0 oy
294 göst.
Diğer kategorisinde (1,047 puan) tarafından
Maalesef böyle bı tanıdıklarım var atamayacagim türden sinir oluyorum ama elimden de bir şey gelmiyor 

18 Cevaplar

+1 oy
(656 puan) tarafından
Ayyy nefrett ediyorum nefretttt zıkkım yiyeesiceleerr .. 

Annemin cenazesinde annemi mezara koyduk eve bı geldim koca bı masa kurmuşlardı evin ortasında inan ki masada turşu bile vardı ya turşu ben annemi toprağa koymuşum kendimden gecmişim eve bı geldik ablamla birbirimize bakakaldık neymiş biri yoldan gelmiş öbürünün şekeri düşmüş Allah'ın belaları pisliklerr 
(1,047 puan) tarafından
Başınız sağolsun mekanı cennet olsun Allah sabır versin canım
Benimde eniştem ramazanda vefat etti herkes yemek getirirken bu tanidiklarim yemek yemeye geldi ima da ettim gidin diye gitmediler
(656 puan) tarafından
Kimseyle görüşmüyorum teyzelerimin bile telefonlarını açmıyorum tamamen sildim herkesi annem ölünce
(1,909 puan) tarafından
Turşu ayrıntısına gerçekten çok üzüldüm. Başınız sağolsun.
(656 puan) tarafından
Bide annemin kurduğu turşulardı . Saol üstünden 6 sene geçti ama benim için hala ilk gün gibi
(2,891 puan) tarafından
E yuh yani
Ben olsam o turşuyu yerine geri koyar
Masayı da dağıtırım zıkkım ye diye kovardım
Gerçekten yuh diyorum
Git dışarıdan ye
Çok iyi yaptın sen
Özellikle o turşu yiyen siddin sene bakma yüzüne
Ölürse git sende turşu ye
Acıktım diye
Sinirim bozuldu
Başın sağolsun
Gerçekten hem üzücü hem
Sinir bozucu olay
-Reklam-
+1 oy
(276 puan) tarafından
Yemek ihtiyaçtır vakitlidir o yüzden cenaze törenleri yemekli yapılmış bunca yıllar hasta ziyaretine de bence bir kap çorba yapıp gitmeli insan   

Ayrica benim anam babam ölse yemek yapmqk aklimdan geçmez yemek yemek de kimse de gelip bana yemek yap demez ilk üç gün zaten bizde dışarıdan ölü evine yemek yapıp getirenler de oluyor 
(1,047 puan) tarafından
Bu tanidiklarim öyle değil işte her zaman kendi midelerini düşünürler
(276 puan) tarafından
Yani diyelim uzaktan gelmişler e mecbur cenaze evinde kalmislarsa orda yiyecekler cocuklularsa falan olenle de ölünmüyor
(1,047 puan) tarafından
Yok öyle olsalar da tamam derim ama haklısin ateş düştüğü yeri yakar
+1 oy
(6,020 puan) tarafından
böyle isyan ede ede kıracağız bu zinciri. birkaç gün biri post açtı taziyeye gelecez ne yapayım diye, üstelik annesi vefat etmiş. yapmaya yapmaya milleti alıştıracagız. 

