0 oy
697 göst.
Diğer kategorisinde (427 puan) tarafından
Kızlar okul döneminde yada küçükken çok zorbalığa uğradınızmı . Uğradıysanız nasıl atlattınız

36 Cevaplar

+2 oy
(6,188 puan) tarafından
Ay yok ben çok fenaydim :D 
(6,188 puan) tarafından
Yok ay zorbalık etmezdim de fenaydım yani zorbalık edilmedi bana hiç
(427 puan) tarafından
Ne güzel
(1,425 puan) tarafından
Aaa bu minnoş halinle mi?:D
(6,188 puan) tarafından
Yerim seni bahar ya ☺️❤️❤️
(1,425 puan) tarafından
♥️♥️♥️♥️
-Reklam-
0 oy
(163 puan) tarafından
Ne gibi mesela??
(427 puan) tarafından
Alay olsun dışlanma gibi
(163 puan) tarafından
Dışlanma ben yaşadım ortaokukdaydik tabi ben iri yapiliydim sinifimdaki herkes miyom ve guzellerdi ve onların ablası gibi duruyodum kimse tenefüste benle takılmak istemezlerdi siniftayken kimse konuşmaz yüzüme bakmazlardı  
Nasıl atlattım
 aileci oldum  aileme daha yakın oldum 24 yaşındayım 1 tane arkdşım yok inanırmisın  :)
(427 puan) tarafından
Nerdeyse aynı şeyleri yaşamısız ve bunları yapanları afedemiyorum
(163 puan) tarafından
Ooo ben çoktan hepsini unuttum bile
Onların yerini ailem doldurdu
Ama en güzel yanı bu
Ablalarimla dertlesirim gezeriz tozariz
Enistemler halalar teyze kızları filan kuzenler  hep bir aradayiz arkdsa gerek duymuyorum
(427 puan) tarafından
Kimseye hiç bir zaman yansıtmadım anlatmadım ama aklıma geldikce üzülüyorum yoksa hayatımı düzene soktum
0 oy
(7,741 puan) tarafından
Ya ben okuma konusunda baya geriden geliyordum aslında sınıfta kiler de çok çalışkan değillerdi ama bu konuda çok dalga geçerler di 
(427 puan) tarafından
Akran zorbalığı çok kötü
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Ben sınıfın çalışkan ama Fakir kızıydim :D sadece soy ismimle dalga geciliyordu
(427 puan) tarafından
İlle uprasacak bişey buluyorlar
0 oy
(3,400 puan) tarafından
İsmim konusunda hep zorbalığa uğradım simim fadimana heo dalga geçmek için hademe derslerde hoş şimdi de eciginden cucugune kadar Fadik diye kayitliyim herkesin telefonunda nerdeyse ismimi unuttum
(427 puan) tarafından
Biri başlayınca herkes öyle devam ediyor
(7,196 puan) tarafından
İsmini kim koymuş canım neden koymuşlar bir sebebi var mı
0 oy
(334 puan) tarafından
Ben yapı olarak sessiz sakin hassas duygusal bir kızım bu yüzden beni lisede cok dışladılar 
(427 puan) tarafından
İlk okul ve orta okulda bende aynılarını yaşadım sesim çıkmazdı
(334 puan) tarafından
Bende öyleydim ama maalesef öyle olmamda çok sebep vardi geçti hepsi ama şimdi eskisi gibi değilim gerekirse karşı tarafa haddini bildiriyorum deli tarafımda var:D
(427 puan) tarafından
Bende öyle oldum artık kimse ezemez
(9,608 puan) tarafından
Ay bu ben ilkokul ortaokul çok güzel geçti özgüvenliydim popülerdim liseye geçince bi sakinlik sessizlik kimseyle konuşamama heyecan falan başladı hep dışlandım dalga geçildim bir keresine hoca herkese şiir ezberletip tahtaya çıkardı ben şiiri okurken unuttum takıldım hiç unutmuyorum çok alay konusu olmuştu
(427 puan) tarafından
Ortamın değiştiği için sesizleşmisindir
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Yaşamadım çok şükür 
(427 puan) tarafından
Ne kadar şanslısın
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Dışlanma oldu canım okul zamanında çevrede hep babasız büyüdüm onun yüzünden hala arkadasım yok mesela 30 yasındayım  en yakın arkadasım oglum
(427 puan) tarafından
Çocuk olunca herşey değişiyor artık o herşeyin oluyor
0 oy
(625 puan) tarafından
İlk okulda Türkçe bilmiyordum harfleri falan tembeldim annem iranliydi evde kimse bilmezdi öyle öğretmenim Kürtçe bilmezdi beni dislayip başka sınıfa almişti 

Diş gorunusum o kadr iyi değil okulda onunla ilgili çok cektim

Bu iki olayı asla unutamiyorum iste
(427 puan) tarafından
2. Yaşadığın olayı bende yaşadım
(625 puan) tarafından
Benm yüzümde çok ben vardı hepsi dalga gecerlerdi biri vardı benlerimi sayıp gulerdi o kadr kendimi çirkin gördüm ki bir gün ayna karşısına geçip ben güzelim demedim sen düşün o kadr etkisi kaldı
(427 puan) tarafından
