+6 oy
974 göst.
Aile kategorisinde (761 puan) tarafından
Sorum yukarıda kızlar.

Benim cümlem;

Oysa ki bir kere arkamda dursaydin herşey geçecekti.. Bana bir gençlik anneme bir hayat borçlusun...

85 Cevaplar

+6 oy
(8,995 puan) tarafından
Bizi herşeye rağmen çok güzel yetiştirdin.. biz seni çok seviyoruz... Biz senden razıyız Allah da senden binlerce kez razı olsun... Sen evlatlarına doyamadın biz babamiza doyamadık... Cennetin en güzel köşesinde buluşmak üzere... Mekanın cennet kabrin nur olsun Pamuk babam 
(761 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun canım
(85 puan) tarafından
Yorumunu okumadan aynı şeyi yazmışım inşallah öbür tarafta buluşuruz babalarımızla
(761 puan) tarafından
İnsAllah
-Reklam-
+6 oy
(790 puan) tarafından
Bazen insan şunu diyor yaşattıkların için keşke ölseydide belki güzel hatıralarıyla yaşayıp mezarına bir çiçek bir tas su döküp babam diye ağlasaydım şimdi yaşarken bana karşı toprak gibi soğuk oluşun içimi yaralıyor  herkese birçok şey borçlusun ama bana bir bebeklik bir çocukluk bir gençlik kısacası bir hayat borçlusun bu hayatta en azından arkamda babam var diyebilmeyi dilerdim sen bana dağ olmayı öğrettin  ne denirki allah ıslah etsin
(562 puan) tarafından
Bu ben gerçekten dışarıya çiçek açtı bize karşı hep taş gibiydi
(761 puan) tarafından
Yazdıkların tam da benim hissettiklerim.
Herkesin gözünde harika bir adam ama bizlere....
(732 puan) tarafından
Elifmelek sen içimi okudun
+3 oy
(16 puan) tarafından
Senin gibi baba olmaz olsun derdim
(761 puan) tarafından
O eksik dolmuyor ya insan neye uzulse hep babasına sitem ediyor
(790 puan) tarafından
Benim dolmuştu dedemle ama 2017 de kendisini genetik sirozdan kaybettim kendisini hatta benim ilklerime hep dedem şahit olmuştu 3 Aylıkken askere gitöiş babam 18 ay askerlik yapmış geldiğinde ben bülbül gibi şakıyan ama kendisine baba demeyen biriydim babannem babam gidince annemle beni sokağa atmış dedemler sahip çıkmış dayım var benim benden 3 yaş büyük o dedeme baba dediği içinde dededen önce baba semeyi öğrenmişim onlar sürekli düzeltirdi ama ben baba demek isterdim 6 yaşıma kadar baba dedim dedeme anneannemede anne dedim anneme  fatma abla dedim 6 yaşıma kadar canım öylemi istiyordu yoksa kolayımamı kaçıyordu bilmiyoeum ben en çok babasız kaldığımı kız isteme töreninde dedemin oturduğu köşe boş kalınca hissettim her akşam kuran okuduğu meal okuduğu kitap okuduğu köşe boştu erkeklerin kapısı her açıldığında gözüm dedemin bölgesine kaydı biz mahremiyet açısından genelde hep kadın erkek ayrı otururuz misafir gelince istemede o yüzden sadece ben 2 3 defa birşeyler koymaya gittim o odaya o kapı her açıldığında dedem geldi o gün oturupta hüngür hüngür ağlardı dedem ecem diye severdi sultan demekmiş boynu bükük yavru ceylanım derdi bana derdi şu nakili olayım seni istediğin hukuk fakültesinde istediğin şehirde okutucam söz veriyorum sana gerekirse hammalık yapar o parayı toplarım derdi bir sabah teeccüh namazına kalktığında banyonun kapısının önünde yığılıp kalmış  doktoru demişti zaten kendinizi hsxırlayın 3 aylık ömrü kaldı diye ama hiç yakıştıramadım 20 gün sonra vefat etti dedem dedemle çok başkaydık
(761 puan) tarafından
Rabbim mekanını cennet eylesin işte bak hem annene dört dörtlük baba hem sana olmuş.
Peki baban askerden dönünce sahiplenmesi mi sizi?
Allah'ım bu dünyada yaptiklarinin mükâfatını diğer dünyada önüne çıkarsın
(790 puan) tarafından
6 ay evli kaldılar askerden dönünce zaten dayak şiddet vardı annem ben annene gitmem ayrı eve çıkalım dedi tamam dedi babam babamın niyeti ananemin alt katına geçip kiraydı elektrik su parası ödememekti annemde asla istemedi başka bir yerden ev tuttuk ama babamın kazandıkları ayriaten kiraya verdiği şeyler vardı onların gelirleri babanneme gidiyordu  babannemin kdyfi yetecektide bize paraydı yiyecekti gönderecekti annem liste yapar babama verirdi babam babanneme verirdi babannemin keyfi yeterse istekleri aldırtır  amcamla bize yollardı ama yolda amcam istediklerinden yer bize sormazdı benim sütümü bile az bitirmemiş  kendisi o tuttuğumuz evde elektriksiz susuz yaşadık bir süre  üst kat komşumuzdan allah razı olsun  bir hortumla bir 3 lü priz sallandırmıştı ben üşümeyeyim mikrop kapmayayım felan diye  kafamı yarmışım ben  babam zahmet edip hastaneye bile götürüp dikiş attırtmamış kafamda yaranın izi halen durur  bende çok büyük travmaları vardır babamın  annem boşanınca annem kıymete bindi 23 sene oldu hemen hemen aklj halen annemde evli ve 4 çocuğu var en büyük çocuğu 19 yaşında bize yaşattıklarını onlarada yaşattı annem boşandıktan sonra geri birleşmek için beni kaçırmıştı ama ben çok korktum çok ağladım diye beni bırakmıştı ama o kadın boşanmak istediğinde kardeşimi kaçırmış 1.5 sene saklamış kardeşimi poliste birşey yapamamış pek zaten gittiğinde aile apartmanı çocuğu bir yerde üst kata kaçırmışlar falan babannem çok şeref yoksunudur etmediğini koymadı bizlere her yol var kadında
(761 puan) tarafından
Hayretle okudum ya bunları nasıl bu kadar düşer bu insan diğer karısı ve çocukları na acıdım n
Bir insan babası tarafından nasıl kaçırılır ya aklım almıyor ah ah Allah hakkınızı sorsun
+3 oy
(3,669 puan) tarafından
Yorumları okudum erkeklerin %80ni cinsellik için evlenmiş aile baba olmak için değil. Çok acı.

