0 oy
536 göst.
Diğer kategorisinde (37 puan) tarafından
Kızlar küçük bebeği olanlar cicibebe kullanıyor musunuz kimisi çok karşı hatta zehir gözüyle bakıyor kimisi de kendi yapmayi tercih ediyor bazıları marketten alıyor sizler napiyosunuz 

42 Cevaplar

0 oy
(12,659 puan) tarafından
Ben vermedim canım. Marketten hazır paket gıda vermedim. Çikolata ile yeni yeni aşına oldu 20 aylık 
(37 puan) tarafından
Hiç kullanmamis olmanız Ne güzel hazır gıda bende aşırı vermiyorum bnmkide iki yaşına 20 gün var
(12,659 puan) tarafından
Sağlıcakla büyutun ☺️
Kavanoz mama şeker cips fln vermedim babbannesinde yemek üstüne verirler çikolata
Tabi şimdi ikinci gelince eski komforu olmuyor tam anlamıyla da
(37 puan) tarafından
Ben şöyle düşünüyorum bir çocuk iki yaşına kadar bağışıklığın temelini atıyor o zamana dikkat etmekte fayda var ondan sonra da kontrollü verilebilir çevremde biri var çocuğa dört yaşına kadar hazır hicbirsey vermedi ateş düşürücü ilaçlara bile karşıydi şimdi açgözlü gibi herşeye saldırıyo çocuğu fazla esirgemek de doğru gelmiyor
-Reklam-
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Oglum 5 yaşında inan 3 paket anca almışımdır onlari da oglum yemeyip ben yemiştim oğluma 2 yaşında filan vermistim sekerden midesi bulandı çocuğun 
(37 puan) tarafından
Şanslısınız bebeğiniz sevmemiş:)
(48,695 puan) tarafından
sorma sutle ne iyi gidiyo bende arada veriyodum kalanlari yiyodum☺️☺️☺️
(7,684 puan) tarafından
Yani şanslı değilim ben de bebeklikten cicibebe dayasaydim severdi herhalde geç tanıştığı için damak tadı oluşmuştu onun için yemedi ağır geldi. İkbal aynen ben de seviyorum ama kilo yapıyor diye yemiyorum bi de icimi bayiyor :D
(48,695 puan) tarafından
ben eladan kalani yiyodum sonra canim istiyodu kendime yapiyodum cok almadim zaten ela da cok sevmedi ben seviyorum da dedigin gibi kilo yapiyo diye bıraktım bende ☺️☺️☺️
(7,684 puan) tarafından
Alışkın olmayan çocuklar pek sevmiyor :)
0 oy
(648 puan) tarafından
Karşıyım kizim 27 aylik tadını bilmez cok şükür almadim kendim yapma arayisinada girmedim sart olan birsey degil
(37 puan) tarafından
Artık bende akillandim sizin gibi düşünüyorum ama bn kızım ilk olduğu için ailelere de yakın olduğumuz için biraz onların dediğine gittim birazda aç kalır korkusuyla kızımda kullandım tam tersi sağlıklı olan sütü sağlıksız yapıyor neye koyarsan köy artısı değil eksisi oluyor
0 oy
(7,041 puan) tarafından
Bende zehir gouyle bakiyorum valla bi yazı okudum ek gıdaya geçerken kadın çalışıyorum alıyım dursun acil durumlarda ıslatır yediririm en fazla ne olabilir şeker vardır diye düşündüm aldimeve geldim icindekilei okuyunca aglayacaktim demişti hiç unutmam onu bi süre hiç bisküvi vermedim bsonra baktım kahvaltıda faan doymuyo cocuk yine içlerinde en temizi hünnap keçi sütlü biskuviydi onu aldım 1 seneye yakındır kullanıyorum daha cici bebe sokmadim eve 
(37 puan) tarafından
Aslında zehir dediğiniz gibi ama nedense annemiz kayınvalidemiz çok masum bişey gibi her sütüne koymak istiyorlar sanki o olmayınca doymuyo çocuk kızımda ara sıra kullandım yalan yok ama bunda kesinlikle karşıyım ek gıda döneminde glutensiz un ile kendim yaparsam yaparım  yemek yeme ayarına gelince onada gerek kalmaz inşallah
(7,041 puan) tarafından
Ben ne çektim o annelerden kaynanalardan bi anlatsam varya hele bi kayinbabam var 20 kaynanaya bedel eğer ben onları dinlenseydim oğlum 6 ay olmadan memeyi bırakırdı baştan dinledim mama verdim meme reddi yaptı çocuk doymuyo doymuyo diye sisirdiler beni neymiş doymuyo diye mama verecekmisim zaten sizi dinleyip mama verdiğim için emmek istemiyo ya bu çocuk anladım ki benim çocuğuma benden başka kimse iyi gelmez hiç kimse hiç bişey bilmiyo kendi zamanında yaptıkları yanlisari biz de yaşlın istiyolar valla ben 1 yaşına kadar 3 gün kuraliyls besledim oğlumu basit sebzelerden başlatarak bütün sebze meyve et ve süt ürünlerini tattirdim 1 yaşında herşeye alışmıştı oglum ve maşallah çok şükür öyle yemek seçen de bi cocuk değil ne versem yer hala da öyle yaşıtlarını ikiye katladı maşallah gelişimi de güzel 1 yaşını doldurunca da bizim sofraya bi oturttum kendim ne yediysem ona da verdim şimdi oğlum herşeyi yiyo sadece et sevmiyo ama onu da hallediyorum bi şekilde ve 1 buçuk olduktan sonra da hiç bişeyden sakinmadim çubuk kraker de yiyo çikolata da yiyo çip de yiyo herşeyi veriyorum çok olmamak şartıyla sende öyle yap baştan alıştır herşeye ama yavaş yavaş deneye deneye
0 oy
(503 puan) tarafından
Bence gereksiz hiç alma yerine sebze meyve yesin onu yerse başka bişey yemez ya da hep tatlı ister iştahsızlık da yapar
(37 puan) tarafından
Aynen canım almayacagim haklısın
0 oy
(4,188 puan) tarafından

