0 oy
379 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (9 puan) tarafından
Hayırlı geceler kızlar lütfen beni kınamayın psikolojik olarak hiç iyi değilim korunmalarıma rağmen üst üste hamile kaldım ilki zorunlu sezeryan olunca bunlarda öyle oldu ama bu sefer kordonları bağlattım biraz uzun olucak okursanız sevinirim  kızlar 1 hafta önce sezeryan oldum 3 yaşında bi kızım 2 yaşında oğlum ve 1 haftalık kızım var diceğim o ki eşim 1 hafta senin yanında ben kalıcam işe gitmicem dedi kendi işi bu arada ortağı var o bakıcaktı işlere neyse eşim normalde çok iyi biri ilgili alakalı ama doğum yaptığım gün aşırı değişti gibi geliyor bana 1 hafta bana bakacak olan adam ilk gün hastanede sanki kendi doğum yapmış modunda ben acı içindeyim çocuğu emzirmeye alamıyorum 50 kere seslendiğim halde uykudan gözümü açmadı çıktık eve geldik ertesi günü bi kaç saatlik işe gidicem dedi çocuklar nolcak dedim gelcem hemen dedi neyse dedim o halimle ağlaya ağlaya çocukları doyurdum öğlen uykusuna yatırdım yemek yaptım ufak evi toparladım derken ağrıdan ölüyordum geldi eşim gitti uzandı ben gene alttan aldım ertesi gün yok arbasının tamponu kırıldı falan tamirciyle görüştü gitti 2 saate gelcem dedi 5 saat gelmedi ve ben bu ağrı acı yüzünden iki çocuğuma feci halde kızmaya bağırmaya başladım oysaki ilk kızımı kucağıma aldığım gibi asla annem gibi biri olmicam dedim ama 5 gündür resmen hıncımı onlardan alıyorum bağırıyorum kızıyorum sonra oturup ağlıyorum normalde asla çocuklarıma bağıran kızan bi anne değilim hep mutlu anne mutlu çocuk diye büyüttüm ben hiç zorlanmadan ama bu sefer inanın çok. Yoruldum ilk defa yoruldum diyorum  ben napcam nolur bana akıl verin pazar günü kayınpederim vefat etti eşim akşama kadar annesinin evinde anlıyorum babası öldü gelen gidenleri var ama inanın benimde yanımda kalacak kimsem yok çok zorlanıyorum ve bu yüzden çocuklarıma kızıyorum şimdi oturup ağlıyorum nasıl düzelcem ben onlar benim bu hayattaki tek dayanağım eşim çok anlayışsız oldu ve kaldıramıyorum artık bebeğim gazlı sabaha kadar uykusuzum bildiği halde bile bakmıyor  gece en son altıma edecektim az kalsın  gittim uyandırdım öyle baktı bebeğe  sonra bıraktı gitti bugünde gelmiş diyor ki sen beni görünce niye şeytan görmüşe dönüyorsun diyor yarıdmcı olmuyorsun çok yoruldum çocuklarıma kızıyorum artık diyorum geçer geçer lohusalıktan diyor yemeğini yedi pisliğini bıraktı gitti uzandı halbüki evi bugün zolansamda sildim süpürdüm  çocukları sen yatır dinlenim azıcık dedim o sıra banyoya girdim baktım çocuklara bağırıyor ediyor çıktım hemen aldım ben uyuttum nolur hakkınızı helal edin içime atamıyorum anlatacak kimsem yok 

14 Cevaplar

+1 oy
(3,257 puan) tarafından
O ev işlerini asla yapmıyorsunuz (lohusayken ağrısı acısı varken evi çekip çevirebiliyotsa her şartta yapar. İki söylenir ama yapar fikri uyanmasın. Alıştırmayın) 

Çocuklara asla kızmayın. Onlarla oturun konuşun yalnızken. Yaranız olduğunu yardıma ihtiyacınız olduğunu onların yardımıyla daha güçlü bir takım olacağınızı anlatın oyun gibi. Inkar sizin kahramamlarınız olsun. Biri ıslak mendil getirsin biri bezi gibi. 

Sadece büyük çocuklarin karnını doyurmaya odaklanın. 

