı soğuklaştı. Eskisi gibi değil asla, bu süreçte ikimiz de çok yıprandık fakat ben ona hep güç verirken ben güçsüz kalmışım. Çünkü ben kendimi bu süreçte hep yalnız hissettim.

Ailem şuan benimle mesafeliler tüm bunlardan dolayı. Ben de her şey böyle olumsuz ve can sıkıcı giderken ailemin haklı olduğunu anladım maalesef. Eşime eve gidip bizimkilerin gönlünü alacağım hem de geleceğimi düşünmek zorundayım sınavıma güzelce hazırlanacağım dediğimde (en zor anlarında yanında olan elinden tutan yalnız ben iken) direkt "tamam gidebilirsin" dedi. En azından "benimle kalmanı yanımda olmanı istiyorum" diyemez miydi? Ayrıca biz zaten maddi yönden de sıkışıkken bizden para isteyen, kendisini tedavi sırasında görmeye yalnızca bir defa gelen, (kendisiyle a'dan z'ye ilgilenen) anne babamı da bu süreçte asla arayıp sormayan ailesini seçiyor.

Şimdi ben ne yapmalıyım bilmiyorum. Hayatı daha tam bilmediğimi düşünüyorum anlayamıyorum algılarım kapalı sanki. Şuan bunları ağlayarak yazıyorum. Burada tecrübeli insanlar vardır diye yazdım. Lütfen bana fikir verir misiniz?

29 Cevaplar

+1 oy
(102 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Öncelikle seni candann tebrik ediyorum. Yanımda olsaydın sımsıkı sarılırdm birlikte ağlardık. Duygularını çok güzel ifade etmssn çoğu kişi yazmayı konuşmayı bilmezken çevremde. 

Yaşın daha çok küçük canım 23 yaşındasın. Ama hiç şüphem yok ki çok iyi , düzgün yetistirilmis, doğruyu yanlışı fark eden ( geç bile olsa o yoldan geri dönen), aklı başında birisin. Neden bilmiyorum ama seni çok çok ovesim geldi. Çünkü sevdiğin adama ısrarla sahip çıkman, onu kimseye emanet etmeden gözün gibi bakman bütün övgüleri hak ediyor. Ben bu kadarını yapamazdım. Güven problemim olduğu için kimseye değmez diye düşünürüm her zaman kendimi geri çekerdim. Bir süre toparlanması için ynnda olurdum. Helall olsun diyorum sana <3

Şuan ne yapman konusuna gelirsek; eşin nankör biri. Bunu sende fark etmssindir herşeye rağmen ailesine söz soyletmeyen birisi. Sen ve ailen onca şey yapmışken bir teşekkürü bile çok görmüş. Asla arkana bakma ve şükret ki kurtulmussun. Böyle birisi kal dese ne olurdu ki ?  Öyle düşün. Kal dedi ve kaldın ayrilmadiniz diyelim ailesi yüzünden daha başka sıkıntılar çıkacaktı. Veya kendi huyu suyu farklı olucakti erkek egosu veya soğukluk... Bu seferde hiç bir emegime değmedi 5 yılımı vermstm 10 yılımı vermstm deyip gidemeyeceksin..  gitsen bile çok yaralanmis olarak gidicektin? O yaraları kim iyileştirecek? Kendi kendine hiç bir yara iyilesmez. Kabuğu kalktiginda yine kanayacak derin olduğu için. Lütfen geçmişi sil acıların derinlesmeden... Asla ardına bakma. 

Sana ne iyi geliyorsa onu yap.. sınavlara çalışmak, resim çizmek, arkadaşlarınla vakit geçirmek, yürüyüş yapmak, yalnız kalıp ağlayıp acını çekmekte iyi gelir. Acı çekmeden o acıdan kurtulamazsn erteleme acını. Ağlamak istersen ağla. Kendini nasıl güçlü hissedeceksn onları yap. Ayrıca sesin güzel diye hissediyorum. Şarkılar söyle .. Ne yap ne et iyiles ama asla oturup nerde hata yaptım diye kendini suçlama bir yol bulmaya çalışma. Bırak 1-2 yılın boşa gitmiş gibi hisset önemli değil bir ömür uzulmenden iyidir canım. Sen güçlü bir kızsın. Aklın kalbin karıştı biliyorum yaşadıkların kolay değil. Ruhunu dinle ❣️❣️

-Reklam-
+4 oy
(3,662 puan) tarafından
Herkes yüreğinin ekmeğini yer. Sen kalbinin, vicdanının sadakasını çok güzel vermişsin. Emek denilen şey çoğu kez nankörlük getirir. Ama keşke böyle olmasaydı. Olduysa da olması gereken olmalı. En zor zamanında onun yanında olarak yapman gerekeni yapmışsın zaten. Bence artık sırtındaki yükleri savurup, tecrübelerini ceplerine doldurarak yola koyulma zamanı.. 
(3,341 puan) tarafından
Sormuşsunuz gidebilirsin demiş.
Ne yaparsanız yapın hemen kpss çalışmaya başlayın ve atanın.
Başkası için fedakarlık yapmak bizi değerli yapmaz.
Kendimiz için bişeyler yapmalıyız.