Ben kendimi iyleştirdim güzel olan yanlarımı ön plana çıkararak
0 oy
(2,268 puan) tarafından
Uğradım ama hiç tinlamadim ozguveni yüksek bir çocuktum pısırık değildim çocuklarımıda öyle yetişiriyorum
(427 puan) tarafından
Şuan benimde özgüvenim iyi ama aklıma geldikçe üzülmekten alıkoyamıyorum kendimi
(2,268 puan) tarafından
Aklıma geldikçe komik geliyor gülüyorum ben mesela aşırı sarışındim yanık saç derlerdi
(427 puan) tarafından
Barbi gibi :)
(2,268 puan) tarafından
Bakımsız barbi fakir barbi hahahhahahha
Hem barbi hem harbi
(427 puan) tarafından
Yaa :))
0 oy
(674 puan) tarafından
Üzülerek söylüyorum ben zorbalık yapan taraftım. Bazen düşünüyorum o zamanları çok üzülüyorum.
(427 puan) tarafından
Ne düşünerek yapmıştın tamam çocukluk ama ne bilim karşıyı üzmeye değermiydi
0 oy
(2,995 puan) tarafından
Hiç unutmam lise 1deydim yeni başladım coğrafya öğretmeni kendince bi yol çıkmıştı başörtülü olanlar benim dersime başörtüsünü çıkartıp girsin diyormuş ben başörtülü girdim diye 2 3 kisi ile birlikte ya ac başını ya dersten çıkın demişti çıkmıştık bizde 
(427 puan) tarafından
Keşke şikayet etseydiniz
(2,995 puan) tarafından
Şikayet etmedik ama lise birde Kırşehir kamandaydim hocanın da adı celal biseydi neyse babam geldi memleketten müdürle vs konuştu sonra bi daha karisamadi kimseye
0 oy
(5,493 puan) tarafından
Ortaokulda 7. Sınıf olması lazım yurtta kalıyoruz diye çok dışladılardı açıkçası çokta takmadım evet sınıfta sadece biz yurtta kalan arkadaşlar özellikle o çevreden tanıdığı olmayanlar çok dışlandı sınıfa girince bı alay konusu felan ama bende dişimi gösterdim ilk zaman sustum baktım tepeme biniyolar karşılığını görünce kestiler sonradan iyi olduk 
(427 puan) tarafından
Karşılığını verebilmen çok güzel olmuş alta kalmamışın
(5,493 puan) tarafından
Herkes haddini bilecek kimseye eyvahım yok valla o yüzden hala da öyle susarım susarım ondan sonra baktım aynı devam herkes karşılığını alır he almadı mı tepkimi mutlaka gösteririm
0 oy
(1,499 puan) tarafından
İlkokuldayken yaşamıştım çok zordu gerçekten ben ufak tefek minyon bir kızdım okulda bide sessiz sakin çekingen çok hassas ya koca sınıfta matematik sorusunu tek bilen olurdum herkes bana bakınca utancımdan sevinemezdim ne tuhafmisim ama çok fazla üzerime gelirlerdi istediklerini yaptırmak için ne eve gelince ne de okulda kimseye şikayet etmeye cesaret edemezdim öyle acıyorum ki o zamanlarıma çok üzülüyorum hâlâ kendime:(
(1,499 puan) tarafından
Beni öyle bilmezlerdi ama heralde derdimi anlatmadigim için derman olmadı bişey valla şuan öyle bir durum görsem ikisi de çocuk demiyorum valla zorbalık yapana izin vermiyorum bazen o kadar acımasız oluyo ki çocuklar:(
(427 puan) tarafından
Kesinlikle o yüzden kızımın böyle bir şeye mağruz kalmasına izin vermiyeceğim
(1,499 puan) tarafından
Benimde iki yaşında bir oğlum var ve kendini bu konuda savunmasını bu zorbalığa izin vermemesini asla korkmamasını öğretmek istiyorum ama nasıl yapicam bilmiyorum öğretebilir miyim bilmiyorum korkma demek yetecek mi bilmiyorum
(427 puan) tarafından
Özgüven verip biri ona birşey yaparsa anlatmasını öğretmem gerek
(1,499 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim ♥️
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Saçlarımı annem hep kısa kestirirdi çünkü çok çok gürdü hep benimle dalga gecerlerdi sonra ağlıyorum diye annem uzatmaya başlamıştı 
(427 puan) tarafından
Tamamen kızaltman yerine ara makas attırsaymış ikinizinde gönlü olurmuş
(14,032 puan) tarafından
Onu da yaptırıyordu bazen ama saçlarımla baş edemiyordu bide çalışıyordu tabi oda kendince bu çözümü bulmuştu
(427 puan) tarafından
O zaman annen içinde zormuş
0 oy
(1,185 puan) tarafından
İsmimden dolayı çok dalga geçerlerdi . Bir de öğretmenim tarafından uğradım . Annem kapalı olduğu için beni küçük görürdü . Yani ne kadar çalışsam da takdir etmezdi . Bende çocukluk aklı işte hep daha çok çalışırdım . Büyüdükçe anladım ne kadar kötü bir öğretmenmiş . Kader ki onun mezun olduğu üniversiteden bende öğretmen olarak mezun oldum . 
