+1 oy
129 göst.
Diğer kategorisinde (29 puan) tarafından
Arkadaşlar namaz kılmayı öğrenmek istiyorum güzel bı uygulama bulamıyorum kafam çok karışıyor unutmuşum hafızamı kaybetmiş gibi duaları bile unuttum nerdeyse lütfen yardımcı olun

5 Cevaplar

0 oy
(400 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
YouTube da İsmail Yaşar hoca var o her vakit namaz kılınışı videoları çekip atmıştı çok güzel de anlatıyor izlemeni tavsiye ederim 
-Reklam-
0 oy
(1,483 puan) tarafından
Kilmaya kılmaya insan unutuyor sanırım bende de var biraz o sıkıntı başlasam sanki hepsi yüklenecek kafama gibi ama 
(29 puan) tarafından
İşin kötüsü kimseye diyemiyorum anneme ablama eşime çok istiyorum ama olmuyor bu kafam herşeyi Aliyor öğreniyor namaza gelince hepsi birbirine giriyo
0 oy
(440 puan) tarafından
Aynısı bende de var herşeyi biliyorum aslında ama dualarda felanda sorun yok ama karıştırıyorum mesela okuyorum bı yerde besmele var diğerinde yok diyor felan nerde ne zaman diyeceğimi unuttum okuyorum bakıyorum ama yine karıştırıyorum 
(29 puan) tarafından
Napcaz ilerde kendimiz bilmedigimiz şeyi çocuklarımıza nasıl ogreticez nerde yanlış yapıyoruz
(440 puan) tarafından
O kadar haklısın ki. Yanlış kılmak da istemiyorum üstünde durmaya çalışsam da yine anlayamıyorum belki de yeterli şekilde durmuyorum üstünde Allah yardım etsin azim versin inşallah da
0 oy
tarafından
Sanki yeni yeni öğreniyormus gibi arastir ezberle besmele çekip başla 
0 oy
(310 puan) tarafından
Canım mesela arastirdigin şeyi yaz bı deftere mesela sabah namazı kılınmış şekli süreler filan diye sabah namazı kılmadan önce bı bak deftere öyle kıl her vakiti ayrı ayrı yaz önemli ayrıntıları kilmaya yakında bı göz gezdir bekli öyle öyle hafizana yerlesir 
(29 puan) tarafından
Belkide aslında hangi namaz kaç rekat kaçı sünnet kaçı farz gözü kapalı sayiyodum bı kursa gittim hoca her rekatta farklı süre okucaksiniz onların sırası var diyince benim devrelerin yandı bı soğudum zaten doğru yapmıyorum diye
(310 puan) tarafından
Haklısın canım evet sırası varmış sen iste hangi rekatta hangi süreyi okuycagini yaz sadece sürekli okudukça alışırsın mesela karıştırıyorsun sadece farzı kil farzda okuycagin süreleri öğren sadece farzı kildiginda kısa olduğu için sürelerinde unutmazsin yada telefona indir kılarken tel süreleri okurken sende onla beraber okuduğunda alışırsın hemde öğrenmiş olursun
(29 puan) tarafından
Teşekkür ederim bunu denicem

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 194 göst.
3 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ececomez61 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 132 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu