0 oy
264 göst.
Diğer kategorisinde (124 puan) tarafından
Arkadaşlar sol yumurtaliklardan hamile kalanlar yazarmi lutfen

17 Cevaplar

+2 oy
(3,392 puan) tarafından
Sag sol oldugunu nasil biliyorsunuz kızlar :) cahilligime verin merak ettim
(991 puan) tarafından
En çok ağrı baskı o tarafta oluyor hamile kalmadan önce yumurtlama ağrisini da hissediyordum ben sağdan ya da soldan
Mesela şuan 34 haftayim sol bacagima kasigima çok baskı var
(991 puan) tarafından
Zaten ilk haftalarda doktor ultrasonda sağa veya sola bakıyor küçük olduğu için neredeyse oraya bakıyor
(625 puan) tarafından
Valla bı yaşıma daha girdim iki çocuk doğurdum hiç farkettmedim:) sağolun Bilgi için.
(991 puan) tarafından
Bu benim tecrübem sadece ama cinsiyetle alakası olup olmadigini bilmiyorum
Ha bı de karnın yeni belli olduğunda sırt üstü yattığında bir beze çıkıyor ya sağda ya solda oluyor zaten
Bı daha hamile kalırsan öğrenmiş oldun :)
(283 puan) tarafından
Benim hep sağdaydı canım. Hem doktor her ultrason da sağ taraftan bakardı. Hemde ona gerek kalmadan ben fark ediyordum. Sol taraf boş gibiydi. Hep sağ tarafta toplanıp şişiyordu. Gözle bile belli oluyordu
-Reklam-
0 oy
(119,248 puan) tarafından
bi tanidigim bekarken sag yumurtalkklari alinmis kistten dolayi sollada 2 kizi oldu  evlenjnce
(124 puan) tarafından
Ramzi teorisini biliyormusun bu konuda ne dusunuyorsun peki
(1,189 puan) tarafından
Oda batıl inanc canım ben bütün hurafeleri yaptım malesef
(1,189 puan) tarafından
Mesela benle arkadaşım aynı haftada hamile kaldık hata o benden 4 gün önce doğum yaptı neyse bizim ultrasyon fotoları birbirinden çok farklıydı ama ikimizinde kızı oldu cnm ramzi teorosine de bakmıştım o zmn benimki erkek onun ki kız çıkıyordu
(124 puan) tarafından
Canim eger duruyorsa ultrasyon resmine bakabilirmiyim seninkinin  6 haftalik fln
(1,189 puan) tarafından
Ben bı bakmam lazım ama ben hamileliği 8 haftalık öğrendim yani o zmn ki varsa vardır bakarım yarın olurmj
0 oy
(2,749 puan) tarafından
İki kızıma soldan kaldım tedavi görüyordum üçüncüyü bilmiyorm ama 4. Yu sagdan kaldım bunuda kıza benzettiler yalan ya bence kızkardeşinin sağ tüpü alındı soldan oğluna kaldi
(205 puan) tarafından
Bu cinsiyet sağ sol diye ayırt mi edilebiliyor anlamdım benim de 1 ay önce sağ tüpüm alındı sol duruyor sorun yok tekrar hamile kalsam kız erkek diye anlicakmiyim anlamadım
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Soldan hamile kaldım kızım oldu 
0 oy
(292 puan) tarafından
Sağdan hamile kaldım üçüncü hamileligim üçü de kız canm 
0 oy
(425 puan) tarafından
Benim eltimin teli vardi gebe  kaldi cocuk tuplerde gelismis sol tupunu parcalamis 3 hafta didetli kanakasi oldu sonra doktora giti dis gebelik oldunu anladilr sol tupu alindi sag tup kaldi onunlada bi oglu oldu canm bildigim kadariyla sol tup kiz sag tuo oglan tuturuyormus
(205 puan) tarafından
Ohaa benimde sağ tüpüm alındı sol sağlam 2. Çocuğum kız mi olacak yani hahaa
(425 puan) tarafından
Allah bilir canim ama benim bildigim oyle cunku ben cok arastirdim hamile kalmadan evvel sonra asilamaa yapmaya karar verdik esimle o ay sol tupumden bi yumurta gelisti asilamaya uygundu catladi asilama yaptim tutu ve doktor bana ozamn dedi genelde sol tupten hamile kalan kiz cocuk dogruyor diye ve gercektn kizim sonrada cok arastirdim sol kiz sag oglan cocuk tutuyirmus
(205 puan) tarafından
Anladım bir oğlum var birde kız nasip eder inşallah ilerde
(425 puan) tarafından
Insallah Allah gonlune gore versin
(205 puan) tarafından
İnşallah hepimizin
0 oy
(2,315 puan) tarafından
Tek tupluyum ben dış gebelikden tupumun sağ olanı alındı ama yumurtalık duruyor sadece tüp yok şuan kızım soldaydi oğlum sagda banada dediler cinsiyet aynı olur ama olmadı farklı oldu
0 oy
(1,197 puan) tarafından
Ben kaldım. Sağ tupum yok. Solda bir yumurtam gelişiyordu tüp bebek için takip ediliyordu ordan biliyorum. Tedaviye başlamadan Soldan kaldım Allah'ın izniyle. Oğlum oldu.
0 oy
(7,707 puan) tarafından
Onu nasıl bilebiliriz ki ben 3 hamilelik yaşadım dikkat etmedim eğer anladığım gibiyse ilk aylarda karnımı elleyince sağ taraftaki yumurtalıklarda hissediyordum 
0 oy
(974 puan) tarafından
Ben soldan kaldım ikisini de kiz oldu
(625 puan) tarafından
Sağ dan yada soldan kaldığını nasıl anladın cnm ? Ben 3 . Gebelik hiç bilgim yok
(974 puan) tarafından
Tedaviyle oldu ikisi de canım yumurta büyüdü iğne vuruldum soldakiler büyüdü hep
(625 puan) tarafından
Hm anladim teşekkür ederim.
0 oy
(737 puan) tarafından
Benim ilk oğlum sol yumurtalıktaydı şimdi gene hamileyim sağda bu sefer%99.9 erkek dedi doğru değil bence
0 oy
(4,938 puan) tarafından
Evet ben soldan hamile kaldım, kızım oldu
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Sol kiz bebeğe x spermine musait diye duymustum sağ erkek
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Bunun sağını solunu nasıl anlıyorlar onu anlamadım :D

