0 oy
354 göst.
Diğer kategorisinde (241 puan) tarafından
Kızlar daha doğum şeklim belli değil normal yapabilir miyim bilmiyorum astım hastasıyım. Sezeryan olursa spinal olurum diyordum hep ama bugün iki arkadaşım spinalde kesildiklerini hissetmişler tansiyonları düşmüş  yükselmiş vs bişeyler anlattılar çok korktum. Geneli hhiç dğşünmemiştim bebeği görmek istiyorum diye :(

22 Cevaplar

0 oy
(9,007 puan) tarafından
2 spinal oldum kesi yapılırken acı yok sadece bebeği çıkarırken sallandigimi hissediyorum o kadar biraz midem bulandı dedim hemen iğne yaptılar. hco korkacak bişey yok 
(241 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun size de. İllaki ağrı sızı da olacak. Travmatik şeyler olmasın yeter :))
-Reklam-
0 oy
(186 puan) tarafından
Öyle bir şey pek mümkün değil acı hissedilmez genelde yapılanları hissedersin demişlerdi bana da ama ben onu da hissetmedim. Ne dokunma ne çekiştirme tamamen hissizdim. Sanırım spinal anestezi ve epidural anestezi ayrımı varmış sezaryende de. Benimki belden aşağısı tamamiyle uyuşacak şekildeydi. Eğer özelde olacaksanız bunun ayrımı var mı diye bir sorun doktorunuza. Ben Kayseri şehir hastanesinde oldum bu şekilde uyuşturdular beni
(241 puan) tarafından
Epidurali normal doğumda uyguluyorlar diye okumuştum sanki prenses doğum dedikleri ama yine araştırıp sorarım. Çok teşekkür ederim:)
(186 puan) tarafından
Evet ben de öyle biliyordum sonra böyle bir şey gördüm galiba benimki ondandı dedim çünkü hiç anlatıldığı gibi olmadı sıfır histim. Bu arada ben çok zor uyuşurum yağ bezesi işleminde bir ton ilaç sıkılmasına rağmen kesimi dikimi hissettim tabi tamamiyle hepsini hissetmemişimdir ama iğnenin batıp çıkma acısını hissediyordum. Fakat sezaryen öyle değildi uyuşmayacak olsam ben uyuşmazdım :) gönlünüz rahat olsun sağlıkla kavuşun bebişe
(241 puan) tarafından
Amin inşallah :))))

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 144 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Panikanne (409 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 665 göst.
17 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 194 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,018 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 445 göst.
27 Eylül 2020 Diğer kategorisinde BALDANTATLIBEBEK (134 puan) tarafından soruldu

380,076 soru

11,377,757 cevap

34,864 kullanıcı

...