+1 oy
437 göst.
Diğer kategorisinde (586 puan) tarafından

Oğlum 2 buçuk yaşında şuanda 2. ye hamileyim 4 aylık, 15. Haftaya yeni girdiğimde doktor bunada erkek gibi dedi ve bende uzvunu gördüm gibi, bir dahaki kontrole netleşicek neyse kime söylesem yaa diyorlar sonra sağlıklı olsunda diyorlar beni de etkiliyorlar, herkes kız bekliyordu herhalde ama hayırlısı böyleymiş Rabbim sağlık sıhhatle kucağıma almayı nasip etsin inşallah ilkini 4 yıl bekledik buda ilk ayda nasip oldu Rabbimden bize bir hediye bir süpriz oldu, millet ister istemez etkiliyor normalde dışarıda hiç dikkatimi çekmezdi şimdi bir kız bir oğlanı olanlar dikkatimi çekiyor özeniyorum ister istemez ama böyle düşünmekten de haya ediyorum inşallah bu duygular en kısa sürede geçer :) 

20 Cevaplar

0 oy
(727 puan) tarafından
İnşallah canım bende senin gibi istedim çok şükür nasip oldu bana inşallah üçüncüye sana ahahha
(586 puan) tarafından
Üçüncüde mi nasip oldu :)
(727 puan) tarafından
Yok yok sana nasip olur diyom:))
(586 puan) tarafından
Amin inşallah hayırlısıyla
-Reklam-
0 oy
tarafından

• inanki hic farkyok ikiside ayni gozumde
(586 puan) tarafından
Öyledir tabiki evlat sonucta :))
0 oy
(12,536 puan) tarafından
Sağlıcakla kavuşun İnşallah canım
(586 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(3,345 puan) tarafından
İki oğlan iki kız annesiyim rabbim seninde gönlünün muradini versin canım hayirlisindan
(586 puan) tarafından
Amiin Allah razı olsun
0 oy
(8,980 puan) tarafından
İnsan tabi ki hem kızı hem oğlu olsun ister evlat ayrımcılığı değil bu. Benim ilki erkek ikinci kız olursa kız olsun isterdk ama oda erkek oldu asla niye demedim. Hatta cinsiyeti öğrenince içimde garip bir sevinç olmuştu. Eşime söylemeyip sürpriz yapacaktım ama eşim kesin kız kesin kız senin yüzün bir başka gülüyor falan demişti balkondan mavi çıkınca çok olmuştu :D iki oğlum var çok şükür ikisini de çok seviyorum 
(586 puan) tarafından
Evet bende diyorum şimdi böyle derler ileride genç iki delikanlıyı görüncede özenirler diyorum:))
(8,980 puan) tarafından
Rabbim hayırlı evlat versin sağlıklı olsunlar yeter
(586 puan) tarafından
Evet amin inş
(831 puan) tarafından
Eşimde aynısını demişti gülüşünden belli demişti riskim vardı o geçtiği için gülüyordum halbuki eşimde sasrdı erkek babaları ikincide kız istyor oğlum bana cok düşkün biraz o durumu kıskanıyor :)  iki erkek iki kız da cok güzel anlaşır ileride benim düşüncem bir yandan en iyi yakın arkadaşını doğurmuş oluyoruz İnşaallah Allah'ım birliklerini bozmasın ben yalnızım cok zor tek cocuk :(
0 oy
(33 puan) tarafından
Aynen bende senin gibiyim bu aralar. Benimde bir kızım var. 37 haftalık hamileyim kız bebek bekliyoruz. Allah biliyor erkek geçiyordu içimden nasip olmadı. Çok özeniyorum bir kız bir erkek olanlara. Ayrımcılık değiş de insan ikisinden de istiyor işte. Nasip olur inşallah 
(586 puan) tarafından
Evet tabiki ayrımcalık değil insan ikisinide tatmak istiyor sadece
0 oy
(5,091 puan) tarafından
Elhamdülillah bir kızım bir oğlum var  

Hayırlısı olsun hakkınızda 

Rabbim en iyisini bilir ☺️
(586 puan) tarafından
Maşallah ne güzel
(5,091 puan) tarafından
Üçüncüsüne kısmet:))))
Gönlünuzdekini rabbim hayırlı eylesin ☺️
0 oy
(7,425 puan) tarafından
Erkegide ayni kizida ayni yaramaz tek fark kizimin pempis pempis giydirmek saciyla oynamak rabbim gonlunuze gore versin hayirlisi olsun
(586 puan) tarafından
Cimcime oluyorlar kendilerini sevdiriyorlar :)
0 oy
(1,489 puan) tarafından

Seni çok iyi anlıyorum rabbim kalbine göre versin benimde oğlum 2 buçuk yaşında bende 2 aydır Gebelik planlaması yapıyorum ama nasıp olmuyor çokta ustelemiyorum ama bir kızım olsun çok istiyorum şimdiden kendimce kız bebek için araştırmalar hastane çıkışı filan bakıyorum arkadaşım tabi artik arkadaşında değil kafasına göre beni yargılıyordu ama diyorum rabbim sağlıcakla nasip etsin ama bı kızım olsun çok istiyorum 

(586 puan) tarafından
Ya çok bakma canım şimdiden sonra daha zor olur Rabbim nasip etsin inş gönlündekini ben daha birşeye bakmadım
(1,489 puan) tarafından
Biliyorum cnm ilk iki evladimi kaybettim aslında yapmamam lazım ama heves merak eşimde uyarıyor tamam yapmiycam diyorum hop tekrar
(831 puan) tarafından
Bakma canım bende Cok baktm  boş gebelik oldu 2 de erkek oldu pembeler hayal Bebek küpesini bıle almıştım İlk gebelikte cinsiyet belli degldi evlenmedim önce Bebek nevresimide dikilir bizde kız nevresim i diktirmişim 2 oğlum geliyor sağlık olsun Rabbim sağlıklaryla sınamasn
0 oy
(84 puan) tarafından
2 oğlum var başkada istemiyorum ama hep bi kızım olsa derdim biraz yaşlanınca ev işinde yardım ederdi yanımda olurdu falan yalnız kalacam sanki gibi bi duygudayım :(
(586 puan) tarafından
İnşallah öyle olmaz canım pozitif düşünelim pozitif olsun
0 oy
(318 puan) tarafından
Rabbim hayırlısini nasip etsin cnm sağlıklı olsun  rabbim gönlünden ne geçiyorsa onu versin 
(586 puan) tarafından
Amiinamin Allahrazı olsun inşallah
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Yanlış yapıyorsun daha doğmamış da bebek böyle şeyler demek yerine sağlık isteyin bnm ikinci oğlum doğalı bir hafta oldu ve aynı dediğin tepkileri aldım kesinlikle zerre umrumda olmadı çünkü sağlıklı olsun da ikisi de bnm cnm kız erkek ne fark eder ki .
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Anaaa birleri banada ozeniyormus:)) benimde 1 kız 1 erkek ama bende 2 oğlan 2 kızi olanlara özeniyorum hhaaa haaa inşallah linç etmezler:))
0 oy
(7 puan) tarafından

Canım bak şöyle düşün oğluna inşallah çok iyi arkadaş olucak benim de bir kız bir oğlum asla anlaşamıyorlar sürekli büyüğü küçüğünü dövüyor herkesin çocuğuna tabi nir olmuyor ama çokda canını sıkma rabbim evladın hayırlısını nasip etsin bizlere:)ha bide karşına çıkıp aa buda mı oğlan diyen insanlarda aldırış etme sanki senin elinde sen doğurucan onlara neymiş Allah Allah.

(586 puan) tarafından
Evet duam o yönde hep zaten özeniyorum dedim zaten sadece :)
0 oy
(643 puan) tarafından
Üçüncü kız olursa iki abisi olacak benim abim yok zor bişey olabilir cevreeye göre degisir tabi :))
(586 puan) tarafından
Benimde yok küçükken bende isterdim bi abim olsum beni korusun kollasın falan :)
0 oy
(1,505 puan) tarafından

Evet haklısın gerçekten rabbim gönlüne göre versin inşallah benimde bir kızım var 2 buçuk yaşında şuan hamile değilim ama ikinciyi düşünürsek bende isterim bir oğlum olmasını insan istiyor yani rabbim iki meyvesinden de tattırmasını senin de hiç belli olmaz benim abime kız kız demişler doğmuş erkek :Dhatta benim bu kızım ilk başta ikiz dediler çift yumurta dedi birinin kalp atışı var diğeri yok iki hafta sonra gel belli olur demişti Dr gittim ikincinin kalp atışi gene yoktu doktor dedi gelişmemiş kendi kendine çürür dedi oylelikle son bulmuştu şuan bile isterim ikiz olsun çok seviyorum çok özeniyorum ikiz annelerine bir okadar da zor biliyorum ama annemin ikizi var anneannemin ikizi var onlardan sonra bende oldu bakalm nasip kısmet rabbim hepimizin gönlüne göre versin inşallah <3

(586 puan) tarafından
Herkesin isteği farklı snnkide zor ama güzel, amin inşallah canım <3
0 oy
(1,115 puan) tarafından
Bende isterdim bir kız bir oğlan olsun 2 kızım var dünyalara değişmem çok seviyorum heleki insanlarin tepkilerini görsen kız diyince olsun olsun diye teselli veriyolar değişik ya 
(174 puan) tarafından
Sanki kız çocuk evlat değil gibi birde avutuyorlar gidin kendinizi avutun Allah'a nasıl hesap vereceksiniz acaba
(586 puan) tarafından
2 erkek çocuk oluncada aynı tepkiyi veriyorlar o çocuklar büyüyüp birbirlerine arkadaş oldukları zaman 2 genç kız yada 2 genç delikanlı gördükleri zamanda özenirler
(1,115 puan) tarafından
Erkek çocuğunu çok kutsal goruyolar
(174 puan) tarafından
Öyle vlh
0 oy
(831 puan) tarafından
Ay bende özenirdim hala as aklımdan geçiyor 2 haftad sonra oğlumu kucagıma alacam İnslalalh ikinci  destekçim olsa 3 belki yapardım şuan hastane gelecek tek kişi annem 2 hafta kalacak onuda ne şartlarda doğum korkusu ayrı yalnızlık ayrı dert sağlık olsun biz riski geçirdik çok kötü bebegmi kaybetme  durumu varken  cinsiyet derdine düşen oldu Cok yıprandım Rabbim hayırlı evlat etsin 3 ye İnslalalh sanada banada:D
(586 puan) tarafından
Biz seviyoruz çocuk tabi büyümesi biraz zor oluyor ama hayırlısı inşallah sende sağlıkla kucağına alırsın inşallah :)
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Bende ikinci cocugumu kiz olsun istedim. Tabiki once saglikli olmasini ama insan her meyveyi tatmak istiyo. Bi de ben iki cocuk dusundugum icin olmusken ikisinden de olsun kafasi vardi :) Suan oglum 9,5 aylik oldu dunya tatlisi, evin nesesi oldu. iyi ki erkek olmus. Dusunsene evde sana hayran 3 erkek olacak :) Ilerde arkadas olacaklar buyuk oglumla. Bana da simdi 3yu yap kiz olur belki diyolarda ne farkeder, hayirli evlat olsun ben iki cocuk dusundugum icin yeter diyorum :)
(586 puan) tarafından
Evet gerçekten öyle:))
0 oy
(6,862 puan) tarafından
Canım Allah vermiş bize kabul etmek düşer herkez iki meyveyi de tatmak ister etraftakilerde sen ozenirsin kız evlada diye öyle diyolar benimde bi oğlum var bende bi de kızım olsun isterim kimse kötü niyetli değil ama şöyle bişey var ileriyi düşünürsen iki erkek kardeş arkadaş olurlar benim kız kardeşim yok keşke olsaymis diyorum eşim iki erkekler çok güzel dostluk arkadaşlık ediyolar öyle düşün 
(586 puan) tarafından
Evet örnekleri var yakınımızda benimde hep hoşuma gidiyordu yaşlarıda yakın olucak

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 487 göst.
7 Eylül 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 769 göst.
0 oy
1 cevap 109 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Elisaa d (1,577 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 448 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,038 puan) tarafından soruldu