0 oy
612 göst.
Diğer kategorisinde (317 puan) tarafından

Hanimlar iyi aksamlar, iki gündür acilan postlarda eş parasiyla habersiz birsey almak veya eşden gizli biriktirmek günah haram gibi yazilar okuyorum. bana saçma geliyor yani ev hanimlari ne yapsin attiklari adimi a dan z ye nereye harciyorsa hesapmi verecek:getlost:

21 Cevaplar

0 oy
(2,493 puan) tarafından
Bosver. Bunu diyenler kocaya kul kole olmaya meraklilar kimse kusura bakmasin. Bunu da gunah haram diye kilif uyduruyolar. Zaten sana vermis, ister biriktir ister harca o saatten sonra es ne karisir. Kadin kendi kazandigini bile vermek zorunda degilken, es parasini biriktirmek gunahMIS(!) Bi de es parasiymis hahahahah es parasi ne demek bana kazaniyo zaten. Bizim paramiz o, DINEN bana bakmak ve bana harcamak ZORUNDA. Yok aldigimi derim. Arkadasim ihtiyacsa zaten almisimdir. Rapor mu vericem zirt pirt. He buyuk bisey alirsin soylersin ama marketten aldigim ciklete kadar hesabini vercek degilim. Biriktiriyosam da yine kendimize cocugumuza, zor durumda cikaririrm o parayi.
(317 puan) tarafından
aynen ortak paramiz gözüyle bakiyorum ben sevmiyorum senin paran benim param olayi olmasini o sekilde olunca kötü ben ailemdede görmedim oyle. kücüklügümden belli babam getirip hepsini anneme verirdi babam annemden isterdi şu kadar ver falan diye. hâlâda oyledir
(317 puan) tarafından
mesela benim bir tanidigim var eşi ev ihtiyaclarini aliyor falan ama geceleri arkadaslariyla disari cikmalari gezip tozmalari cok ama kadin evde bebeklerle otursun cikamasin kocasi harclik cok az para veriyor markete bile gidip cocuklarinin caninin istedigini alamiyor simdi boyle olunca kadina sevapmi oluyor. zalimlik bence
(2,493 puan) tarafından
Kesinlikle. Adami efendi kadini kole yapmaktir bu ki dinimizce uygun degil. He dicekler ki adamda hesap vermek zorunda hangisi diyo ki hesap vermeyen adama hesap ver. Anca kadina konusuyolar. Onun parasi diyo. Oldu yaa. Ben cocuklara bakiyim eve bakiyim herseyi dusuniym o kazandi onun. Hicte bile. Herseye gunah haram diye diye kadini kole ettiler.
(317 puan) tarafından
aynen oyle canim adam arkadaslarimla cikiyorum deyince kadin izin verirmi ama ne yapsin birsey soylese para yok pul yok dayak veya sözlü siddet var. bence bu parasiz birakmakda siddetin bir baska sekli
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 445 göst.
0 oy
4 cevap 209 göst.
10 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 872 göst.
24 Ekim 2023 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (763 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 702 göst.