0 oy
569 göst.
Aile kategorisinde (137 puan) tarafından
Nasil nerden başlamalıyım bilmiyorum 12 gün öncesine kadar aslında hersey normal gibiydi. eşim oldu olası surekli telefonla  oyun oynar arkadaş gruplarıyla konuşur. 12 gun önce dogum yaptim ikinci çocuğuma. Ailem cenazemiz nedeniyle memleketten yanıma gelemediler kayinvalidem ve görümcem yanımda kaldılar 2 yaşında bir oğlum var kayinvalidem çocuğa bakar eşimde yanımda kalır diye planlamistim hastanede ama eşim ve annesi doğum yaptığım gün eve geldiler görümcem yanımda kaldı hastanede 19 yaşında bana gerçekten yardımı dokundu 19 yaşında olmasına rağmen kayinvalidemden bana hayır yok şu dönemde sadece varlığı vardı tek bir yardımı olmadı. Eşimin yanımda olmasını bana ilgi gostermesini beni ayağa o kaldırsın istedim doğum sonrası halleri hepimiz biliyoruz bekar görümcemin bunlara şahit olmasını istemezdim. Özür dileyerek söylüyorum lavaboya giderken görümcem götürdü üstümü giyerken görümcem giydirdi pansumanimi o yaptı ben kimseden değil eşimden destek bekledim. Hastanede ilgisini görmediğim gibi 12 gündür evde de ilgisini görmüyorum benden iğrenmiş gibi bir hali var anlayamıyorum. Ben iki çocuğa yetmeye çalışırken o surekli odada telefonla oyun oynar arkadaşlarıyla görüşür yada tv izler. Eşim eski eşim değil. Sevgiyle bakan 2 dakika görmeden dayanamayan kişi değil. Dün odada kendisine sarılmak istedim yanağından opecekken kendini geri çekti ilk kez neye uğradığımı şaşırdım niye böyle birsey yaptığını sordum yeni uyandım diye gecistirdi beni ağlama tuttu tartıştık daha doğrusu ben tartıştım o sadece yanlış anlıyorsun diyip durdu. 2 saat küs kalmaya dayanamayan kişi ile dünden beri konuşmuyoruz. Eşimin ailesi bugün evlerine döndüler şimdiye kadar salonda gorumcemle kaliyorduk benim yatağım yüksek dikislerden dolayı inip çıkmam zor oluyor diye gelir konuşur belki lohusa halinle tek yatma demesini bekliyordum umurunda bile olmadan odaya gidip yattı. Tartışmadan önce rüyamda esimin beni aldattığını görüyordum. Ben mi abartıyorum yoksa lohusa dönemi diye mi böyle duygusalim bilmiyorum. Ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum ilk kez bir aile problemini anlatıyorum burda kime neyi anlatabilirim ki. Fikirlerinize ihtiyacım var.

17 Cevaplar

+2 oy
(442 puan) tarafından

Eşiniz de kendini lohusa sanıyor heralde. Lohusa baba sendromu :angry:

(137 puan) tarafından
Gercekten dayanamıyorum lohusanin en dibini yaşıyorum. Üstüne eşimin bu davranışları beni inanılmaz yıpratıyor
(442 puan) tarafından
Ben lohusa sendromu hiç yaşamadım ama yaşayanları çok gördüm bu yüzden sizi anlıyorum. Fakat yine de sadece kendini geri çekti diye aldatıyor diyemeyiz Allah korusun inşallah öyle birşey yoktur. Bence siz eşinizin üstüne düşmek yerine 12 günlük süt tanesiyle ilgilenin bırakın o sizi özleyip üzerinize titresin. Ay şimdi yenidoğan bir bebeğim olsa gözüm ne koca görür ne bişey valla dünyanın en güzel şeyi bence :) sağlıkla büyütün her şey gelir geçer
(137 puan) tarafından
Oğlum ve yenidogan çocuğum için elimden geleni yapıyorum her anım onların zaten. Sadece eşimin davranışları beni şaşırtıyor haliyle de üzüyor
(442 puan) tarafından
İlgi beklemeniz çok normal ama bence bu durumu açık açık konuşun kendisiyle. Bu şekilde kendinizi üzerseniz her şeyiniz etkilenir bebek bile hisseder sütünüz azalır yazık yani
(137 puan) tarafından
Haklısınız yarım deneyeceğim. Teşekkür ediyorum fikirleriniz için
-Reklam-
0 oy
(848 puan) tarafından

