0 oy
485 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Eşim her kavga ettiğimizde annemle babamla konuşmakla ayrılmakla beni tehdit ediyor biizim bebeğimiz var ben ne yapcağımı şaşırdım 

23 Cevaplar

+4 oy
(880 puan) tarafından
Bu kelımeyı dedıgınde gıtmeyecegınızı bılıyr ondan boyle konsyr esım bana gecen dedı sen degısmısn onceden gıtmez derdm sımdı gıdecen dıye korkyrm dedı. Bende dedm kımse vazgecılmez degıl oyle bırsey olsa kapı orfa sen gıt ben duzenımı bozamm dedm korkmadıgı ıcın boyle soylyr cnm 
(8 puan) tarafından
Hiç beni kaybetme korkusu yok zaten
-Reklam-
+1 oy
(48,683 puan) tarafından
ailen destek olmayacaksa bunu biliyorsa ondan tehdit ediyordur 
(8 puan) tarafından
Ailem destek olur ama ipe sapa gelmez her konuda anneye babaya haber mi verilir biz niye çözemiyoruz aramızdakini ben böyle düşünüyorum eşimede bunu anlatmaya çalişiyorm eşimi çok seviyolar onlari hayal kırıklığınada uğratmak istemiyorum
+1 oy
(3,368 puan) tarafından
Bir gün anne babama söyledim ben zaten ya da tamam haklısın olmuyorsa olmuyordur deyip valiz toplayın. Hiç bağırıp çağırmayın. İstenmediğim ve tehdit edildiğim yerde durmam deyin. Gidin. Ailenizle tüm bu olanları sakince konuşun ve tembihleyin. 

Önce afallayacak, şoka girecek. Birkaç saat sonra ailesine haber verecek. Ailesi araya girecek. Baktı tepki yok. Kendi gelecek ya da arayacak. Alması gereken dersi alacak. Ve bir daha ayrılalım demeyecek. 

İnsanoğlu işte. Garanti gördüğü şeyin kıymetini bilmez. Ancak kaybedince anlar. 

Onu kendine getirin yoksa yıllarca böyle derse bir gün gerçek olur. 
(3,368 puan) tarafından
Olsun. Bebeği de alın çıkın gidin
Çok ciddiyim. Boşanın diye demiyorum. Bi silkelenmesi gerek. O yüzden. Bir iki hafta dayanın. Dersini alsın. Kendini vazgeçilmez ya da sizin ona mecbur kaldığınıza iyice inanmış.
Herkes herkes olmadan yaşar. Ölüm var bi kere. Bu kadar yüksekten uçulmamalı diline hakim olmalı istiyorsa. Söz her şeydir. Bir sözle müslüman oluyorsun. Yani kelimelerin öneminden bahsetmek için bu örneği verdim.
Benzer şeyler yaşadığım için böyle konuşuyorum belki. Ama işe yaradığı kesin:)
Çözüm istiyorsanız böyle maalesef. Yoksa boş. Ne yapsanız da devam edecek.
(5,046 puan) tarafından
Aynen katılıyorum..
(646 puan) tarafından
Kesinlikle canım bende hemen ayrılma taraftari degilim ama boyle yapan biriylede olmazki diline sahip çıkmalı bi ders almalı arkadaşın dedigi gibi bir daha derse kavga etmeden sessizce hazirlanmaya basla ben bunlari duymak icin evlenmedim filan de belki annenlere gitmeye bile gerek kalmaz gondermez pisman olur
(8 puan) tarafından
Tamam denicem bunu teşekkür ederim
(18 puan) tarafından
Bu yorumun altına imzamı atıyorum.. O kadar güzel açıklamışsınız ki.
0 oy
(880 puan) tarafından
Kapı orda gıdyrsn gıt ben cocugumla oldugum yerde hayatıma devam ederım sen olsan ne olmasan ne 
(880 puan) tarafından
Canm kendını ezdırme asla lafını soyle esırgeme o bagırınca sen susyrsan yontemını bulms senı nasıl susturacagını bılıyr demek. Bırde ne dersem gıtmeyecegını bılıyr gıyın suslen mutlu ol bak bakalım senın gıdecegıne emın olck ve korkacak senı kırmaktan dene canm faydası var
(1,215 puan) tarafından
Yanlız şunuda unutma sensiz oda kalamaz ve evli olduğunuz süreçte boşanma aşamasında bile olsanız boşanana kadar lojman hakkınız var vallaha bu şekilde hayat geçmez bence sen şimdiden neler yapabilirim düşün yani bu hem evliliği çok soğutur hemde yani sürekli bunu söyleye söyleye hep bu şekilde kendini haklı gibi çıkarıp tehdit eder zor bir durum peki bu durumda eşinin ailesi ne der destek olurlarmı yoksa eşinden tarafmı çıkarlar
(8 puan) tarafından
Çalişmıyorum 9 buçuk aylık bebeğim var onuda benden alıcağını söylüyo ne yapabilirim bilmiyorum :( annesi yanimizda kalıyor olay onun yüzü nden patladi
(880 puan) tarafından
Anasıyla bırlık mı oturysnz  cocugunu sen vermek ıstemeyne kadr kımse senden alamaz elınde delıl topla eger tehtıt edyrsa mesajları eses al yada tlfnda edyrsa ses kaydedıcı ındır sen vermesen alamaz sende oyle bırsey yok bos konsyr
(1,215 puan) tarafından
Hukukta da çalış yada çalışma küçük bebek her zaman ne olursa olsun annede kalır alamazlar elinizde tehdit mesajı vs varsa tabikide kaydedin elinizgüçlensin
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun sende deki sen git erkek olan sensin terbiyesiz adam 
0 oy
(435 puan) tarafından
Gitmeyeceğinden emindir bizde hep kavga edince öyle derdi ama geçen kavgamız büyüktü ve ben ablasını aradım gelin kardeşinize bir akıl verin yoksa çeker babamın evine giderim dedim o gün bugün ağzından öyle bir kelime duymadım benimde 2 bebeğim var ama onlara vazgeçilmez olduklarını değil de bir gün herkesin vazgeçilir olduğunu göstermek gerek 
0 oy
(276 puan) tarafından
Bir insan neyi çok dillendiriyorsa en büyük korkusu odur eşinin de aslında bilinç altında beni bırakıp giderse savaşı var inanmıyorsan bırak git bak 
0 oy
(5,046 puan) tarafından
Bebeği sen düşünüyorsun da onun pek umrunda değil gibi. Her kavgada aynı şeyi söylüyorsa sen zahmet etme ben ararım kendi ailemi de gerekirse bir süre uzak kalın. Sesini çıkarmadığın için böyle oluyor
(8 puan) tarafından
Ben çalişmadiğim o çaliştiği için bebeğin ona verileceğini düşünüyor bana vermzlermiş ben zaten kendimi ezdirmediğim konustuğum cevap verdiğim için böyle
(5,046 puan) tarafından
Yahu sen olmadan o bebeğe bakabilir mi sence?
(8 puan) tarafından
Annesine güveniyo bakar
(5,046 puan) tarafından
Mahkeme annesine vermez ama :)
0 oy
(4,950 puan) tarafından
Ne kadar ayıp bir erkeğe hiç yakışmayan laflar bunlar
(8 puan) tarafından
Neler neler diyoda işte insan her şeyi buraya yazamıyo
0 oy
(7,019 puan) tarafından
Kavga ederken sen duzeltmeye çalışmasın hep alttan alan idare eden yuvanız yikilmasi diye uğraşan cocugunlukla sen olmuşsun eşinde bunu farkında nasılsa gitmez diyerek boye soyluyo tamam o zaman zorlamayalim de bi gün ben babamın evinden çıktım hiç bi yere gidemem çoluk çocuğun düzeni var al ceketini çık nafakani öde istediğini yap zorlamayalim de bak nasıl tıpış tıpış geliyo geri 
0 oy
(5,489 puan) tarafından
Bunu bende çok diyorum :'( çünkü biz tartışırken kavga ederken kendimizi çok yıpratıyoruz özellikle ben o yüzden diyorum böyle olmaktansa zorlamayalım herkes baksın yoluna uğraşamam ben diye 
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Allah bildiği gibi yapsın

Bunu demekte yapmakta onlar için kolay olduğu için değişiklik olmuyor onlarda 
0 oy
(159 puan) tarafından
Ona ne öyle ya siz sevgili misiniz kocana senin yerin darsa sen git de
0 oy
(17,767 puan) tarafından
Ayril madem cok merakliysa 
0 oy
(1,347 puan) tarafından

Eeee desene sende dpgru diyorsun Anasının babasının adam edemediğini ben nasıl adam edeyim zorlamıyayım seni böyle kabul edeyim de şok olsun :D

0 oy
(2,804 puan) tarafından
Ara de bende kurtilim sende de aramazlar plof yapiyor
0 oy
(244 puan) tarafından
Sizi seviyor mu sevmiyor mu bunu bilemeyiz ama şuna eminim ki sizin gitmeyeceginizden emin olduğu için bu durumdan kendi egosunu tatmin ediyor bunu genelde kadınlar yapıyor ama sizde rol değişmiş ben mantıken eşime ayrılalım dediğimde tamam diyeceğini bilsem ayrılmak istemiyorsam asla demem zaten ama beni birakmayacagindan eminimsem gözünü korkutmak için yaparım. Bu nedenle yapıyorsa bence bu konuyu konuşman lazım gerektiginde gidebileceğini ama duygularını kaubettiyse tabiki tercih senin ama böyle bir evliliği sürdürmek psikolojik anlamda iki tarafa da eziyet olur 
0 oy
(2,307 puan) tarafından
Cok zor bir durum cidden heleki bebeğin de varmş madem ölede eğer ailen sahip çıkarsa git biraz kal baksın bakalım yapablyrmymş ha olurda yine cağırırsa yine aynı olay lar olursa bu sefer boşan bacım 
0 oy
(3,687 puan) tarafından
Sende onun annesini babasını ara. Gelin alın oğlunuzu, artık çekemiyorum de. Şu ters psikoloji denen şey benim kocamı bile yola getirdiyse herkes yola gelir. 
0 oy
(2,702 puan) tarafından
Gidemeyeceğini düşündüğü için diyordur

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,026 göst.
0 oy
4 cevap 176 göst.
22 Ocak 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 894 göst.
31 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu