+1 oy
431 göst.
Diğer kategorisinde (2,620 puan) tarafından
Kizlar bi akrabam tiroid hastasiysan bebegin saglikli dogmaz engelli olur dedi 

2 hamileligimde tiroid yoktu ama 3 bebegimi 7 haftalikken kaybettim kan verince değerim 5 çikmişti

Bebek istiyorum ama o kadar çok korktum ki içime korku girdi kaç gundur bunu dusunuyorum

Tiroid hastasi olanlar saglikli bi hamilelik geçirdiniz mi ? :(

37 Cevaplar

+1 oy
(1,958 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Tiroid hapi veriyor doktor gebelik boyunca kullanıyorsun bende kullandım hani genelinde kadınların tiroidi yüksek oluyor birde 5 sizin aman aman bir yükseklik de sayılmaz ,normal sinir zaten 2.5-4 arası olması bekleniyor boş konuşmuş akraban yanlız gebelik düşündüğün andan itibaren endokrinolojiden randevu al gebelik düşünüyorum diyince tiroid hapını yazıyorlar çünkü tiroidin yüksek olması gebe kalmayı zorlaştırıyor birde gebelik boyunca 2.5-3 arası bir değerde tutmak istiyor doktorlar ,bir çok kadinin başına gelen bir durum 10 kadından 5-6 da tiroid var zaten o yüzden sorun olacak bir durum değil sadece takip ediyor doktorlar gebelik boyunca değer yukselmesin diye ilaç alıyorsun sabahları 
(2,620 puan) tarafından
Çook tesekkur ederim canim bilgilendirdigin için Allah razi olsun
-Reklam-
+1 oy
(1,584 puan) tarafından

Düzenli doktor kontrolünde ve ilaçlarını düzenli kullandığında Allahını izniyle hiç bir şey olmaz . Ben 10 senelik tiroit hastasıyım hamileyken değerim dahada yükseldi çok şükür şimdi 3 buçuk yasinda yerinde durmayan bir çocuk:)

(2,620 puan) tarafından
Masallah canim sevindim senin adina insAllah benimde saglikli bi bebegim olur
(1,584 puan) tarafından
Rabbim bir an önce sana bu mutluluğu tattırsın.
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Yengem tiroid hastası ikiz oğlu bir tane de kızı sonra bir tane daha oğlu oldu .toplam 4 çocuğu var hepside sapasağlam taş gibi maşallah hiç bir şeyleri de yok canım 
(2,620 puan) tarafından
Allah razi olsun canim yazdigin için
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Ne alakası var ya sinir oluyorum şu kara habercilere..benim tiroidim falan yoktu gebeliğe kadar hamile kaldıktan sonra yükseldi şu an ilaç kullanıyorum bir sorun da yok çok şükür gelişimi falan gayet güzel ilacını dikkatli kullanıp ayda bir de kontrole cagiriyor zaten kan verip değerine bakılıyor sorun olacağını düşünmüyorum ben sağlıkla gelsinler insAllah biz elimizden geleni yapalım gerisini rabbim bilir 
(2,620 puan) tarafından
Ayy Allah razi olsun canim o kadar haklisin ki durduk yere moralimi bozdu kadin
(1,533 puan) tarafından
Onlar her şeye bir bahane bulur zaten hiç kendine zehretme şükürler olsun her şeyin çaresi var
(2,620 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim benim
0 oy
tarafından

Hayır ya ne alaka düzenli ilacını kullan benimde bir yaşında kızım var düzenli ilaç kullanmamama rağmen ve Gayette sağlıklı:)

(2,620 puan) tarafından
Masallah canim. Mslesef akrabalar boyle sinirimi bozdular
tarafından
Hiç umursama Allah'tan iste hayırlısını her zaman
0 oy
(7,715 puan) tarafından
Yani gebelikte benim troitim yukseliordu surekli doktorum bunu onemsiyordu ama kontrol altina alabiliriz demisti nedenini sorgulamadim 
(2,620 puan) tarafından
Bebegimi kaybedince nedenini tiroide bagladim ama ilaç kullaninca bi sorun olucagini dusunmedim
Akrabam oyle deyince moralim bozuldu
(7,715 puan) tarafından
Guzel seyler dusun guzel seylr olsun canim rabbim size bagislasin insallah doktorundan detayli bilgileri alabilirsin Allahin takdiri bazen olmasi gerekiyor iyi seyler olmasi icin imtihan icin karamsar olma gecmisi dusunme kendisi doktorluk okumus sanirsam hamile kadina boyle konusulmaz stres yuklenmez arana mesafe koy hamileliginin tadini cikar bebegini strese sokma
(2,620 puan) tarafından
Hamile degilim canim ama istiyorum bu ay bebek yapmayi debeyecektim ama o kadin oyle deyince çok kotu oldum çok sagol yorumun için
Sanirim panik yaptim hamile kalir kalmaz doktora koşucam insAllah
0 oy
(276 puan) tarafından
Akraban da hepten atmış cahillik abidesi heykeli dikilmeli bence öyle bir durum asla yok hastalik genetik miras malesef kalıtsal yani sulalenizden gen aktarimi oluyor ama şöyle sen troid hastasisin kız çocuğuna da troid haastaligi yarı ihtimal geçebilir gecmeyedebilir 

.
(2,620 puan) tarafından
Çok tesekkur ederim canim cevabin için
Bebegimi kaybedince çok hassas oldum çevredekilerde konusunca panik oluyorum malesef
(276 puan) tarafından
Ben de troid hastasıyım hem de her çeşidi var ama çocuğumun fazlası oldu eksiği olmadi yani nasip sen gebeyken hamur işi şeker ve hazır gıda yeme doğal beslen bol su iç stresten uzak dur bir de ceviz badem özellikle tüket  gebe kalmadan üç ay önce folik asit kullan gebe kalınca da üç ay devam et
(2,620 puan) tarafından
Tamam canim yarin folik asite başliyim o zaman Allah razi olsun hatirlattigin için
(276 puan) tarafından
Ama tavsiyem üç ay kullan sonra hamile kal en az üç ay kullan ki genetik bir beden deformesi olmasın Cocukta
(2,620 puan) tarafından
Tamam canim çok tesekkur ederim
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Ay ben hamileyken bogazımda kitle vardı dogumdan sonra troid kanseri oldugumu öğrendim ve amelyattan tedaviden sonra bu 3.hamilleiğim ve kızlarımın maşallahı var vee lütfen cahil insanların dediğini de takma millete kalsa bende şimdi kısırdım aman 
(2,620 puan) tarafından
Masallah canim çocuklarina
Bebegimi kaybedince her şeyden korkar oldum o yuzden panik yaptim
(1,501 puan) tarafından
Ya bende 10 haftalık düşük yaptım kürtaj oldum ki ozamn troid hastası bile değildim ki yaradanım daaha güzelini nasip eder herşşeyi buna bağlamamk lazım belki sağlıksızdı ki rahmin kabul etmedi bu yönden düşün ki tekrar hamilelik düşünüyorsan detaylı kan testi yapar öyle hamile kalırsın kafan rahat olur
(2,620 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum aslinda belkide sagliksiz bi gebelikti insAllah dedigin gibi olur canim amin
(1,501 puan) tarafından
Aynen öyle iyi düşün iyi olsun hakkında hayırlısı olsun inşallah
(2,620 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
(13,144 puan) tarafından
Tiroidte sadece kontrollü hamilelik lazım dahiliyeye kadın doğuma git değerlerine baktır gerekli ilaçları kullan sonra hamile kal akraban ya fesat ya patavatsız çocuğun engelli doğar ne demek doktor bile bu kadar kesin konuşmaz Allah akrabanın da hayırlısını versin 
(2,620 puan) tarafından
Amin canim valla çok haklisin kadin her kesin içinde soyledi canim sıkıldı
(13,144 puan) tarafından
Benimki de yavaş çalışıyor ilk çocukta hamile kaldıktan sonra öğrendim hala da kullanıyorum ilaçlarını hatta kadın doğum doktoru sen kafana göre hamile kalamazsın ilacı kullanıp kontrol altına alıp öyle hamile kalmalısın dedi ikinci çocuğu düşünürsen de öyle yap dedi şu an iki yaşında gayet sağlıklı bir oğlum var
(2,620 puan) tarafından
Masallah ogluna canim
Bende ilaç kullaniyorum şu an
InsAllah saglikli bi bebegim olur benimde
(13,144 puan) tarafından
İnşallah canım şuursuz insanları da kafana takma
0 oy
(645 puan) tarafından
Tatlim genel olarak hani dusuk yuksek bilmiyorum ama arkadasim triod hastasi Allah saglikli omurler nasip etsin 3 yasinda oglu var
(2,620 puan) tarafından
Masallah canim insAllah benimde bebegim saglikli dogar
(645 puan) tarafından
Amin canim rabbim gonlune gore versin Allahim isteyen herkese nasip etsin
0 oy
(10,529 puan) tarafından
Of ne alaka ya ikisinde de 9 çıkıyordu sonuçlar 150 ml hapla duruyordum ikisi de çok şükür sağlıklı 

Allah askina nasıl uyduruyorlar ya 
(2,620 puan) tarafından
Pek bilgim olmadigi için bende korktum şimdi yorumlari okuyunca içim rahatladi valla
0 oy
(656 puan) tarafından
Benimde tiroid im 3. Gebeliğim de yüksek çıktı çok korktum, düşük tehlikem de oldu . Düzenli şekilde ilaçlarimi kullandım sonrasında düştü. Çok şükür bebeğim şu an 9 aylık emekleyerek bana gülüyor şu an. Allah tan ümit kesilmez kimseye kulak asma dua et ve düzenli tedavi ol inşallah sağlık sıhhatle kucağına alırsın.
(2,620 puan) tarafından
Aminn canim çok tesekkur ederimm rabbim uzun omurler versin bebegine
(656 puan) tarafından
Amin inşallah canım, Allah razı olsun
0 oy
(147 puan) tarafından
Agzi olan konusuyor iste.Bende troid hastasiyim ama cocuklarimda bir sıkıntı  yok şükürler olsun 
0 oy
(2,187 puan) tarafından
Eltimde hasta ama iki kızı var çok şükür sagliklilar 
(2,620 puan) tarafından
Masallah canim rabbim uzun omurler versin
0 oy
(1,923 puan) tarafından
Bende bir doktordan öyle duydum benim bir arkadaşım trioid hastası gebellikten önce ilac kulanman şart 
(2,620 puan) tarafından
Ilaç kullaniyorum her gun duzenli bi sekilde canim
(1,923 puan) tarafından
Korkma seviyem cok yukarı olmamasına dikkat et allahtanda umudunu kesme
(517 puan) tarafından
Tabi cnm ilacını kulanyorsan kontrol altındaysa tamm en kötü su eerken doğum olur bebeği etkilycek bı durum değil sağlık acisinda   insanalr bide ne çok meraklılar hamilere pat die herşeyi diyirlsri olcagi yoksada bazı seyelr onalrin demsyilse strsden olur genel me söylüyorum milet hamile kdan die bazi seyelri demiyelim diyenler kimide biz boğaz lik
(2,620 puan) tarafından
Aynen oyle canim kadin oyle bi konustuki nerdeyse cocuk istegimden vaz gececektim
0 oy
(503 puan) tarafından
Hamileye böyle söylenir mi ya ne tip insanlar.. Sen bence doktorun dediğini dikkate al çevrene kulak tıka
(2,620 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim oyle yapacagim
0 oy
(295 puan) tarafından
Annem de tiroid yoktu son gebeliğin de çıktı ilaç falan kullandı bişi olmadı ki annemin son çocuğu 10.gebeligi İdi.kiz kardeşim de bugüne kadar tiroid yoktu hamile kalınca çıktı ve oda ilaç falan kullandı düşük rsiki vardı düşük olmasın diye ilaç kullandı bide 3 ay önce doğum yaptı bebeği gayet sağlıklı hemen kötüyü düşünmeyin rabbim hayırlı zamanda hayırlısını nasip etsin 
(2,620 puan) tarafından
Aminn canim Allah razi olsun
0 oy
(739 puan) tarafından
Ahh şu akrabalar vee yine tıp okuduğunu düşünen bir toplum niye doktorlar var acaba bu insanlar dururken yemin ederim duydukça sinirleniyorum arkadaşım sen onun bunun dediğine bakma çok şükür doktorlarımız var korkma sen sıkma canını Rabbim hakkında hayırlısını versin 
(2,620 puan) tarafından
Aminn canim insAllah hemen doktorumla gorusecegim bu konuyu
0 oy
(6,226 puan) tarafından
Kız Ne alakası var bende hipertiroid var yani zehirli guatr sadece bana erken doğum riskin olabilir demişti ve 8 aylıkken doğum yaptım tam 36 haftaya Girdiğim gün

Zaten Doktor ilacını veriyor bakıyor kontrol ediyor dinlemeyin şu milleti
(2,620 puan) tarafından
Normalde takmam boylelerini ama tiroidi ogrendikten sonra bebegimi kaybettim kadinda oyle deyince kotu oldum
0 oy
(517 puan) tarafından
Canm bizm bı akrba gelini trotiden dolayı hep düşük oluyordu guatirü vardı ama 2 kezmi ne düşük yaptı şimdi 2 kızı var 6 ay korunbdemisti 6 ay olmdan hamile kalmsti  ikisde gayet sağlıklı o sadece çocuk olmasni bı tık engelliyor dusuşuge sebeb iki tandk gene tarout var die cicugu olmuyirdu birnin oldu 2 çocuğu var onunda yani engeli olmaz düşük yaptırır oda sanrm iki çeşit troit var ona bağlı 
(2,620 puan) tarafından
Yakinda doktora gidicem canim insAllah iyi haberler alirim
(517 puan) tarafından
İnşalah cnm Rabbim şifa versin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 196 göst.
18 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Greyy (933 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 230 göst.
8 Ağustos 2023 Aile kategorisinde mrve4242 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy