0 oy
181 göst.
Diğer kategorisinde (1,352 puan) tarafından
Kızlar çok mu riskli yapamaz mıyım normal doğum hep içimde kaldı kızım mecburi sezeryan oldu normal doğum pozisyonu almamıştı 

16 Cevaplar

0 oy
(135 puan) tarafından
Benimde mecbur sezeryan oldu makat gelişti. İyi bir dr bulursan olur diyorlar ama devlet yapmıyor 
(1,352 puan) tarafından
Niye ya
(135 puan) tarafından
Yapmıyor canım ablamın çocukları arasına 10 yıl var genede yapmadılar. Riskliymis diye herhalde.  Ama yapanlar da çok var ozelde
(1,352 puan) tarafından
Niye ya anladım canım bı araştırayım
(135 puan) tarafından
Niye sezeryan istemiyosn kız zor mu oldu
(1,352 puan) tarafından
Normal doğum çok istemiştim bebekten dolayı sezeryan oldum içimde kaldı normal doğum yapanları görünce üzülüyorum kendime ben doguramaz mıydım acaba diye
-Reklam-
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Çok istedim ama yapamadım. 2 doğum arasındaki süre, vücudunun normal doğuma uygun olması vs. bi sürü etken var ssvd yapabilmek için ama çok riskli falan değil bence. Tamamen bünye meselesi. Bir de en önemlisi onu her doktor göze alıp yaptırmıyor. Özellerde tonla parayla yapıyo doktorlar. İmkanın varsa olduğun şehirdeki doktorları araştır mutlaka hakkında hayırlısı olsun
0 oy
(2,372 puan) tarafından
Ssvd yaptıracak iyi bir doktor bulursan yaparsın imkansız değil ama arası yakın olmamalı yakınsa zor 
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Eltim yaptı hemde ikincisi ile arası 26 ay iken . Gayette sıkıntısız oldu önemli olan doktorun ehil biri olmasi, annenin tüm aşamaları iyi bilmesi, kendisini hazır hissetmesi ve kararlı olması 
0 oy
(985 puan) tarafından
Çok var canım ama devlet yapmıyor özel yapıyor Ben ikiz sezeryan sonrası normal doğum yapacaktım doktor da buldum konuştum her şeyi yolunda giderse yaparız dedi ama bebeklerim ikiz olunca yapamadım maalesef

Bu özeldeki doktor  üç sezeryan sonrası iki sezeryan sonrası hep normal doğum yaptı hep yaptırıyor özel biraz fazla para istiyor ama bence değer içimde ukte olarak kaldı:(
(1,352 puan) tarafından
Benim de içimde ukte kaldı normal doğum yapanları görünce hep içim tuhaf oluyor
(985 puan) tarafından
Kaç çocuğun var canım yani kaç sezeryan geçirdin
(1,352 puan) tarafından
Bir tane ikinci çocuğum
0 oy
tarafından
Ssvd yapan doktor bulun ben yapacaktım doktorla anlaştık fiyatı filân da konuştuk 41haftaya kadarda bekledik ama sancı yoktu daha önce sezeryan olduğum için suni de veremiyorlar açılma olmayınca sancıda yok geri sezeryan a aldılar ama iyi oldu bebeği hiç olmassa41haftaya kadar bekledim gelişimi için iyi oldu sezeryan da erken alıyorlar
0 oy
(7,692 puan) tarafından
İlk normal oldu 2. Sezeryan oldu ikiside birbirinden zor canim nirmal dogumun sancilari perisan ediyor sezeryanda agrilar la mucadele 1 haftaya anca toparlandim 
(264 puan) tarafından
Bana göre sezaryan iyi. Ağrı olsada ağrı kesici ve ailenin yanında olmasıyla geçiyor ama normal perişanlık. Cidden çok zor
(187 puan) tarafından
Evet bence de normal doğum çok daha zor oluyor bence etrafımdakiler de öyle soyluyo
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Ssvd denilio.olabilir yapabilirsin