Kpss işine ailenizin yanında daha rahat hazırlanacaksanız hemen bugün dönün. Lütfen sadece sınavına geleceğine kendine odaklan.
(790 puan) tarafından
Ayseayseye katılıyorum 22 yaşında eşimle evlendim ne fedakarlıklar yaptım bende hep tepki gördüm  şimdi hamileyim ve 2024 önlisans kpss sine hazırlanıyorum benim kpss çalışmamı ev almada kolaylık için istiyor ama ben kendi ayaklarımın üzerinde durmak için istiyorum boşanmayıda evliliğide çok iyi gördüm boşanmayı annemden tattım çok zorlu helede çocuğun varsa kendimi dizginliyorum sabır sabır sabır ama sana aynısını diyemem sen kocanın zor zamanında yanındaymışsın benim eşiminde bacağında tümör var kaynana ilk duyduğunda ne laflar etti bana oğluna bakamamışımda oğluna karışamazmışında biximki hastaneden nefret eder mr çekilmesi gerekti çektirtemedik adama inat etti kaynanayı aradım anlaşalım anlaşmayalım ama bu oğlunun sağlığı diye bir dünya laf saydı bana ben hasta etmişim gibi tümör kesinleşti ameliyat olup olmicağı hakkında karar verilecek abisi varken kaynanada bende yüzüne dedim varmoş bacakta tümör götürdüm iyi ettim sen nasıl annesin diye abiside destek oldu haberi yokmuş olanlardan kaynana hemen amelşyat olursa sakın olma dedi şok oldum eve kim para getirecek kendilerine bana kim bakacakmış bu arada kendinin maaşı var ama benim adamın eşekliği onlarada biz bakıyoruz anasıdır diyorum ses etmiyorum bende eşimde zaten bu konuda tepki göstersem bana tepki gösteriyor ha evlenirken ne anası nr kardeşleri 1 gram yardım etmediler eşim herşeyi kendisi yaptı sinirlendim ve bizim birikmişimiz var kimseye kalmadık kocamın bacağı hiçbirşeyden önemli değil dedim çektim gittim evden abiside kızıyordu ne demek ameliyat olma mevlütten önemlimi para diye 1 hafta sonra görümcem kpcamın ağzını arayıp para istemiş benim doğum için olsun belki ameliyat olur parasız kslırız diye biriktirdiğimiz tüm parsyı kocam kslk bana danışmadan teklif et ve bana hsber vermeden tüm altınlarımı kardeşine ev alsın diye para ver  ysrın 4 sene oluyor evleneli 500 bin tl biriktirmiştik  devlette yapıcaktım doğumu acil olursa özele gidecektim özelde 40 50 bin tl gibi bir para bende değer görmüyorum hemde hiç ben görücü usulü evlendim ailem arkamda ama kpss yi kazanmaya çalışıyorum şuan 7 aylık hamileyim umarım atsnırım eğer bana karşı davranışı atandıktan sonrada değişmezse kızıma benim yaşadığım kaderi yaşatmadan eşimden ayrılırım ve 2 kişilik bir hayat kurarım ama hamile yada başka birşey değilsen boşanmanı ve kpssyle atanmaya çalışmanı tavsiye ederim ailen senin arkandaysa elin oğlunu çekmeye değmez ben eşimin suratına söylüyorum senin böyle biri olduğunu bilseydim sittin sene evlenmezdim diye benim evliliğimde sevgi yok olanıda tükettik biz aynı evde yaşayan 2 yabancıyız ha o biraz seviyor şuan beni ama kaybetmekten korkacak kadar değil evliliğimin 6 ayında denizde boğuldum  kalp masajıyla hayatta kaldım beni hasdaneye bırakıp işe gitti hastane acilinde  tak bsşıma 3 4 saat vakit geçirdim ertesi gün misafir geldcek gelmesin diye annemi aradım annem 4 saatin sonunda hastaneye geldi tek başıma solunum cihazıyla beni yatarken görünce oturup ağladı eşimi sordu yok gitti işe dedim kaynae sular başından aşağı döküldü başka hastaneye sevk edecekler ambulans bekliyoruz eşim gelmek istemedi birde telefonda anneni niye aradın diye fırça kaydı hastanede hüngür hüngür ağladım annem telefonu elimden aldı damat buraya çabuk gel dedi diye geldi özel bir hastanede öxel yoğun bakıma kaldırıldım meğer ölüm tehlikem varmış annem doktor bana kızınız en az 2 hsfta hastanede yatacak ölüm tehlikesi var deyince oraya yığıldım kaldım diyor ben annemin morali bozulmasın diye hep gülerek konuştum belli etmemeye çalıştım  dışarıda