0 oy
835 göst.
Diğer kategorisinde (1,785 puan) tarafından

Bebegim su an 2 ay 10 gunluk tam 2.aya girince sanirim atak haftasina denk gelmisti cok fena agliyordu katiliyordu bizde cocuk perisan oldu emzik verelim sakinlessin dedik oylece verdik. 

Gel gelelim atak haftasi bitince zaten gecti huysuzluk ama vermis bulunduk.

Bu sefer emziksiz uyumak istemez oldu ayrica 2 gün dikkat ettim emmeye gelince sinirlenir oldu emmek istemez oldu hemen emziģi kaldirdim Bugun 2 gün oldu emziģi kaldirali ve memeye geri dondu.

Sizlere tavsoyem emen bir bebeginiz varsa kesinlikle emzik vermeyin meme reddi yapiyor bizzat anladim.  Bize bisey olmaz demeyin bir anda oluyor sonra cok uzulursunuz:(

Bu arada hic  biberon kullanimiyor.

30 Cevaplar

0 oy
(1,185 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Ah bu tavsiyeleri keşke önceden bilseydim :( 

(1,185 puan) tarafından
Herkesin derdi başka … benimde meme reddi kanayan yaram o kadar az emdiki travma oldu bende sürekli kendimi suçluyorum emzik vermeseydim bırakmazdı mamayı kesseydim böyle olmazdı diye diye harap ettim kendimi . Emzirmek o kadar güzel bi duygu ki …
(4,170 puan) tarafından
Aynn  guzel de iste  benim ilk kiz on bebek modunda gece gunduz surekli emdi yapis yapis gercekten gina geldi. 22 aylikken kestim emmeyi. Cunku ek gida sadece corba tek ogun yiyordu o da memeden firsat kalirsa. Surekli emzirme modunda yasiyordum .nefret ettim emzirmejten bende . Oglani sirf hakkina girmemek icin emzirdim zoraki 17 ay sabrettim. 15 ayda kesmeyi olanliyordum daha hamileyken emzirmeyi bitirecegim ayi hesaplamistim. Kafamda hersey netti. Tatildi oydu buydu uyku sorunu yasamayim memede kolay uyuyor diye kesemedim 17 aya sarkti 17 ayda kestim kurtuldum. Guzel ama cok zahmetli dozunda olursa guzel. Benim gibi nefret ettirecek giba getirecek kadar cicuk biktiriyorsa hic istemeye istemeye emzirdim . Nasip.
(4,170 puan) tarafından
Senin ikinci emer insallh canim. Doya diya yasayin bebek de sende memnunsani no problem
(175 puan) tarafından
Benimde anam babam usulü. Ağlıyor , veriyorsun ağzına emziği susuyor :D acıktı mı; ver ağzına emzik , mamayı hazırlayana kadar sussun . Mızmız mı ver ağzına emzik anında susmaca :D
(1,785 puan) tarafından
Sizide anliyorum emmeye duskun olan bebekli bi Anneye biraz sacma gelebilir hemen bu kadar korkmam. Soyle soyliyim bu benim 2.bebegim ilk bebegim 3.ayda pat diye emmeyi red etti hicbirsey kullanmamama ragmen bidaha kesinlikle almadi 10  hatta 15 gün cocuk ac kaldi belki doner diye ugrasa ugrasa helak oldum aglamaktan cocuk kucagima alir almaz sanki benden nefret ediyormuscasina ciglik cigliga aglardim. Gogsum tas gibi olurdu agzina bile fiskirtirdim yok asla ama asla almadi. Gogsunde süt doluyken gidip mama alip vermenin acisini biliyor musun Sen. Sizin 7/24 emen bebege sikayet ettiginiz duruma Ben tam 4 bucuk senedir hasretim 4 bucuk senedir Allaha yalvardim Allahim nolur banada otekiler gibi emen bebek nasip et diye senelrce kimse yokken aklima gelince gozlerim doldu agladim. Ben yavruma yeterince annelik yapamadim mi acaba diye kendimi soyledim. Sutum 1 sene cekilmedi gogsum agridikca vicdan azabim artti. Sukur ki yenuden 2 aydir o guzel duyguyu yasiyorum Allah isteyen herkese nasip yarin. Simdi soruyirum acip cocugunu emzirmekmi daha zor yoksa bu mu?
-Reklam-
+2 oy
(2,011 puan) tarafından
ya herkeste oyle olmaz iki cocugumdada kullandim cok sukur sorun olmadi bi 9 aylik falan olunca biraktirdim bazen emzik kurtarici oluyordu
(1,785 puan) tarafından
Evet kolaylik orasina katiliyorum ama benim bebege yaramadi kaldirdim gitti
(2,011 puan) tarafından
iyi yapmissn cnm herkeste ayni olmuyor
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Tabi cnm yapıyor deneyimsiz anneler görür inşallah sağlıkla buyusun bebeğin 
(1,785 puan) tarafından
Ayy varya zaten ilk kızım emzik de emmemesine ragmen 3 aylikken emmeyi birakti ondan benim cok buyuk korkum vardi zaten
(790 puan) tarafından
İlk ay olmasada 6 aya kadar doktorlar öneriyor bu ani bebek ölümü denen birşey varmış onu engelliyormuş birde emzikle emmenin etkisi yok diyorlar eltiminkide ilk bebeği 4. Ay atağında emmeyi bıraktı aşı olunca annesine küstü günlerce meme emmek istemedi sonuç mamaya döndüler birde eltime zor gitti çay kaşığıyla ağzına akıtmak sütü biberon verdi biberonu gören kız hiç emmedi sağma makinasıda çok kötü etti eltimi 4 aylıkken sütten kesildi bebek
(5,240 puan) tarafından
Memede süt azalınca emmiyorlar malasef benim ilk kızım 5 ay oda zar zor neler çektim ikinci kızım 3 ay sütüm kaliteli olup az oluyor ve çocuklarım az olunca istemiyor çok yollar denedim olmadı nasip üzülmeyin
(790 puan) tarafından
Yok eltiminki aşıdan geldik 3 tane aşı yapıyorlar ya küstü eltime birde canı çok yanıyordu çocuğun belliydi kucağa alınca başlardı ağlamaya memeyi yaklaştırdıkça hiç istemedi  çocuk o günden sonrada hiç emmedi eltim emsin diye çok uğraştı elektrikli sağım pompaları felan oda tam bebek gibi sağmıyormuş çok acı çekti o dönem biberonlada verince bebek memeyi tamamen reddetti
(5,240 puan) tarafından
Evet cnm öyle oluyor sağlık olsun önemli olan o
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Bende yapmadı ama emziğin yararı da var. Ani bebek ölümlerine engel olduğu hakkında bilimsel araştırmalar da var. Sakinleştirici bir etkisi var. Her bebek aynı değil tabii. 
(1,785 puan) tarafından
Aynen sakinlestiriyor farkindayim ama bebek onun hos cekmeye alisti ve ac olsa bile sùt gelen memeyi istemez oldu. Benim icin emmek istememesi herseyden daha kotu. Tabi bu benim bebegime oldu bazi bebekler biberon emzik kullanir gene meme reddi yapamaz her bebek farkli
(2,667 puan) tarafından
Evet canım öyle. Çok şükür bizde öyle bir şey olmadı ama fark ettiğim an ben de vermezdim.
0 oy
(2,802 puan) tarafından
Her çocuk aynı değil, biz bir sorun yaşamadık. Sadece uykuya geçişlerde alır, sonra da atardı. 6. ayında da kendisi bıraktı zaten. Ama bazı çocuklarda yapabiliyor, en azından erkenden farkedip müdahale etmişsin. 
(1,785 puan) tarafından
Evet canim Ben bide ilk kızım da meme reddi yasayinca cok evhamliyim hic vermicektim zaten ama asidan donunce cok fena katilinca esim bi denedi oyle aldi. Baktim duruma hemen aldim
0 oy
(12,633 puan) tarafından
Mama+meme beslendı 4 cı aydan, şimdi ikinci bebeğim oldu yeni yeni anliyorum meme reddi yapmiş biberon, emmek istemiyordu arada sınırlandı deyıp geçtık biz. Emzik karşiyım vermedim oysa. 

