0 oy
172 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (686 puan) tarafından
3 yaştan sonra Dr 5 den sonra onerior sünneti kizlar bezdeyke. Çok istedim eşim istemedi sizde bizim gibi bekleyenlerden misiniz neler beklior bizi ne onerirsiniz

12 Cevaplar

+1 oy
(11,076 puan) tarafından
Devlet hastanesi yapmadı 2 yaştan sonra, biz de bekledik üç oğlumu da aynı gün evde sünnet ettirdik. 3buçuk yaşindaki çok etkilendi onun farkındayım, 5 yaşında toparlayamadık hâlâ.. Altına kaçırıyo diye çok doktor gezdim yanlış yaşta sünnet olmuş dediler hep. Bişi olmaz dedik nolcak dedik ama oldu işte. 
-Reklam-
0 oy
(4,178 puan) tarafından
Benim ogland kansizlik vardi asiri. 10 ayda duzeldi sinra tam yuruyordu dedim yurumesini gerilemesin acir macir korkar yurumez. Sonr yaz oldu dedim cok sicak bunalir. Kiş oldu ablamiz sagolsun 10 gun hastayiz 3 gun saglamiz okuldan hastalik alip getiriyor tum ev hastayiz. Oyle moyle derken 21 aylik olduk
(686 puan) tarafından
Yaa işte evet ama sizin süreniz geçmemiş yaptirisiniz belki bahara Dr bana 2 yaşa kadar sonra 5 yas snrasi dedi 3 4 de onermiolar ama bende olsun bitsin dahada büyümeden istiorum ve bez olayı bitti artık konusuor isteklerini söyler acidigi falan bu sefer daha kötü olur diye korkuyorum nasıl olucak kafamda deli sorular
(4,178 puan) tarafından
Soruna gelecek olursam doktora gecen ay gttgimizde sorduk. Dedimo pskloglar 2 bucuk 5 yas arasini onermiyorlar ama tum psklohlarim ders gordugu referans aldigi adamlar hristiyan . Onlarda sunnet cok az zaten onlar biraey demiyor bu konusa.. Yada yahudi mis. Yahudilerin de dogar digmaz yada nekadar erken sunnet edilse okadar ovunulen bir gelenekmis inancmis sunnet. Haliyle erken yapilmasi taraftariymislar. Musluman bir psikolog ders kitaplari okutulmuyor diyor. Yani suan mezun olan yada paklog olan universtede okuyan herkes yahudi ve hesitiyan dusunurlerin kitaplarini ogretilerini yorumlayip ogreniyorlarmis. Bizde 4 bes yaslarinda klduk kensi cxklaeimizj da oyle ettirdik dedi. Bir sorun olacagini sanmam dedi cocugun pskljisindw bir travma olusmaz dedi
(686 puan) tarafından
Teşekkür ederim yani gerçekten artık olsun bitsin istiorum eşime kiziorum aslında bezliyken çok rahat olucakti diorum ama böylesi hayirliymis bakalım oğlum asla yatmaz da hayırlısı bakalım hakkımızda ins
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Biz 4.5 yaşındayken yaptırdık ben doğar doğmaz istedim eşim istememişti. Özelde genel anestezi ile yaptırdık. Seni korkutmak istemem ama ilk 1 hafta anamızı ağlattı. Çişi geldiği halde yapmak istemedi 2.5 saat yalvardık 4 kutu krem verdi doktır iki kere falan sürebildik ondada kan ter içinde kalarak. Sürekli eşimle birbirimizi sakinleştirdik. Çocuğunda psikoloji kötü etkinlendi. Abim 2 aylık oğlunu yaptırdı bi kere bile ağlamadı. Büyüyünce sünnet yaptırmak pişmanlıktır. Ki benim oğlum çok sakin uslu bi çocuktur aşırı zorlandık 
(686 puan) tarafından
Yaa gecirdiginiz süreç için çok üzüldüm keşke böyle olmasaymis bende sizin gibi şeyleri yasayacima eminim benim oğlum zor bı çocuk çünkü şimdiden bizlere geçmiş olsun heralde ben sürekli ağlarım o ağlar yani hakkımızda hayırlısı ins
(1,629 puan) tarafından
6 yaşını bekleseniz mi acaba bence 3-5 yaş çok ara yaş sünnet için. Benim oğlum o kadar uyumlu uslu bi çocuk ki kolayca atlatırız diye düşünüyorduk öyle olmadı. Yinede gözünüz korkmasın belkide siz çok rahat atlatcaksınız belli olmaz
(7,661 puan) tarafından
Ya cok korkuttun beni :((
Bizim ozel sebeplerden dolayi 4 yasnda daha yaptirmadik ameliya gecirmisyi doktorun onerisiyle dielimde daha kolay olur akli erdimi die dusunmustum:)
(686 puan) tarafından
İns canim teşekkür ederim bakalım hayırlısı ins
0 oy
(472 puan) tarafından
4 yaşında daha olmamış 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
4.5 yasına yakınken yaptırmıştım çok şükür asırı kolaydı bızım sadece çıkınca bıraz agladı onun dışında eve gelırken bıle dolmuşla geldık sesı çıkmadı acırsa söylüyordu sprey vardı onu sıktık maşallah başka ağlaması olmadı orda başka bebek vardı o çok aglamıstı uyudu uyandı ağlamaya devam ettı hatta ıyıkı küçük yaptırmadım demıstım yanı bıraz da çocuğa baglı 
(686 puan) tarafından
Anladım cnm çok teşekkür ederim
0 oy
(1,939 puan) tarafından
7den sonrayı bekliyorum 
(686 puan) tarafından
Hayırlısı inşallah kolay olur teşekkürler
0 oy
(4,973 puan) tarafından
Bn 40bitti 41de yaptım elhamdülillah adamın eli çok hafifti ilk çiş yapınca yandı sonra sünnet oldgnu anlamadık bolenbiz evde yaptık büyüyünce biseyleri fark ediyor diye düşünüyorum 
(686 puan) tarafından
Ah ah keşke bizimde olsaydı diorum ama nafile büyük yaptircaz heralde teşekkürler
0 oy
(44 puan) tarafından
5 yasında suan 6 yasından sonra düşünüyorum artık yaoyırmayı. Bende bebekken olsun isterdim kısmet olmadı
(686 puan) tarafından
Hayırlısı ins kolay geçer cnm teşekkürler
0 oy
(602 puan) tarafından
Ben tam üç yaşında yaptırdık özelde şimdi hatırlamıyor bile sünnet kilodu giydiriyordum ustunede bez takıyordum rahat rahat dolanıyordu bı haftada iylesti hemn sadece pansuman yapınca çok zorlanıyorduk acıya k die el degdirmiyordu onun haricinde  çok rahatti
(686 puan) tarafından
Teşekkür ederim peki uyutmalimi oldu yani şuan için 3 yaş yani öyle yatmazda dururkene
0 oy
(227 puan) tarafından
6 yasinda gectigimiz yaz yaptirdim bilincliydi sunnetin ne demek oldugunu biliyordu anlattik hazirladik ve hic sorun yasamadik yarasi acimasin diye hic yormadi kendini hareketlerine dikkat etti hoplamadi ziplamadi yani simdi 7 yas 2 ay gecti sunnet olduktan sonra wc temizligine daha dikkat eder oldu ikincide oglan ve onuda 6 da yaptircam insallah 
(686 puan) tarafından
Yaa çok güzel geçmiş bakalım bizi neler bekliyor teşekkürler
0 oy
(2,508 puan) tarafından
6dan sonra yaptırın bence. Çünkü oranın farkına varmaya başlıyorlar. Çiş yapmayı reddetmeleri falan daha uzun sürüyor. Bir de psikolojik olarak iyi değilmiş 2-6 yaş arası. 
0 oy
(374 puan) tarafından
Ben 4 buçukta yaptırdım 
(686 puan) tarafından
Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 93 göst.
1 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Nazenin & (650 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 129 göst.
6 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Redf45 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 54 göst.
29 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birkoalaannesi (496 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.

380,061 soru

11,377,326 cevap

34,864 kullanıcı

...