Ama en az 4 yıl geçmesi lazım ve özel hastaneler genelde dogurtur die biliom
0 oy
(25 puan) tarafından
Ben iki sezeryan oldum bunu normal yapmak istiyorum ama olur mu bilmiyorum devlet yapar mı acaba bu 3 gebeliğim arada 4 sene olacak
(25 puan) tarafından
Maalesef o kadar durumum yok hakkımızda hayırlısı
(2,011 puan) tarafından
e iste onun icin en iyisi kabullenmek ben kendimi sezeryan yaptgm icin eksik ve suclu hissediyordm ama Rabbim neyi nasip ederse o oluyor kabullenmek ve her iki dogumnda cok kutsal zor oldgunu bilmek gerek
(25 puan) tarafından
Normal doğum çok zor ama anı yaşıyorsun çok güzel bir duygu bence tatmayi çok isterdim bebeğimle temas kurmayı ama sezeryan çok zor bir süreç ve bebeği hemen alamiyorsun bu içimde çok kaldı rabbim hayırlısını nasip etsin ben uyandığımda sadece ağrı his ediyorum ve bebek odaya alınmış çoktan mama verilmiş bu beni ozuyor malesef,
(2,011 puan) tarafından
nasıl yaa sezeryan olsan bile mama asla kimse veremez izin gerekli onun icin ben hem genel hem spinal oldm genelde gormedim ama spinalde bebeğimi gordum temasda oluyor ve ben emzirdim mama hiç kimse izinsiz veremez
(25 puan) tarafından
Ben kendime geç geldiğim için eşim ve kaynanam vermişlerdi mecburi çok ağlıyor Muş ben tamamen uyutuluyirum troidim olduğu için sararik olmaması için
0 oy
(2,011 puan) tarafından
ben ozelde dogum yapacaktım doktorumla konusmustm sezeryandn sonra normal dogum yapmak istedigimi tamam demsti ama soyle sikintisi var devlet asla yapmaz ugrasmaz ikincisi ozelde olsan bile ucret resmen ikiye katlaniyor ekstra ugrastiklari icin birde kilo sorunu var cocuk 3 kg gecmicek benmki gectigi icin olmamsti doguma yakin iptal edilmsti
0 oy
tarafından
Benimki de normal beklerken acil sezeryandi şuan doğuma az kaldı arasında 20 ay olacak shr Hastanesi'nde doktor bedenin nromal için o kadar müsait ki ama hastane çok sakin olmalı dakika başı yanında olup kontrol altında olmalısın yoksa riskli rahim parçalanabilir dedi bende düşünüyorum acaba kendiliğinden falan gelse yapamaz mıyım diye üzerinden 1 sene geçmeden yeniden hamile kalıp doğuranlar da var tabi ama özel klinik de bile sezeryan dedi doktor riske atmiyorlar 
(1,352 puan) tarafından
Evet canım riski çokmus
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Yapılıyor doğum arasinda en az 5 sene olması lazım. Zayıf olmak lazım. Birde güzel bir ssvd doktoru bulmak lazım bende zorunlu sezeryan oldum. İkinci cocihum için normal istiyorum 
0 oy
(899 puan) tarafından

Çok riskli bir şey bu.  bir yakinim ilk sezeryanindan yıllar sonra diğer gebeliginde normal yapmak istedi özel bir hadtane ile anlaştılar bayağı da para verdiler ama düşündükleri gibi olmadi önceki sezeryan yerine takıldı bebek yıllar gecmesine rağmen. Acilen sezeryana aldılar tekrar. O arada da bebek oksijensiz kaldı. Dünyaya geldi ama oksijensiz kaldığı için cihaza bağlı yaşadı hiç bir tepki refleks yoktu hatta çok üzülüyordum annesi geceleri uyurken gozlerini bile kirpamiyordu diye bant ile kapatiyordu gözlerini Allah rahmet eylesin 5 sene öyle kaldı o küçük yavru ailesi de perişan oldu, geçen ay da vefat etti :( çok etkilendiğim bir olay çok üzülüyorum onlar için o yavru için. Kim sezeryan sonrası normal doğumdan bahsetse anlatıyorum bu durumu ki kimse o riske ve bebegin vebaline girmesin diye. Şimdi sırf acaba ben doğurmaz miydim ben de normal doğum yapmak istiyorum diye düşünüp o riski almayın. O ailenin neler yaşadığını görseniz aklınızdan bile gecirmezdiniz. 

(1,352 puan) tarafından
Ayy doğru diyorsun canım
0 oy
(5,498 puan) tarafından
Devlet hastanesi yapmıyo canım özel de de her doktor yapmıyormuş yapanlar tabi ki var internette özel doktorlar paylaşıyor 
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Benim ilk oğlum normal ikinci oğlum mecburi sezeryan oldu şuan düşünüyorum da ilerde tekrar çocuk istersem asla normal doğum yapmam sanırım sezeryan daha rahattı benim için 
(1,352 puan) tarafından
Yaa normal çok mu zor oldu
(1,554 puan) tarafından
Yani zordu tabi acıya normalde çok dayanikliyimdr ben sancı zamanında hiç bagirmadim bile düşün ama beni mahfettiler baya kestiler bictiler tuvaletimi tutamiyodum toparlanmam baya geç oldu sezeryanda hemen toparlandim
0 oy
(1,093 puan) tarafından

BEN BEN BEN YAPTIM BAŞARDIM HİÇ KORKMA:D

(1,352 puan) tarafından
Yaa peki özelde mi Yaptin fiyat çok artıyor mu
Bide sıkıntı oldu mu hiç

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 27 göst.
27 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde cilemzengi (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 160 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Ummebrar (1,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
6 Aralık 2021 Aile kategorisinde Kerimenur (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 198 göst.
11 Eylül 2021 Aile kategorisinde Yyyyyyyyyyyyyyyy (83 puan) tarafından soruldu

380,198 soru

11,382,633 cevap

34,882 kullanıcı