0 oy
285 göst.
Diğer kategorisinde (10 puan) tarafından
Merhaba çok merak ediyorum birinci çocuk normal doğum oldu 2 çocuk birinci gibi xormu olur sancısı falan yoksa daha mı kolay hemen açıklığım olmamıştı birde ama suyum geldi sonra sancım gelmişti ikinci çocukta nasıl oluyor merak ediyorum  

20 Cevaplar

+1 oy
(485 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Doğumu birinciye göre çok kolay ama bakması ne sen sor ne ben soyliyim dışarı çıkmayı unuttum ☹️:(

(10 puan) tarafından
Hadi ya çok korkuyorum eşimde olsun diyor birinci benim sancı 7 saat kadar oldu doğumda 20 dk kadar sürdü ama korkuyorum o sancıdan yeniden yaşamaktan unutamıyorum
(586 puan) tarafından
Senin yine iyiymiş benim sancı 20 saat sürdü ikinci daha az sürer diye ümit ediyorum inşallah genelde 2.ler rahat oluyor diyorlar açılma vs konusunda
-Reklam-
0 oy
(193 puan) tarafından
Ben sezeryan doğum yaptım ama ablam normal doğum yaptı ilki 40 dakikada doğdu ikinci 13 dakikada sen anla artık :)
(268 puan) tarafından
O zaman ben direkt dogururum :D 27 dakkada doğurdum ilk doğum.
(10 puan) tarafından
Maşallah benim ilk 20 dakika kadar sürdü ama sancıdan çok korkuyorum gerisini düşünmüyorumda
(193 puan) tarafından
Maşallah kız :)
(193 puan) tarafından
Korkma kuzum düşünmemeye çalış sadece doğum sonuna odaklan yavrunu sağlıkla kucaklarsın inşallah
0 oy
(253 puan) tarafından
Tabiki birinci çocuğa göre daha kolay bilgi tecrüben var bir kere
(10 puan) tarafından
Öyle diyorsunuz ve çoğunlukta öyle ay biraz rahatladım gibi tam ikns olmam gerek ya korkuyorum eşimde olsun diyor ama o sancıyı unutsmıyorum
(253 puan) tarafından
İlk çocuğun kaç yaşında bebeğini kucağına aldığında herşeyi unutuyorsun:)
0 oy
(1,404 puan) tarafından
2 side suni sancıyla oldu sadece kısa sürmüştü benim ilke göre acı vs hepsi aynıydı ama
0 oy
(200 puan) tarafından
Herkesin aynı degilki cnm normal beklerken sezaryen doğum olur başka bişey olur bende ikinciye hamileyim rabbim kolaylık versin bize
(10 puan) tarafından
Amin eşim istiyor ben korkuyorum yeniden o sancıyı yaşamaktan
(200 puan) tarafından
Emin ol heralde sezeryan dan daha iyidir bence annem ve bizim gelin öyle doğum yapmışlar sezeryanla annemin 17 sene oldu hala ağrı kasinti çekiyormuş gelinde bir sene oldu oda aynı şikayetten ama normal öyle değil sanciyi çektin bebek geldi olay bitti
Hem korkma rabbim bize doğum yaparken o güç küveti veriyor biz güçlü kadınlarız yap bitane daha