:( kıyamam bende lohusayım benimde başka duygusallıklarım oldu :( ama anlattıkların içimi yaktı gerçekten ya sen yanlış anlıyorsan. Lohusa depresyonu çok ağır ben 28 gün olucak yeni kendime gelicem ufaktan. Herseye ağlar olmustum 4 yaşındaki kızıma neden kardeş getirdik diye oturup ağladım düşün. Bende sezaryen oldum 2. Kez annem sadece 8 gün geldi yanıma ben bi basıma atlattım herseyi kolay değil yaaa. Eşini karşına oturtup konuşmayı denedin mi kuzum 

(137 puan) tarafından
Kızın 4 yaşındaymış ne güzel benimki 2 yaşında üstelik daha tam konuşamıyor oğluma içim gidiyor sarılmak istedi bana ama ağrıdan kucağıma alamadım elini tutabildim o bana bakıp ağlarken benim içim gitti sırf oğlumu kucağıma alabilmek için fazla fazla direndim şuan onu alıp sarmalayabiliyorum. Dün tartıştıktan sonra hiç konuşmadık öyle gidip konuşabilen biri değilim hiç olmadım olamıyorum hep yaklaşan ılımlı davranan hep o olurdu şimdiki hallerine şaşırıyorum en ufak tartışmada bana çiçekler gönderen surekli sevdigini söyleyen adam yok. Ne diyebilirim ki ne konuşabilirim sadece benden igrendigini hissediyorum eskisi gibi sevmediğini hissediyorum bisi var ama anlayamıyorum
(848 puan) tarafından
Ya günahını alıyorsan adamcağızın. Bence eşler arasında gurur olmamalı git sor neden destek olmuyorsun bana de bunda cekiniceğin bişey yok kuzum bide içinde neler oluyor biliyorum hissediyorum bende deli gibi depresyona girdim doğumdan hemen sonra anlatamam ne endişeler yaşadım herseye ağladım yalnızlıktan korktum yediğim içtiğim mideme agrı oluyordu 3 gündür biraz iyiyim desem inanır mısın? İnsan herseyi kötü algılıyor öyle durumlarda eşinle konuşmayı denesen mi
(137 puan) tarafından
Günahını almak istemem üstelik konduramıyorum olaki öyle bisi olsa ne yaparım onu da bilmiyorum. Dünden beri ne yedigimden ne içtiğimden tat alıyorum alışkın değilim bu kadar küs kalmaya hiç bu kadar uzun surmezdi yarın denemeye çalışıcam. Bir yerde siz daha iyi anlarsınız sizde lohusasiniz rabbim yardımcınız olsun. Fikirleriniz içinde çok teşekkür ediyorum
0 oy
(1,430 puan) tarafından

Kuzum sen lohusasın ilgiye daha açıksın. Eşinde bebeğe alışmaya çalışıyodur sen aldatma olayını kafandan çıkar yoktur öle bişey rabbim fırsat vermesin. Kız senden tiksinse adam 2.bebek yapar mı :)

(137 puan) tarafından
Ne olduysa ikinciden sonra oldu zaten. İnşallah yoktur düşüncesi bile insanı bitirmeye yetiyor
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Esin de sıkıntı var canım kendini lohusa sanıyor herhalde sen üzülme belkide lohusa olduğun için önceden aldırmadgin şeyler şimdi rahatsız ediyodur 
(137 puan) tarafından
Bilmiyorum gerçekten umarım dediğiniz gibidir umarım ben lohusa olduğum içindir bu düşünce ve duygusallık
0 oy
(3,000 puan) tarafından
İlk bebekte esin nasıldı 
(3,000 puan) tarafından
Iste tam bu noktada kendisine sor neden bu kadar farklısın aslında nelere ihtiyacım olduğunu biliyorsun diye lütfen bana uzun uzun anlat yalnis anlıyorsamda açıkla anlamamı sağla demelisin
(137 puan) tarafından
Hissettiklerim gördüklerim beni üzüyor yarın deneyeceğim konuşmayı ama beni korkutan ya yalan söylerse ya konuyu başka yere çekerse. Eşimi biliyorum tanıyorum.benden igrendigini düşünüyorum  derken onda bunu hissettim
(3,000 puan) tarafından
Lohusa depresyonu diye birsey var dediğin gibi belki biraz aranıza soğukluk girmiş olabilir ama sen bu durumu hormonlar yüzünden biraz abartmış olabilirsin.Al karşına konuş seni ikna etmesi kendini anlatması için fırsat ver ama kendine bir iyilik yap asla yönlendirme biliyorum tiksindin benden gibi ikinizide bir girdapin içine atma
(137 puan) tarafından
Bugün konuştuk karşılıklı yanlış anlaşıldığını sevgisinden şüphe etmemem gerektiğini şu süreçte parasal sıkıntılar yaşadığını ama telafi edeceğini söyledi konuşmak kendimi ifade etmek iyi geldi çok teşekkür ediyorum size de güzel fikirleriniz için
(3,000 puan) tarafından
Rica ederim inşallah hersey beklediğinden daha iyi olur hersey kısa sürede yoluna girer minnoslar kısmeti ile geliyor kısa sürede toparlarsiniz.
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun 
(137 puan) tarafından
Amin teşekkür ediyorum
0 oy
(703 puan) tarafından
Sakın bu lobusalığin oyununa gelmeyin.Aman Allahimmm ben lohusayken tam bir paranoyak bir sey oldum ciktim.Eşim beni sevmiyor istemiyor gibi gekliyordu eski guzel gunlerimizi ozluyordum her sey her seyyy degismis gibi hissediyordum korkunc gunlerdi.Ama simdi dusunuyorumda gercekten lohusalik bilimc bulanikligi duygularini yonetememek.Geçecek buna yuzde yuuuz emin olabilirsiniz,40 tane de cocuk dogursaniz hormonlar lohusalikta hep böyle.Sabirla gecmesini bekleyin esiniz fln degismedi merak etmeyin.
(137 puan) tarafından
İnşallah dediğiniz gibidir inşallah cok mutsuz ve yorgun hissediyorum kendimi. Böyle birseyi kimseye anlatamazdim kime neyi anlatabilirim ki
(848 puan) tarafından
:( haklısın ya bende paronayaga bağlıyordum az daha yeni kendime geliyorum 4 yaşında bir kızım var ona neden kardeş yaptık diye günlerce ağladım deli gibi yanlış bişey yapmışım gibi oldum bebeğim artık karnımda depil diye ağladım sonra uyku uyumadıgım için ağladım vs
(137 puan) tarafından
Her haliyle zor değil mi? Hersey bize bakarken o yorgunluk uykusuzlukla mücadele ederken nasıl ağlanilir çok iyi biliyorum Allah yardımcımız olsun ne diyebilirim ki
0 oy
(51 puan) tarafından
Süpheleniyorsan telefonuna bak Google geçmis uygulamalarda herşey çıkıyor 
(137 puan) tarafından
Eşimin şifresini bilmiyorum oda benimkini bilmez yani daha önce hiç öyle bir güven problemi yaşamadık
0 oy
(106 puan) tarafından
