0 oy
88 göst.
Diğer kategorisinde (218 puan) tarafından
Bir buçuk yaşındayız bebeğimle ne tür etkinlikler yapabilirim genelde o oyuncaklarını dağıtır arabalarıyla oynar gelir emer sonra yine etrafı dağıtmaya devam arada youtubeden hoşuma giden şeyler izler çizgi filmfelan izlemez zaten ama oyun oynamaya çalışıyorum eğitici kuleler yazı tahtasi felan aldım ama bende hemen sıkılıyorum oda kalkıp gidiyor asla oturmaz hep gezecek dolanacak  bende kendi haline bırakıyorum atlayacak masalardan koltuklardan felan hep peşindeyim iyi mi yaoiyorum acaba nasıl etkinlik yapabilirim ya kitap okusam dinlemez kalkar gider 

5 Cevaplar

0 oy
(119,328 puan) tarafından
simos 2 yas olcak eline kalem aldimi koltuk duvad hali giyim ne varsa boyuyo
tarafından
Aferim simoşşş
(218 puan) tarafından
Kız bizimkide yiyor herşeyi o yüzden daha boyama şeyi almadım yer diye ama şu yazı tahtası varya tıklayınca siliniyor boyasız kalemi onu çiziyor işte
-Reklam-
0 oy
(10,364 puan) tarafından
Valla erken konuşsun istiyorsan gelişimi istediğin gibi ilerlesin istiyorsan şart. Burada sonra üç yaşına geldi konuşmuyor renkleri bilmiyor şekilleri tanımıyor diyorlar. Tek sebebi yeterince aktif etkinlik yapılmaması. Kitap okurken ilgisini çek düzeyine uygun mesela büyük sorular kitabı var onu alabilirsin seslerini taklit et bu tavuk tavuk yumurtlar tavuk yem yer gıt gıt falan de bir yerden sonra ilgisini çeker. 
(218 puan) tarafından
Kız yapmaya çalışıyorum ama yok yapıyor yaptığımı ama sıkılıyor kalkıyor oturmak istemiyor ve herşeyi fırlatacak atacak ama yapiyo mesela oyuncakları nasıl eslestirirsem eslestirir hemen
(10,364 puan) tarafından
Farklı şeyler yapacaksın gülüm sürekli. Bir yerden sonra adapte oluyor
Ve ne kadar az TV o kadar iyi. Hiç demiyorum bak. Ekran eğlencesi kolay geliyor çocuklara oraya adapte olunca. Suyun içine oyuncaklar at mesela yakalasın küçük oyuncaklar bu etkinlik. Suyu sevmeyen çocuk yoktur. Benim düsturum buydu. Gelişim olarakta konuşma ya da zihinsel bağ kurma konusunda asla sorun yaşamadım. 4 yaşında bir yetişkin kadar konuşur hikaye uydurup anlatabilir. İngilizce sever kelimelere aşinadır.
(218 puan) tarafından
Kız bizimki suyu direk yere boşaltır jahsha yani yakalayim felan yok yada içine oturur
(10,364 puan) tarafından
Ne yapacağını ısrarla göster annesi :) büyüdükçe adapte artıyor ama o yüzden endişe etme. Zamanla sen de etkinlik yapmadık diye eksik hissediyorsun gün içinde
(218 puan) tarafından
Evet ya saklambaç felan oynuyoruz işte gezmeyi seviyor diye bunu yapıyorum sürekli çok seviyor onu oynamayı
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Her çocuk etkinlik yapmak zorunda değil ustelemeyin kendi gelişimini kendisi karar veriyor zaten 1.5 yaş cok küçük zaten kendinizi işte paralamayin yok o yok bu şu etkinlik diye doğal anne olun sevginizi verin çocuklar için en önemlisi bu
(218 puan) tarafından
Evet canım öyle istemiyor bende özeniyorum etkinlik felan yapmaya ama o gezme peşinde olunca işte kendi haline bırakıyorum
0 oy
tarafından
Benimki ne isterse o sjsjsjs az önce yemek yapıyordu anne otur yemek ye dedi bende yedim kalk git dedi kalktım gittim şuan legolarla kule yapıyı sjsjsjsj
(218 puan) tarafından
Hasghaha doyduysan kalk git kız hshdhshs
tarafından
Hayır yaa onun yaptığı gibi dağıtmam gerekiyordu yemek boğazıma dizdi sjsjsj
0 oy
(900 puan) tarafından
Benim kızim 4 yaşında ellerini kullanmaya başladığından beri ona uygun boya alir sürekli boyama etkinlik kitap okuma yapardım kas gelişimi içinde farklı farklı etkinlikler yapardım şimdi bıraksan saatlerce etkinlik yapar resim yapar maşallah konuşmasıda çok güzel 
(218 puan) tarafından
MasAllah canım işte demekki uyum sağlıyor

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 175 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde sweet rainbow (96 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 257 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,075 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 98 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu