0 oy
163 göst.
Aile kategorisinde (764 puan) tarafından

37+0 günlüğüz şuan.

Sabah kalkıp temizliğe başladım:D

Yatak odam bitti ama pişman da oldum daha 20 gün falan var yine pislenir diye sizce ne zaman yapmaya basliyayim ya çünkü tekrar tekrar alttan yapacak gücüm yok

9 Cevaplar

+1 oy
(1,076 puan) tarafından
Rabbim hayirlu doğumlar nasip etsin ☺️

Ben doğuma gitmeden bir gün önce yaptım. Haftalık dip köşe yapıyordum. 

Şimdi yapabiliyor muyum hayır. 
(1,076 puan) tarafından
Benimki 78 günlük.  Gündüz ful uyuyir arada uyanıp karnını doyuruyor o kadar ama akşam oldu mu uyumuyor. Gayet sakin bir bebek da. Uyanık hep. Sanırım ilgi istiyor
(12,732 puan) tarafından
Maşallah diyeyim sende de annesi
Benim kız full uyurdu emekleyene kadar var olduğunu bilmezdik oğlan kolik çıktı uyumuyor 4.5 saat özellikle sabah 6-10 arasında çiğlik çiliğa
(1,076 puan) tarafından
Allah yardımcin olsun. Geçen benim kızın da gazj vardı ağlamaktsn helak oldu. Ne yaptıysak gazı cikarmadi. Gece ikide acile götürdük doktor ilaç verdi tam gittim altını acamaya ilaç vereyim yaptı ☺️ gaz çok zor ya. Ben de onunla birlikte ağladım
(12,732 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
Kızın hiç olmadı gaz fln oğlan çektırecek belli
(764 puan) tarafından
Aminn Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(645 puan) tarafından
Ben sezeryan dogum yapacahim 36+2 de persembeye denk gelecek biz bir onceki hafta sonu bitirmeyi planliyoruz acikcasi kayinvalidemle yapacagiz son gun carsmabada soyle bir rutin yapariz yoksa yetistiremeyiz
(764 puan) tarafından
Ben tekim yardım edecek kimsem yok. Erken olursa evim kalacak geç olursa yine batacak bilemedim ya
(645 puan) tarafından
Tek basima yapacaktim aslinda planimda 3 4 gunde bitirmekti ayni tarihlerde kayinvalide israr edince acikcasi pek seslenmedim
(764 puan) tarafından
Böyle kayinvalideye can kurban :D
(645 puan) tarafından
Dogurdugu danayi benden baskasi cekmezde ondandir o :) bide sanirim annem olmadigi icin vicdanda yapiyor olabilir azicikta hava atmada var ben gelinime yardim ettim diye :)
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Doguma giderken oyle derdim olmadi haftalik dip köşe yaparim camlari da ayda bir  silerim günlük şıp süpür toz al rutin zaten doguma giderken de 1 gün önce yaptım  gittim dip köşe   yorucu olmuyor  duzenli yapilinca
(764 puan) tarafından
Düzenli yapıyorum bende haftada bir ama dolap içleri cam vs vardı o yüzden
0 oy
(244 puan) tarafından
Sezaryen mi olacak genelde 38 de yapıyorlar yani 1 hafta veya 10 gün kalmış ama normal olacaksa her an gelebilir çünkü her bebek 40 inci haftalarda doğmuyor doktorum bana 40 i bekler dedi 37+2 de doğum yaptım. Sezaryen bile olsa bazen önceden gelebiliyor bebek bence tam zamanı ben 35 inci haftada yapmıştım odalarin çoğunu kullanma kapılarını kapat kirlenmez zaten bugün yaptığımız temizlik bile yarına tozlaniyor son zman yine geçersin üstünden sağlıklı doğumlar dilerim :)
(764 puan) tarafından
Allah razı olsun yok normal doğum insAllah.
Ne yazikki misafir salonu hariç hepsi kullanılıyor.
Bende dedim agirlastim ya baya yavaş yavaş anca yaparım biter diye sonra da erken diye içime şüphe düştü
(244 puan) tarafından
Yok canım erken değil bebekler genelde 38-39 gibi geliyor yavaş yavaş anca bitirirsin
0 oy
tarafından

Masallah sana canım ben yaprak dökümündeki Ali Rıza bey gibiyim aynı:):)

(764 puan) tarafından
Hiç izlemedim desem:)
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Valla canm sezryanda olsn normalde olsn hic pismam olma yapmaya devam et bende 36.hafyamda diorsm haftaya yaparim dke hooop birden doguma alindm dogurdm evim pis deildi ama ince temizlk gerekiordu pisman oldm valla sende pisman olma cunku dogum meselesi cok riskli bisj nezamn olcahi belli olmuor oyuzden yap bitir eger planlamalarin dahilinde gelisirse dogumjn ozmanda ustunden gecersin temign sonrada kafan rahat olur cunku lohusalikta temizlik asla olmuor
(764 puan) tarafından
Normal olacak Allah'ın izniyle en iyisi öyle yapayım yağmur kar vs var ya camlar çabuk kirleniyor diye bı pişmanlık duydum ama şuan ki enerjimi düşününce ben bunu anca bitiririm:D
0 oy
(5,184 puan) tarafından

Bence devam et belki erken doğum olur 

Elin hep üstünde olursa kirlenmez ya da gücün yeterse bidaha yaparsın :)

(764 puan) tarafından
Çok toz alıyor ya bu toz ömrümü yedi yoksa çoluk yok çocuk yok herhangi bir leke vs olmuyor
(5,184 puan) tarafından
En son üzerinden geçersin o zaman çocuk yoksa sıkıntı olmaz :)
(764 puan) tarafından
Aynen öyle yapayım en iyisi
0 oy
(12,732 puan) tarafından

Hayırlı doğumlar nasip etsin ☺️

Benim sancı kasılma hiç yoktu doğururum umuduyla son güne kadar hep köşe bucak girdim tekrar tekrar :Dyinede 40+6suniy sanciyla doğdu 

(764 puan) tarafından
Amin :)
Bende akşamları azıcık oluyor sonra hemen duruyor :)
0 oy
(2,410 puan) tarafından
Hergun yapyorum gene aynı :D 
(764 puan) tarafından
Zaten o ayrı dert ya bugün yapıyorum yarın sanki hiç yapılmamış
(2,410 puan) tarafından
Hergun ev temiz olsun belki gece dogururum diyorum geceden temizliyorum sabah bak hiç temizlenmemis gibi :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 129 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
0 oy
13 cevap 361 göst.
20 Haziran 2020 Aile kategorisinde Sare (470 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.

381,234 soru