(427 puan) tarafından
Öğretmenlerden uğramakta çok kötü ona hiç bişey yapamıyorsun.
(1,185 puan) tarafından
Şimdi eskisi gibi değil ve iyiki de değil . Önceden öğretmenin borusu öterdi şimdi velinin .
(427 puan) tarafından
Kesinlikle daha iyi eskiden anneler öğretmenden çekinirdi şimdi çocuklarının ardındalar
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Uğradım. İlkokulda en yakın arkadaşım tarafından. O sınıfın kızlarının lideri gibi biseydi. Kısaca gozdesiydi. İyi de anlasirdik. Ama bazen catistigimiz olurdu. O zaman kuserdik. O bana küstü diye tüm sınıfın kızları kuserdi. Ben bu düzene baş kaldirmaya başladım sonra . O yüzden ilkokulu hep kötü hatırlarım. Tüm okul hayatım içinde en sevmediğim dönemim ilkokuldur. Ortaokul lise üniversite gayet güzel geçti..bı de artık büyüdükçe zorbalık potansiyeli olanlardan uzak durabiliyosun. Akıl biraz daha ermiş oluyo. En azından benim bu şekildeydi. 
(427 puan) tarafından
Biraz aile eğtimiylede alakalı aile iyi terbiye verirse uyumlu oluyorlar
(15,224 puan) tarafından
İnan ki değil. Benim ailem mesela çok merhametli dusuncelilerdir. Bizi de öyle yetiştirdiler. Ama dediğim gibi coxuklukta vicdan kavramı pek gelişmemiş oluyo. Çocuk çocuğa uyup yapabiliyo böyle şeyler. Keşke olmasa ama her zaman karşımıza cikabilecek şeyler
(427 puan) tarafından
Doğru diyorsun arkadaş etkisi çok oluyor
(1,953 puan) tarafından
Yaa bizimde siz anlatinca aklıma geldi bak sınıf olarak hiç zorbalik yapan yoktu aslında herkes bizde vicdanlı idi çocuklar , ama  öğretmenimiz çocuk aklıyla anlamıyordum tam olarak da resmen , ayrımcılık yapıyordu aileleri zengin sonra biraz düzgün giyimli bakımlı olanları sıralarda öne alıyordu beni de , en önde oturturrdu ,böyle fakir arkadaslarimizi arka sıralara atardı hele bir çocuk var di Emrah ailesi çocuğa hiç bakmıyordu giyim vs olsun üst baş temizlik ihmal edilmiş bir çocukdu ,bak biz çocuk aklımızla ayirmazdik ama öğretmen onu en arka köşeye tek başına koyardı sen burda yanlız oturcaksin derdi, çocuğa laf sokardi kıyafetine vs temizlik öğren yok burnunu silmeyi bilmiyorsun vs gibi önlüğünden ütüsüz diye laf ederdi kirli diye üstüne başına ha biri laf ederdi o çocuğun ,Durumlari yoktu aslında onu öyle gönderen ailesiydi ihmal vardı ailede ,birinde hatırlıyorum  biri arka sıralarda , çocuk herkes tabi arkada biri  gaz cikarmis koku yayılmış ,öğretmen emraha sen gaz çıkardın buralari kokuttun kokuyorsun hiç birşey bilmiyorsun kokarca gibisin  vs diyip asagilamisti herkesin önünde çocuğu,  aslında bazen öğretmenler de yapıyor öyle zorlalik ,şimdi düşünüyorum da sen postu açınca benim güzel bir çocukluğum oldu da , ama o emrahda ne yaralar açmıştır ben çok anlamıyordum hani birşeyde demezdin üzülüyordum o zaman emraha ,ne kötü bir öğretmenimiz varmis, çok kötü kalpli , o zaman yaşlıydı şimdi ne yapıyordur o öğretmenimiz onları düşündüm bu yazıları okuyunca
(15,224 puan) tarafından
Ne uzucu ya. ☹️ İnşallah Emrah da benim arkadaşım Fevzi de o günleri atlatmistir. ☹️
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Yasamadim. Karakterim geregi her zaman girisken ve kendini savunabilen biriydim. O yuzden yasamadim. Ama yasasaydimda umursamazdim. Insanlarin beni nasil gordugu degil benim kendimi nasil gordugum onemli. Kendine deger veren deger gorur.
(427 puan) tarafından
İlk okul zamanında yalnız kalınca öyle hisedemiyorsun
0 oy
(3,250 puan) tarafından
Ortaokul da en sevdiğim ders ingilizceydi hep 100 alırdım. Bir gün okul eteğimi değiştirdim bilekten 1 karış yukarıdaydı o ilk gün tahtaya kalktım her zaman ki gibi öğretmen arkamdan kızlara bu ne böyle nasıl etek çuval gibi vs dedi ben duymamazlıktan geldim ve artık bir daha tahtaya kalkmadım o derste söz dahi almazdım. İçime dert olmuştu eve dönerken çok ağlamıştım. Arkadaşlarım tarafından olmadı herkes beni severdi 
(427 puan) tarafından
Öbür dünyada görür artık
(3,250 puan) tarafından
Yok ya hakkımı helal ediyorum ben öteki dünya da onunla uğraşamam. Allah hidayet versin yoluna alsın. Okulumuz tam caminin karşısındaydı ezan sesi gelince bas bas bağırıp camları kapatırdı benim dersimi sabote ediyor diye
(427 puan) tarafından
Yok seninle alakalı değil zaten isyandaymış düzelmediyse öbür dünyada her türlü çeker
(3,250 puan) tarafından
Rabbim yoluna alsın bizleri de yolundan ayırmasın
(427 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Yaşım 18e kadar akraba arkadaş annem babam kardeşlerim hepsinden zorbalıkta değil sözlü şiddet yaşadım ve çoğu şeyi.bilmediğimden otizmli gibiydim aynı yaşıyordum ama neye yaşadığımın bende farkında değildim derslerde hep gerideydim bakımsızdım ve hocamdan hergün dayak yiyordum ailemde arkamda değildi bana birgün annem gel saçını tarayayım demedi ben kendim okuldan gelir doğmuş kardeşlerime bakardım annem ona buna giderdi büyüdüm hepsine tekmeyi bastım amcam olacak ş.siz senden bi b.k olmaz demişti ve ben koca milletin içinde azarlamıştı ben hıçkıra hıçkıra ağladım annem karşımda doğru diyor dedi ailemin arkasındayım benim yaşadığımı kardeşlerim yaşamasın diye hergün arar annelik yaparım çünkü annem kendinden başka çokta birşey düşünmez.
(427 puan) tarafından
Bir anne nasıl böyle vicdansız olabilir ya
(1,028 puan) tarafından
İşte şimdi hergün yüzüne vuruyorum ama sende bilmem kim gibi unutmuyorsun diyor unutulacak şeyler değilki halam birgün bize geldi ben salondyaım anneme döndü dedi ya bu kızın kaç yaşında hiçmi demiyorsun bu ne hal düzgün giy diye hiçmi kıyafeti yok bende duydum ve beni öyle etmişlerdiki ben liseye kadar kısa kol çok ayıp birşey zannediyordum arkadaşlarım olmuyordu liseye geçtim tam açıldım sadece 1 hocam senden herşey olur diyordu ve benim açılmam için elinden geleni yaptı halada konuşuyorum anne yarım gibi sayesinde açıldım ama hergün annemi doğduğuna pişman ettim çevre kurdum falan onlarda ben umursamıyorum diye kendi halime bıraktılar hepsinin gıcığına okudum yuvamı kurdum yazılımcıyım çocuğum var şimdide benim neden mallarım var diye annem beni kendisiyle rakip tutuyor düşün annem
(427 puan) tarafından
Kendini kurtarabilmene çok sevindim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 243 göst.
0 oy
20 cevap 243 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nalankt (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 260 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Alca (167 puan) tarafından soruldu
0 oy