doktor gerçekleri söylemiş benim parmağımdan çıkarmadığım alyansla tek taşım birde dedemin aldığı küpeleri eşime verince bir an eşim kötü olmuş 24 saat hastanede yatınca yandaki hasta koronadan öldü ona giren hemşirelerle bana giren hemşireler aynı olunca bana bulaşırsa ben sağ çıkamam o hastaneden fiye beni apar topar taburcu ettiler hastaneye yakın bir yerde kal dediler bana birde vantilatörü aç ağzına daya dediler akciğerimin %96 sı tuzla kwplıymış tansiyonum 16 9 du hastanedrn çıkarken bol yoğurt ve su dediler bana annemlere gittim 1 hafta orda kaldım 1 kere olsun eşim beni aramadı  çok yoğun çalışıyormuş arkadaşlsrıyla iş konuşuyormuş bana ayıracağı bir tuvalet molası kadar vakti yokmuş o zaman boşanma kararı aldım annem boşan yine boşanda şimdi fevri davranma yeni evlisiniz dedi bu arada babadan hayır yok bana ne varsa anneyle ananede var onlar arkamda bak benden pay çıkar ölç biç tart ben eşim konusunda ona karşı ne kadar saygılı davransam değer versemde bilmemne arkadaşı kadar değerli olamadım bir arkadaşı vsr hergün bahçede eşiminyanına çağırır istisnasız bak bugünde şuanda adam bahçede sırf eşimle buluşmak için geliyor 3 çocuğunvar adamın o adam için benim eşim 5 defa boşanma kelimesini ağzına aldı kızıyorum diye 1 hsfta pazar gününü benle geçir dedim diye hatta hamileliğim 3. Haftası ben eşylarımı topladım evi terk ediyordum bana diyorki özürlük mevzu yok dilemicem ama gitmeni istemiyorum sen beni boğuyorsun diyor bırakmadı anneme gideyim gisersen gelmezsin diyor ama boşanmayı teklif ediyor çocuk gibiler
(56 puan) tarafından
Siz haklısınız gerçekten çünkü yıprandım aile çok önemliymiş evlilikte, geç anladım. Ama aşağıda öyle şeyler yazanlar var ki ben anlamıyorum. Kendimizi mi ezdirmeliyiz bu mudur yani?
(790 puan) tarafından
Anlattığın kadarıyla sen sağlayabilecrğin tüm imkanlarıda sağlamış ve eksiksiz ona bakmışsın değer vermişsin değerinin karşılığını almadığını düşünüyorsan bırak  ayrıl çünkü çok yıpratıyor şuan psikiyatrik hastayım bende biliyprum ilaçlık olduğumu  değersiz hissettiğimi sevilmediğimi dibine kadar hissediyorum hemde şuan psikiyatriye gitmemin tek sebebi lisedeyken hocamın memur olacaksanız psikiyatriye gitmemeniz lazım dediği içindir memur olduktan sonra sorun yok atanana kadar ayıya dayı dicem mecbur ama ben ilaç kullanmadan kendime gelemem belki hatıra sildirmem gerekebilir hipnozla oda psikiyatriye giriyor çok yıprandım hazır evliliğinin başındayken bir düşün taşın en azından ara ver ilişkine bunun içinde kpss çalışma dönemini kullan sonra halen evliliğine şans vermek istiyormusun eşin seni arayıp soruyormu bak yok umrunda değilsen umrundada olmasın derim sana
+2 oy
(3,678 puan) tarafından
Kanser ilaçları kortizon normal insanı bile delirtir çok öfkeli alıngan olurlar hatta karakter değişir o dönem sonra normale dönerler.. Bunu da hesaba katmalısın. Zor bir  soru çünkü sen de çok yıprandın yoruldun şu an iki yorgun savaşçı var. Sen biraz annene git dinlen onun ailesinden biri gelsin ilgilensin. Sen biraz kendini dinlendir ki sağlıklı düşün. Ders çalış ailen ile zaman geçir. Üzerindeki yorgun toprağı at. Sonra tekrar konuşalım seninle
(56 puan) tarafından
Bunu ben de düşündüm. Fakat gelin görün ki ailesine karşı tamamen normalken bana böyle. Psikolojikmen zor bir dönemdeyse neden herkese eşit davranmıyor?
(3,678 puan) tarafından
Aynı ortamda olduğunuz içindir. Benim hastalar eşleri kovardı odadan. Sen yemek ye ilaç iç ateşin var üzerini örtme dedikçe seni gestopa gibi görünür. İşte onun için diyorum biraz nefes alın kendinize zaman ayırın. Şu an seninki de neden iyilikleri görmüyor isyanı. Göremez daha biraz uzaklaş eğer bu mesafeye rağmen böyle yaparsa o zaman boşanmayı düşün.