Canım kocalar daha çok depresyona giriyor ben 20 günlüktüm avukat arıyodum regl ağrım olduğunda ne yapacağını şaşıran adam doğum da yüzüme bakmadı üstüne üstlük lanet suratını görmek istemiyorum dedi ******* unuttum mu asla zamanını bekliyorum sadece ama emin ol erkekler daha büyük depresyona giriyorlar 
(137 puan) tarafından
Çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun
(106 puan) tarafından
Bebeğim şuna 7 aylık oldu şükür ama tabiki unutmadım unutmam da sadece bazı şeyler içim zaman var çok şükür kendi ayakları üstünde duran kendi evinde oturan bi insanım kocam benim aldığım eve damat geldi :D
(137 puan) tarafından
Bir söz görmüştüm bir kadın hamile ve lohusa döneminde yaşananları asla unutmaz diye gercekten öyle sanırım. Kendi ayaklarınızın üstünde durmanıza sevindim. Benimde kendi mesleğim var ama evlendigim günden beri işi bıraktım ilk gebelik çocuk derken zaman geçti tam işe tekrar dönerim dediğim anda ikinci gebeliğim oldu plansız bir şekilde vardır bunda da bir hayır diyorum
0 oy
(137 puan) tarafından
Dün yorum yapıp bana yol gösteren herkese teşekkür ediyorum eşimle bugün oturup konuştuk saatlerce o bana kendini ben ona hissettiklerimi anlattım. Yanlış anlaşıldığını hareketlerine daha çok dikkat edeceğini dile getirdi. Aklında soru işareti kalmasın eğer güven problemin varsa şifrem bu instagram hesabıma da bakabilirsin eğer istersen ortak hesap yap öyle kullanalım ama benden sevgimden şüphe etme sevgim değişmedi değişmez sen bana iki evlat verdin başımın tacısın lohusa dönemi bu olsa gerek daha çok dikkat edeceğim şu sıralar parasal sıkıntı yaşıyorum maaş zamanında hepsini telafi edeceğim dedi. Dün sıkıntımı dile getirdim sizi gerdiysem hakkınızı helal edin
0 oy
(15,023 puan) tarafından
Erkekler de lohusa.oluyolar. neylerineyse ben de anlamıyorum ama ilk dogumumdan sonra hoc yapmadigi şeyleri yapmaya başladı. Normalde evden işe işten eve bı adam. Ama doğumdan sonra yanımda annemler var yalnız değilim diye sık sık arkadaslariyla buluşmalar falan. Deli olurdum. Böyle biyle şeyler sinir ediyo.insani. şimdi sen de lohusalikla belki fazla hassas olmuş olabilirsin. Bı sure kendine bak sadece. Bak.bakalim düzeliyor mu zamanla ..bı de evde başkaları olunca karı kocanın kendi ilişki dinamikleri değişiyor bence. Bizde öyle oluyo en azından. Kayınvalidenler gidince duzelirsiniz muhtemelen 
(137 puan) tarafından
Oda 1 hafta babalık izni icin evdeydi ama dogru duzgun goremedim Bugün konuştuk oda yaptıklarının farkında telafi edeceğini söyledi umarım düzelir
(15,023 puan) tarafından
Okudum şimdi konuşmanızı. O da değişik bı ruh halinde demek ki. Hem maddi sıkıntı da varmış. Allah kolaylık versin. Düzelir inşallah merak etme. Bak herşey açıklığa kavuşmuş ne güzel
(137 puan) tarafından
Evet içim rahatladı gerçekten enazindan kendini dile getirmesi konuşmamız iyi geldi
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Sanırım erkeklerde bu süreçte bir dar boğaza giriyor.. onlarida sıkıntıya düşüren düşünceler var diye düşünüyorum ben.. ilk dogumumda bende içten içe kocamla eskisi gibi gezemicez birbirimize zaman ayirsmicaz diye kendimi yemiştim. Ama eşime hiç birseyden bahsetmedim. Ama buna rağmen eşim benden daha lohusaydi en son birgün döndüm ve dedim ki bu işte bir terslik var doğum yapan benim halden hale giren sensin ağladım ağladım saatlerce rahatladım ve eşim normale dönmüştü:) sanırım bir sirkelemek gerekiyor erkekleri
(137 puan) tarafından
