0 oy
296 göst.
Diğer kategorisinde (790 puan) tarafından
Ben zaten hergun süpürürüm ama detaylı iç günde bir yaparım muhakkak dün kızların odasıni temizledim dolap içleri oyuncak dolapları detaylı yaptım bugün de benim odamı baua yordu yarında mutfak yapcam detaylı ertesi günde de detaylı salonu arayı yaparım ertesi gün de tüm camlar balkon perdeler yıkanır ütülenir öyle epey gider bana bu zaten hergun süpürge açarım çocuklar sağolsun üç günde bir de siliyorum annem ablam kendini çok yoruyorsun yeter diyorlar evin temiz yine temizlik peşindesin diyorlar ama benim için rahat değil ya sürekli temizlik yapasim var mani olamıyorum hasta mı oldum acaba siz nasıl yapıyorsunuz

12 Cevaplar

0 oy
(656 puan) tarafından
Ayda bir temizlikçi abla geliyor bende her gün süpürge tutuyorum Vileda yapıyorum ayda bir detayli cam duvar kapı temizlik oluyor yani 
(656 puan) tarafından
Tavsiye ederim burası çok hoooştırrrr ajsjx :D
(1,185 puan) tarafından
Oştır olacak o malum o tarafta h yok :)))
(656 puan) tarafından
Evett doğru ajsjd :D alkole karşıysan gelme ama aşko malum o taraf biraz şaibeli :D nerden biliyorsun diye sorma ahshd :D
(1,185 puan) tarafından
Ahhahahaha sus sus :)))
(656 puan) tarafından
Sus Yanarızzzzz ahshdhd :D
-Reklam-
0 oy
(10,329 puan) tarafından
Haftada bir tabi ki. Çalışıyorum o kadar vaktim yok. Günlük mutfak süpürürüm lavabo yıkarım iki günde bir de toz alırım konsol vs zaten eve kaçta gelıyoz kirletcek vakit olmuyor 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ben hergun dip köşe yaparım yatak odamda sadece yatak iki komidin ve aynam var salonda çocuklara oyun alanı ve iki koltuk var çocuk odasında oyuncak dolabı ve yatakları var ben çok eşya sevmiyorum bu yüzdende ben hergun dip köşe yapıyorum supur sil toz alırım tuvalet banyo günlük yıkanır perdeler 2 3 haftada yıkarım halılar ayda bir verirdim koltuklar aynı şekilde yıkama makinası aldım kendim hallediyorum şimdi yatak örtüleri 2 3 günde sokerim yıkarım camlar 2 haftada bir siliyorum yazın kışın yağmur yagmadikca silerim mutfak hergun dolapların elini yüzünü siler ayda bir içini sokerim çamaşır bulaşık hergun 2 makina çalışır 2 küçük çocuğum var iş rutinim bu annem titiz biriydi bende öyle oldum yaninda bak şuan uzandım her yerim ağrıyı batiyo yazık günah valla canıma ama ruhum daraliyor 6 7 gibi kalkarız 9 da başlarım işlere sonra 11 de biter yemek falan başlarım sonra çocuklarla ugrasiirim zaten akşama kadar dağınıklık toplarım çok yoruldum artk valla 
(790 puan) tarafından
Valal benim esyam da çok birde öyle imine cimine girmeden asla içim rahat etmiyor kapılar mobilyalar iç dış bel fıtığım var doktor yapma diyor ben sanki cinnet geçirecek gibi oluyorum pis görünce bir yeri bugün sürüne sürüne yine de yaptım içimde ki değişik his yapmasam beni rahat bırakmıyor ya yoksa anam ağlamış yani dediğin gibi küçük kızım var her yerden çıkıyorlar birgün elini çekmeye gelmiyor hemen altı üstüne gelir
(5,240 puan) tarafından
Yemin ederim aynı kapilari hergun siliyorum ufaklık 2 dakka geçmiyor gözüme bakıp elleriyle sap şap yapıyor vestiyer aynalı hergun siliyorum gene aynı valla 1 gün yapmasam pok gider ev deli çıkarım
(790 puan) tarafından
Aynen valla dediğin gibi bende aslından kimse aferin bile demiyor annemde kızıyor beni düşünüyor kendini hasta ettin daha bu yaşında fıtığın var kendinw gel diyor benimde canım sağ değil ama anlamıyorla duramıyorum içim cok rahatsiz oluyor
(5,240 puan) tarafından
Bendede var fıtık ve ayağıma atıyor şişiyor çok ağrı yaoiyor annemde öyle diyor ama senden bulaştı diyorum bu sefer kendine sövüyor :) valla kendi evim değil ya iyice batıyor bana
0 oy
(519 puan) tarafından
haftada bir dip köşe iki günde bir tuvalet banyo süpürmeyi toz almayıda her gün yapıyorum eşyalar yeni için olduğu için bir gün toz almasan inşaat gibi oluyor her yer
(790 puan) tarafından
Valla toz alırım uc günde bir ama detaylı bütün her yer elimden geçer o yüzden tic tutmaz pek ama yine de yaparım içim rahat etmiyor bel fıtığım var yine de yapıyorum annem de sen kafayı yemişsin canını hiç bilmiyorsun hastane git diyor elimden bez düşmüyo b nde kafama takıldı acaba kafayı mı yedim gerçekten diye
(519 puan) tarafından
kız yok ev hanımları olarak hepimiz aynıyız bence ya evde o temizlik kokusu olmadan her yer pırıl pırıl düzenli olmadıkça rahat edemiyoruz gerçekten.6 aylık bebeğim var ilk 2 ay doğru düzgün evime bakamadığım için o kadar moralim bozuluyodu ki anlatamam o derece yani
(790 puan) tarafından
Evet bende öyleydim içim içimi yiyor gece yarısına kadar iş yaptığımı bilirim ellerim çamaşır suyundan patladı en sonunda eşim dedi manyak mısın baya kızdı biraz durdum gibi eskisine göre önceden deli gibi bez elimden düşmezdi
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Hergün süpürüp silerim wc banyo yıkarım toz da 3 günde bir filan alırım. Detaylı temizlikte enerjim ne zaman olursa o zaman yaparım 
(790 puan) tarafından
İşte sürekli detaylı yaptığım için çok yoruyor beni ama içimde ki bu temizlik yapma isteği durmuyor annemde kafayı yedin diyor benimde kafama takıldı sizlere sorayım dedim
(3,097 puan) tarafından
1. Çocukta vaktim oluyordu hatta hamileliğin son haftalarında bile yapardım ama ikinci çocukta o vaktim pek olmuyor anca bir güç gelip girişmem gerekiyor :D
(790 puan) tarafından
Benim iki tane küçük kızım var valla gücüm de yok ama mecbur yoksa bir bıraksam Allah muhafaza boktan gider
(3,097 puan) tarafından
Başka hiç işin yok mu canım benim biri okula gidiyor diğeri aşırı hareketli yaramaz belki bir meşguliyet bulsan kendine bu kadar iş çıkarmazsın
0 oy
(1,185 puan) tarafından

Hafsa nerdesin hafsa :D

(1,185 puan) tarafından
Temizlik yapmaya bayılan bir arkadaşımız :))
(790 puan) tarafından
Temizlik güzel ya
(1,185 puan) tarafından
Valla ben nefret ediyorum temizlikten . 7 aylık da bebeğim var sabahtan akşama eziyet valla evi topla temizle bebeğimde diş huzursuzluğu çamaşır yemek canım çıkıyor
(5,606 puan) tarafından
Yaaaa yemim ederim seni arıyordum hahahhaa yaptım yorumumu ikimiz adına
(1,185 puan) tarafından
Ahahahhahahha :))
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Ayda 1 kadin gelir bazen ayda 2.

Gunluk elimin altinda dikey supurgem var onla cekerim, lavabolara bi camasir suyu dokerim haftada 2 toz alirim camasir bulasik yemek isi bende o kadar.
(5,606 puan) tarafından
Kadın gelip neler yapıyor? Ben de çok istiyorum ama çekiniyorum
(790 puan) tarafından
Valla benim elim değmeden rahat edemem yapanlar düzgün yapmıyor kaç kişiden duydum bı de ben evime yeni taşındığım zaman tektim ev inşaat pisliği diye eşim bir kadın çağırmıştı resmen içine etmiş bırakmışti o yüzden ben tövbe ettim iyisini bulmak zor güvenmem
(1,554 puan) tarafından
Valla elimin degecegi bir vaktim yok, calisiyorum, 2 cocugum var, canim kiymetli olan vaktimi de cocuklarima aileme ayiriyorum dip kose temizlige degil :)

Hafsa canim ben ne istersem onu yapiyor, bu sefer cam sil diyorum cam siliyor, koltuk sil dolap iclerine gir ben ne dersem o yani. Detay temizlik onda ben ustten surekli yapiyorum zaten ama full detaya o giriyor.
(5,606 puan) tarafından
Valla haklısın ya. İmkan varsa yardımcının gelmesi çok iyi özellikle çalışan bir anne için
0 oy
(5,461 puan) tarafından
Dip köşe canım ne zaman isterse yaparım çünkü koltuk altlarını her süpürmede süpürürüm yatak altları da öyle yatak odaların dolap arkalarını hiç çekmem çekemem çünkü boydan boya dolap kocaman tek başıma çekilmiyor ama diğer yerler her süpürmede silmede işini görür konsol komodin de yerden yüksek perdeleri de çok sık sık yikamam çünkü eski diyebilirim artık üstten sökülmeye başlamış 
0 oy
(911 puan) tarafından
Günlük supurrumm iki üç gunde bir silerim dip köşe baya zaman alır ya 1 ayda fln olur 
0 oy
(5,606 puan) tarafından

Canım istediği zaman  :getlost: ama bu aralar hiç istemiyor. Bırak dip köşeyi bi bardak bile kaldırmak istemiyorum 

(2,808 puan) tarafından
Haha haykırdım ya alemsin
(5,606 puan) tarafından
Kız valla bende artık sinirden gülüyorum ya :) kaç gündür evi temizlemek istemiyorum:( sadece üstten topluyorum çünkü iki canavar var evde

Makinanın kokusu da geçmedi gitti
(2,808 puan) tarafından
Ahh be bosver battı balık yan gider
(5,606 puan) tarafından
Hahaha o moddayım şu anda sjsjs
(2,808 puan) tarafından
Haha çok iyi hepsi olur ;)
0 oy
(276 puan) tarafından
Bu anlattiklarin normal temizlik hastası olsan yarına tek işin kalmazdı:)
(790 puan) tarafından
Bana da normal geliyor ama annem de titiz kadın ama diyor sen çok şık yapıyorsun diye koskoca evi birgüne sığdırmak olmaz zaten yapanda öylesine yapar orası kesin ben her yer elimden geçtiği için ağır yaparım herkesin düzeni farklı yani
(276 puan) tarafından
Temizlik hastaları her dk temizlik yapar bir güne sigdirir aslinda sığdırmak zorunda bile kalmaz zaten evleri asla kirlenmez
(790 puan) tarafından
Öyle tabiki aşamaları var onların ben de öyle olmasıni istemem ama önceden daha beterdim en son ellerim ellerim çamaşır suyundan patladı kanlar içinde kaldı eşim çok kızdı biraz ondan sonra duruldum ama yine de herkes çok iş yapıyorsun diyoe bende acaba anormal miyom diye merak ettim
(276 puan) tarafından
Eğer temiz bir yeri sürekli tenziliyorsan sıkıntı var demek mesela her gün bir kez tuvalet yıkanması normal ama sabah öğlen akşam çamaşır suyuyla yikarsan anormal normalde her gün ev silinir supurulur  perde hali koltuk örtüleri falan üç günde bir yikanabilir bunlar normal her gün nevresim de değişmesi de normal  temizlik hastaları her gün cam siler mesela en ufak kire dayanamaz toza dayanamaz boyutları var seninki bayram temizliği gibi
(790 puan) tarafından
Aynen yok o kadar değilim şükür zaten onları yapmaya o kadar halim de kalmadı bel fıtığım bile var ilaçlar içip geziyorum valla yoksa nerdennn
0 oy
(12,595 puan) tarafından
Valla doğumdan on gün sonra girdim dip köşe teras kombi odası dahil 

Çocuk bir hafta sonra iki aylık olucak günlük temizlik anca 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 134 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 122 göst.
0 oy
18 cevap 489 göst.