Bak erkekler normal gripken bile yoğun bakımlıkmış gibi davranırlar. Senin eşin lösemi. Ölüm korkusu kemoterapi eksik kalma nakil tuttu tutmadı tekrar nüks çalışmama bunların hepsi ayrı kriz ve eşin hepsini bir anda yaşadı. Sadece zaman ve mekan ayrılığı yaşayın. Sonra devam ederse boşan
(56 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(1,931 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım inan aynı yollardan geçmişmisiz şimdi ben bir evin bir kızıyım el bebek gül bebek buyudum neyse eşim memur şehir dışında olduğu için babam eşimle sevgili iken evlenmemize sıcak bakmıyordu sırf şehir dışına çıkacağım için çünkü ailem bana çok düşkündü el bebek gül bebek büyüdüğüm için , neyse ben evlendim evlendikten daha anlamadan bir bucuk yıl içinde eşime bir hastalik tehsini kondu karaciğeri iflas etti herkes boşan cocugun yok sen öyle yapamazsın diyen çok oldu akrabalar al gel kızı hastanelerde rezil oluyor diye babama yüklendiler ,babamın tansiyonlari çıktı sırf akrabalar yuzunden herkes boşanmam yönünde baskılar yaptı bana etraftan ,ben uğraştım didindim tam iki yıl bir fili hastaneden çıkmadan eşime baktım bu arada kendi hayatım ertelendi tabi depresyona girdim eşim ölüm kalim savaşı verdi strest yaşadığım hastanelerde iki  yıl hiç çıkmadan bir fili rekafatci kaldım eşime kimseyi dinlemedim ve arkadaşın dediği gibi benim eşimde çok sinirli kortizon kullanıyor hani nakil olalı beş yıl oldu çocuğumuz oldu hala çok sinirli bunlar normal bir durum sen onu anlayacaksın artık,eşin  kendini belki senin tarafından yanlız bırakılmış hissediyordur birde bu hastalar en sevdiklerinden cikariyor acılarını bizimkide öyle ve senin gibi hiç ailesi yardım etmedi desem yeridir yani hep ben koştum herşeye şuan iyiyiz çok şükür eşim memurluğa devam ediyor arada sağlık sorunları oluyor ama hasta bir insanla ömür geçirmek malesef böyle birşey ya seviyorsan bu şekilde kabul edeceksin yada bırakacaksın ama ben vicdanen birde sevdiğim için eşimi hiç bırakamadım eşimde hergun evde strest dolu biri ha her dediğimi alır her şeyim var ama iki dediğim bir olmaz maddii olarak ama manevi olarak hasta bir insanla yaşamak malesef bu şekilde hep sinirli ve strestli sekilde devam ediyor canım, ve sen ailesini öne sürüyorsan belki eşinin zoruna gidiyordur canım yani karsiliksiz seviyorsan senin ailen benim ailem diye uzatmaninda anlamı yok bence, birde hasta insanlara hani yaptigin iyigi önüne koyuyorsan oda çok zorlarina gidiyor söyleyeyim aranızdaki sorun buda olabilir senin için şunu yaptım bunu yaptım dememelisin zoruna gider
+1 oy
(276 puan) tarafından
 Keşke sen ve aiken hiç iyilik yapmasaydiniz başa kakacaginiza.adam kanser olmuş eşi olarak tabiki bakacaksın bakman bir lütuf değil zorunluluk annesi ailesi değil öncelik eşi bakacak sana ağır gelmiş eşine annen sana bakmadı etmedi vb şeyler demen aşırı saçma eşinin yerinde olsam kanserken bana bu denli üzücü şeyler diyip yasatani bende kovardim adam kanserle savaşıyor sen kpss diyorsun ay cidden düşman başınasin
(790 puan) tarafından
Boşanmanında zorluklarını biliyorum ve hep 1 şans 1 şans sabır sabrın sonu selamettir diye dedim geçirdim üstelik şimdi boşanırsam dul bir kız olarak annemlerin orda barınmanın zorluklarınıda biliyorum annem boşandığında mahalleli etmediğini koymadı  eğer kendi ayakları üzerinde duran bir kız olursam heleki memur en azından 2 göz oda tutabilecek kadar bir kiram bile olabilir annemlere dönmek zorunda kalmam bekarken bile dul karının kızı olduğum için zincir bir markette çalışırken üst makamlardan gelen müşteriye gülümseyeceksiniz emrini uyguladığım için mahallede oros.pu yaftasını yedim ha normal hayatımda çok ciddi bir kızım dışardan gören onu döveceğimi felan sanıyor normalde hatta gitmediğim bir yerde yaşımdan büyük bir adamla sarmaş dolaş olarak gördüğünü söyleyen kişiler oldu annem hasta beyin damarı tıkalı sorunlu bölgelerde ve 2 şah damarı tıkalı doktorlar tansiyonu yükselirse ya felç ya ölüm diyorlar daha 43 yaşında kadın ha annemede ne iftiralar atıldı o sokakta inanan oldu inanmayan oldu o ayrı annemde ben ölürsem gözüm arkada gitmesin diye evlen dedi görücü usulü biriyle bizde severek evlenmek ayıptır ki zaten severek  evlenirsen bir nevi ****** yaftasını gözü dışarda yaftsdınıda yersin  bu arada izmirin göbeğindr karma bir mahallede oturuyor annemler 50 yıllık bir evi var bende annemin isteğini yerine getirdim ve o zaman hem dini hem şey olan ilk kişiyle evlendim üstelik eşim 34 yaşındaydı ben 22 yaşımdaydım dedimki 12 yaş var olgun olur beni çekip çevirir ama çocuktan çocuk çıktı yaşla alakası yokmuş yani bazı şeylerin bazı erkekler hiç büyümüyormuş