0 oy
(488 puan) tarafından
Kız bende ikinciye hamileyim son gunlerimdeyim ilki çok zorduu inşallah bu kolay olur her gün yürüyüş yapıyorum kolay geçmesi için 
(15,025 puan) tarafından
Öyle olcak bak gör.
(488 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(15,025 puan) tarafından
2. Dogum daha çabuk oluyo. 
(15,025 puan) tarafından
Benim suni sancı ikisi de. Normal sancı nasıl olur bilmiyorum. Ama bunda o şiddetli sanciyi son 2 3 saat çektim. 6 saat sürdü toplam . İlkinde şiddetli sanciyi 5 6 saat çekmiştim. 13.5 saat sürmüştü. Yani doğmaya yakın olan o sancı süresi kisaldi bende. Senin daha kısa sürer çabuk doğar inşallah ☺️
(10 puan) tarafından
Benim 8 gibi suyum geldi  saat dokuzda sancı başladı 5 dakikaya bir olarak başladı direk  ama hafifti 11 den sonra şiddetlendi arttı öğlen 4 dakikada bi sancıydı 4 santim açıklık var diye ıkınma dediler 3 e kadar zor sabrettim ıkınmadan saat üçte hala 4 santim deyince bide sancı 2 dk da bir e düştüğünden dinlemedim ıkındım ve doğdu ama baya dikiş atıldı korkuyorum ikincide nasıl olur diye yerleri yumruklamıştım birincide kendi sancımdı suni değil
(10 puan) tarafından
Ama şunuda söyleyim hani sabrettim 3 e kadar ama 4 santim dediğinden sonra 2 dk ya bir sancı olduğundan 3 kere ıkındım baktıki gelmiş çocuk sonra 15  dakka sürmedi doğdu ama ikincide o sancıdan korkuyorum açıklık yinemi olmaz ondanda sizce ne olur
(10 puan) tarafından
Ama ıkın deseler 12 de bile olurdu çatlayarak sabrettim artık beni öldürün dedim herşeyden vazgeçmiştim
(15,025 puan) tarafından
Sen onların dediğini dinle tabi. Ikınma demelerinin sebebi yırtık dikiş olmadan doğuran içindi galiba.  Bende ikisinde de dikiş olmadı. İlkinde oldu da farklı bı sebepten. Onlar ikin dedikleri zaman ikin sen. Şimdi normal sanciyi bilemiyorum. Yani suni sancıyla ben hep saatlerce 2 dakikada 1 30 saniye sancı çektiğim için bişey diyemiycem. İki doğumum da öyle oldu. Hep 2 dk da geldi sancılar. Evet ben de eşimi yumrukladim. Ebenin eline vurdum falan. Bunlar olacak. Ama inan ki ilki kadar uzun surmuyo. Bir de doktoruna perine masajini sor muhakkak. Benim ikisinde de kesi olmamasının sebebini ona bağlıyorum ben. Çok şükür.  Kendin de araştır. Bak hatta 2. Doğumum o kadar güzel oldu ki dogumhaneden yürüyerek çıkacaktım. Bırakmadılar. Tekerlekli sandalyeyle goturduler yine de. İnan ki kolay olcak bak gör.
0 oy
(12,531 puan) tarafından
İlkinde ikinci de sunı ile oldu