Ben hamileligimde çok yaşadım onu midem bulanıyor derdim oda benimde şuram ağrıyor dediğimde benimde ağrım var derdi hatta gülüşerek doğuma önce seni alsınlar demiştim bugün konuştuk özür diledi hatasını telafi edeceğini söyledi
(1,072 puan) tarafından
Senin adına sevindim canım mutlu ol
(137 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun
0 oy
(36 puan) tarafından
Dogumdan sonra neden yataklari ayiriyorsuniz bunu anlamiyrm. Dogum onceside hicnirzman su yataklari ayrmayin.  Sen yatagind ayatamiyoraan kcan gelecek seninle yatakta yatacak.. kalmasin kims eyajinda benimde iki ebbegim var. Evde biri olunca esler arasinda sogukluk oluyor gerwk yok. 1 hafta kalsinlar gtsinler. Kendini salma kendine bak 
(137 puan) tarafından
Aslında haklısınız ilk çocuğumda o benimle yattı salonda ama bu dogumumda 2 yaşındaki oğlum sese ışığa uyanmasın diye babasıyla yatak odasında uyudu benim dikişlerim taze diye yatağı inip çıkamıyordum
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Benim bu hikayede aklıma ilk gelen bu 2.bebek istenen bir bebekmiydi birde sizin çocukların cinsiyeti nedir?
(137 puan) tarafından
İkisi de erkek planlı bir gebelik değildi korunuyorduk
0 oy
(276 puan) tarafından
Beni yanlış anlama da sen yeni doğum yapmışsın bırak eşini çocuğuna odaklan bir çocuğa alış  lohusalık döneminde karı koca ilişkisi olmaz iyi anne baba olur adam da şok yaşıyor şuan sen anne oldun o da baba oldu sonuçta alışmaya çalışıyor kaynanan kızını bırakmış ben gorumcendense kaynanamdan daha çok utanirdim biraz abartmışsin bu devirde herkes her şeyi biliyor oooo bekarı evlisi de yok malum yerin gorumcende de var sonuçta ekstra bir şey yok eşinin ailesi bence negatiflik hissetmiş ve o yüzden gitmişler 
(137 puan) tarafından
Adı üstünde yeni doğum yaptım haliyle insan ilgi bekliyor evet oda bir baba ama tüm yük ve sorumluluk annede bitiyor. Karı koca ilişkisi derken anlayamadım tam olarak ne dediğini gayet iyi anne babayız 2 yaşında evladım var. Eşim ve kendi annem dışında herkesten utanirim buda çok doğal olan bisi yeri geliyor kendi iç çamaşırını giyemiyor insan ilk doğum olduğu gün haliyle tabi ki utanacagim gorumcemden ayrıca negatiflik yok görümcem üniversite okuyor hafta içi okuluna dönecek ancak toparlanıp hazırlanacak. Yazınızı okuyunca asıl yazıda çok fazla negatiflik var biraz yapıcı olmanızı tavsiye ederim
(276 puan) tarafından
İlgiyi çocuk bekliyor ben de bunu diyorum eşinin bu süreçte yapacağı tek şey yardım etmek ve çocuğa uyum sağlamak
(137 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorum için
0 oy
(555 puan) tarafından
Her kadın doğumda böyle hissediyor galiba ilgisi geçti sanıyor ya hormonlardan biz yanlış anlıyoruz ya onlar doğumdan sonra farklı davranıyorlar ama belli bı zaman sonra geçiyor 
(137 puan) tarafından
Sanırım doğum sonrası hormonlardan kaynaklı bilemiyorum bugün konuştuk birbirimizi dinledik yanlis anladildigini hatasini telafi edeceğini söyledi
(555 puan) tarafından
Öyle oluyor inan hormanlar bizi etkiliyor birde biz aldigimiz kilolardan falan rahatsız oluyoruz değişken vücut yapısı hormanlar derken yanlış şeyler düşünüp uzulebiliriz ama geçiyor
(137 puan) tarafından
Çok haklısınız

İlgili sorular

+1 oy
83 cevap 2,079 göst.
9 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 962 göst.
18 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Frover (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 358 göst.
0 oy