Ben kendim

Bile bayiliyorum valla bazen alioruz  cocuga sora gelmeden bitiyor cayin kahvenin yaninda:)) oyle herzaman degilde arada bir ayda bir iki kez belki anca yogurt muz avakado bi iki de cicibebe atarim icine araogin gibioluyor 

(37 puan) tarafından
Ne güzel arada bı abartmadan kullanıyorsunuz bazen diyorum dedikleri kadar kötüyse biz hep onunla büyümüşüz bizde niye bı anormallik yok :))
(4,188 puan) tarafından
Zaten surekli kullanilmaz cocugu cik susatio. Onu yedirdigim aksam asiri sık emmeye kalkiyordu. Yada emmek bile yetmiyordu ekstra su istiyordum püff püf diyerek su istiyodu gece gece:)
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Benim oğlum pek sevmedi Bi kaç yedi Bi daha almadım 
(3,480 puan) tarafından
Yemek yemeyi daha çok seviyo ;)
(37 puan) tarafından
Çok şükür bnm kızımda yemekcidir yemek seçmez ne versem yer hele yoğurt beş vakit :)
(3,480 puan) tarafından
Benim oğlan da öyle:)
(37 puan) tarafından
Yoğurt seven çocuğa bayılıyorum ya yerim bn onun yanaklarını maşallah :)
(3,480 puan) tarafından
;))) ben her yerini yerim
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Benim kızıma pişik yapti. 2.5 yaşında toplasan 1 paket bitmemiştir. Seker deposu malesef 
(37 puan) tarafından
Şeker başlı başına bı zehir zaten bide kabarticilar koruyucular gluten vs. Tam bir fiyasko
(3,328 puan) tarafından
Valla iyi oluyordu aslinda 2 tane avakodulu falan biseyler koyunca yiyordu tokda tutuyordu. Farkli içeriği temiz ürünler de var paketli olsa da oyle biseyler bulup kullanabilirsin
(37 puan) tarafından
Valla bu sefer kendime savaş açtım almicam herşeyi sade tadıyla yesin illa bişey katmam gerekirse de bu bisküvi olmaz :)
0 oy
tarafından
Ben e bebekten alıyorum Hamm markaydi galiba ismi
(37 puan) tarafından
İçeriği farklı mi ki cnm
tarafından
Fark var mı bilmiyorum ama onun kadar şekerli değil her gün vermiyorum haftada toplamda 4 5 tane veririm yada yoğurda ezip veririm
0 oy
(435 puan) tarafından

evde bulunuyor şuan 17 aylık öncesinde keçi sütlü olanında kullanırdım ama tabi her gün veya gün içinde defalarca vermiyordum zor durumda olduğum zamanlarda veriyorum en fazla günde bir kere bazen hiç vermiyorum süt ve muzla ezip veriyorum verecek bir şey olmayınca :)

(37 puan) tarafından
Oda iyiymiş cnm :)
0 oy
tarafından
Ben hiç ek gıda bazında mama vs vermedim cici bebede öyle daha yeni yeni haftada bir iki kez çikolata yeme hakkı var 19 aylık 
(37 puan) tarafından
Kontrollü olunca sıkıntı olmaz inşallah insanız sonuçta arada bizde abur cubur kaçamak yapıyoruz :)
0 oy
(4,235 puan) tarafından
27 aylik marketteki markalardan hic vermedi. Hatta hic market urunu yemedi markettekilerin ne oldugunu bile bilmez. En az 3 yasina kadar vermeyi dusunmuyorum. Sonrasinda en azindan bi ortamda bu konuda daha rahat olabilirim. 

Sadece Og naturalin sut urunsuz,sekersiz bebe biskuvisini arada eline atistirmalik olarak veriyorum. 

Yasamin ilk 1000 gunu cok onemli ve bagirsam gelisiminin %80 nibu donemde olusur. O sebeple aman ileride nasil olsa yiyecek demiyorum. İlk 3 beslenmesine cok dikkat etmek lazim.
(37 puan) tarafından
Haklısıniz hem bağışıklığı güçlü olur
0 oy
tarafından
2 yasinda hic yemdi 
(37 puan) tarafından
Maşallah kavanoz meyve püresi kullandınız mı acaba
tarafından
Deprem zamanı hasntye  yattigmzda  uzak yola ciktgmzda  yedi evet ama evde oturrken  ay Püre verym  demdim
0 oy
(6,000 puan) tarafından
evet zehir gözüyle bakıyorum ben. şeker. katkı maddeli. evde kendim yaparım 
(37 puan) tarafından
En güzeli kendi elinle yaptığın içinde ne olduğunu bildiğin şeyler
(6,000 puan) tarafından
tabi canım, dışarıdan illa yiyecek bir gün, buna hiçbir zaman engel olamayız. en kötü okula başladığında keşfedecek. ama ne kadar geç tüketirse böyle pakletli şeyleri o kadar iyi
0 oy
(3,021 puan) tarafından
Kızım 34 aylik ben 39 yaşındayım, 1-2 paket haricinde alıp dogru dürüst vermedim hiç  arada çikolata veririm onlarında paketini hiç bilmez bazende cubuk yada balık kreker.Ben eskisi gibi olduğunu düşünmüyorum gıdaların. Önceden herseyde şeker pancarı vardı şimdi endüstriyel şeker glikoz önceden katkı maddesi pahalı diye pek konulmazdi çikolata gofret vs şimdi içinde doğal hiç birsey yok kimyasal kullanılmadan üretilen yok. Benim yediğim çokanat çikolatalı gofretin tadı asla yok mesela.Oyle böyle yiyecek zaten ne kadar geç tanisirsa o kadar iyi bana göre.
(37 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum hicbisey masum değil biz bile eskiden yediğimiz seylerdeki tadı şimdi bulamıyoruz onu geçtim hastalıklar çoğaldı özellikle kanser Allah yardımcımiz olsun gitgide dahada kötüye gidiyor piyasa
0 oy
(678 puan) tarafından
Evet karşıyım. Paketli gıdaları elimizden geldiği kadar vermememiz gerekiyor. Zaten belli bir yaşa geldiğinde engel olamıyoruz. Küçücük bebeğe şekeri dayamanın bir mantığı yok. Gerekli birşey de değil sonuçta.
(37 puan) tarafından
Haklısın cnm
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Hünnap keçi sütlü olanı veriyorum onuda çok sıkışırsam çorbası olmadığı zamanlar hemen yoğurt muz ceviz felan karıştırıp öyle veriyorum 
(37 puan) tarafından
Buda bı alternatif tabi cnm güvendiğin marka ara sıra verilebilir
0 oy
(186 puan) tarafından
Hamm ve hünnap daha temiz içerikli bunların tadını ben bile baya seviyorum. Bir de ben pankek yapıyorum dolaba koyduğumda 2 3 gün gidiyor. Bisküvi gibi onu eline veriyorum oynarken onu yiyor
(37 puan) tarafından
Güzel fikir aslında kek de atıştırmalık güzel doyurucu teşekkürler:)
(186 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Ben ev yapımı satın alıyorum paketli gıda vermiyorum 
(37 puan) tarafından
Hiç görmedim ya nerde satiliyorki ev yapımı
(1,575 puan) tarafından
Trendyoldan alıyorum ben
0 oy
(2,084 puan) tarafından
Zehir direkt içeriği çok kötü