Cenazenin üstünden belli süre geçince küçük bi isyan başlatın. 

Yemek buşalık çamaşır yapmayın. Bunu normalleştirin. Her şeye yetişmeye çalışan kendini hasta eder, kimse de bakmaz. Önce kendiniz. 
(4,115 puan) tarafından
Hemen bir temizlikçi ayarla, parasını fazla ver yemegını de yapsın gerekirse dısardan soyle çocuklarına ve kendine bak, yardımcı olmuyorsa versin parasını kocan
(9 puan) tarafından
Bugün konuştum eşimle nasıl istiyorsan dedi rahat ediceksen hemen çağır gelsin dedi o konularda sesi çıkmaz ve bende bugün bi ablayla görüştüm haftada 4 gün gelicek sağolsun fiyatıda çok abartmadı hayırlısı olsun inşallah cevabın için sağol Allah razı olsun ❤️
(9 puan) tarafından
Eşindende Allah razı olsun rabbim yuvanıza huzur mutluluk versin inşallah inan benim eşimde öyleydi bu doğumda ne olduysa oldu ama  konuştuk bugün herşey üst üste geldi dedi ortağı yüzünden işlerde sorun olduğunu müşterilerin yazdığı msjları falan gösterdi bugün yardımcı bir ablayla görüştük nasipse haftanın 4 günü gelicek çocuklarım iyi olsun huzurlu olsun da başka bişey istemiyorum
(9 puan) tarafından
Çok sğaol canım inşallah geçecek hepsi evet herşey üst üste geldi ama inanıyorum geçecek Allah hepimize sağlık versin inşallah
(3,257 puan) tarafından
Aaa ne güzel sonuçlanmış. Çok sevindim. İnsanız işte iyi gün de olur kötü gün de. Önemli olan iyi niyetle çözmek
-Reklam-
0 oy
(5,283 puan) tarafından
Bütün iş eşinde bitiyo. Sana yardımcı olması lazım. Acı kaybı var belki ruhsal olarak o da pek iyi değil diycem ama sen yeni doğum tapmışsın üstüne uykusuzluk insanı en çok öfkeli yapan şey. Ailen filan başka yardımcı olacak yok mu Allah yardımcın olsun inşallah eşin akıl edip seni düşünür
(9 puan) tarafından
Çok sağol canım Allah razı olsun ailem var ama ölü gibiler yoklar yani eşim normalde böyle biri asla değildi ama doğum yaptığımdan beri ben değil de o doğum yapmış evet çok yorgunum çocuklara bişey hazırlarken onlar yerken bile uyuya kalıyorum
(5,283 puan) tarafından
Çok zor seni çok iyi anlıyorum benim tek çocukta bile feleğim şaştı doğumumss zor olmuştu depresyona bile girdim herşey çok tuhaftı. Zor toparlandım o yüzden ikinciyi kesinlikle düşünmüyorum. Herşeyi gördüm herkesin eş de dahil ne mal olduğunu gördüm. Geçecek ama biraz zor geçiyo. Diğer çocuklara yüklenme biliyorum dolusun ama faturayı onlara kesme yinede.
(9 puan) tarafından
Bende zaten onlara bağırıp kızdığım için kahroluyorum ne kadar korunduysam peşpeşe hamile kaldım bünyemde çöktü ve bu sezeryanım çok zor geçti  ama hamdolsun gene işimi kendim görüyorum ama bu sefer sabaha kadar ağlıyorum ağrıdan bana dua et olur mu kendime gelim eskisi gibi olayım çocuklarımla çünkü benim onlardan başka kimsem yok
(5,283 puan) tarafından
Sana nasıl üzüldüm bilemezsin aynı zorlukları yaşadığim için hatırlayınca bile gözlerim doldu. İnşallah çabuk toparlanırsın inşallah elinde vicdana gelir halinden anlar. Allah yardımcın olsun canım saglıcakla büyüt yavrularını.