(1,931 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Elifmelek35 bencede eşin yanında değilmiş tam okuyamadım,  o senin eşinin vicdani ,Allah'a havale et ve bencede öyle birine gerek yok ayrilmani tavsiye ederim zaten senin annen bakıyormuş sana ,yani arkadaşa yüklemedim bende hani kendi yaşadıklarımdan fikrimi söylüyorum canım , banada çok baskı yaptılar bırakmadım eşimi çünkü evlenmişsin hastalıkta sağlıkta diye ailesinide düşünmedim onlar ister yapsın ister yapmasın sorun değil ,ben üstüme düşeni yaptım ,vicdanen çok rahatım ve çok zor gercekten hasta birinle yaşamak  hergun strest vs normal dert sahibi oluyor insan gerçekten normal bir hayat sürmüyorsun ama ben bu süreci kabullendim eşimi seviyordum çünkü bende onun yerinde olabilirdim dedim ve  bırakıp gitmek hiç aklimdan gelmedi ben onu sevdiğimde hasta değildi şimdi hasta oldu süreç değişti diye bırakamam vicdanim el vermiyor hani bize kolayda geride eşini bırakırsa ona daha zor psikolojik olarak zaten bir hastaligi var birde hani kanser geçti bitti demekle biten birşeyde değil sürekli kontrol acaba yeniden olurmu vs korkusu belki eşi hayata bağlıyor da onu oda bırakınca arkada ,o yüzden yazıyorum zaten ailesi ilgilenmiyormus ,yoksa postu yazan arkadaşın kendi hür kararı yani
(56 puan) tarafından
Hale01 biliyor musun tıpkı senin gibi düşünüyordum. Resmen içimden gönlümden aklımdan geçen şeyleri tıpatıp senin bu son yorumunda gördüm. Ama gel gör ki durumun içinde olmadığın için bilmediğinden beni ne kadar anlayamasan da yine de söyleyeyim, ben ve aileme saygısızlıktır bu yaptıkları. Ailesi zaten en başından bize tavırlıydı hiç sebepsiz. Bu süreçlerde bari normal bir insan eğer insansa der ki orada benim oğluma bakılıyor beni gelin ailemi de aile dostu gibi görür arar sorar ne bileyim. Bunlar hiç. Ha kendi oğullarını arar sorarlar garezleri bize. Ve benim eşim sen yanımda oldun demiyorda ailesinin yanında hep. Dün bana tamam gidebilirsin dedi. Sana ihtiyacım var yanımda kal demesini beklerdim, diyemedi, çok gördü. Ben eşime yaptığım fedakarlıklara çok bi karşılık beklemedim biraz sahiplenme biraz şefkat beni güçlü kılardı. Ben güçlü değilim, tükendim. Anlayamazsınız ki ve böyle oldukça ailem de tavır alıyor onları onların sevgisini gözlerindeki değerimi kaybetmek istemiyorum. Araya sıkışmış durumdayım
(1,931 puan) tarafından
Canım birde Ekim 2023 de kanser teşhisi konulmuş yani üç ay da bu durum seni bu kadar bunalttı ise bilemiyorum ben yıllardır yaşıyorum bu durumu sana kalmis bir durum bu konu herkesi bir köşeye koy kendin ne istiyorsun iyice düşün taşın çünkü gerçekten kolay değil bu surecler hani yanındaki kişide çok yıpranıyor biliyorum kendim yaşadığım için aileler bir köşeye sen ne istiyorsun onu düşün bence sonradan acaba olmasın bu yol hep böyle zor oluyor onuda söyleyeyim gerçekten tükeniyor insan ama sevgide , vicdan da basıyor yani sen bileceksin canım en iyisini kendi hayatin için
(56 puan) tarafından
Aileler bir yana olmuyor işte ailem diyor ki o aile seni mahveder, asla mutlu olamazsın. Eşimden bağımsız bir de bu durum var. Bize aileme bu şekilde davranılması ailemi çok rahatsız etti. Benim aylarca hastanede kalmama izin verdiler sırf eşim için ve ben ısrar ettim diye. Ama bu saatten sonra olmaz diyorlar insan karşısındaki insanı böyle şeylerde anlar diyo karakterini huyunu asıl diyor. Ve annemin hangi dediğini dinlemediysem hep ordan vurdu hayat beni. Eğer tüm bu bana ve aileme yapılanlara rağmen olduğum yerde durursam da ailemi kaybedeceğim . Neyse. Fazla uzun oldu. Kusura bakmayın hakkınızı helal edin. İyi akşamlar
+1 oy
(54 puan) tarafından
Hastalik insanin hayatini cok degistiriyor piskolojisinin alt ust olduguna eminim.. saglikli dusunemeyebilir.. annem kanser atlatti ne yasadik birde bana sor hem kaybetme korkusu 3.evre meme kanseriydi kotu dedileer babam cok fevri sinirli bir adam olmasina ragmen giki cikmadi ama annem o kadar sorunlu oldu ki yerdeki kirintidan parmagindaki tirnaga kadar şok gecirdik idare ettik ozel ihtiyaclarini ben yaptm ameliyat yerini gordukce gozyasimi saklardim pansumandan sonra odaya gider aglardim hem yaraya hem beni sinir etmesine cok sukur smdi hepsi gecti smdi geri donup konustuugmzda benim birseyim yktu bana yanlis  teshis koydular brn bsry anlamadim diyor da guluyoruz anamiizi aglattin ama cok sukur ki Allah unutturmus dedik.. demem o ki tv de losemili cocuklari gorup bende boyleyim kendinizi hazirlayin diyen kadin smdi bana yanlis teshis koydular acim bile ykty baey anlamadm diyor o piskoloji adami ne hale sokuyor sen kendi fedakarliginin farkina varilmak istiyorsun ama olmuyo iste bende Allah razi olsun gikiniz ciknadi cok yuklendimi duymadim annemin agzindan hee onemli ddgil cani sagolsyn ama demek istedgm farkina mi varmiyolar o korkuyla bi tek kendilerini mi dusunuyolar hak vermek lazm olecegini bilmrk korkusu olusuyo onsurecte senin ne yasadigini bilmezler annem yasadi ama ben neler yasadim Alah bilir
(54 puan) tarafından
Bizde anneme soylemedik doktorda yasin genc metanetli ol dedi anneme ama kemoterapi alacagini duydu saclari dokulcek vs losemili cocuklar cikijca biyle olucam hazirlayn kendinizi diyordu bzde baktik baya piskolojisi bozulacak dokulmeden kestik saclari annemde o tedavi olucak gececek dye biliyordu
(54 puan) tarafından
Ya bende bunlari yasarken 19 20 yasindaydim Allah sana peygamber sabri versin cok zor ama o kadar buyuk sevap kazaniyorsun ki sabret kulak asma zamana birak
(54 puan) tarafından
Simdi beraber mi yasiyorsunz tedavisi bitmis sanirim.. hc ailen yoktu ben yanindaydim deyip kavga etme zamanla farkina varicaktir uzak mesafenizde oldugndan sogukluk olmus olablr
(56 puan) tarafından
Öyle şeyler hiç söylemedim söylemem de, şuan beraber yaşıyoruz evet yeme içme ev temizliği bende. Dikkat ediyorum olabildiğince. Ama çok mutsuzum çok değersiz hissediyorum kendimi, öyle hissettiriyorlar. Sürekli düşüncelerde boğuluyorum ağlıyorum
(54 puan) tarafından
Hastaligini unutun..  aksam beraber ozel ortam hazirla flim acin ivir zivir guzel seyler hazirla hastaligin boyutunu bilmiyorum dikkat edilmesi gereken ama belkide biraz hastaliktan cikmanz gerekiyordur haklisin hasta bakmakncook zor
+1 oy
(1,554 puan) tarafından
Genceciksin daha, hayatin basindasin.

Ailesinden kopamamis adamdan eş olmaz, olsa da cok yorar, hirpalar insani. Erkegin once bireysellesmesi gerek. Evlendiginde kendi cekirdek ailesini öne almasi gerek. Buyuk konusmak da istemem ama ben olsam kendi yoluma bakardim.
(56 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorum için
+1 oy
(563 puan) tarafından
Canım hiçbir zaman aile yüzünden kendi eşinle arani bozma kimsedende karşılık bekleme o senin eşindi zor gününde yanında oldun aile bu demek ama kendi ailesi onu ilgilendirir tam tersi sen acısını deşersin senden kötüsü olmaz tabiki ailen yapmıştir ama malesef erkekler bu konuda okadar vefalı değiller kendi aileleri iğne ucu kadar birşey yapsın dünyanın en büyük şeyini yapmış olurlar kendi ailen dünyaları önüne serse yinede hicbirsey yapmamış olur oyuzden fazla ince düşünme 27 yaşıma geldim daha yeni herşeyin farkına varıyorum bri arkadas yazmıştı burda karşılık bekleme incinirsin ne yazikki öyle ayrıca eşinde çok kolay birşey atlatamamis adamı bence fazla yorma biliyorsun kanser hastaligi üzüntüyle daha çok ilerliyor  belkide başka şeyleri içine atiyordu sana anlatmiyordu bu yüzden belkide bu hastalığa yakalandı kimsenin yangınını dışardan göremezsin oyuzden deme senin ailen hiç yanında olmadı onunda belki istegiydi kendi ailesi yanında olsun bak benimde ailem doğum yaptım yanımda olmadı inan içim yanıyor korkuyroum bende biryerde hasta olucam diye
+1 oy
(301 puan) tarafından
Canım daha yaşın kücükmüş. Biliyorum sana çok zor geliyor ama eşinide anlama çalış hastalığı pençesinde sağlıklı düşünemiyor. Doğu görevi çok zor ister istemez piskolojileri bozuluyor ailesinden uzak kalınca hasret girince ister istemez özlüyor sende ailesi hakkında olumsuz konuşunca zoruna gidiyordur. Sen ailesini unut nasıl olsa eşin tayinci gelip gitmiyorlarmışda aile konusu kapatsanız eşin sağlıgına kavuştugunda dilekçe verip ev götürebilir yere geçebilirsiniz . Bizde doğu görevini yapıyoruz evliliğin başlarında ailesi yüzünden sürekli kavga ediyorduk sonra bitirdik kavgayı ailelerden uzak mutluyuz. Eşim evdeyken kayın validemin tlf bile açmıyor yanımda konuşmuyor bile kafam kulagım rahat artık düzene bindi. Sende eşinle birlikte doğuya gelipce kpss calışmak için büyük fırsat bence 
+1 oy
(218 puan) tarafından
Benimde babam kanser hastasıydı o dönem hem hasta için hem bakan için çok zorlu bir süreç.. Hasta olan öleceğini düşünüyor o psikoloji çok zor ona yakın olan kimse nazı ona geçiyor onu yıpratıyor. İlgilenmeyen insanlardanda bir ilgi bir destek bekliyor. Sen yapman gerekini yapmışsın. Ömrün vicdanın rahat olarak geçecek. Eğer gücün varsa o iyi olana kadar yanında ol. Sonrasında emin ol Allah sana çok güzel kapılar açacak. 