Bu yorumlardan sonra babam için duygularımı yazsam yorum sahiplerine nispet gibi olur bu da bana yakışmaz.
(761 puan) tarafından
Cidden bende farkettim çoğunluk baba sevgisi görememiş baba sevgisi gören çoğunluğun da hep babası vefat etmiş.
Çok ince dusuncelisin:)
Rabbim babanı başından eksik etmesin ♥️
(3,669 puan) tarafından
Aminnn. Gözlerim dolu dolu okudum vallahi...
(761 puan) tarafından
Birde bana sor :( mutlu kişileri görmek isterdim ama ne yazikki yanlız olmadığımi görünce çok üzüldüm
+2 oy
(214 puan) tarafından
Duvarda beni seviyor olabilir ama bilemem 
(761 puan) tarafından
Çok anlamlı anlayabilene...
(214 puan) tarafından
Aman kaç yaşına gelmişim artık hiisettirmelerine gerek yok
(761 puan) tarafından
Hissetirse de hissedilmez ki bu saatten sonra
+2 oy
(222 puan) tarafından
Elin kadınının kızına gelinik le ugurladın benim ne suçum vardı yapmadin
(761 puan) tarafından
Kıyamam sana ya insaAllah eşin çocukların o eksikliği kapatır
(222 puan) tarafından
Kapatıyor çok şükür eşim oğlum ve yolda olan bebişim:)
(761 puan) tarafından
Elhamdülillah çok sevindim benim eşim de sağolsun yaralarımı çok güzel sardı bazen diyorum ona sen bana sanki hem babasin hem eş hem abi
(222 puan) tarafından
Ne kadar güzel rabbim sizi ayırmasın hep mutlu olun
(761 puan) tarafından
Amin ecmain canım
+1 oy
(1,128 puan) tarafından
Babana bile güvenmeyeceksin dediklerinin gerçek olması canımı acıtsa da yaptıkların sayesinde annemi tanıdım ve bu hayattaki en büyük iyi kim süper hero'm annem iyi ki hayatımdan çıkmışsın ve bana gerçekten annemi tanıma fırsatı vermişsin...
(761 puan) tarafından
Her serde vardır bir hayır diye boşuna demiyorlar
+1 oy
(640 puan) tarafından
Hakkımı helal etmiyorum seçme şansım olsa seni secmezdim baba olarak olurdu
(761 puan) tarafından
Biraz sevgi yani bu kadar mı zordu :(
(640 puan) tarafından
Baba bile demek istemiyorum anneme sorarken kocan evdemi diyorum hic icimden gelmiyor
(761 puan) tarafından
Bende öyle numarası bile yok bende
(640 puan) tarafından
Evet bende sildim annem israr ediyor görüş diye ama hic istemiyorum normalxmde hic kinci bi insan değilim nefret ettigim insan yok denecek kadar azdir ama ondan nefret ediyorum
(761 puan) tarafından
Aynı aynı inanki ben aylardır evde gitmedim ama bir iki haftaya dogurucam ölüm var kalım var dedim gittim yatıya kalmayacaktim sırf babamı görmemek için ama amcam gil çok ısrar edince kaldım bir geceliğine. Birsuru çikolata vs alıp getirmişti benim için sarıldı öptü çok geç kaldın dedim içimden
+1 oy
(575 puan) tarafından
Sahi bir gün elimden tutup okula gelseydin ömründen kaç yıl giderdi 
(761 puan) tarafından
Çok giderdi ki bir gün gelmediler
(575 puan) tarafından
14sene okudum bir defa olsun çıkıpta gelmedi
(761 puan) tarafından
Hakkını yeniyim bir gün okulda baygınlık geçirince gelmişti :) onun dışında hiçbir zaman olmadı
+1 oy
(1,069 puan) tarafından
Herkes ne kadar da yaralı babadan yana ben dahil. Nerdeyse iki yıl oldu konuşmayalı
(761 puan) tarafından
Evet ya bu posttan böyle cevaplar beklemiyordum.
Özlemedin mi
(1,069 puan) tarafından
Bilmiyorum. Hiç sormamistim bu soruyu kendime.
(1,069 puan) tarafından
İçimde asla affedemeyecegim bir kırgınlık var sanırım tamiri yok
(761 puan) tarafından
Bu kırgınlıklar zaten asla geçmeyecek
+1 oy
(1,244 puan) tarafından
Bazı kızlar kendi evlerinin yetimhanesinde kalırlar.. 
(761 puan) tarafından
Sanırım hayatımın sözü olabilir bu
(4,149 puan) tarafından
Ahh bu ben işte baban hayatta ama adın yetimm
(761 puan) tarafından
Evet evet ne yazikki öyle bir derdin var ama gidip anlatabilecek seni anlayabilecel bir baban yok
+1 oy
(8,965 puan) tarafından
Çocuklar anne babasını secemezler, ama senin çocuklarını  seçme şansın vardı. Sen kullanmadin...
0 oy
(1,192 puan) tarafından
Allah seni başımdan eksik etmesin olurdu 
(761 puan) tarafından
Daim olur inşAllah.
Hic sevilmemis kız çocuklarının yerine de sevilirsin insAllah :)
0 oy
(5,021 puan) tarafından
"başka birini baba olarak seçme şansım olsaydı bile ben yine seni seçerdim" yazardım herhalde. Allah başımdan eksik etmesin annemi de babamı da
(761 puan) tarafından
Amin amin inşAllah
0 oy
(1,185 puan) tarafından
İyi ki benim babamsın seni çok seviyorum… 