(9 puan) tarafından
Allah razı olsun canım rabbim hepimizin yavrularını bağışlasın inşallah insanın aynı yarası olunca daha iyi anlıyor karşısındakini
0 oy
(1,196 puan) tarafından
Bacım abla say beni. Sıkışık olsan bile n yap et arada eve biri gelsin yardıma. Eğer kendi ailen uzaktaysa. Canına da yavrularına da bu kadar zülm etmektense gerekirse küpemi bozarım .bi kaç sefer idare eder seni ,en azından kafam rahat olur. Ama en başta eşinden parayı almaya bak. Bi süre sonra o para ona batarsa sakın geri adım atma,bana yardım et beraber yapalım diye güzellikle işle
(9 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim ailem var ama ölü gibiler yoklar yani temizlikçi falan çağırırım sorun yok ama çocuklarıma böyle bağırınca kahroluyorum piskolojik destek alıyım desem çocukları kime bırakıcam
(1,196 puan) tarafından
İş yükün hafiflerse sende daha rahat ve sakin olursun. 4 buçuk senede 3 sezaryen oldum. 4.5 yaş ve ikiz bebeler. Annemde kayınvalidem de el attı sağolsun.ama gelen giden ev büyük derken eşimde lohusa depresyonuna girince bende canımdan kıymetli değil dedm başladım yardım çağırmaya. Sonra onu bakıcıya çevirdik. Ama inan daha huzurlu oldum. En azından bütün yavrularım uyuyunca dönüp bide vicdan muhasebesi yapıp neden böyle anne oldum diye uykularım kaçmadan bi saatte olsa uyurdum
(9 puan) tarafından
Yardımcı tutarım sorun yok yeterki düzelim ben en iyisi yarın bi araştırayım yoksa böyle olmicak bende 4 senelik evliyim 3 sene de 3 sezeryan oldum  çok zorladı bu üçüncü beni
(1,196 puan) tarafından
Doğum artıkça sıkıntısı ağrısı artıyor ,ağırlığıda. Allah yardımcın olsun
(9 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun ❤️
0 oy
(1,187 puan) tarafından
Kıyamam sana nasıl üzüldüm anlatamam . Allah yardımcın olsun canım ne denir bilemedim . Madem yardım etmiyor o zaman yardımcı tutsun en azından temizlik için . Sezaryenle 2 çocuk 1 yenidoğan çok ama çok zor . Yakın bir arkadaşın falanda mı yok benim var mesela ve ayrı şehirlerdeyiz ama iki eli kanda olsa gelir 
(9 puan) tarafından
Bugün açtım ne kadar dua varsa hepsini açtım resmen kendimde okudum bildiğim kadarıyla sonra çocuklarımı öptüm kokladım özür diledim eşim eve gelince gene dellendim çocukları hemen uyutmaya götürdüm  gene aynı şeyleri yapmim diye oğlum ona bağırdım için bana vurmaya başladı çok zoruma gidiyor daha 2 yaşında
(1,187 puan) tarafından
Hepimizin iyi ya da kötü dönemleri oluyor inan sana özgü bir durum değil sen iyi hissettikçe oğlunda sakinleşir kendine biraz zaman ver
(9 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah düzelsin herşey eskisi gibi olalım ❤️
(1,187 puan) tarafından
Aminnn rabbşm gönlüne ferahlık bedenine sağlık versin inşallah ❤️
(9 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun ❤️
0 oy
(875 puan) tarafından
Her zorlu gecenin bir de dogan güneşi vardır, cokta güzel ve iyi bir annesin maşallah. Ben daha ilk çocuğuma hamileyim ne yapacağım derdindeyim eşim iyi şükür ama bebek dogunca ne olacak bilinmez ve yurt dışındayım tanıdık kimse yok şu an birkaç tane tanıdım burada yabancılar ve uzakta evleri. 3 küçük çocuk ve kahraman bir anne en güzeliyle her şey geçecek ve sen yine en iyisi olacaksın canım benim
(9 puan) tarafından
Çok çok sağol canım Allah razı olsun sağlıkla al yavrunu kucağına inşallah emin ol bu düşünce şimdiden başladıysa sende çok güzel bir anne olacaksın ve zaten doğduğu zaman kucağına aldığında herşeyin herkesin yalan olduğunu anlıyorsun 1 değil 10 tanede olsa eğer annelik duygusu oluştuysa hepsi aynı sevgide oluyor bu bazı anneler için geçerli şahsen benim annem için değil acı çektiğimi biliyor ediyor 1 kere gelip görmedi yardıma ihtiyacın var mı demedi iyi hoş diğer doğumlarımdada demedi onlarda çok iyiydim ama bu üçüncü beni çok zorladı rabbim onlara can sağlığı versin hepsi geçecek inşallah
(875 puan) tarafından
Rabbim büyük yalan yok ailem çok iyi kaynanamlar da benden farklı sehirdeydi gel gör ki kısmetim başka yerdeymis 6 ay tutmayan çocuğum buraya geldiğimde hamileymisim meğersem ben de tekim artık ama Rabbim büyük sınanıyoruz hepimiz bir şeylerle ama sırtımızda taşıdığımız kadar yük olurmuş güçlü ve güzel anne iyi ki varsin
(9 puan) tarafından
Ya kıyamam canım Allah yardımcın olsun emin ol hiç zorda kalmazsın Allah büyük ne güzel nasip etmiş rabbim çok şükür sağlıkla büyütmeni nasip etsin ❤️
(875 puan) tarafından
Hepimize inşallah canım benim ❤️
0 oy
(221 puan) tarafından
Hangi şehirdesiniz ?
