0 oy
202 göst.
Aile kategorisinde (2,065 puan) tarafından
8 aya yaklaştık ilk 6 ay bir gecede max 3 4 kere uyanırdı genelde 1 ya da 2 kere uyanır emer uyurdu ama neredeyse 2 aydır canımdan bezdirdi beni özellikle son 2 haftadır yarım saatte bir uyanıyor ve aşırı ağlıyor sadece emip susuyor. Dün gece artık 5 dk aralıklarla uyandi ben de iflas ettim. Mahvoldum ya dayanamıyorum neden boyle oluyor?

Bir çözümü var mi ya da geçici mi biri bir şey desin 

17 Cevaplar

0 oy
(5,314 puan) tarafından
Evet 2 buçuk yaşında sütten kesince bi su içmeye uyanır onun dışında uyanmaz
(2,065 puan) tarafından
Çok.uzun bir süre değil mi ya 2 aydır bu vaziyetteyiz çok yıprandık 2 yıl nasil olacak
(5,314 puan) tarafından
İnan mahfetti beni gece uyanmaları ben sütten erkenden kesseydim belkide çoktan uyuyor olacaktı.
Oğlumdada 2 yaşına kadar emzirdim sürekli uyanırdı taki sütten kesene kadar
-Reklam-
0 oy
(1,876 puan) tarafından
Babasının ayağına attım sigara içmeye gidicem çıldırmak üzereyim
0 oy
(11,074 puan) tarafından
Ya diş çıkartacaktır ya da atak falandır yüksek olasılıkla. Bazı dönemlerde böyle olur, geçer ama sonra yine tekrarlayabilir. Hatta özellikle 1 yaştan sonra gece emmek için uyanmaları daha çok artıyor benim gözlemlediğim. Ne zamanki sütten keserim o zaman deliksiz uykular başlar 
(2,065 puan) tarafından
2 aydır bi  cikaramadi ne dismis arkadas mahvetti ya
0 oy
(808 puan) tarafından
Üzgünüm ama 19 ayın içerisindeyiz hala aynı sebesiz yere ağlar sürekli ayakta sallanmak ister
0 oy
(305 puan) tarafından
insallah senin bebegininki gecicidir canim Allah kolaylik versin. benim kizlarda dogdugunda oylelerdi hâlâ devam surekli uyanirlar 36 aylik oldular ayni degisen birsey yok malesef. bende dört gözle ne zaman duzelecekler diye bekliyorum
(2,065 puan) tarafından
Allah sabır versin...
(305 puan) tarafından
Amiiinnn sagolun cümlemize insallah
0 oy
tarafından
Sana bir öneri de bulunacağım benim oğlum da öyleydi bir kaç haftadır sonra kendi ince yastığımda ayağımda sallayıp kendi yastığımla koyuyorum yatağına ve uyanmıyor inanır mısın yani benim oğlum meme emmiyor ama kalkıyordu mama için ve ya başka ağlayarak uyanıyordu burada bana biri öneri de bulunmuştu kendi eşyanla yatır küçük çocuk diye vallahi işe yaradı 
(2,065 puan) tarafından
Bugün bi deneyeyim teşekkür ederim canım
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Gecici. 2 yaşında sütten kesince geciyo ☺️
(2,065 puan) tarafından
Öyle de denedim max 3 saat uyudu o şekilde de. Yemek yedirmek o kadar zo3 geliyor ki bana hiç sabrım yok ya çok zorlanıyorum
(2,065 puan) tarafından
En son 6 aylıkken olcturmustuk bilmiyorum hiç ama kilo almış gibi gelmiyor bana belki de tam doymuyordur gervekten. 2 gün önce randevu aldık doktordan alarmlari duymamışım geçti saat 2 hafta tekrar alamıyorum:( sağlık ocağına gitmek lazım
(15,200 puan) tarafından
Ben gitcem sağlık ocağına ebeyle goruscem. Kilosu artmıyor gibi geliyo. Sanki zayifkadi hatta bir haftadir falan Mama mi verelim diye soracam bakalım ne diycek
(2,065 puan) tarafından
Benim de gitmem lazım ya çok üşeniyorum hiç halim kalmadı resmen Allah güç kuvvet versin bize ınsaallah
(15,200 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(292 puan) tarafından
Kızımda 8 aylık 5 gün sonra 9 olcak artk uykusuzluktan sabahları midem bulanıyor gözlerimi açamıyorum deli gibi ortalıkta dolaşıyorum yaaa
(2,065 puan) tarafından
:( herkes aynı sanırım kabullenmem lazım
0 oy
(1,557 puan) tarafından
22 aylık hala aynı memeden kesince düzenlediğini söylüyor tüm arkadaşlarım inşallah kesince düzelir tek temennim kesintisiz 3 saat uyumak bir kez yaşadım 4 saat uyanmadan uyumuş da uykumu almışım o derece alışkın değil bünye:)
(2,065 puan) tarafından
En azından gece beslenmesini kesmem lazım sanırım buna kanaat getiriyorum. Doktorla görüşeyim kes derse kesecegim
(1,557 puan) tarafından
Ben denedim ama geç kaldım arkadaşım 10 aylıkken kesti.o.kaxar rahat ki deliksiz uyurdu çocuğu ben sabahlardim doktor izin verirse kesinlikle kes alışmasın ben geçen ay denedim yapamadım krizlere girdi çünkü artık anlıyor seninki anlamaz o kadar daha çabuk alışır
(2,065 puan) tarafından
Benimki de kesinlikle meme vermezsem krizlere giriyor başka türlü sakinleşmiyor bakalım doktor onaylarsa deneyecegim..
0 oy
(100 puan) tarafından
Cnm 8 aylık mi olcak diş te çıkartıyor olabilir genelde bu aylarda huzursuz olurlar bol bol dua oku üzerine nazardan koru mutlaka bı rahatsızlığı vardır resmini paylaşma ortam içine koyma duayı eksik etme bakalım düzelir inşallah 
(2,065 puan) tarafından
Insaallah canim
0 oy
(5,185 puan) tarafından
Dişten olabilir mi 

Benim bebeğimde kesintisiz uyurdu şimdi 14 aylık olacak her gece uyanır mutlaka dişten dolayı 
(2,065 puan) tarafından
2 aydır dis değildir herhalde diye düşünüyorum ha :(
(5,185 puan) tarafından
Maalesef diş süreci çok sancılı ya
Hiç dışı yok mu
(2,065 puan) tarafından
Yok daha cikaramadi maalesef
0 oy
(682 puan) tarafından
3 yaşında hâlâ uyanıp anne yanıma gel diyo yada aglama krizlerine giriyo surekli bi mız mız uyurken 
0 oy
(1,425 puan) tarafından
18 aylık olduk 1 aydır gece kalkmıyo emmek için sadece sabaha karşı ben kaldırıyorum ama öncesinde neler çekmiştim;)
0 oy
(1,679 puan) tarafından
25 aylık geceleri yanında değilsem 4-5 kere kalkıyor 
0 oy
(966 puan) tarafından

3 yaşında hala uyanıyor :)

0 oy
(970 puan) tarafından
Diş dönemindedir canim 
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Benimki de 6 aylık olana kadar iyiydi şimdi 7 aylık evde her an bayılacakmisim gibi dolanıyorum. 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 237 göst.
17 Nisan 2021 Aile kategorisinde mirayasel (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 181 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.
11 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,425 göst.
10 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Aselin annesii ❤❤ (1,082 puan) tarafından soruldu

379,772 soru

11,368,669 cevap

34,850 kullanıcı

...