+1 oy
412 göst.
Diğer kategorisinde (551 puan) tarafından

Biliyorsunuzsur 1 haftadır hamile miyim diye post açıyorum. Kızım daha 1 buçuk yaşında ve ev taşıcaz şu anda hamile kalmak istemiyorum. 

Yarın randevu aldım hastanede kan vericem.

Az önce "Allahım inşallah hamile değilimdir daha çok erken" dedim diye eşim kızdı. Neden öyle diyorsun bir sürü çocuk sahibi olmak isteyen insan var Allah sana veriyor sen istemiyorsun dedi. İyi de ben hamileyim kürtaj yapalım demiyorum ki. İnşallah yarın sonuçlar negatif çıkar çünkü kendimi hazır hissetmiyorum diyorum. Yanlış olan bir konu var mı sizce? :unsure:

9 Cevaplar

0 oy
(3,031 puan) tarafından

Bana kalırsa kötü bir cümle yok ortada. Çocuk sahibi olabiliyoruz diye her sene doğuracak değiliz neticede :). İstememen çok doğal bana kalırsa.

(551 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum da gelmde erkeklere anlat bunu :))
-Reklam-
0 oy
(1,604 puan) tarafından
Benim eşim de 3. Çocuğu çok istiyor ve ben istemiyorum. Ben hayır dedikçe üzerime geliyor. Geçenlerde midemi üşütmüşüm hemen hamile misin yoksa diyip karınımı sevmeye başladı. Biraz sert tepki versem bozuluyor. Erkekler için hava hoş tabi anlamıyorlar 
(1,604 puan) tarafından
Gerçekten anlamıyorlar. Bazen ben de baba olmak istiyorum. O doğuracaksa sorun yok ben de isterim 3. Çocuğu :D
(551 puan) tarafından
Valla bugün eşime onu söyledim dedim keşke erkek olsaydın sünnet askerlik ohh bitti. Kadınlık çok iğren bişey. Hamile kalıyorsun parmaklayan parmaklayana :)))
(1,604 puan) tarafından
Ayy benim bir de bu ikinci hamilelik çok sıkıntılıydı neler ettiler :D
(551 puan) tarafından
Kız deme :))  yok kan al yok tetenoz yok parmaklama doğum yap o dikişler off valla kadınlık hem kutsal hem beter bişey
(1,604 puan) tarafından
Aynen öyle valla ayy Allah hayırlı evlatlar versin çok zor
0 oy
(2,070 puan) tarafından
Aslında dilimizde çıkan sözleri dikkat etmemiz lazım. Bunlarında bir enerjisi var canım. Eşin bir konuda haklı ama sende kendince haklisi tabi ki bir anne kendini hazır istemiyorsa istemeden olsa bu tür cumleler çıkabiliyor da erkekler pek anlamaz işte. 
(2,070 puan) tarafından
Evet canim merak ettim sonucu paylaş
(551 puan) tarafından
Yarın yazarım :)
(2,070 puan) tarafından
Aldın mı sonuclari :))
(551 puan) tarafından
Kist çıktı ya. Kan aldılar yarın yine gidicem. Kan sonuçlarımı paylaşıcam şimdi canım
(2,070 puan) tarafından
Geçmiş olsun şimdi gördüm sonuçları anlamıyorum ama kötü birşey olacağını düşünme ilac verir doktor. Benim komşumda da var ona ilaç vermişti
0 oy
(5,184 puan) tarafından
Bilemiyorum bence her söze dikkat etmek lazım imtihanı sebebi olabilir diye korkarım ben 

Hayırlısı derim Rabbim en iyisini bilir 
(551 puan) tarafından
Haklısınız :(
0 oy
(82 puan) tarafından
Sizi anlıyorum ama söylediklerimize dikkat etmemiz gerekiyor çünkü ağızdan çıkan her şey dua hükmünde Allah muhafaza o an bir melek amin der kabbul olur belli istediğiniz zaman uzun yıllar çocuk sahibi olmazsanız üzülürsünüz bu yüzden dile doktuklerimiz önemli hakkınızda hayırlı olanı nasip etsin rabbim 
(551 puan) tarafından
Şuan 1 buçuk yaşında kızım var artı ev taşıcaz o niyetle söylemedim. Biraz niyet te önemli. Allah'a kalmış yarın hamile olduğumu öğrenşrsem de her bebek nasibiyle gelir. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(66 puan) tarafından
erkeklerw kedi gibi dogur zatsn sanki kendileri bakiyolae versem 5dk anca tutar bide cocuk diyo
(551 puan) tarafından
Hiç sorma
0 oy
(235 puan) tarafından
Yanlış olan konu senin için neyin hayırlısı olduğunu bilmediğin halde sanki en iyisi hamile kalmamak zannedip o şekilde dua etmen canım. Tabiki hazır değilsindir istemiyorsundur ama Allahın verdiği canı da daha belli olmadan istememek yanlış geliyor bana. Sen hayırlısı neyse o olsun benim için Allahım diye dua et bak nasıl iyi hissedeceksin
(551 puan) tarafından
Şu an ev taşıma işlerim var 2 -3 aya evime geçerim ve o sırada hamile olmak çok zor üstelik 1 buçuk yaşında kızımla eşyaları topla kartonla diğer eve geçince yerleştir üstüne bir de hamile ol psikolojik olarak çökerim
0 oy
(229 puan) tarafından
Madem Erken olduğunu düşünüyordunuz  korunabilirdiniz. Eşinşz haklı çpcuk sahibi olmak isteyen bir sürü insan var. Şükredin , sonuç pozitifse eğer hayırlısı buymuş demek
0 oy
(302 puan) tarafından
İkiniz de haklısınız ve kendine bu kadar fazla yüklenme:))

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 369 göst.
0 oy
2 cevap 334 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde Janya (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 591 göst.
24 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 1,023 göst.

382,069 soru