+1 oy
172 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (94 puan) tarafından
Arada kaç yıl vardı zormuydu

9 Cevaplar

0 oy
(25 puan) tarafından
Ben iki defa sezeryan oldum şu an üçüncüsünü hamileyim ilki acil sezaryen oldu ikincisi ile arasında 2 sene vardı sezeryan olduğunda şu an üçüncüsüne hamileyim 20 haftalık şuan arada 4 sene var  ilk sezaryanın çok kütu  geçti ağrı'dan o kadar çok kötüydüm ki ve aşırı kilo almıştım tam 22 kilo aldım oğlum da sonra arkasından kızımı hamile kaldım 2 sezeryanım 10 kg yakin almıştım çok kolay oldu hiçbir sorun yaşamadım sezeryan olmama rağmen ev işini yaptım yemeğimi yaptım oğlum 2 yaşındaydı onunla ilgilendim yani sanki hiç doğum yapmamış gibiydim 

İki sezeryan arası 2 sene ve şuan oğlum 6 kızım 4 yaşında 20 haftalık hamileyim
(94 puan) tarafından
Maşallah özeldemi oldunuz
(25 puan) tarafından
Teşekkür ederim yok devlet hastanesi özel için maalesef maddi durumum yok
-Reklam-
0 oy
(10,005 puan) tarafından
Arada 2.5 sene var. 2.de bi tık daha zor gecti ilki mukemmeldi :) 2.de ilk cocuk var e bide kucuk olunca ilki kadar uyuma dinlenme suresi olmuyor malesef. Ilkinde 1 haftada tamamen toparlanmistim 2.de 2 haftada
(94 puan) tarafından
Neden nasıl ağrılar vardi
(10,005 puan) tarafından
Agridan ziyade buda kolay gecti aslinda ama yorgunluk ikiside kucuk oldugu icin ilgilenme cabasi. Ilkide daha bebekti surekli ilgi kucak. Herseyi annem yapsin derdi kimseye bisey yaptirmadi. Bebegi asiri kiskandi surekli bir hır gür vardi. 1 sene oldu o hala devam ediyo. Ilkinde istedigim zaman yattim istedigimde kalktim. Bebek uyuyunca hop sende uyu. Ama 2.de ilki var biri uyuyunca digeriyle ilgilenmen lazim. O yuzden ilkinde yaralarim daha cabuk toparlandi ama 2.de daha uzun surdu agrimin gecmesi
(94 puan) tarafından
Ağrıların nasıldı peki öksürük varmıydı
(10,005 puan) tarafından
Oksuruk yoktu hasta olmadim ayy oksuruk olsa agrilar hic cekilmez zaten. Iste agri oldu diyorum ya oglumu kaldir indir egil kalk surekli benleydi o yuzden. Seninkilerin arasi ne kadar
0 oy
(115 puan) tarafından
Canım benim ilk sezeryanım ile 2.sezeryan arasında tam 18 ay vardı oğlum 9 aylıkken hamile kalmıştım. 40+3 haftada doğdu ilk oğlum. İlki çok çok zordu benim için çünkü tam sezeryan haftası grip oldum ama öyle böyle değil. Ameliyat sonrası öksürük beni mahfetti. Yataktan çıkamadım öksürdükçe içim parçalanıyordu sanki. İkinci sezeryanımı 36+0 da sancılarım olduğu için acil olarak alındım. Oğlum küveze girdiği için asla yatamadım sürekli hastane yolu süt getir götür. Çok zordu ama oğlum oradayken asla kendimi düşünemedim. Ve daha çabuk toparladım sürekli yürüdüğüm için sanırım. Şuan üçüncüye hamileyim ikinci oğlum 10 aylık ben beş aylık hamileyim Allah vergisi. Ve bu nasıl geçer bilmiyorum tek duam sağlıklı olması ve erken doğmaması. Kazasız belasız atlatayım başka bişi istemiyorum. Çok korkuyorum ama Rabbime sığındım o görüyor inşallah herşey iyi olur. 
(1,444 puan) tarafından
Ah be kuzum hep arka arka kalmışsın korunma flan olmadımı sen nasıl bu kadar gayretlisin ya. İnşallah 3.hiç anlamazsın rabbim yardımcın olsun
(115 puan) tarafından
Konuyorduk canım sipral taktırıcaktım altı ayın dolmasını beklerken beşinci ayda üçüncüye hamile kaldım. Valla allah yardım ediyor inan üç dört gündür depreyona girmişim sanki eski halimden eser yok dinlenme yok uyku yok bilmiyorum iyi oluruz inşallah. İnşallah canım amin amin cümlemizin. Zaten üçüncü Allah nasip ederse sağlıklı doğsun. Direk kırkım çıkınca taktırıcam. Ekstra iğne hap ne varsa kullanıcam asla bir yöntemle tek kalmıycam çünkü gücüm kalmadı. Artık üç bebeyi büyütme ile geçecek zaman bakalım
0 oy
(399 puan) tarafından
İlk sezeryanim genel anesteziydi ikinci spinal anesteziydi ilkinde 10 gün kadar yatmıştım çok zorlanmistim yatıp kalkarken hep bi destek gerekiyordu ikincide ilk günden ayaklandım ister istemez ağrı oluyor tabi ama çok zorlanmadım ikincide yanliz çok felaket bir baş ağrısı çektim 5 gün boyunca bu arada ikisinin arası 10 yıl 
0 oy
(522 puan) tarafından
Arada 3 yıl vardı ve çabuk toparladım hatta ikinci daha güzel geçti. İlkinde enfeksiyon kapmisti dikiş yerim. İkincide yarı özel fakültede oldum. Şimdi üçüncüye hamileyim. Arada yine 3 yıl olacak inşallah. 
0 oy
(6,968 puan) tarafından
Arada iki buçuk sene vardı ikisi de zordu.
0 oy
(3,270 puan) tarafından
3.5 yıl var iki sezaryen arasında. 

2. Si çok zordu. 

Ama hepsinde tek çare zaman. 
(94 puan) tarafından
Neden 2.si çok zordu
(3,270 puan) tarafından
Sağlık personelinin özensiz olması.
Bir de yaştan mı bilmiyorum çok ağrım oldu.
0 oy
(731 puan) tarafından
 2 sene önce oğlumu sezeryan ile dünyaya getirdim 3 gün öncede kızımı aldım kucağıma sezeryan ile ilki tamamen uyutuldum 2 belden uğuşma oldu her ikisi de kolay geçti tabi illaki zorlukları var ama 1 haftada toparlanıyor sun senin gayretine ve çabana bağlı şuan ben yatıyorum dinleniyorum çok aşiri haraket etmediğim sürece aşırı bir ağrım olmuyor zaten her yemek sonrası parol kullanıyor um
0 oy
(11,092 puan) tarafından
3 sezeryan oldum. İlk ikisi arasında 2 sene, ikinciyle üçüncü arasında yaklaşık 3 sene oldu. Sezeryanlarım iyiydi sonrası daha da iyiydi. Sadece 3.sezeryanda biraz sıkıntı oldu ama kendi gerginliğim ve doktor yüzünden oldu. Yoksa ameliyat sonrası hamdolsun mükemmeldi. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 72 göst.
0 oy
5 cevap 110 göst.
0 oy
2 cevap 69 göst.
1 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Nalankt (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 76 göst.
6 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,799 soru