Şimdi kolık gazlı bebeğim var 7/24 memede deneyelim dedik almadı zaten 
(1,785 puan) tarafından
Evet biberon zaten meme reddinin baslica sebebiymis cunku biberon da her zaman mamanin akis hizi aynidir ama memede oyle degil bide meme emmek asiri efor sarfettiren bisey biberon oyle degil. Benimde ilk kızım ne biberon verdim ne emzik verdik ona ragmen 3.ayda meme reddi yapti bidaha hic emmedi yillardir onun uzuntusunu yasadim kizim suan 4 bucuk yasini gecti hala uzuluyorum insallah bunda Boyle bisey yasamam :(
0 oy
(70 puan) tarafından
Canim bebekten bebeğe degsiiyo o hepsi aynı değil. Misal benim oğlan iki ay mamada içti biberon emzikde kullandı benide emiyodu sütun yetiyo mamayı bırak dedi ebe bıraktık . Bı süre sonra emzigide bıraktı istemedi emmek sadece memeye yöneldi bu sefer emzik niyetine beni emdi . Bu kezde ben çok zorlandım tekrar emzik tutturmaya da çalıştım ama yok kimisinede gerekli oluyo gerçekten 
(1,785 puan) tarafından
Ah ah inan ki bazi bebekler bahane ariyor memeyi red etmek icin bazisida iste siz gibi oluyor
0 oy
(307 puan) tarafından
evet bir o yönü var. birde sonrasinda benim kizlar gibi 3 yasina gelmis ama kesinlikle birakmayan bebekler var . bende cok pişmanim o zamanlara dönsem kesinlikle aglatir ama emzigi vermezdim
(307 puan) tarafından
yorumunuz icin tesekkur ederim. cesaretimi toplayip bütün sabrimla yapacagim dediginizi. insallah tez zamanda unuturlar
(307 puan) tarafından
cok sagol canim yapacagim sonrasinda tekrar yazarim
0 oy
(900 puan) tarafından
Ama canım emziği doktorlar bile öneriyor uykuda bebek ölümleri çok oluyormuş emziksiz olunca oyüzden öneriyolar bişey olmaz ver meme reddi emzikten değildir benim oğlum 6 yaşına kadar emzik emdi ve 1.5 2 yaşına kadar beni emdi bence şuan atak döneminden geçiyor olabilir veya işte her bebegin huyu farklı olduğu için böyle yapıyodur
(1,185 puan) tarafından
maşaAllah 6 yaşına kadar emzik nasıl emdi :))
(900 puan) tarafından
Emdi valla :))  anaokuluna giderken çantasına sokup orda gizli gizli emiyormuş sıpa :))
0 oy
(13,015 puan) tarafından
Biberon hiç kullanmadı ama Dr. Osman gönülal diye bir doktor 2. Aydan itibaren verilmesi hatta ani bebek ölümlerini engellediğini söyleyen çalışmayı anlatmıştı ben verdim ikinci çocuğum olacak ona da vereceğim her bebek farklıdır şimdi ne diyeyim 
0 oy
(404 puan) tarafından
Valla bende zorluorm alan diye olmuo ama inan durmuo surekli emmk ve kucakta gezmek istyo 52 günlük ama sırtın yere degdgni bilio emziği zar zor bı dkka tutyo sonra atuo ama o bidkkada usluca yatio tutsa ise yaricak kucakta gezsin sorun yok ama bide oğlum var ilgilenmem gerekio valla hergun şansımı deniorum benmkide emio
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Bebekten bebeğe değişir bu duruma emzik bir nevi kurtarıcı bebegede iyi geliyor bence çokta kötü yönü yok yani

