0 oy
102 göst.
Diğer kategorisinde (860 puan) tarafından
Kızlar soba dolmuş baca temizleyici felan kullanan var mı kurumları dökmek için şunu yapıyorum diyen

7 Cevaplar

0 oy
(656 puan) tarafından
Bizde pelet sobası var valla bacım bilmiyorum ama baca temizletmek için birileri cağirilmiyormuydu hani temizlik şirketi gibi 
(860 puan) tarafından
Biz kendimiz yapıyoruz da soğuk hava biraz fayda eder diye
(790 puan) tarafından
İtfaiye çağrılıyor eğer uzaksa  o gelip temizliyor ama para karşılığında dayımların önceki evi sobalıydı ve tam baca deliğine kargalar yuva yapmışlar dayımlar itfaiye çağırıp temizlettiler hatta dayım kuş yuvası bozulmaz ama yapabileceğim birşey yok diyordu o zamanlar doğalgaz yoktu klimada almamışlardı kuzenim yeni doğmuştu o yüzden soba yakmaları gerekti itfiaye gelesiye elektrikli sobayla ısındılar hatta
(860 puan) tarafından
Anladım canım
-Reklam-
0 oy
(790 puan) tarafından
Eğer bacanın çıkış noktası yakınsa bacasil var onu tutuşturuyorsun o tüm kurumları atıyor eğer baca uzaktaysa ipe ağırlık bağlayıp sarkıtıyorsun yukarıdan aşağıya dikkat et iç tuğlaları kırma  sonra başka daireleri dumana boğabilirsin ananemlerde var onlarınki uzaktı öyle temizliyorlardı 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Biz 20 yıllık sobalı evde oturduk annem evdeki bacaya dokulenleri kendi alırdı apartmanada usta gelir çatıdan yapardı ayrı 
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Kendim kullanmadım ama baca temizleyici diye geçiyodu adı sanırım, annem alırdı onu yakardı sobada temizlemek için
(860 puan) tarafından
Faydası oluyor mu
(790 puan) tarafından
Bacasil eğer delik yakındaysa yani çıkış deliği ykınsa iyi oluyor ama öteki türlü belirli bir yerde lavabo tıkabıklığı gibi tıkıyor uzaksa mesela ananemlerin alt kattaki evin bacası çatıda tam ortada  tıkayabiliyor yoğuşmadan kaynaklı  o yüzden eğer uzaksa hiç uğraşma itfaiye çağır baca temizliği için derim
(11,060 puan) tarafından
Yani olmasa kullanmazdı annem
0 oy
(222 puan) tarafından
Canım ben bilmem hiç soba hayatımızda kullanamadık 
0 oy
(348 puan) tarafından
Benim eşim gazete kağıdını doldurup yakıyor canım bide çatıya çıkıp bitane degnegin ucuna bez bağlayıp bacayı temizliyor aman çok zor iş inşallah taşınıp kurtulcaz 
(860 puan) tarafından
Bizimde öyle yapıyor babam ama işte her yer batıyor
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Soba dolduysa sobayı ve boruları temizlemen gerekiyor canm çıkarıp takman gerekir. 

Bacasil var ama kullanırken dikkat et. Dikkatli kullanılması gerekir. Sobanın kovasini değiştirdikten sonra yeni yaktıktan odunlar tutustuktan sonra atıp yapmanız gerekiyor. Soba ilk yandığında daha etkili oluyor. 
(860 puan) tarafından
Ne işe yarar ki
(1,071 puan) tarafından
Sobanın içinde ve bacanın içinde olan isi kurumu yakıyor.
(860 puan) tarafından
Teşekkürler canım nerede bulabilirim
(1,071 puan) tarafından
Hırdavat dükkanlarına sorabilirsiniz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 50 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde ipek4161 (1,551 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
8 Kasım 2023 Aile kategorisinde Myangell (563 puan) tarafından soruldu
0 oy