İlkinde 28 cı saatte doğurdum

Bu sefer ikinci ıkınma da geldi uşak 
(10 puan) tarafından
Maşallah ne güzel ya aynı sancımıydı peki öncesi
(12,531 puan) tarafından
Yok ilk daha kötuymuş ikinci çok çok daha kolaydı. Nstde sancı çikiyordu bende ağrı yoktu birden vurdu makata doğumhaneye aldılar ıkındım uzun ıkın dedı uzun ıkındım çıktı çocuk dedim doğdu
0 oy
(13,803 puan) tarafından
Benimkinde ilki çok kolaydı ikinci çok zordu. 
0 oy
(5,232 puan) tarafından
Vallahi canım ikici doğum sadece ıkınırken zorlandım onun haricinde çok kolay oldu sancıları da çok azdı acı vermedi 

Ama ilk doğumum Allah ım ölüm gibiydi sancıları dehşetti
(10 puan) tarafından
Benimde bir sancım 7 saat kadar oldu doğum anı 15-20 dk sürdü ama 2 . Çocuk zor diyenler var diye çok korkuyorum eşimde olsun istiyor bi sormak istedim
(5,232 puan) tarafından
İlk doğum 28 saat sancı çektirdi bana
0 oy
(6,202 puan) tarafından
İlkini 59 dakika da ikinciyi 13 dakika da Doğurdum 6 saat sancı çektim ama dayanılmaz ağrılar değildi ve dikisim yoktu 
0 oy
(419 puan) tarafından
Benim sezeryandi canim ilk ikisi cok acidi diger ikisde hic aci olmadi hatta sexeryan oluo olmadimi anlamak icin dikislerimi elledim desem inanirmisjn gercekten sans isi iki aciyan dogumu ozelde yaptim iki acimayanida devlete yaptim herkez devleti kotuluyor ama ben cok memnun kaldim dogumlarda
(253 puan) tarafından
Bende ilk dogumu özelde yaptım ölüm gibiydi çok acı çektim 8 cm açıklık var ebe dogurtmadi bebeğim içerde kakasını yedi sezeryana alçaklar pazar günü acil kapaliymis özel hastane bide ikinciyi devlete oldum mis gibi farkında bile degildim
(419 puan) tarafından
Suan hamilemisin cnm nerde oturuyorsun
(253 puan) tarafından
Yok ,4 ay önce sezeryan doğum yaptım
(419 puan) tarafından
Tamam cnm sandim hsmilesin dicektm istanbukda oturuyorsan cam sakuraya git
(253 puan) tarafından
Yok canım İstanbul'da oturmuyorum
0 oy
(741 puan) tarafından
İkinci daha kolay oluyor canım birinde başına ne geleceğini bilmiyorsun öyle körü körüne gidiyorsun hastaneye:)))iki de daha tecrübeli oluyor insan mesela mal mal bagirmazdim şimdiki alkim olsa çok sonradan öğrendim zaten ilkinde rahîm ağzı aciliyor bı kere ve daha rahat olur:)
0 oy
(493 puan) tarafından
Benim ilk doğumum daha kolaydı 30 dikişim olmasına rağmen sen düşün artık ikincide 5 dikişim vardı ama hiçbir şekilde nefesimi doğru düzgün alıp veremediğim için masada bayıldım aniden suni sancı verdiler fırt diye çocuk çıktı tabi suni sancı ebemi ağlattı 2 saniye için 
0 oy
(995 puan) tarafından
Ben sezeryan doğum yaptım ikinci daha kolay oldu 
0 oy
(208 puan) tarafından
Çok zordu çok o doğumu düşündükçe deli oluyorum 1 inci dogumum özel de olmuştu öyle kolay doğurdum ki suni sancıyla pırt diye çıktı 2 inci doğumda bu sefer işler ters gitti özelde doguramadim doktorum bana yanlış yaptı muane edemesem dogurtamam seni dedi eşimde eve götürdü beni suyum başladı devlete götürdüler mecbur ambulansda doguruyodum nerdesyse beni uyusturmadan diktiler mahf oldum çok kötü bir doğum hikayem oldu böyle istemezdim ben bebeğin eşi içerde kaldı sonra onu cikarmaya çalıştılar sanki bin kere doğum yaptım çok kötüydü benim 1inci dogumum çok güzeldi hiç anlamadım sancilari filan çok çekmedim . Seni korkutmak istemem ama benimki kötü geçti seninki iyi gecer insalla 
0 oy
(3,813 puan) tarafından
Sancı aynı ama doğurması dsha kolay tabı
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bnm ki birinci den kat kat kat zor oldu ikinci doğumum.bence kişiye göre değişiyor kesinlikle 
0 oy
(476 puan) tarafından
Korkutmak gibi olmasın ama benim ikinci doğumum ilkinden daha zordu.  Burada bebek faktörü önemli olan.  Her ikisinde de suni sancı aldım her ikisinde de açılmam başlamıştı hastaneye gittiğimde.  İlkinde suni aldıktan iki saat sonra doğurdum ikincisinde neredeyse on iki saat sonra.  İkinci bebeğim ilkine nazaran daha iri ve uzundu.  Bu yüzden zor oldu doğumum. 
0 oy
(512 puan) tarafından
Kolay oldu benim 

İlkim suni sanciyla oldu 39+6 da acilmam 1cm di sanci gelmedi doktor suyu delene kadar sonra basladi 6 saat fln suzdu sancim kesi dikis oldu 

İkincim özelde prenses dogum yaptim 40+1 de 3 cm acilmam vardi zaten ayni sekil suni sanci verildi ama artmadi sanci doktor suyu deldi 2 bucuk saat sancı cektim 3 den 5 cm e ulaşdi hemen epidural istedim gerisi masal gibi zaten sanci fln hicbisey kalmiyo 20 dk da acilmam 10 olmus hemen kesisiz dikissiz 6 dk da doğurdum ilkine gore hem daha uzun hem daha kiloluydu 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 2,742 göst.
28 Ocak 2020 Diğer kategorisinde İlla (1,186 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 429 göst.
17 Mart 2023 Aile kategorisinde 175766 (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 420 göst.
29 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 262 göst.