asıl olması gereken, gelen kişinin elinde bi taş corbayla gelmesi. aç karnını doyurmaya gelenleri Allah görüyordur
(2,295 puan) tarafından
Benim yoruma bak canım
(6,020 puan) tarafından
sizin yaptığınız çok iyi, keşke herkes böyle yapsa. geçen sene depremde Bir aile büyüğünü kaybettik. 4.gün enkazdan çıkarıldı. resmi işlemler vs falan derken gömdük, cenazeyi 3 gün yapma kararı aldık. sağolsun çoğu kişi bir tencere yemekle geldi yalan yok. yemek hazırladık ettik falan, ay ben bunun yanında turşu yoksa yiyemem, keşke bunu yapan şöyle yapsaydı ben beğenmedim vb şekilde neler neler duydum tahmin bile edemezsin. üstelik deprem korkusuyla 4-5 aile küçücük bir eve sığmaya çalıştırıyoruz. hem düzgün bir cenaze olsun diye uğraşıyoruz hem de yas tutmaya çalışıyoruz. yetmiyor bir de ziyafet sofrası kurmaya çalıştık çok zordu. ben buna karşıyım.
0 oy
(252 puan) tarafından
Ayyy nefretlikk yemin ederim ananemin cenazesinde bayilcaktim cay yemekten öz yegenleri bir isin ucundan tutmak yerine acik cay isteyenmi dersin yola gelen catiklardan 3 poset kadar doldurup goturenmi dersin gorguszler acimizi asla yasiyamdik o muyfajtaj cikmadik annemlere bile destej olamadik onlar perisanken nefret ediyorum bu akraba akreplerden hepsi bogaz derdine geldi asla kimse annemlere destek olmadi
(1,047 puan) tarafından
Aynen öyle ateş düştüğü yeri yakıyor maalesef bazı insanlar çok düşüncesiz ve bencil
0 oy
(8,349 puan) tarafından
Bana sanki sırf yemek yemek için gelinmiş gibi geliyor ve daha çok sinir oluyorum.
(1,047 puan) tarafından
Bu tanidiklarim gerçekten öyle:(
(8,349 puan) tarafından
Allah insanın içine vicdan ,merhamet versin.
0 oy
(984 puan) tarafından
Babaannem öldüğünde biz yemek fln düşünmedik sağolsun komşular yapıp getirmişti ama kimse yememisti şükür bize yemek yemek için gelen olmamıştı 
0 oy
(119,355 puan) tarafından
maleswf bu bi gelenek halinde yapmayan yok denecek kqdar azdir
(2,295 puan) tarafından
Benim yoruma bak bizdeki sistem
0 oy
(2,295 puan) tarafından
Hasta ziyaretinde değilde bizde cenaze evinde yemek yenir yeriz bizde çünkü ev sahibinden 1 tl bile alınmaz oraya gelen herkes gönlünden kopani masaya koyar diğer kalan parayı yakın akrabalar bölüşur lendi aralarında 2 ay önce bi tanıdığımız vefat etti 130 bin masraf çıktı 35 bin gelen es dost koydu masaya kalani akrabalar bölüştü bize 5 bin düştü 

Çünkü yemek ihtiyaçtır uzaktan gelenler oluyor 
degisik bi sistem bizde olmaz oyle
(2,295 puan) tarafından
Değişik ama güzel sistem ev sahibi hiç birşeye karışmıyor
insan cenaze yakini olarak kendini kotu hisseder mesela anneme ben degilde es dost yapti gibi
en iyisi dedelerimizin usulu kefen parani biriktircen kimseye muhtac olmiycan ben bile kiyiya koseye koyuyom kefen  param diye
(6,265 puan) tarafından
Yani şöyle uzaktan gelenler oluyor sonuç olarak ve yemekte bir ihtiyaç Yani tabikide bu ev sahibinden beklenmez akrabalar yapar
0 oy
(1,721 puan) tarafından
Eltimin cenazesinde dediğin gibi masa kurulmuş bı güzel karınlarını doyurmuslar adam birde üstüne yoğurt yok mu yoğurtta getirin deyince kayınpeder o sinirle adamı azarlamis karnını mi doyurmaya geldin buraya bizim acimiz bize mi yetiyo diye ne insanlar var ya 
0 oy
(3,704 puan) tarafından
Cenaze sahiplerinin ayaklanıp evdekiler ne yiyecek telaşına düşmesi mekruhtur. 

Komşu veya taziyeye gelen tanıdıkların orada bulunanlara, dışarıdan getirilen ikramlıkları sunması sünnettir. 

