0 oy
112 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (268 puan) tarafından
Selam kizlar. 4 ay 21 gün önce doğum yaptım. Kabızlık ara ara oluyordu bebeğim bazen durmuyordu ilk başlarda gidemiyordum WC ye kabız oluyordum ama geçiyordu. Şimdi ise 3-4 gündür kan geliyor. Hangi kremi tavsiye edersiniz. Başına gelen var mı ne gibi yol izlediniz. Normalde lifli gıdalar yerim. Aç karnina su içerim. Bu yaşıma kadar asla kabızlık nedir bilmedim. Hamileyken bile kabız olmadım ben. Ama doğum sonrası oldum. 

8 Cevaplar

0 oy
(170 puan) tarafından
Canım kabız olmamaya dikkat et vlh rahim sarkması yapıyor bnimde öyle oldu 
-Reklam-
0 oy
(709 puan) tarafından
Genel cerrahi ye gitsen iyi olur canım hemoroid de olabilir çatlakta olabilir doktor baksa daha iyi olur bende hemoroid oldum diye düşündüm ama doktor yok dedi doğumda zorlandığın için olmuş dedi lavman verdi ve kabız olma dedi sonra geçti çok şükür ve ben proctolog diye bir krem kullandım o iyi gelmişti ama hepsinden iyisi zeytinyağı afedersin oraya zeytinyağını pamuğa damlat koy ağrıyı alıyor ve sıcak suda oturmak çok iyi geliyor 
0 oy
(176 puan) tarafından
Ay hemoroid çok çektim kız Allah yardım etsin çok zor doktor krem uazmisti onu günde iki defa kullanıyordum iyi gelmişti benim sende kremini sur aksatma sıcak suyun içinde otur
0 oy
(1,242 puan) tarafından
Bende aynı durumu yaşadım tam 5 ay boyunca doktora gidemedim öldüm öldüm dirildim oturamıyordum bebeğimi emzirme işkence oluyordu yatarak emzirmeyede alıştırmadım hiç kendimi sonrasında gittim benim ilerlemişti çatlak her tuvalete gittiğimde kan oluyordu doktor ilaç yazdı baya etkiliydi mercimek tanesinden daha fazla sürdüğümde direk şiddetli baş ağrısı yapıyordu ama o ilaçlar sayesinde 1 ayda kurtuldum bana kabızlık için doğumdan sonra verilen duphalac şurubunu ve locafen, anrecta diye bi krem yazmıştı uyguladım baya faydasını gördüm
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Bende doğumdan sonra oldum genel cerraha gittim bana,proktolog ve fito diye 2 krem verdi iyi geldi 
0 oy
(438 puan) tarafından
Ben de doğumdan sonra oldum çok çektim yani sonra buraya post açtım eskiden bı abla yorum yapmış ben bu kremin faydasını gördüm diye beni mahfetti o acı ama gittim koşa koşa o kremden almaya iki günde ağrılarını kesti içine sıkıyorsun ilacı iki buçuk sene oldu ama kremi buldum şimdi Google'dan 

PROCTOLOG 

Bu kremin faydasını çok gördüm ondan sonra da travazol kullandim pisiklik kızarıklık geçmesi için onunda faydasını gördüm.

Ben hiç denemedim ama patlıcanın üst sap kısımları oluyorlar orasını kesip kaynatıp içiyorlarmis o hemoraide basura bu tür şeylere iyi geldiğini duydum onada bir bak istersen.

Eskiden kabız olduğumuzda leblebi çok yedirirlerde nohut olan varya gerçektende kabızlıktan kurtariyordu yani onuda bir dene bakalım bide herşeyin başı su yani bol bol su iç düzelirsin inşallah 
0 oy
(562 puan) tarafından
Emziriyorsan o kabızlık uzun sürebiliyor ilk dogummlarda ben yaşadım çok zor ikinci doğum yaptım bundada kabız oluyorum ekmek yemedigim halde emzirdigim icin
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Öyle bir acı yok cidden ben de çektim. Doktora proctolog ve redekain yazdirdim ikisini birlikte kullandım. Gündüz ve akşamları sürdüm çok şükür şimdi iyiyim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 217 göst.
3 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Erşeyyusuf (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
0 oy
8 cevap 160 göst.
0 oy
3 cevap 262 göst.
13 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Birmelekannesiii (74 puan) tarafından soruldu

379,190 soru

11,350,869 cevap

34,820 kullanıcı

...