0 oy
191 göst.
Diğer kategorisinde (425 puan) tarafından
Ya kizlar birden aklima geldi insanin kendisine ait bi evi olmamasi nekadr kotu okadr bosanma paylasimlari okuyorum Allah gostermesin gene ama olduki bosansam ne yapicagimi bilmiyirum gidicek bi yerim yok ev yok anlicaginiz koca evine muhtacim neakdr kotu birsey (( babamin suan oturdugu ev var oda kardesime birakicak bize bi kac kurus verip mirastan cikaricak o evi kardesimin uzerine yapicak kendisi koye tasinicakmis ))

3 Cevaplar

0 oy
(350 puan) tarafından
O zaman sen de boşansan abine gidersin burası benim de babamın evi dersin olmaz mı ki 
(425 puan) tarafından
Canm abim degil kardesim var en buyukleri benim babam planini yapmis o evi ona birakicak kardesimde evlenirse esiyke orda oturucak ben onu huzursuz  etmek istemem
(1,958 puan) tarafından
O zaman babana birşey olursa onlar baksın beni sil evlatliktan tamamen rahat edin derdim ben olsam o nasıl mantık ya herşeyini yani mirasini niye oğluna birakiyor
(425 puan) tarafından
Oyle oyle canim bizim buralarda boyle durum malesef ki kiza miras vermezler biraz para ile mirastan ciakrtirlar ama gel gor ki o evide kiz kardesimle ben gecemizi gunduzumuze kattik 2003 te istanbula tasindik ben 14 yasina yeni girdim kardesimde 13 yenj girmiati ikimiz gecemizi gunduzumuze kattil calistik harclik dahi almiyorduk milet hep pogaca buskuvi alirdi biz kahvaltisiz oglen yemegi beklerdim 46 kilo ile calisirdim bazen 24 kalirdik kardesimle sirf bi kurus fazla almak icin sigorta dahil yapmadik neyse bu evi aldik arabasini altina aldik babama ben de kardesimde evlendi  simdi bu evi erkek kardesime birakiyor kendisi koye tasinicakmis cani sag olsun olsun rabbim benimde kardesiminde evine duzenine huzur bereket versin duEnimizi bozmasin insalh ama olurda birsey olursa ne yapicagim birden akliam geldi oakdr ki bosanma postu aciyor insanlar insanin basima ne gelicegi bilinmiyor malesef
(1,958 puan) tarafından
Bizler farklı büyüdük canım o yüzden sizin oranın kosullarini bilemiyorum kadın erkek eşittir bizimkilerin gözünde öyle yani hatta kızları daha fazla tuttarlar kocalara bağımlı olmasınlar diye haklısın yani zor senin açından dusununce ben senin kadar kolay kabullenemezdim galiba bu ev verme işini
(425 puan) tarafından
Ne guzel masallah canim ailenizin kuymetinu bilin vallahi yine babamdan annemden gecmem olsun mal bulk yalan ama insan dusunmedende edemiyi
-Reklam-
0 oy
(5,500 puan) tarafından
Valla bazen bende düşünüyorum Allah kimsenin geçimini bozmasın bozmak isteyene de fırsat vermesin işim yok birden hadi gireyim de çalışayım diyebileceğim ev yok şimdi abim sahip çıkıyor ama evlenince felan ne olur bilmiyorum ama bunlara rağmen yine de taviz vermiyorum bana hadi git dese yandım :D 
(425 puan) tarafından
Amin canim tek duam o rabbim kinsenin evini duzenini bozmasin cok zor gercektn ortada kalmak
(5,500 puan) tarafından
Evet canım çok şükür şuan babam arkamda ama kimseye güvenmem bu konuda 2 çocuğum var bir yere sığamam köyde ev yaptık oraya giderim görümcem bakar artık çocuklara :D
0 oy
(790 puan) tarafından
Babalar neden böyle benim annem var ben boşanöış kadından olma afaroz ilan edilen kızıyım beni mirastan çıkaralı çok oldu annem okumam için çok uğraştı açıktanda olsa 2 yıllık adalet mezunuyum ha evelallah aç kalmam markette olsa çalışırı  dedem beni kendi kendine yetebilen bir kız olarak yetiştirdi eşime eyvallahım yok bunu yaparmısın derim yapmazsa kendim yaparım ayrılırsam çocuğu birine bırakmam gerekir sadece çocuktan endişe ettiğim için şeyim yoksa benim kimseye eyvallahım yok annemede güvenmem sonuçta oda mirasçı oturduğu evde 3 kardeşe 2 kat var ve yengemin biri cazgır  onların evi olmasına rağmen ananem ölürse evi sattırcakmış kocasının hakkı neyse alacakmış babama asla güvenmiyorum bir kere güvenmek istedim boşa çıkardı daha gençtim evlenirkende 5 kuruş yardım etmedi banamı güvendin evleniyon dedi bende nikahıma kınama istememe nişanıma hiç çağırmadım  kızlarınız elinden geldiğince okutun ve her türlü meziyeti öğretin tıpkı erkek çocuklarınıza eşlerine yardım etmesi gerektiğini paşa olmadıklarını öğretmeniz gerektiği gibi  
(790 puan) tarafından
