0 oy
157 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Doğuma 3 4 haftam var annem gelecek doğum için şehir dışından şuan normal doğum beklediğim için zamanını tam bilemiyorum 

Annem de beni son dakika mi doguma cagiracaksin geleyim bir kaç hafta yanında kalayım diyor zaten doğumdan sonra da kalacak daha 2 ay önce geldi sözde bana ev işlerinde yardım edecek diye ama sanırsın tatile geldi evde 3 gün misafir ağırladım yemek bile yapmadı bana hiç birşey yapmadan 3 gün oturdu 4. Gün 2 3 tane bişey yaptı kapıları canları sildi sonra da evine gitti çok bozuldum o gittikten sonra kalan işleri yine ben yaptım şuan karnım burnumda kimseye gel bana yardım et demiyorum kendim yavaş yavaş yaparım islerimi ama bana kalkıp diyor beni çağır gelcem dedim gelince yapacağın bı iş yok evde gelme ben el miyim neden gelmiyorum diyor ama gelince el gibi davranıyor şimdiden benimle pazarlık yapıyor şu kadar gün kalırım diye bende dedim benim yardıma ihtiyacım olduğu kadar kalırsın diyorum bakarız diyor sen uyursun ben bakarım çocuğa diyor ya ben bakamayacagim çocuğu niye yapayım ki senden çocuk bakmani istemiyorum bana yardım etcen sen gelince diyorum öyle olmaz sen nerden bilcen senin aklın yerinde olmayacak diyor (bu arada bunu söylediği için aşırı alındim yıllardır hemsireyim dünya kadar insana baktım iyi ettim) çocuk için hazırlık yapıyorum yaptığım herşeyi eleştiriyor onu az yapmışsın bundan az almışsın bu yetecek mi dedim madem az geldi gozune git sen al çocuğa biseyler öyle deyince ben alsam sen begenmezsin diye almıyorum diyor normalde bebegij beşiğini anne tarafı alırmış ben bilmiyordum söyledim sen ne kadar akıllısin onu da mı bana odeteceksin dedi ben şok oldum daha çocuğa 3 tane zıbın aldı kendi yaptığını dağ görüyor kafayı yicem ben artık gerçekten sürekli elestirilmekten çok sıkıldım doğuma gelmesini bile istemiyorum orda da böyle çocuk mu dogurulur filan diye eleştirip moralimi bozacak diye korkuyorum cevap verdiğim zaman da şaka yapıyorum ben niye aliniyorsun ki diyor uzun oldu kusura bakmayın çok kötüyüm kaç gündür uyuyamıyorum bu yüzden ne yapcam bilmiyorum eşim de annen de olsa seni bu kadar üzmeye hakkı yok sen 2 canlisin kendini düşünmüyorsujm bari çocuğumuzu  düşün seni üzmesie izin verme diyor napcan şaşırdım 

2 Cevaplar

0 oy
(1,414 puan) tarafından
Ne yazık ki insanlarda o kafa var, yardıma gelince bebeğe bakalım diyorlar. Ama lohusa bir kadının ev işlerinde yardıma ihtiyacı var bunu anlamak istemiyorlar
(1 puan) tarafından
Peki sizce doğuma son dakika çağırmak daha mantıklı değil mi sonucta bende ne zaman doguracagimi bilmiyorum normal doğum olacak planlı sezeryan değil önceden gelip moralimi bozarsa çocukta strese girer belki normal doğum şansımı kaybederim
(1,414 puan) tarafından
Aynı şehirde yaşıyorsanız hastaneye giderken haber etmeniz yeterli. Şehir dışındaysa da 39 haftada falan çağırabilirsiniz
(1 puan) tarafından
İşte bende bundan korkuyorum daha çok stres e sokarsa beni ya 41. Haftaya kadar dogurmazsam sürekli eleştiri eleştiri kafayı yerim ben annem ağzına geleni söyleyen bı insan hadi ben artık alıştım da eşime de yapıyor aynısını kayinvalidemin yanında da yapıyor çok üzülüyorum bu duruma hiç karşımdaki ne düşünüyor diye düşünmez dan dun konuşur
(1,414 puan) tarafından
Annenizi uyarmanız gerekiyor. Bu şekilde size kötülük yapıyor
-Reklam-
0 oy
(480 puan) tarafından
Eşin de biraz şeytanlık yapıyor kendi annesi böyle konuşsa ne var yani o lafta abartiyorsun der kötü de olsa annen anneni başkasının yanında eleştirme o hatayı yapma sen saygı duymazdan yanındaki de duymaz sonra sen arada kalırsın annene gelince de anneni yönet anne yemek yapar mısın anne şunu getirir misin anne birileri gelecek ayıp olmasın bir şurayı topla anladın mı o çocuğa hevesleniyor şimdi bebek sevilir. en azından yanına geliyor hiç gelmese daha da koyar sana
(480 puan) tarafından
O zaman eşin adaletli biriyse iş başka annen düşüncesiz bizde de kaynanam öyleydi ama ben inanır.misin kızım dan başka kimseyi görmedi gözüm sadece onu düşündüm eleştirdi beni sütün yok doymuyor bakmıyorsun al sen emzir o zaman dedim sustu verdim eline susturamadi kendi verdi elime anladın mı sen kendine ve bebeğine odaklan git bir ekmek arası yap.ye git suyunu sütünü iç karnını doyur gerisine bakma eşek değil ya gelen giden olacak o da utanır geldi de annesi eve bakmıyor diye yapmazsa da yapmasın elbet bir gün toplayacaksın kendini şimdi stres yapma bebeğini etkilersin sadece bebeğini düşün onun kokusunu gerçekten o doğunca diğerleri umrunda olmayacak her şey elinde
(1 puan) tarafından
Benim şimdi bile gözüm çocuğumun iyiliği den başka birşeyi görmüyor inan ki ama çok kafama takıyorum ben bunları hakediyor muyum diye düşünüyorum çok canım sıkılıyor üzülüyorum napcam şaşırdım artık ne cevap versem hep kendisi haklı
(480 puan) tarafından
Annene söyle stres oluyorum diye belki anlar ama daha gelmeden geleceği düşünüyorsun belki iyi geçecek bilemezsin ki
(1 puan) tarafından
Söyledim zaten ne biçim konuşuyorsun benimle böyle konuşma zaten üzülüyorum dedim sanki ne dedim sende herşeye aliniyorsun diyor hani ay kızımı üzdüm diye üzülmüyor yani
(480 puan) tarafından
Ya işte kadın yaptığının bile farkında değil eski kafa işte hata ettim aman dikkat edeyim kafası yok takma sadece şuan kendimi hatırladım gerçekten şimdi diyorum keşke bu kadar canımı sıkıp da kendimi mutsuz etmeseydim diye 40 gün en fazla ondan sonra herkes evine çekiliyor sende rahat ediyorsun emin ol senden iyi kimse bakamaz çocuğuna korkma ev işini de çocuğu bırak kocana uyurken yemek yap elinden geldiğince yap annene mesela dersin bebekle içeride uyuyacam geçersin dinlersin kafayı o da bakar işine ya da içeride oturur zaten o dönem çok uyumak istiyorsun çocuk uyudukca uyuyacaksin

İlgili sorular

0 oy
73 cevap 1,443 göst.
0 oy
5 cevap 315 göst.
24 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 48 göst.
0 oy
4 cevap 158 göst.
20 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Milana (0 puan) tarafından soruldu

378,469 soru

11,328,524 cevap

34,784 kullanıcı

...