(1,785 puan) tarafından
Bebeginiz meme reddi yapmiyorsa haklisiniz buyuk kolaylik
(27,352 puan) tarafından
Tabiki değişir bu bebekten bebege zor durum meme reddi.
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Her çocukta farklı bu ben 4 çocuğumada doğduğundan beri hem emzik hem biberon verdim çok şükür meme reddi vs yaşamadım Elhamdülillah 
0 oy
(2,471 puan) tarafından
3 çocuğunda emzik tutmadı valla ben hepsinde tutsun diye ugrastım aslında kurtarıcı emziği alışıp memeyi bırakmaz bence cünkü emzik sadece sakinleştiriyor acıkınca illaki emer bu sinirlenmeler  meme reddi 3 çocuğunda da oldu atak haftaları bunlar emzik ile alakası yok zamanla geciyo
(1,785 puan) tarafından
Senin kaç gün suruyordu canim meme reddi olunca bide sonra tamamen gecti demi eskisi gibi bagli oldular mi memeye?
(2,471 puan) tarafından
Tabi canım geçti hatta asırı bagımlıydı en kücük kızım bu atak haftqları genelde 2 hafta sürüyo ben uykuda ancak emzirirdim yoksa çok ağlar istemezdi 4 ve 8 ay atagındada oluyo malesef ama merak etme etmeyi komple bırakmaz
(1,785 puan) tarafından
Sizin 2 hafta mi surdu bu durum canim bu arada cok  sagol icim rahatladi ya
(2,471 puan) tarafından
Evet canım 2 hafta sürdü atakları sonra düzeldi hatta öyleki yarım saatte bir emerdi bezdirdi beni küçük kızım ama bak biberon tutmafı hiç eğer biberon verirsen etmeyi bırakabılıt uykuda emzir canım saglıkla büyüt
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Bebekten bebege değişiyor bence bu durum. 22 aylik oğlum hala emzik emiyo memeden de kesilmedi yani. O haftalarda meme reddi normal. Ama duzelmesine sevindim.
(1,785 puan) tarafından
Sanada hic meme reddi olmus muydu canim bide sonra tamamen duzeldi mi?
(1,214 puan) tarafından
4.ayda olmustu ama düzeldi emzigi de emmeye devam etti hicbi sorun olmadi. Emzik cok kurtarici bi seydi benm icin. Ani bebek ölümlerini de engelliyor.
0 oy
(17,763 puan) tarafından
Ben Allahın sevgili kuluymusm hic biri tutmadi emzik :D 
0 oy
(9,600 puan) tarafından
Bende sanırım emzik mağduruyum 
(1,785 puan) tarafından
Noldu ki size canim
(9,600 puan) tarafından
Smzik kullandım bende kolik bebekti meme reddi vardı aşamadık
0 oy
(976 puan) tarafından

Bence emzik çok güzel<3

Ben hiçbir zararı görmedim

Ne emmemek nede biberon tutmamak hiç öyle bir şey olmadı canım

İlk kızım tuttu çok faydası gördüm

2.kızım tutmadı belki tutardı ama ilki de daha çok küçüktü ağzından alıyordu öğrenmedi bende öğretemedim rezil oldum zaten çok ağlayan bebekti

Şimdi ikizler kızım çok seviyor ağlayınca ağzına verince duruyor oğlan da yeni alıştı sakinleştiriyor çok güzel

0 oy
(3,097 puan) tarafından
Ben alıştırmadığım için çok pişmanım benim göğsümü emzik olarak kullanıyor mahvetti beni
0 oy
(7,629 puan) tarafından
Yoo benimki hem emiyordu hem emzik emiyordu ama bilemeyecem

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 445 göst.
0 oy
11 cevap 674 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 165 göst.
23 Ocak 2023 Aile kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu