0 oy
324 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,334 puan) tarafından
Yarın kadın doğum doktoruna gideceğim. Çarşamba günü normal doğum yaptım normalde ağda kullanıyordum ama doğuma yakın son haftalarda jilet kullanmaya başlamıştım. Şimdi yarın kontrol var doktor çağırdı, alttan muayene eder değil mi? Ederse de nasıl alacağım orayı bilmiyorum dikişlerim var çünkü. Siz ne yaptınız, alınmasa olur mu?

11 Cevaplar

0 oy
(12,617 puan) tarafından
Dikişler iyileşti ağdaya gittim ben
-Reklam-
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Normal doğum mu
(1,334 puan) tarafından
Evet normal doğum
(1,185 puan) tarafından
Hm o zaman bakar alttan ben sexeryanim bilmiyorum
(1,334 puan) tarafından
Korkuyorum da ya oraya çıkmaktan
(1,185 puan) tarafından
Bende çok korkuyorum bilmiyorum ki yan.aslinda eşinizden cekinmezseniz o dikişlerinle degdirmeden yapabilir aslında bilemedim şimdi
(1,334 puan) tarafından
Evet doğru diyorsunuz teşekkür ederim cevabınız için
0 oy
(10,026 puan) tarafından
Ay doktorlar hic onlara dikkat etmiyo canim meraktme kasma kendini hic
(10,026 puan) tarafından
Benimkilerin ikiside sezeryan alttan bakilmadi ama bi kere ilk hamilelikte nstde sancim cikti doktorda demiski alttan bakicam asistana. Kardrsimde o hastanede calisiyo. Dedim ben hic musait degilim suan. Asistani dediki hic kasma bakmiyo bile. Ciddende dedigi gibi oldu çatala ciktim adam bi gozuyle 1saniye surmedi bakti sadece yerine eliyle muayene etti sonra. Cidden hic takilmiyolar. Bide bi kere türk ama yurtdisinda doktorluk yapan bi erkek kadin dogumcu dinlemistim. Adam diyoki bu olay bi tek turklerde var. Kadinlar kendilerini bu kadar kasiyo. Biz hic boyle seylere bakmiyoruz aksine agdaya karsiyim ben enfeksiyona cok acik oluyo demisti.
(5,943 puan) tarafından
gerçekten öyle ama Amerikalılar birkaç sene önce ağdayla tanışmış, ağdayla gidiyorum falan diye video çekiyorlardı.
vajinal muayenede de ilgilenmezler çünkü baktıkları sey dış dudaklar değil
(8,238 puan) tarafından
Tabii ki bakmıyorlar Ben doktor olsam bakarım dedim☺️
(5,943 puan) tarafından
işte hiç dert etme o yüzden. zaten muayenede 1-2 dakika ya sürer ya sürmez
(10,026 puan) tarafından
Haha kiz napacan adam gore gore sikilmistir :D benim doktorum erkekti. Sobra oglum hasta oldu o hastanede yatis aldik serum takildi onunda oglu aybi sekilde karisi vardi yqninda cocugun. Ayy kadinin yuzune bakinca bi tuhaf oldum senin kocan beni dogurttu diye :D
0 oy
(563 puan) tarafından
Ben kontrole gidemedim ya kaldı öyle 46 gün oldu doğum yapali
0 oy
(1,478 puan) tarafından
Evet dikişlerin varsa onlara bakmak için eder tabi yine jilet ile dikkatlice temizleyin 
0 oy
(1,320 puan) tarafından
Ben de öyleydim ve temizlik yapamadım yani üstten alabildiğim kadar aldım derine inemedim asıl bakacağı bölgeyi doğru düzgün temizleyemedim yani dikişler çöktü yapacak birseyim yoktu. Doktor bey kusura bakmayın lütfen ben temizliğimi güzelce yapamadım korktum dedim tamam hiç kasma dedi muayne etti bitti acımadıda muayne zaten ordada aklın kalmasın 
0 oy
(536 puan) tarafından
ben kontrollere gidemedim valla korkudan o kadar çok alttan muayene edildimki travma oldu artık verilen ilaçları kullandım kendi kendine düştü dikişlerim

doktorlar temizmisin değilmisin bakmıyolar zaten takma
0 oy
(636 puan) tarafından
Ben iki doğum yaptım kontolde hiç Altan bakmadı sadece ultrason la karnıma baktı herhalde parça varmı yokmu diye 
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Ben de normal doğum yaptım alttan muayne etmedi sadece ultrasonla baktı.
0 oy
(534 puan) tarafından
Madem agda yapiyodun ne diye jilete bulastin kiz ben tam tersi jilet kullaniyorum dogumda boyle olur diye son ay 2 kere agdaya gittim Allahdan dikis fln olmadi kontrole jilet kullandim ilk dogumumda jiletti dikis vardi aynayla alabildigim kadar aldim dikisli yerde kaldi biraz yapcak bise yok doktorda biliyo bu durumlari umursamaz zaten temizleyebildigin kadar temizle
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Sezeryanla dogurudm ozmn bile baktılar alttan:) ve tamamen temiz değildim söyledim kusura bakmayın diye bayan doktordu onemsemedi bile ;))

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 237 göst.
28 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 670 göst.
24 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 373 göst.
12 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Dertlimomy (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 175 göst.
6 Eylül 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde sebnem77 (1,010 puan) tarafından soruldu

379,599 soru

11,363,543 cevap

34,840 kullanıcı

...