Olurdu muhtemelen 
(761 puan) tarafından
Allah başımızdan eksik etmesin ♥️
(1,185 puan) tarafından
Aminnnn
0 oy
tarafından
İyi yada kötü iyi ki varsın baba 
(761 puan) tarafından
Bunu bazen bende söylüyorum kendi içimde
0 oy
(846 puan) tarafından
keşke ömrün biraz daha uzun olsaydı da seninle bari bir fotoğrafımız olurdu 
(761 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah
0 oy
(583 puan) tarafından
Allah ayağına taş gözüne yaş degdirmesin iyi ki öyle bı babam var Rabbime şükürler olsun Allah'ım çok uzun ömürler versin başımızdan eksik etmesin. O kadar o kadar iyi ki onu tanıyanlar keşke böyle bı babamız olsun hiç bişeymiz olmasın der. Annem de melekti ama kaybettik geri de babam kaldı Allah yokluğunu göstermesin çok seviyorum babamı ama uzaktayız maalesef:(((((
(761 puan) tarafından
Amin canım Rabbim eksikliğini göstermesin
0 oy
tarafından
Ben küçüğüm dıye mı öyle hıssederdım, yoksa gerçekten hep mı böyleydin? Yanımda yıkılmaz bır kale, ardımda aşılmaz bir dağ bildiğim, onunlayken prensesler gibi hissettigim babam, söylesene ben büyüyünce nereye gitti o adam.... 
(761 puan) tarafından
Belki oraya alışman içindir bilmiyorum ki
tarafından
11 yıllık evliyim canım konuştum da acık acık ama yok yanı bilmiyorum
(761 puan) tarafından
Ay bilmiyorum ki akıllarında ne kurarlar hiç bilmiyorum. Benimde amcam öyleydi evlenene kadar beni kızı gibi görür sever sahiplenirdi ama evlendim amcam gitti başkası geldi sanki
tarafından
Amaaan bır anlasak zaten
(761 puan) tarafından
Ne yapalım onlar da böyle
0 oy
(3,286 puan) tarafından
Güzel şeyler çabuk biter iyi insanlar erken gidermiş bana öğrettiğin herşey yaşattığın hayat için teşekkür ederim babam cennette kavuşmak duasıyla..... 
(761 puan) tarafından
Amin amin insAllah

İlgili sorular

+1 oy
108 cevap 1,681 göst.
+1 oy
13 cevap 546 göst.
28 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 321 göst.
10 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy