0 oy
399 göst.
Diğer kategorisinde (160 puan) tarafından
Kızlar durumumu bilenler bilir dedim ya eşim evden çıkmam için herşeyi yaptı ve yapmaya devem edecek evde durmak konusunda asla inatlasmiyorum sadece gidecek yerim olmadığı için çıkamıyorum. Kızlar bizim akraba çevremizin büyük kısmı yurtdışında ama şimdiye kadar kimseden hicbirsey istemedim istemem de ama dayımın oğlu var çok iyi bir insan yurtdışında para toplayıp ihtiyaç sahibi ailelere gönderiyorlar.

Kızlar çocuklarımi bırakacak kimse yok yaşları çok küçük gecen aile sosyal hizmetler bakanlığına gittim dedim lütfen kreş yardımı yapın gidip çalışayım onlarda kabul ettiler ama kızlar şöyle bir şart varmış iş bulup çalışmak.. bugün bir sürü yere iş başvurusu yaptım cogunada anlattım durumu mu Cay temizlik sekreterlik hepsine tamamim dedim ama benim acilen eşyalarımı toplayıp buradan defolup çıkmam lazım her defasında arayıp iftiralar atıyor ağzının payını veren kimsede yok nasıl yoruldum bilemezsnz saçımda siyah tel kalmadı ağlamadan geçirmedim bir günüm yok. Bu kuzenimden rica etsem abi ev taşıyacağım yardım eden kimse de yok bana da yardım etsen diye ama kendisinden değil hayır sahiplerinden kızlar başka çarem kalmadı evden çıksam eşyalarım içinde kalacak ama çok utanıyorum istemeye biryerden başlamam lazım destek olmadan tek başıma su devirde hicbirsey yapamam belki biraz birşeyler gönderir de ev kiralayacak param çıkar.. linç etmeyin lütfen kızlar sizinle derdimi paylaşıyorum hem agliyorum hem yazıyorum 

12 Cevaplar

+1 oy
(15,033 puan) tarafından
İşte tabi. Belki yardımı olur. Allah feraha cikarsin inşallah tez zamanda 
-Reklam-
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Bence konuş canım onun vesilesiyle belki de kendine en kısa zamanda bir yol çizer düzen kurarsın inşallah
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Abin gibiyse çekinme canim hem de yardım ediyorsa bu işlerde bence çekinme Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Bu kadının durumu çok zor ben çok üzülüyorum postlarina bulmuş bela bir herifi başına pislik 2 de küçük çocuk destek kimsesi yok mutlaka bir büyüğünüzden maddi manevî yardım isteyin siz neyi bekliyorsunuz ki anlamıyorum hicmi nene dede amca teyzeniz yok 
(160 puan) tarafından
Canım kimden naasil yardım isteyim ne dedeler ne neneler yaşamıyor. Akrabalardan hiç bir hayır görmedim ama bu abim çok iyi kalbi yumusak iyi niyetli çok sevdiğim bir insan ona da demeyi yüzüm varmıyor ya hayır derse diye çok çekiniyorum
(1,771 puan) tarafından
Tabiki çocuklarınız için bunu yapmalısınız durumunuz çok zor adam sokağa atsa napcaksiniz bugün şuan en kısa zamanda başınızın çaresine bakın
0 oy
(659 puan) tarafından
Ya bunda linç edecek ne var. Tabi yardım istemelisin. zor durumdasın sonuçta. Allah kısa zamanda hayırlı kapılar açsın sana.
0 oy
(4,934 puan) tarafından

Sen yazdıkça benim içim daraldı cok cok zor bir durum Rabbim yar ve yardimcin olsun. Bence çekinme uygun dille durumunu anlat Allahin izniyle tez vakitte feraha çıkasın kalıcı bir cozumile işlerin çözülsün <3

0 oy
(2,089 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun gerçekten bu erkekler ayrilinca dahada yüzleri çıkıyor

Neden bosaniyordunz cocuklarina falan hic yardım etmiyor mu vicdansız

Allahindan bulsunlar ( benimkide dahil )
0 oy
tarafından
Ben valla yüzsüz bir insanım, yardım isterdim çocuklarım için 
0 oy
(215 puan) tarafından
Bence yardım istemelisin. Ayakta durman gerekiyor başlangıç için destek almalısın. Sen iste uygun bir dille erteleme sonrasında keşkelerin olmasın. ALLAH yardımcın olsun. 
0 oy
(2,222 puan) tarafından
Linç edecek bir durum yok yarına ne şartlarda çıkacağımız belli değil iste tabiki eminim yardımcı olacaktır sana Allah yardımcın olsun 
0 oy
(3,003 puan) tarafından
Neden linçlenesin zaten hayir işleri ile uğraşıyormuş ne var bunda aramalisin bence ,ara hatta durum hakkında biraz detay ver is bakıyorum aile ve  sosyal hizmetler ile konuştum ise girdiğim zaman kreş desteği verecekler vs diye söyle.
0 oy
(419 puan) tarafından
Sonucta cocuk var ortada zevkine istemiyorsun canim oncelikle rabbim yardimcin olsun bu zorlu sureci bian once atlatirsin insallah bence ayip birsey degil akrabadan yardim istemicende kimden istceksin sen iste yardim ederse onun buyuklugu etmesede ozamn daha isteme ama sende demisin hayirsever diye insallh yardimini gorursun 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 709 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Naz07 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 186 göst.
10 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Ayseisik (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 488 göst.
29 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 505 göst.
10 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu

378,348 soru

11,324,578 cevap

34,775 kullanıcı

...