0 oy
538 göst.
Diğer kategorisinde (37 puan) tarafından
Kızlar küçük bebeği olanlar cicibebe kullanıyor musunuz kimisi çok karşı hatta zehir gözüyle bakıyor kimisi de kendi yapmayi tercih ediyor bazıları marketten alıyor sizler napiyosunuz 

42 Cevaplar

0 oy
(2,364 puan) tarafından
Yani ek gıda döneminde bi Kac defa aldım şuan 2 yaşında bir yıldır almıyorum herşeyi yiyor şükür yemeseydi verirdim belki eski usul gidiyorum ben
(37 puan) tarafından
Doğrudur cnm eskilerinde her dediğini atmamak lazım bazı konularda haklılar
-Reklam-
0 oy
(60 puan) tarafından
Kızım 3 yaşında kahvaltılık yemediği için veriyorum peyniri yumurtayı  pekmezi ve 5 tane bisküviyi sıcak suyla  karstirip azıcık yarım yağlı sütle muhallebi şeklinde yapıp veriyorum.ne yapayım yemiyor kahvaltılık bende böyle veriyorum.
0 oy
(1,411 puan) tarafından
Ben severek yiyorum da bebeme hiç vermedim 26 aylık.kendim yapıyorum arada ama biskivijle arası yok kraker yapıyorum 
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Hiç vermedim. İki yasina kadar tatlı da yemedi. Şu an arada yiyor ve ne yazık ki tatlı şeyleri çok seviyor.
0 oy
tarafından
Ikısıne de hıc vermedım ne hazır kavanoz mama ne cıcı bebe nede paketlı gıda 2 yaşa kadar vermedim sınra yavaştan çevreden aıleler vs derken abur cuburlarla tanıştılar tsbı ama sınırlı ve olabildiğince saglıkşı mantıklı şeylerle jelibon un tadını bilmezler mesela 10 ve 6 yaş çocuklarım kraker bisküvi cıkolata bellı markalar alırım antin kuntin şeyler vermem
0 oy
(5,413 puan) tarafından
Ek gıdada bir iki ay falan kızıma vermiştim günde 3 tane falan tabi yoğurda ezip karıştırıp öyle verdim. Vermek istemezdim ama ek gıda almıyodu uzun süre vermedim 
0 oy
(7,466 puan) tarafından
ben vermiştim bi sorun yaşamadım sonra zaten kendi yemek istemiyo 
0 oy
(5,091 puan) tarafından
3 yaşında daha hiç cicibebe ve muadili bişey yemedi. Komple şekerden oluşan şeyi vermedim. Nadiren dondurma yer şekerli olarak. Bazen çok çok zorlarsa eczaneden aldığım pekmezle falan yapılan lolipoplardan veriyorum. Arada bir de çubuk kraker yiyor o kadar.. 
0 oy
(48,820 puan) tarafından
ara sira veriyordum çok yedirmedim karsi değilim ama fazlasi zararli
0 oy
(1,146 puan) tarafından
Veriyorum çünkü peynir yumurta doymuyo onla olunca daha iyi doyuyo  zaten çok severek yemiyo en fazla 1 ay daha veririm sonra vermem
0 oy
(107 puan) tarafından
Yok valla hicte karsi degilim. Kizim 2 yasina girecek bikac ayimiz var bazi aksamlar yogurt yediriyorum bazi aksamlae pekmez cicibebe muz veya ne meyve varsa ekleyip yediriyorum uyku mamasi olarak uyumadan once ve gece midesi dolu yattigi icin emmeye de kalmiyor biz memeye duskunuz biraz da :) bence guzel bisey tabii  ki her gun oyle cerez niyetine verilmezse. Olursa corba veya yogurt yediriyorum olmazsa cicibebe
0 oy
(645 puan) tarafından
Karsiyim iceriginde birakin faydalı birsey olmasini aksine zararli seyler var 
0 oy
(10,472 puan) tarafından
Kullanmadım, saf şeker. Şekerle 3 yaşında tanıştı benim kız küçük parça çıkolata yiyerek. 
0 oy
(3,464 puan) tarafından
Ara sıra veriyorum  kızıma 7 aylık  oda yemiyor 
0 oy
(212 puan) tarafından
Hiç almadım yedirmedim yedirmemde kendim karşıyım 17 aylık oldu kızım eltimin çocukları yiyor oda görünce istiyo tabi ama vermiyorum onun yerine Bi parça ekmek eline veriyorum yiyor bi parça ekmek ondan iyi
0 oy
(3,023 puan) tarafından
Kar zarar dengesine göre değişir. Benim oğlum asla yemek sevmeyen bir çocuk. Kahvaltıda meyve, peynir, yumurta, salatalık ve zeytin yedirmek için 2 tane de cici bebe veriyorum 1.5 yaşından beri. Bunları hiç yememesi mi daha iyi, bunca vitaminin yanında 2 tane cici bebe yemesi mi? Bana kalırsa yemesi. Bunun dışında abur cubur sevmez zaten pek. Ama cici bebe konusunu çok şişirdiklerini düşünüyorum. Zehir diyen insanlar çocuklarına gönül rahatlığıyla gofret veriyorlar mesela çevremde. Aşırı saçma. Modaya uymak için yapılıyor gibi bir durum var bence. 
0 oy
(809 puan) tarafından

Kızıma yedirmem kızım da sevmez zaten Bi kere merak etti tadına baktı öğürmeye başladı ama kendim yerim bazen alırım marketten sırf kendim için :D

0 oy
(9,005 puan) tarafından
Ben kullanıyorum 
0 oy
(13,399 puan) tarafından
Doyurmak amaçlı verilmemesi gerekiyor ve mümkünse iki yaşına kadar vermemek lazım 
0 oy
(1,230 puan) tarafından
Kendim yaptım ben cici bebeyi paketli gıda hiç vermedim kızıma .2 yaşından sonra çikolata yedi mesela

İlgili sorular

0 oy
51 cevap 1,159 göst.
0 oy
10 cevap 236 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Safiye__ (439 puan) tarafından soruldu
+1 oy
44 cevap 807 göst.
0 oy
2 cevap 52 göst.
13 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,704 soru