0 oy
(205 puan) tarafından
Çocuğun sağ  yada sol da olduğunu asıl anlıyorsunuz devrelerim yandı anlatın 
(205 puan) tarafından
Doktr soyluyo da biliyolar o zmn
(2,749 puan) tarafından
Evet cnm doktor soyluyor bana doktrm söyledi sağ alindysa sizinki soldan olur
(205 puan) tarafından
Evet soldan hamile kalcam da bundan sonraki çocuklarım kız mi olucak ha hha
(2,749 puan) tarafından
Yok canm alakası yok yukardda yazdım kız kardesiminki dış gebelikten sağ tüpü alındı solla hamile kaldı oğlu oldu bak ben bu sefer sağdan kaldım doktor kıza benzetti :)
(205 puan) tarafından
Ay bunlar kafamı karıştırdı ya hah Rabbim ne nasıl ederse artik
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Benim de iki gebelikte sağda

İkiside kız oldu 
0 oy
(568 puan) tarafından
İki gebelikte de soldan kaldım bir kızım bir oğlum oldu. (Tedaviyle olduğu için biliyorum yoksa sağ taraf agrimis sol taraf batmış bunlar biraz mantıksız geliyor bana hele kist kist carsa surekli olarak ağrır zaten ayırt etmek mümkün değil)  

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 111 göst.
30 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Duru2121 (406 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.
0 oy
1 cevap 85 göst.
0 oy
5 cevap 117 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Myangell (562 puan) tarafından soruldu

379,217 soru