0 oy
248 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kiracıyım ve daha 1 senemiz olmadı sözleşme yapmadık niye yapmadınız diceksiniz çünkü eşimin akrabasıydı diye yapmadık pişmanda olduk. Neyse bunlar karı koca anlamıyorlar sürekli kavga ediyorlar geçen gün karısı evimi basıyor bana kendinize ev bulun ben aşağı incem diyor. Bende bu karda bu kışta 2çocukla kimi çıkarıyon dedim  ertesi gün oluyor yine geliyor ev buldunuz u diyor bende dedim sen git bana bul dedim. Kaynanamda evine gitti sen niye gelinim ikide bir rahatsız ediyorsun dedi daha 1 senesi dolmadı ne çıkması diyor 6 ay daha kalacak dedi.  Neysek şimdilik kavgaları durmuş çıkarmicaz diyor ama elinde sonunda çıkaracaklar ev arıyon evler başını alıp uçmuş eşimin aldığı asgari ücret  napcağımızı bilemedik

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sözleşme yapmaya gerek yok ki ev sahibi haklı bir gerekçe göstermeden kiracıyı evinden çıkaramaz. Şu an şikâyet edersen suçlu görünür onlar. Ev basmak da haneye tecavüzdür o da ayrı bir suçtur 
tarafından
2 defa evime geldi içeri girdi
tarafından
Zorla girdiyse haneye tecavüze girer cezası var şikayetçi olursan
tarafından
Akrabadır işte kocası iyi kocasından şikayetçi değiliz anlayışıdır ama karı 5 para etmez
-Reklam-
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Kontrat yoksa güvende değilsiniz. Evime benden habersiz taşınmış diyip polise gitsele atilirsiniz. Kontrat nasıl yapmazsiniz. 
tarafından
Kayınpederim yok yabancı değil dedi birşey olmaz dedi bilseydim ah kafam kontrat yapmadan girmezdim
(1,737 puan) tarafından
İsterse baban olsun kontrat yapmalısın. Ben babamın evinde oturdjm. Usulen 100 TL'lik kontrat yapmıştık.
tarafından
Hukukta kira aözleşmesi şartı yoktur. Kanunlar her açıdan kiracıdan yana. Avukatlar da bu şekilde söyler. Google'da bakabilirsin
0 oy
(790 puan) tarafından
İyi o zaman de sen bizle sözleşme imzalamadın bende vergi dairesine senimi şikayet etsem sonuçta vergi kaçırıyorsun seninde ağzın yansın istermisin de  
tarafından
Şimdilik sesleri kesildi eğer karısı yine baskın yapsa şikayet etcem
(790 puan) tarafından
Sözleşme kağıdı imzalatmadığı için  vergi ödemediği belli sözleşme kağıdıyla vergi dairesine gitmesi gerekliydi oda 1 aylık kirayı vergi olarak vergi vermesi gerek normalde yıllık 33 bin tl nin üstünde kira geliri sağlıyorsa vergi ödemesi gerekli
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Bu devirde babama güvenmem Rabbim yardımcınız olsun 
0 oy
(6,219 puan) tarafından
Sende smdi kLk evini baş deki kontrat yapmadın vergi kaciriyon önce ihtar çeksin 6 süren var
(1,549 puan) tarafından
Kız Esma sen istnbulun neresindeydi
(6,219 puan) tarafından
Sancaktpee sen
(1,549 puan) tarafından
Bnde Kocaeli taşınmayı düşünüyorum da bkalm cnm yaza ins
0 oy
(166 puan) tarafından
Şikayet Et ben adalet okudum az çok biliyorum kiraciyi 5 yıl dolmadan 5 yılı geçtiyse de 10 yıl dolmadan ev sahibi kiracıyi cikaramaz ispatla mükelleftir ispat etmesi gerekir mahkemeye verse bile en az 3 sene sürer cikaramaz rahat ol en azından evine zorla girmiş konut dokunulmazlığının ihlali de var işin içinde her türlü mahkeme senden yana haklarını koru benim ev sahibimde çıkarmak istedi üstelik hamileyim düşün borçlarımız var son Kendimce şöyle düşündüm son kez konusucam ya sulh yolu ile anlaşırız ya da mahkemeye vermesini söyleyecektim ki çok şükür anlaştık geri vazgeçti
tarafından
Ama bizimki akrep akraba işte eşim şikayet etmez
0 oy
(1,164 puan) tarafından
Hiç bir şekilde çıkaramaz evden , zaten kontrat yapmasanız bile kiracı 1 sene sözleşme yapmış gibi sayıyormuş devlet . Arkadaş ev aldı eve taşınacak ama kiracı çıkmıyor ve hiç bir şey yapamıyor. İsterseniz hiç çıkmayın anca huzursuzluk verir ev sahibi. Muhtemelen kirayı az bulmuştur belki ortak bir fiyat belirlerseniz ikinizde rahat edersiniz 
tarafından
Valla bilmiyorum deli karısı ben gircem diyo
(1,164 puan) tarafından
İstediği kadar desin, bi nabız yoklayın bakalım kirayı mı az buluyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 480 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 637 göst.
16 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,478 puan) tarafından soruldu
0 oy