+1 oy
429 göst.
Aile kategorisinde (272 puan) tarafından
Kızlar 21 yaşında anne oldum şimdi gene hamileyim kızım 3 yaşında  ikinci cocukla nasıl oluyor zormu 

25 Cevaplar

0 oy
(4,157 puan) tarafından
İlk 6 bcuuk ay zor. Kizima yemek vermeyi bile unutuyodum bazen. Bikere saat gece 11 olmus o gunde esim gec geldi 11 gibi geldi cocuk ac meger benim haberin yok babasiyle girdiler mutfaga bisey hazirladilar yediler.  6 aydan sonra ufagi yere koyup donsun oturaun biseylerle oyalansin durumu oluo yine hi nebze kolaylasi
(4,157 puan) tarafından
İnsani yasam standartlarinda yasamak icin ilk 48 ay garz daten canim  insan gbi yasamak icin 4 yas etmek zorundayiz :))  asil senin tuzun kuru yurueye falan baslayinca bagimsizligini ilan eder. Evin icini gezer tozar dagitir ama olsun en azindan kucakta. Dusmus olur:)) benim kiz 6 yasinda oglan 10 aylik gun sayiyorum 1 yas olsa iki uc derken 4 yas olsa da insann gibi yasamaya baslasam diye:)
tarafından
Benim oğlan 2 hafta sonra tam doğum günü ve ne emekliyir nede yürüyor sizce normalmi?
(4,157 puan) tarafından
:))sukufe yazik kizm. Kac ay nesguil süt ile kahvalti yapti ancak tek elimle onu hazirlayabildim diger elde bebek doke saca daha zor sonradan toplamak. Garibim aylarca kahvaltisi nesguik misir gevregi ve suttu
(4,157 puan) tarafından
18 aya kadar normal diyor doktorlar vardir zamani  canim
(13,824 puan) tarafından
Bebekten bebeğe değişir bu durum ☺️benim oğlum ilk yedi ay evde yok gibiydi
-Reklam-
0 oy
(181 puan) tarafından
Herkes farklı canım ben zorlanmadim çok şükür  inşalla sende zorlanmazsin 
0 oy
(10,026 puan) tarafından
Benimkiler 2.5 yas ve 1aylik asiri zor suan ama neden oglum cok zarar veriyo ve beni cok kiskaniyo
(13,824 puan) tarafından
Ama ben basta zorlanmadım yaa benim oğlan yedi ay yok gibiydi yani uyuyan sakin bir bebekti şimdi de şükür yormuyor ama abimiz sağ olsun hiçbir şeyini paylaşmak istemiyor☺️
(10,026 puan) tarafından
Kiz benide kucuk yormuyo buyuk ona dirlik vermiyo asla o beni yoruyo. Hic yanliz birakamiyorum
(13,824 puan) tarafından
Yalnız hala birakamiyorum ben o öyle gidecek yapacak bir şey yok malesef☺️
(10,026 puan) tarafından
Kiz suratina hep ya yapistiriyo ya tirnakliyo kafasina tekme atiyo ayaklarini ellerini sikiyo bacaklarini kollarini cekiyo. Allahim deli ediyo bizi ya
(13,824 puan) tarafından
Benim oğlan genelde uyurdu evet arada yapardı .şimdi öyle işte her fırsatta çocuğun elini bastiriyo bir yerini bastırıyor kafasına vuruyor birden çekip dusuruyor bir bakıyorsun seviyor ama yalnız birakmiyorum yani o hep öyle gidecek yalnız birakmama
0 oy
(3,670 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa yaşına göre falan değişiyor tabi ama ilk aylar biraz zorlu geçiriyor alışma süreci falan belli bir düzenme kurma 
0 oy
tarafından
şuan buyugum 34 aylik kucuk 3 aylik evet zorluklari var ama buyuyunce dahat edecegim
0 oy
(7,286 puan) tarafından

image

hergun iki oğlana yalvarıyorum böyle :D
0 oy
(636 puan) tarafından
Offf hemde nasıl biri 2.5 yaşında biri 5 aylık ben öldüm bittim 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Oğlum 4 kızım 2 aylık :))) yorum yaparken yazarken yabibesim başımda kızımı susturmaya çalışıyor banada yine kime yazıyorsun dedi bende anlattım oda diyor ki verdin tabi dimi diyor bende aklın varsa kaç dicektimde hamileymis dedim :))) eşimde büyüyünce öyle demezsin diyor:))) valla ben 30 oldum bana zor geliyor maddi manevi iki meyvedende tattım hamdolsun 
0 oy
(12,993 puan) tarafından