0 oy
(103 puan) tarafından
Rabbim doğru yolu gostersin 
(56 puan) tarafından
Amin sağolun:(
0 oy
(330 puan) tarafından
Büyük konusmak istemem ama bosanirdim diye düşünüyorum. 
(276 puan) tarafından
Gerçek sevgi karşılıksız olandır sen sevmemissin kanser hastası adam senin annen benim annem vb derde bogulmaz ayıp yazık günah diyelim ailesi kötü sen iyi ol adam kanser kanser ailem kötü desin moralini bozsun daha mı beter olsun tövbe tövbe ama şunu unutma Allah yaşattığıni yaşatır
(56 puan) tarafından
Ailesi kendisine aşırı değer veriyor sözde, sadece ben ve aileme karşı sevgisiz ve soğuk saygısızlar bize garezleri varmış gibi. Oğulları yoksa bir taneleri ama laftaa bunu anlamak zor değil. Senin yorumuna ben zaten cevap vermişim buraya da yazmak zorunda değildin ki.
(276 puan) tarafından
Türkiye'de bütün erkekler özünde böyle aileci malesef herkes kendi ailesine düşkün yani ben de evliliğimin ilk yıllarında senin annen ailen dedim evde çok kötü konuma geldik bizim aşk evliligiydi yıllarca çıktık ona rağmen sallandı ilişkimiz ama sonuçta anne annedir annesi kötü de olsa annesi dedim nadir konuşurum gitmem hiç o gelirse kapım açık iyi karşılarım ararsa konuşurum kanser atlatmış biri ölümden dönmüşse eğer ailesine değer vermesi normal bence sen yuvani yikacagina bence az sabret ilişki zor olsa da sevgi varsa düzeliyor eşim şimdi dünyada beni tek geçiyor ama şunu da bil  adam seni sevmiyorsa saygı da duymuyorsa şiddet de varsa boşa gitsin
(56 puan) tarafından
Ailesine karşı sevgi dolu bana karşı da soğuk buz gibi. Sorunu anladın mı ben de sert çıkışt8m kusura bakma ama ailesi tüm bunlara rağmen benim fedakârlıklarima rağmen hâlâ beni arayıp sormaz gelin yerine koymaz. Eşim de hop siz bi durun o benim yanımdaydı siz ne işsiniz demek yerine hâlâ onlarla samimi bana soğuk zıttına. Dün ben odada ağlıyorum duyuyor da içerde çay keyfi yapmaya devam ediyor
(330 puan) tarafından
Kadinin demek istedigini anlamamişsiniz bence  baktigindan şikayetci degil yok sayildigindan şikayetçi bi guler yuz olmadigi icin sikayetci. Teşekkür etmesini icine bile koymuyorum zaten. Evet hasta allah sifa versin ama onun icin harcadigi cabayida gormezden gelmesin hem ailesine deger versin istiyir hemde kendiside deger vermesini istiyor. Kadini bakici olarak goruyor kimse kimsenin bakicisi degil kadinin gonlunu hos etsin iki guzel sozle görmezden gelmesin zaten biz kadinlar hemen paspas oluyoruz zaten onlerine
0 oy
tarafından
Benim de eşim ailesine düşkündü beni ailesi olarak görmüyordu resmen düğün sürecinde hep ben ve ailem uğraştı onun ailesi hep çomak soktu eşim de çoğu zaman mahcup oldu kendi ağzıyla da bunları dile getirdi defalarca ailesi de beni istemiyordu eşim de onları on planda tutmaktan vazgeçmiyordu işi inada bindirdim biraz da beni istemiyorsaniz oglunuzu da alırım düşüncesine girdim evlendim 1.5 sene oldu oğlumuz var şuan eşimin tek ailesi ben ve oğlum ailesiyle evet arası hala iyi ama bize karşı onları asla tercih etmez eğer ileri de böyle olur diyorsan devam et yoksa kimsenin kahrını çekme biz aynı evde yaşadıkça daha da bağlandık birbirimize evlilik yaradı tabiri caizse 
(56 puan) tarafından
Bunlar çok ataerkil. Sanmıyorum öyle olacağını. Allah sizin mutluluğunuzu daim etsin..
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Ailesi zaten ogullarini onemsememis fazla gelip gitmemisler tedavi surecinde pili pirti toplayip sizin yaniniza gelmeleri gerek istersin istemezsin olur yada olmaz ne olursa olsun en azindan annesi . E ogluna kuymet vermeyen sana mi verecek istemezler belli. Ama esin saf demekki ailesine buladar duskunse onu merak etmeyen aileye.
