0 oy
112 göst.
Aile kategorisinde (50 puan) tarafından
kızlar bebeğim bu ayın 27 sinde 11 aylık olacak emekliyor dizlerinin üzerinde duruyor sürekli tutunup kalkma gibi bir eğilimi yok hiç istemiyor ben ellerinden tutup bastırıyorum biraz yürütüyorum filan ama çok kısa basıp yürümek filan istemiyor ayakların ı yukarı doğru kaldırıp oturmak istiyor 9. aya girdiğinde emeklemeye başlamıştı geç emekledi diye mi tutunarak kalkamıyor acaba naptıysam yok istemiyor sizinkiler kaç aylıkken tutunarak ayağı kalktı 

9 Cevaplar

0 oy
(109 puan) tarafından
9 ay emeklemesi için geç değil tam ayında emeklemiş 
-Reklam-
0 oy
(1,123 puan) tarafından
Zamanı gelince yürür.Bu yürümeye milletimiz neden bu kadar takık anlamıyorum.El kadar bebek bunlar usein bolt değil daha yürümeden koşmasını beklemeyin.(mecazi)
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Her bebek farklıdır . Benm kızım 11 aylık yürüdü 8 aylıkken tutunup kalkti. Komsumun kız 12 gün küçük kızımdan 14 15 aylık falandı yürüdü  . 18  aya kadar normal diyorlar doktorlar yürümemesine
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Her bebek farklı canım kendini hazir hissettiği zaman oturur kalkar yürür çokta telaş yapmayın. Evet gönül ister hemen yürüsün koşsun ama olmuyor farklı bir birey küçük hanım zamanla olur annesi...:⁠-⁠):⁠-⁠):⁠-⁠)

Etrafınızdaki insanlara kulak tikayin yoksa anneliginizden şüphe etmeye başlarsınız strese girersiniz.
0 oy
(790 puan) tarafından
Ayaklarını desteklemek istiyorsan bu sert deri bileklik destekli botlardan al dayım 7 aylıkken öylr bir ayakkabı sayesinde emeklemeden koşmuş bileği desteklediği için daha rahat adım atıyor ha bizim ailede çoxuklara 1 örümcek kullanırtıyorlar 2 bileklik saran  bot kullandırtıyorlar  ha örümcek sakıncalı kafasındamısın bilmiyorum bizim ailede maksimum 2 ay bebek örümcek bindi herkes bacaklarında sorun olanda yok şükür ha eltimin kızına zamanında ilk yürüyüş arkadaşım almışlar kız yürürken dengesini kaybedip yüz üstü düşüp duruyor diye dayanamadım örümcek aldım kız 15 gün kullandı 15 gün sonra ihtiyacı bile yoktu annesi yinede 2 ayı tamamlattı 
(646 puan) tarafından
Kusura bakma ama doktorlar daha iyi biliyor canim orumcek aslında yürümeye destek vs olmuyor hatta kimi doktor daha da geciktiriyor diyor ama cogusu ev kazasına davetiye çıkardığı için önermiyor ama yürümeye karşı bir fonksiyonu olmadığını olsa olsa yürüme arkadaşının desteği oldiginu savunuyorlar
(790 puan) tarafından
Valla tatlım çocuğun alnı yürüme arkadaşımın ondan önce öne gitmesinden kaynaklı mosmor oldu ha şimdiki örümcekler ayarlı  eskiler değilmiş şimdi çocuğun bacak boyuna sen ayarlıyorsun böylelikle ayaklarının ucunda yürümüyor bana göre öeümcek kenarlardan tutunup yürümek gibi bir alet sadece düşmen dah zor çünkü  kilot benzeti kısımla alttn destekliyor benim örümceğimle memlekette 9 tane çocuk büyüdü hepside şuan dalyan gibi delikanlı dayım var büyük dayım annem hep örümcekle büyüdük ayaklarımızda anatomik sorun yok çok araştırdım zamanında bu örümceğin mevzusu ne diye ama çevremdeki herkes kullandı hatta hayatımda ilk def yürüyüş arkadaşımı kullanan bir eltimi gördüm oda hediye gelmiş ha oda örümceği aldığımda çok dua etti çocuk r o tarafa bir bu tarafa korkusuzca koşunca ha bizim evde girilmemesi gereken odalarda eşik var özellikle banyoda felan çocuk 2 ayda zaten çoktan tek başına yürümeyi öğreniyor bile örümcek kenara ya kaldırılıyor yada çevrede ihyacı olana veriliyor
(646 puan) tarafından
Doğrudur bişey diyemem bizim oğlan örümcekle kafa üstü çakıldı dudağı patladı ha ne bileyim ben biraz doktorcuyum doktor yok dediyse bende olay bitiyor
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Her bebek farklı canım benim büyük oğlum 6 aylıkken emekledi 7 8 aylıkken tutunup kalktı herkes erken yurucek falan filan dedi bir iki kez düştü ben mutfaktayken ondan sonra korktu hep elimi parmağımı tutarak yürüdü taaa ki 14 aylıkken bir gün canıma yetti ne kadar aglasa da elini tutmadım kalktı tek başına yürüdü :D belim ağrıyor du akşama kadar eğilip onu yürütmekden. Küçük oğlum da 9 aylıkken tutunup kalktı 10. Ayında tamamen bağımsız yürüdü. 18 aya kadar normal yürümemesia
0 oy
(646 puan) tarafından
Benimki 11 aylıkken emekledi emekledikten kısa bir süre sonrq tutunup kalktı şimdi 12 buçuk aylık daha yürümek yok ayakta durmak bile yok adım da atmıyor henüz ama endişe yok inşallah yürüyecek 
0 oy
(3,021 puan) tarafından

Yere bir döşek at koltuk üstlerine görebileceği ve ayağa kalktığında erişebilecegi sevdiği oyuncaklar yada dikkatini çeken plastik kap ev eşyası ne varsa mesafeli bir şekilde yerleştir.

Kendine haline bırak ulaşmak için kalkacaktır.Hatta tutunup kalkamazsa koltuğa çarşaf ser duvar ile koltuk arasına sıkıştır ondan destek alıp  tirmanir gibi kalkıyorlar.

Kızım 8 aylikken ayağa kalktı ananem bu dediğimi söylemişti 8.5 aylik sıraladı 11 aylik desteksiz minnoş minnoş yürüdü emeklemedi hiç. Bu arada ben çok emekledim o döşeğin ustunde bana bakıp yapsın diye :)))

0 oy
(8,955 puan) tarafından
Çok normal canım. Çok zorlama..korkarsa yürümez. Benim büyük oğlum hiç emeklemedi. 14 aylıkken yürümeye başladı. Küçük oğlum da sekiz aylıkken emeklemeye başladı. 13 aylıkken yürümeye başladı 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 514 göst.
15 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,163 göst.
6 Aralık 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 405 göst.
0 oy
5 cevap 221 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Saliha22 (660 puan) tarafından soruldu