Kızım 25 aylıkken abla oldu şuan tam 3 yaşında düşünüyorum şuan abla olsaydı daha rahat olurmuşum çünkü kendini ifade edebiliyor babasıyla gezmeye gidiyor 

0 oy
(4,067 puan) tarafından
Aralarında 2 yaş 2 ay var 1 hfta oldu doğm yapalı şükr şmdlik zorlanıyorum ama kayınvalidem destekçi olduğu içnmi zorlanmıyorm o knuda tam emn değilm işte 
0 oy
tarafından

Çok da zor değil kız. Şuan bende 24 yaşındayım. Psikiyatriye gidiyorum :D

(46 puan) tarafından
Tuttum bu yorumu aynen oyle valla hic zor değil ama yakinda huni takıp gezicem o derece
0 oy
(7,451 puan) tarafından
Büyük oğlum 20 aylık küçük oğlum 2 aylık illaki zorlanıyorum ama küçüğüm saha küçük ondan biraz büyüsün rahatlarım beraber büyüdüklerini görmek çok güzel 
0 oy
(1,546 puan) tarafından
3 cocukla ben sorunu dusundum.yooooo hic zor degil ki dedim icimden:):)
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Olan olmuş biten bitmiş atı alan Üsküdarlı geçmiş ayva tencereye girmiş gozgoze dis dişe değmiş iş bitmiş bacım daha ne soruyon:)
0 oy
(9,576 puan) tarafından

İki çocuklu anne oldum din. Kızım 3 yaşına girecek ve bir kızım daha oldu. Seseryanlıyım ikisini idare etmek imkansız zorr annem babam ablam ve eşim olmasa bu durumu nasıl atlatırım bilmiyorum iki hafta sonra onlarla yanlız kalıxam asıl o zaman önemli :'(

0 oy
(743 puan) tarafından
Bende 22 yaşındayım biri 2,5 diğeri 10 aylık iki bebem var evet zor ama düzen plan çok önemli herşeyimi planlı yapınca üstesinden geliyorum Allah'ın izniyle 

Çok takma ne olur yapabilirmiyim yetebilirmiyim gibisinden herşey olacağına varıyor nasıl olsa Rabbim kimseye kaldıramayacağı yük vermiyor gucunude kuvvetini de veriyor zaman nasıl geçer anlamazsın bile . :)
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Zor ama inan yaşından kurtarıyorsun. Bi 30 dan sonra gerçekten çekilmiyor. İnşAllah uslu bi bebekte olur
0 oy
(1,053 puan) tarafından
Zor degil di benm için 

İlkte acemilik olduğu için zorlanyordm 

Şükür ikinci dde zorlanmdm 

Sadece eve geldğmde kimse yoktu o lohusa halimle buz gibi soğuk suda bulaşk yıkamak zorlamştı beni oda 2 ay fln sürmüştü

Şimdi büyüğüm 5 yaş küçüğüm 29 aylk 

Bazen 3. Yü yapasım geliyo

Ama cesaret im yok
0 oy
(3,763 puan) tarafından
27 yaşındayım  oğlum 2,5 yaşında cesaret edemiyorum bdme yaş ilerliyor
0 oy
(263 puan) tarafından
Valla canım zor ama Rabbim yardım ediyor .

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 286 göst.
0 oy
23 cevap 540 göst.
6 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Dogaparlak (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 98 göst.
29 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 3cocuklumutluevli (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 485 göst.
22 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,359 puan) tarafından soruldu

379,341 soru

11,354,690 cevap

34,829 kullanıcı

...