(56 puan) tarafından
Gerçekten öyle bu süreçte anladım gerçekten gözünü açamıyor.
0 oy
(4,238 puan) tarafından
Daha çok gençsin kuzum. Yoluna bak. 
(56 puan) tarafından
:( teşekkür ederim
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Gerçekten zor bir durum yaşadıkların kolay şeyler değil kesinlikle. Daha hayatın çok başındasın cıvıl cıvıl olman gereken yaştasın. Ve bu kadar yük çok fazla. Kendi hayallerinin peşinden git ailesinden kopamayan bir adamla ne işin var? Sen her şeyi yapmışsın onun için ama o afım atmamış bile. Hani bir laf var ya uğruna okyanuslar aştığın gün gelir bir su birikintisinden atlayamaz diye tam olarak bu. Yani senin yerinde olsam ailemi dinlerim. Evladım bu şekilde harcansın istemem. Üzülsün istemem. Hiçbir anne baba evladına kıyamaz. Ailen haklı. Eşinin elle tutulur hiçbir yanı yok yine de Allah şifasını versin. Sen de ferahlığa aydınlığa çık inşallah
(56 puan) tarafından
Çook teşekkür ederim bu güzle yorum için. :( çok haklısın
(2,006 puan) tarafından
Rica ederim canım inşallah her şey gönlünce olsun
0 oy
(6,327 puan) tarafından
Herşey açık ortada hala ne yapmalıyım diye soruyorsun. Önce kendini düşün sonra aileni bırak bunları hayır gelmez net söylüyorum bak bunca sıkıntıda destek olmuşsunuz yine de tavrı belli kocanın bu adam seni hep yalnız bırakacak. Hep ikinci planda tutacak. Sana değer veren ailene de değer verir zaten. 
0 oy
(15,188 puan) tarafından
Eşinin tedavisi bitti mi? 
(56 puan) tarafından
Evet sadece kontrolleri var
(15,188 puan) tarafından
O zaman ayrılmak istiyosan ayrıl derim ben. Eşinin sana karşı davranışları nasıl orasını anlayamadım.
(56 puan) tarafından
Soğuklaştı bir de bazen çocuk gibi oluyor, kendimi eşi gibi hissedemiyorum.Sanki ablası gibi hissediyorum veya evde ona bakan biri sadece. Ailesine düşkün olmaya başladı. Üzgün olduğumu biliyor ağladığımı duyuyor pek oralı olmuyor, gibi..
(15,188 puan) tarafından
Yani insan ne olursa olsun ailesini içinden atamaz. Orası ayrı bı mesele. Sen ailesi ve senin aranda bir tercih yapmasını beklemekle hata ediyorsun. Onların yeri ayrı senin yeri ayrı. Sen gitmek isteyince gidebilirsin demesi de bence normal. Eşim de bana ailesinin yanına gitmek istediğini söylese buyur git derim. Ayaklarına kapanacak değilim. Siz dengeleri tam kuramamissiniz. Hastalikti farklı olaylardi derken . Evlilikten bişey anlayamamissiniz. Eşini gerçekten seviyorsan eğer yanında dur çalış sınavına derim. Nasıl olsa hastalığı geçmiş şükür. Ama bebek konusunu asla düşünme. Aşırı korun. Baktın olmuyorsa o zaman ailenin yanına git. Ben böyle düşündüm. Tercih senin. Tabi eşin de istiyosa aynı şeyleri . Gerçekten senin o evde olmanı umursamiyosa 1 dk durma
0 oy
(913 puan) tarafından
Sizin hayatınız sizin karariniz tabii ki ama gören sensin hisseden sensin, kendine yazık etme ben nikah yapmadım ama söz attım ve herkes konuştu ama bana dünyanın en kötü insanı oldu o sıra neler yaşadık neler. Ailesi çok iyiydi Allah var ama kendisi berbatti şeytandı resmen ayrıldık aradan 5 sene geçti evlendim hamileyim hayatımı asıl şimdi yaşıyorum çok iyi bir eşim var şükür yani demek istediğim düzeleceğine inanmadığın insan için kendini heba etme yari yolda bırakır seni. Yol yakınken çalış atan hayatına bak, BAHARLARIN SÖNMESİN
0 oy
(2,731 puan) tarafından
Nankörun teki bellki ki çocuk da yok kesinlikle arkana bile bakma git ailene zaten çok fazla iyilik yapmışsın kıymet bilecek olsa bilirdi
0 oy
(1,016 puan) tarafından
İlişkiniz farklı biraz açıkçası.Siz aile olamamissiniz.Aileniz size gel burda kal.yiprandin diyor eşiniz size ailesi hakkında konuşunca kızıyor gidicem dediğinizde git diyor.Aile olmak birlikte karar verip yol almaktır dışardan kimse dahil olmamalı bu ilişkiye.Bence çoluk çocuk yokken bı daha düşünün.Hakkinizda hayırlısı olsun.

İlgili sorular

+2 oy
11 cevap 322 göst.
15 Mart 2022 Aile kategorisinde Nagihannnnn (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 992 göst.
22 Ekim 2021 Aile kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 738 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde ogretmenanne__123 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 470 göst.