Ayriaten benim dedem bana sıva karmayı alçıyla uğraşmayı su ve elektrik tesisatından anlayabşlmeyi  felanda öğretti en basitinden ben evde muslık değiştirilecekse eşime ihtiyacım yok sadece ona armatür al gel diyip kendim değiştirebiliyorum benim için eş bir omuz bir hayat arkadaşı olmalı  ben kaynak makinasını kullanmasını matkapla delmeyi felanda biliyorum erkek gibi merakım vardj herşeye  kimse zaten kız olduğuma inanmıyor normal hayatta içine erkek ruhu kaçmış kız diyorlar ananemde bilir bu arada kaynak makşnası canavar taşı alçı karmasını sıva yapmasını duvar örmesini astar çekmesini boya yapmasını   annemde bilir bizim ailede kızlar daha iyi bilir dedemin bu hayattaki en pişman olduğu şey annemi okutmamak ha birde annemin aşılarına dikkat etmemek ölümden dönmüşte bir ara annem
(425 puan) tarafından
Canm iyiki de seni buyuklerin buyutmus inan bende babaanemin elinde buyudum  12 yasima geldimde vefat eti onun yokluguna alisamadan kendimi iste calisirkn buldum  sen gercekten cok sanslisin boyle ser gorunen herseyin arlasinda bi hayir vardi ne mutlu seni buyuten buyukletine masallah seni guzel yetistirmis herkez yapamaz bunu birak buyukleri kendi annesi babasi bile bazen guzl egitmiyor deden butun kendi bilgilerini sana aktarmis ne mutlu sana boyle bi servete sahipsin egerki yasiykrlarsa her dakika onlari ara sor ihnal etme cunku onlarda seni ihmal etmemis
(425 puan) tarafından
Bende oyleyim canim bu mesajinda mendimi gordum inan evin butun tadilatini cogunu kendim yaparim bazen esim anlamiyir gel bak buna sen yalarsin diyor bazen evde coluk cocuk taraf tutar tatli kavgalar oynariz esimi alt ederim bana sende erkek gucu var diyor:)) ama iste gel gorki kendime ait bi evim yok kocaya o konuda muhtacim
(790 puan) tarafından
Dedemi 2017 de sirozdan kaybettim genetik siroz hastasıymış vasiyetinde ben evlenirsem her türlü ihtiyacım eksiksiz karşılansın elin oğlu bana babasız olduğumu yüzüme vurmasın istedi ama ananemde beni sever dedem 62 yaşında vefat etti annem şuan 65 yaşında evlenmeden seneler öncesinde çeyiz hazırlıklarım başlandı ananemin 2 katlı evi vardı 2 oda dolusu çeyiz yapıldı halılarıma kadar alındı ben çalıştım markette altın olarak kenara konmuştu onlarıda evlenirken koltuk felan aldılar evin%90 ını ben kendim dizdim eşime 2021 senesinde gelinlik bindallı dahil 37 bin tl borçla evlendim benim 5 kuruş borcum yoktu beyaz eşyama kadar kendim aldım koydum kenara eşim bana altın takmadı parada pulda gözüm olmadı evide yoktu kiraya gelin geldim eşime sadece bindallıyla gelinlik istiyorum dedim  oda zaten 3500 tl tuttu bugün aslında evlilik yıl dönümümdü eşimde pasta almış gelmiş oda ben hatırlattım diye dedem çok bilge adamdı hizmetli memur olarak çalışırdı bazen abdeat almasına karşı olan insanlar tuvaleti yıkarsan izin veririz diyorlarmış abdest almana ortalık kirleniyor ıslanıyor felan diye kızıyolsrmış dedeme dedemde sırf abdestine laf gelmesin diye tuvaletleri temizlermiş dedemde elin yanında tuvalet temizlemeyin diye okuyun derdi sirozu yenebilseydi beni 4 yıllık hukuk okutacaktı ömrü yetmedi nakil bulamadık ciğer nakli beni ecem diye severdi sultan demekmiş ece yada yavru ceylanım derdi 40 yaşında dede olmuş ilk torunu bendim birde yanında büyüdüm okulumla iş yeri yakındı hergün kol kola sevgili gibi okulun yakınına kadar otobüslr beraber giderdik bir ara sapık takıldı ikimizin peşine birgün olsun ben beni bırakırmısın drdiğimde işe grç kalıyırum demedi işe otobüsle beni okula bırskıp geri döndü çok tatlı bir dedeydi beni hep omuzunda taşıdı  atçılık oynadı çocukluğumun kahramanıdjr kendisi ha babam mevzusuda tamamen bir kara bataklık  orayı sevmiyorum geçen kıx kardeşimi okuldan aldı koca
YA vercekmiş
(425 puan) tarafından
Okurken gozlerim doldu canm rabbim rahmetiyle muamele etsin hastaliktan vefat edene sehit sevabi var die biliyirum ve sizin bakini ustlendigi icin onun sevabi yeter insallah  cok ince cok hasaas bi kisilige sahipmis gozlerim doldu ayni benimde babaanem boyle idi hic kalp kirmazdi cok ozluyirum onu bu halimi gorse idi ne sevinirdi diyorum bazen

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 187 göst.
21 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 664 göst.
7 Ekim 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 393 göst.
22 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 691 göst.