Millet acı olmuş, tuzu eksik, karabiber yokmu diye sofrada muhabbet ediyor. Zıkkım yesin böyleleri. 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Çok gereksiz bişey valla ne baş sağlığına gelsinler bana nede zıkkım yesinler çok sinir oluyorum ben acımı yaşamak isterken onlar keyif yapacaklar 
0 oy
(4,681 puan) tarafından
En nefret ettigim sey cenazede yemek verilmesi ve yemek yiycem diye evde yemek yapilmamasi olmus gitmis niye yemek verilir ki ona o kadar para harcayacagina git ac insanlarin karnini doyur cocuk sevindir bide yemek verilmeyince ayiplaniyor ya o ayri **** oluyorum
0 oy
(7,257 puan) tarafından
Biz konyaliyiz cenaze evi etliekmek dolar bizim burada cenaze sahibinden beklenmez gelen getirir. Bide çay şeker her gelen getirir
0 oy
(988 puan) tarafından
Ben kucukken cenaze oldgnda ev sahibi asla yemek tapmazdi 1hafta 10gune kadr hep kolu komsu getirrdi tencere twncere nisafr falan doysn ev sahibi bide yemek yapamaz gucu hali yoktur die ama simdi cebaze olsa hemen ev sahibi acisinimi dusunsun yoksa gelenlere yemek dagitiminimj dusunsun bide ev sahibnden pide falan dagitilmasni istiorlar ya i belki adamin durumu yok bide acisi var hangisini yaosn yazik gunah simdiki nesile kiziorlr ama gecmis nesilde kolayligi gorunce aziolar valla kimse kusura bakmasin
0 oy
(790 puan) tarafından
Dedemin cenazesinde evde ananem ağlarken memleketten akrabalar gelmişken annemde bir sebepten hastanede yatıyordu yengem dayımı aa 40 yaşındaki adamı ben teselli edemem diyip çoxukları alıp cenaze namazından sonra evine gitmişti 2 saat ötede oturuyordu ben o gün ve geri kalan 7 gün hem memleketteki akrabalarla ilgilendim hem kuran okumaya gelen kadınlarla ilgilendim  gittiler tüm evi süpürdüm yatakları serdim bir damla göz yaşı dökmedim o cenazede ananem durdurdu dediki yengen gitti evle sen ilgileneceksin ha allah razı olsun çok yemek getirmişler  sevenler ama yağlı getirmişler ahmet dayımın beyin damar tıkanıklığı var yağlı yiyemez tansiyonu çıkar ve gut hastasıymış  ananemin kardeşi bu bahsettiğim ha kez ananemin kız kardeşide bir sürü hastalığı var ben dedemin cenazesinde en çok yengeme kızdım beni orda tek başıma bıraktı gitti her akşam 100 kişilik ikram tabağı hazırladım rahmetli çok kuran okurdu rahmetliyede çok kuran okundu 300 küsür hatim bağışlandı dedeme ben o gün dedemi değil babamı kabettim benim babam gibiydi ama ben o gözyaşlarını kız isteme tanışma törenlerindr döktüm gecelerce herkes yattığı zaman ananem alzaymır gibi oldu unutkan kafası karışmış kendi evimizi tanımadı allahtan vitamin eksikliğiymiş ben uzun süre hem aileyi toparlamaya çalıştım hem kendim ayakta kalmaya çalıştım  ben o zaman gerçekten kimler dostumuz kimler düşmanımız tanıdım
0 oy
(741 puan) tarafından
En nefret ettiğim konu ya insanlar kendi acısını yaşayamıyor başkalarının karnını doyur yok o su istedi yok bu çay istedi Allah'ım ya
0 oy
(645 puan) tarafından
Acayip sinir oluyorum annem oldugunde tuvalette yemek siparisi vermeye calisiyordum annemi topraga verdikten 45 dk sonrasiydi. En yakin arkadasim babasini kaybetti tavuk pilav dagitildi kadin eee bunun karabiberi nerde diye yaygara yapti. Oglumu kaybettim sozde bassagligna geldiler ikram verdik koca tabagi yiyip daha da verirmiyiz diye baktilar. Esim kuzenini kaybetti cok seviyordu helva kayinvalidem yapip getirmis ama esim rica etti malzeme alsam orda yaparmisin onun evinde dedi tabi dedm baktim onden dagitilmis oyle kazanla degilde kendimce yaptim iste. Neyse bizden once yemis benim yaptigimi yemis bide gelmis diyor ki ay bir tabak daha versene ama bol olsun ne o oyle azicik dedi ki normal porsiyonda koymustum ki bunu diyen bu arada vefat eden kuzenin esinin akrabasi kendiniz yapaydiniz diyemedim. Ay cok dertliyim ben bu konudaa 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 72 göst.
22 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ben anne (3,704 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 68 göst.
31 Ekim 2023 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 124 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Kizannesiyim (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
29 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı