0 oy
115 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (553 puan) tarafından
Aranızda bu branşta öğretmenlik yapan var mı 

Ben güzel sanatlar ve tasarım fakültesi mezunuyum ilk defa başvurdum öğretmenliğe ama ya yapamazsam diye stres oluyorum 

2 Cevaplar

0 oy
(1,288 puan) tarafından
Canım ben kamu yonetimi mezunuyum ve bir sene görsel sanatlar ogretmenligi yaptım ortaokulda

el yatkinligim da vardi Allah'tan diğer dersleri istemedim milletin hakkına girmim diye resimde en azından biseyler yaptırırım diye düşünmüştüm ve gayette iyi gitti senin branşın üstelik hiç korkma
(553 puan) tarafından
Ya işte herkes öyle diyorda bakalım :)
(1,837 puan) tarafından
Şaşırdım şuan. Formasyonun yoksa nasıl ögretmenlik yaptın ?
(1,288 puan) tarafından
Canım 2018deydi şuan belki almiyo olabilirler benim okulumda 3 kişi vardı malesef iktisat mezunu falan da vardı torpilde yoktu onu da belirteyim edevletten başvurdum bidaki sene öylesine başvurdum hatta yine çıktı ben gitmedim bu sefer çünkü evet o kadar alanı olan insan varken bizleri almamaları lazım ben o yüzden resim dersine girdim ama malesef eğitim sistemi biraz sıkıntılı umarım şuan öyle değildir
Şu da var gördüğüm malesef bazı kadrolu öğretmenler çocuklara internetten başka hoca açıp izletiyorlardi kendileri oturuyorlardı biz ücretliler daha işini onemseyip hevesle gidip birşeyler yapıyorduk akşamları resim cizerdim bı sonraki gün ne yaptircaksam tahtaya düzgün cizeyim diye
(1,837 puan) tarafından
Yok siz işinizi düzgün yapmadınız diye demedim. Öyle çok ücretli veya özel sektörde çalısan ögretmen var ki aldiğı parayı sonuna kadar hak eden. Ama bir öğretmen olarak gerçekten üzüldüm.  Eğitim sistemi asla iyiye gitmiyor.
(1,288 puan) tarafından
Yok siz dediniz diye değil ama genellikle merak da ediliyor torpille falan mı diye de malesef canım ama gerçekten sistem çok kötü en azından benim gördüğüm şunu diyen ücretli de var aman ben ne maaş alıyorum banane diyip umrunda olmuyo öğrenciler her çeşidi var malesef umarım bian önce düzelir
-Reklam-
0 oy
(2,804 puan) tarafından
El sanatları mezunuyum halk eğitimde bı ara kurs verdim ama hakkımı yediler devm edemedim ,, 
(553 puan) tarafından
Benim ailemde kurs aç fln diyor bende torpil fln olmayınca cesaret edemedim malum sebeplerden hak yeniyor çünkü şimdi küçük bebeğim var tam zamanlı çalışamayacağım için bunu denemek istedim yoksa ücreti fln az zaten az buçuk eve katkım olsun istiyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 184 göst.
11 Ekim 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Defne_batuhan (3,131 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 375 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 297 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 198 göst.
22 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu

378,353 soru

11,324,755 cevap

34,776 kullanıcı

...