(9 puan) tarafından
İstanbul
0 oy
(1,075 puan) tarafından
Rabbim yar ve yardımcın olsun :(
(9 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun rabbim hepimize yardım etsin inşallah
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Şimdi gelip duyar kasarlar ee bacım niye arka arkaya getirdin. Ne diye 3.'yü doğurdun. Benim de 3.çocuğum ve seni çok iyi anlıyorum en büyüğüm 8 yaşında oğlumda 3 yaşında ve bende çok zorlandım o yavrularının hiç. Bi günahı yok lütfen onlara bağırma. Geçecek gerçekten geçecek ALLAH' A dua et eşinle de konuş ailesiyle konuş düzelir inşallah 
(9 puan) tarafından
Evet bazen insanlar insanları anlamakta zorluk çekiyor ben korunduğum halde oldu rabbim nasip etti evet çocuklar konusuna gelirsek dün o kadar dua açtım dinledim okudum gece başımı yastığa koyduğumda bile dua açık bırakıp uyudum bugün sanki içim bi tuhaf kafamın içi temizlenmiş gibi bugün hep sakin kalıp dua edicem sende dua et bana olur mu
0 oy
(5,369 puan) tarafından
O halde niye kalkıyorsun ki dursun heryer pislik olsun çocuklarla kaldığın odayi düzenli tutmaya çalış yeter şuan kendi yaşadığın psikolojiden daha fazlasını çocuklara veiyorsun hem sen oylesin hem yeni kardeş ve yeni kardeşin gelmesi onlar için asla iyi gelmedi istememezlik olabilir niye anne sinirli anne sürekli bağırıyor ya boşver o mutfakta öyle kalsın o oda öyle kalsın sen zaten ameliyatlısın birde çocuklar var eşine şöyle dışardan gelsin yemekde biraz 
(9 puan) tarafından
Evet haklısın ama canım büyük kızım pis ortamda duramaz enfeksiyona açık bi çocuk yoğun bakımda kaldı doğduğu zaman yani onun hasta olmaması için yapıyorum toz pislik oldumu kızım direkmen hasta oluyor onun için evi temiz tutmaya çalışıyorum yoksa yapmam ki umrumda olmaz
(5,369 puan) tarafından
İşte bak bu durumda kızının daha çabuk hasta olmasına sebep veriyo benim de küçük kızım enfeksiyon hastası 2 kere hastanede yattık doktor bünyesinin alışması için çok temiz ortama alıştırma bunun okulu var dışarı ortamı var dedi bunu evde biz yapıyormuşuz canım çok üstüne düşüyoruz bünyesi hastalık almaya müsait oluyo
(9 puan) tarafından
Biliyorum canım  babada herkes dedi diğer türlü denedik ortamlara soktuk neler yaptık neler ama inan akşamı hastanelik oluyordu doktor artık düzenli temiz gidelim dedi böyle devam ederse daha kötü olur dedi ve inan 3 tane uzman doktor götürdük 2 tane normal doktora ama çare yok maalesef okulunu falan şimdiden düşünüyorum
(5,369 puan) tarafından
Birden yapma canım yavaş yavaş mesela şuan evi her gün temizleme silme vs birden zaten olmaz Rabbim inşallah zamanla geçirir sen şimdi kendine dikkat et
(9 puan) tarafından
Sağol canım inşallah rabbim yardımcımız olsun ❤️
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Napicaksin biliyomusun evi birakicaksin ne temizlik ne camasir ne toplama ne bulasik oyle ortalik pazara donucek. Altina mi yapicaktin cart birak vaktim yok isemeye diye. He baktin hala umursamaz bi delirceksin cocuga degil ona bagirip afedersin agzina ediceksin. O zaman anlar.

Cocuklarina tabiki kizma dicem ama bazen oluyo, lohusa olmasanda oluyo. Yorgunluktan yetisememekten insan en ufak seyde patliyo. 
(9 puan) tarafından
Çok sağol canım cevabın için temizlik konusu büyük kızımdan dolayı hassaslık bende öleceğimi bilsemde kalkıp temizliyorum kızım enfeksiyona açık bi çocuk yoğun bakımda kaldı uzun süre toza bile alerjisi var onun için sürekli temizliyorum yoksa inan ev umrumda değil iyi olalım da
(2,405 puan) tarafından
O zaman yap diyemem evlat icin ne yapilmaz ki. Insallah esin anlar ama bnmkine ben boyle durumlarda genelde patliyorum o zaman anlar
0 oy
(563 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım inan çok üzüldüm keşke yakın olsak gelir yardım ederdim sana ben bir. Bebekle ev işi vs çok zor yapıyorum üç çocuk  ve birde lohusa halinle  çok güçlü bir kadısın sen Allahım sana güç kuvvet versin. Güzel anne kızma minnoşlara da annesi geçecek inş bugünler sabret
(9 puan) tarafından
Ay çok sağol canım Allah razı olsun rabbim evladını bağışlasın sana inşallah acısını göstermesin canım Allah’a şükür kimseye muhtaç etmedi rabbim beni her doğumda hamilelikte herşey çok güzel geçti yukardada yazdığım gibi bir gün yoruldum demedim hamdolsun rabbim öyle evlatlar nasip etti bana ama bu doğumumda çok ağrım oldu ve biraz zorlanıyorum eşimde böyle yapınca kahroldum ama Allah büyük geçecek hepsi neler geçmedi ki
(563 puan) tarafından
Tabiki geçecek canım az daha sabır Rabbim evlatlarını sana bağışlasın
(9 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin evlatlarını biz annelere bağışlasın onlara sağlık versin
0 oy
(3,016 puan) tarafından
Kuzum geçmiş olsun çok zor bir durum ve tek başına baş edemezsin yardımcı abla çağır hem evi temizler hem biraz küçüğe bakar böyle napıcaksın ki 
(9 puan) tarafından
Çok sağol canım öyle yaptım zaten bugün biriyle konuştuk nasipse cuma günü gelicek haftada 4 gün inşallah herşey güzel olur ❤️
(3,016 puan) tarafından
İnşallah canım 2 küçük çocuk bir bebek ev temizlik çocukların bakımı vs hiç kolay değil tek bakmak hele imkansız gibi bişey
0 oy
(7,177 puan) tarafından
13 günlük bebeğim var benimde gelip sarılmak istedim sana . Allah yardımcın olsun canım yemek ve temizlik için kendini yorma en büyük hatan bu bırak dışardan eşin temin etsin temizlikte olduğu kadar olsun önemli olan senin sağlığın 
(9 puan) tarafından
Rabbim bağışlasın inşallah çok haklısın canım bundan sonra öyle yapacağım
0 oy
(12,904 puan) tarafından
 rabbim yardımcın olsun  Çok üzüldüm kendini üzme çocuklara baktın kısacaksın ortamdan ayrıl hemen 
(9 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun öyle yapıyorum zaten şükür bugün baya iyim Allah’a şükür❤️

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 497 göst.
4 Mart 2023 Aile kategorisinde Sevims0022 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 944 göst.
31 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 139 göst.
23 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 231 göst.